Pęseta to niewielkich rozmiarów narzędzie ze sprężystymi ramionami, które wykorzystywane jest do chwytania małych przedmiotów i innych obiektów. Prawdopodobnie pochodzi od cęgów lub szczypiec. Pęseta działa na zasadzie dwóch dźwigni jednostronnych, które są ze sobą z jednej strony połączone. Z drugiej strony znajdują się natomiast szczęki chwytne. Pęsety mają dość szerokie zastosowanie np. w kosmetyce. Wykorzystywane są np. podczas modelowania brwi do usuwania zbędnych włosków.

Ranking pęset

Jaką pęsetę kupić? To pytanie wydawać się może śmieszne, ale czy tak jest w rzeczywistości? Pęseta to niewielkich rozmiarów narzędzie, które znaleźć chyba można w każdym domu. Powszechnie wykorzystywane jest też np. przez kosmetyczki. Wybór w tym zakresie na rynku zresztą nie jest najmniejszy. Dlatego postanowiliśmy przygotować kompleksowy ranking pęset, uwzględniając w nim produkty wysokiej jakości, które cieszą się największą popularnością wśród internautów.

 1. Pęseta łamana Clavier PT-7 tęczowa
  Pęseta łamana Clavier PT-7 tęczowa
  Sprawdź aktualną cenę
  Pęseta, która zrewolucjonizuje Twoją codzienną rutynę pielęgnacyjną. Wykonana ze stali nierdzewnej, kwasoodpornej i antymagnetycznej, gwarantuje trwałość i precyzję przez długie lata. Jej wyprofilowana końcówka perfekcyjnie chwyta pojedyncze rzęsy, ułatwiając ich nakładanie. Może służyć także do precyzyjnego przyklejania ozdób, zarówno w makijażu, jak i na paznokciach. Łatwość dezynfekcji sprawia, że jest idealnym narzędziem dla profesjonalistów i amatorów. Wyróżnia się unikatowym, tęczowym wykończeniem, dodającym odrobinę koloru do Twojej kolekcji narzędzi.
 2. Pęseta NGHIA T-01 Brązowa

  Pęseta NGHIA T-01 Brązowa
  Sprawdź aktualną cenę

  Efektowna wizualnie pęseta kosmetyczna o skośnym kształcie zakończenia. Jest nieoceniona w przypadku usuwania włosków i nie tylko. Zapewnia doskonałe schodzenie się końcówek. Tym samym praca nią jest przyjemna i bezproblemowa. Produkt wyrywa włoski w całości razem z cebulkami. Pęseta wykonana jest z barwionej stali i posiada karbowaną rękojeść. Jej całkowita długość to 9 cm. Nadaje się do dezynfekcji i sterylizowani różnymi metodami.

 3. Peggy Sage Profesjonalna Pęseta Do Depilacji

  Peggy Sage Profesjonalna Pęseta Do Depilacji
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości pęseta kosmetyczna wykonana w całości ze stali nierdzewnej. Precyzyjnie wyszlifowana końcówka doskonale usuwa nawet bardzo małe włoski. Na uwagę zasługuje ergonomiczna budowa tego niewielkiego rozmiarowo narzędzia. Dzięki niej jest ono wygodne w użyciu. Tego typu produkt sprawdzi się z pewnością zarówno w każdym domu, jak i salonie kosmetycznym.

 4. Pęseta Top Choice Makijaż skośna

  Pęseta Top Choice Makijaż skośna
  Sprawdź aktualną cenę

  Klasyczna pęseta kosmetyczna kośna utrzymana w uniwersalnej, srebrnej kolorystyce. Doskonale sprawdza się w warunkach domowych. Pozwala bowiem na bezproblemowe uchwycenie nawet krótkich i cienkich włosków. Stanowić też może dobry wybór do salonu kosmetycznego. Jest to narzędzie lekkie i kompaktowe. Bardzo dobrze leży w dłoni i ma poręczną formę.

 5. Peggy Sage profesjonalna pęseta do depilacji prosta

  Peggy Sage profesjonalna pęseta do depilacji prosta
  Sprawdź aktualną cenę

  Profesjonalna pęseta przeznaczona do depilacji wykonana w całości z wytrzymałej stali nierdzewnej. Jest dokładnie zeszlifowana i wyposażona w prostą końcówkę. Dlatego skutecznie usuwa nawet bardzo małe i cienkie włoski. Doskonale sprawdzi się zarówno w salonie kosmetycznym, jak i w warunkach domowych. Produkt utrzymany jest w uniwersalnej, srebrnej kolorystyce.

 6. Pęseta Donegal prosta zlota

  Pęseta Donegal prosta zlota
  Sprawdź aktualną cenę

  Oryginalna, bo złota pęseta kosmetyczna prosta. Nie sposób nie zwrócić na nią uwagi. Wyposażona jest w specjalne wypustki antypoślizgowe i doskonale leży w dłoni. Pozwala na przeprowadzenie zabiegu regulacji brwi i nie tylko. To narzędzie niewielkich rozmiarów, które zmieści się w każdej kosmetyczce i zabrać je można ze sobą w podróż. Jest wykonane z materiałów wysokiej jakości. Długość pęsety to 8 cm.

Jaką pęsetę kupić?

Pęseta to narzędzie niepozorne, ale naprawdę przydatne. Znajduje zresztą bardzo szerokie zastosowanie m.in. w kosmetyce i kosmetologii. Wykorzystywane jest m.in. podczas regulowania brwi. Jaki model pęsety warto wybrać? Co trzeba wziąć pod uwagę przy zakupie tego narzędzia?

 • Styk – to wbrew pozorom element bardzo istotny. Dobra pęseta musi mieć idealną część stykową. Wówczas w czasie chwytania włosy nie uciekają spod niej i nie zmieniają swojego położenia. Wyróżnia się pęsety jedno i dwustykowe. Warto przekonać się na własnej skórze, które sprawdzają się lepiej.
 • Kształt – pęsety nieco różnić się mogą kształtem i stopniem zakrzywienia. Wyróżnia się w tym przypadku modele lekko zakrzywione, średnio zakrzywione, mocno zakrzywione i mocno zakrzywione typu I. Warto dobierać pęsety pod względem kształtu odpowiednio do zadania. Oczywiście do tego dochodzą kwestie indywidualnych preferencji.
 • Typ -największą popularnością na rynku są pęsety skośne, które są także bardzo uniwersalne. Pozwalają na nadanie brwiom odpowiedniego kształtu i ich ładne wymodelowanie. Pęsety punktowe są z kolei idealne do dokładnego wyrywania włosków, także tych wrośniętych i trudniej dostępnych. Warto także wspomnieć o pęsetach prostych, które pozwalają na usunięcie włosków odrastających np. między brwiami.
 • Wykonanie – bardzo duże znaczenie ma na pewno materiał, z którego pęseta jest wykonana, a także jej podatność na wygięcia i korozję. Dobrej jakości narzędzia są odporne na wilgoć i mają poręczną, lekką budowę. Powinny doskonale leżeć w dłoni. W praktyce najlepiej sprawdzają się pęsety wykonane ze stali nierdzewnej.
 • Design – wygląd, a więc kolorystyka to element, który nie powinien mieć w tym przypadku większego znaczenie. To jedynie kwestia dodatkowa. Kolorystyka nie może mieć kluczowej roli przy podejmowaniu decyzji zakupowej.

Czy warto kupić pęsetę?

Pęseta to narzędzie niepozorne, ale bardzo funkcjonalne. Przyda się nie tylko w gabinecie kosmetycznym, ale i w każdym gospodarstwie domowym. Ma całkiem sporo różnych zastosowań. Pęseta wykorzystywana jest m.in. do regulacji brwi czy przeprowadzania innych zabiegów kosmetycznych. To przy jej pomocy z ciała wyciągnąć można drzazgę lub kleszcza.

Pęsety większości osób słusznie kojarzą się z niewielkimi narzędziami wykonanymi ze stali nierdzewnej. Są utrzymane na ogół w klasycznej, srebrnej kolorystyce. Są na tyle małe, że zmieszczą się w każdej damskiej kosmetyczce. Tym samym można je mieć zawsze pod ręką. Na ogół pęseta wykorzystywana jest do depilowania brwi, a więc ich modelowania. Coraz częściej w sklepach spotkać się można z produktami kolorowymi czy nawet ciekawie ozdobionymi. W ten sposób można łatwo odróżnić od siebie poszczególne narzędzia. Niektóre pęsety są profilowane i pokryte specjalnym tworzywem. Chroni ono przez bezpośrednim kontaktem skóry ze stalą nierdzewną. To oczywiście zwiększa komfort ich użytkowania.

Zdecydowanie największą popularnością na rynku cieszą się pęsety ze skośnym zakończeniem. Bezproblemowo wyrywają one włoski i można nimi dość łatwo manewrować. Są nieocenione także w przypadku włosków małych i cienkich. Poza tym warto wspomnieć o pęsetach punktowych, które przeznaczone są do wyrywania trudniej dostępnych włosków np. wrośniętych w skórę. Przy ich pomocy można także ze skóry usuwać ciała obce takie jak drzazgi.

Popularni producenci pęset

Sklepy warte uwagi

Podsumowanie rankingu pęset

Pęseta to narzędzie niepozorne, bo bardzo niewielkie rozmiarowo i lekkie. Wiele osób nie przywiązuje do jego wyboru większej uwagi. Tymczasem okazuje się, że pęseta pęsecie nie jest równa. Na rynku spotkać się można bowiem z wieloma różnymi modelami. Poszczególne produkty różnią się nie tylko kolorystyką, ale i formą, kształtem. Pęsety są powszechnie wykorzystywane m.in. w salonach kosmetycznych. Jednak w praktyce przydają się w każdym gospodarstwie domowym. W celu ułatwienia podejmowania decyzji zakupowych postanowiliśmy przygotować kompleksowy ranking pęset.