Gąbka do makijażu to niewielkich rozmiarów akcesorium służące do nakładania podkładu. Ma kształt jajeczka i z jednej strony posiada wąską końcówkę. Produkowane jest z materiałów hipoalergicznych. Nie zawiera lateksu czy substancji zapachowych. Dzięki specyficznej strukturze gąbka pozwala na wykonanie perfekcyjnego makijażu. Kosmetyk nie wnika wgłąb gąbki, ale można  go idealnie rozprowadzić po twarzy nawet w miejscach trudniej dostępnych np. w kącikach ust.

Ranking gąbek do makijażu

 1. Gąbka do makijażu Beauty Blender

  Gąbka do makijażu Beauty Blender
  Sprawdź aktualną cenę

  Innowacyjna gąbka do makijażu ceniona przez najlepszych wizażystów na całym świecie. Posiada eliptyczny kształt, który zapewnia precyzyjną i dokładną aplikację podkładu na twarzy. Szeroka podstawa dedykowana jest do aplikowania kosmetyku na czole, brodzie i policzkach. Z kolei koniec wąski jest przeznaczony do nakładania podkładu w miejscach trudniej dostępnych. Produkt nie zawiera lateksu. Jest bezzapachowy.

 2. Gąbka Real Techniques Miracle Complexion Sponge

  Gąbka Real Techniques Miracle Complexion Sponge
  Sprawdź aktualną cenę

  Wielofunkcyjna gąbka do nakładania korektorów, cieni, bronzerów, róży czy podkładów. Pozwala na uzyskanie High Definition Makeup. Doskonale nadaje się do aplikowania kosmetyków w trudniej dostępnych miejscach. Sprawia, że skóra jest wygładzona. Zaokrąglona część gąbki jest idealna do blendowania większych części twarzy, a czubek do nakładania punktowego. Produkt świetnie sprawdzi się w kosmetyczce niejednej kobiety.

 3. Ibra Makeup Blender Sponge Gąbka Do Makijażu

  Ibra Makeup Blender Sponge Gąbka Do Makijażu
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy ścięta gąbeczka idealna do nakładania kosmetyków kremowych i płynnych. Jest bardzo miękka i bezproblemowa w użytkowaniu. Sprawdzi się świetnie w kosmetyczce niejednej kobiety. Posiada wyjątkowy, ścięty kształt i dzięki temu pozwala na dokładne nakładanie na twarz podkładu. Po namoczeniu gąbeczka zwiększa swoją objętość i lepiej leży w dłoni. Dodatkowo znacznie mniej chłonie kosmetyki.

 4. Gąbka do makijażu Donegal Jungle Blending Spong Super Soft

  Gąbka do makijażu Donegal Jungle Blending Spong Super Soft
  Sprawdź aktualną cenę

  Hipoalergiczna gąbeczka do makijażu o bardzo miękkiej strukturze. Pozwala na dokładną aplikację kosmetyków na skórze twarzy bez smug czy zacieków. Przed użyciem warto ją zwilżyć delikatnie letnią wodą, aby zoptymalizować ilość zużywanych kosmetyków i ułatwić sobie aplikację. Gąbka świetnie sprawdza się także w trudniej dostępnych miejsca – do tego służy jej cieńsza końcówka. Ta szersza jest doskonała z kolei przy większych obszarach.

 5. Gąbka Donegal Blending Sponge

  Gąbka Donegal Blending Sponge
  Sprawdź aktualną cenę

  Niezawodna gąbka do aplikacji makijażu. W szczególności dobrze sprawdza się przy nakładaniu i rozcieraniu podkładu. Produkt jest wykonany z materiału bezzapachowego, hipoalergicznego. Dzięki owalnemu kształtowi dobrze dopasowuje się do twarzy. Zwarta struktura sprawia, że podkład jest na skórze rozprowadzany bardzo dokładnie, nie ma smug i zacieków. Gąbka daje efekt makijażu wykonywanego w metodzie airbrush. Skóra jest wygładzona i równomierne pokryta.

Jaką gąbkę do makijażu kupić?

Gąbka do makijażu to coraz popularniejsze akcesorium wykorzystywane podczas robienia makijażu. Wiele kobiet  nie wyobraża sobie swojej kosmetyczki właśnie bez tego produktu. Jak jednak wybrać odpowiednią gąbkę do makijażu? Co w tym przypadku ma największe znaczenie?

 • Kształt – gąbki do makijażu różnią się głównie kształtem. Najtańsze są te trójkątne, ale nie warto po nie sięgać. Pochłaniają bowiem duże ilości kosmetyków  i są mało precyzyjne. Lepiej sprawdzają się gąbki o kształcie eliptycznym, które mają szeroką podstawę i węższy czubek. Pozwalają one na rozprowadzanie kosmetyków również w trudniej dostępnych miejscach. Ciekawym rozwiązaniem są też gąbki ścięte. Są one odpowiednie do nakładania podkładów i bronzerów.
 • Sposób użycia – warto sprawdzić czy na opakowaniu gąbki znajduje się instrukcja jej użycia. Niektóre gąbki wykorzystywać można na sucho i na mokro. Trzeba też wiedzieć gdzie nanieść podkład – na gąbkę czy dłoń.
 • Materiał – ma ogromne znaczenie. Gąbka powinna być miękka i przyjemna w dotyku. Już na samym początku można łatwo rozpoznać czy dany produkt będzie pochłaniać duże ilości kosmetyków. Warto zawsze przyjrzeć się powierzchni gąbki. Dobrze, gdy znajduje się na niej sporo małych dziurek. Wówczas ryzyko wchłania podkładu jest ograniczone do minimum. Gąbki produkowane są głównie z materiałów porowatych. Warto stawiać na te bez lateksu w składzie. To bowiem substancja wywołująca często reakcje alergiczne.
 • Łatwość czyszczenia – akcesoria do makijażu wymagają regularnego czyszczenia. Jest to konieczne z punktu widzenia zachowania higieny. W przypadku gąbek mycie konieczne jest nawet po każdym użyciu i nie powinno być skomplikowane. Na ogół gąbkę wystarczy zamoczyć w wodzie z dodatkiem specjalnego płynu lub żelu do twarzy.
 • Kolorystyka – to oczywiście kwestia drugorzędna, bo ma znaczenie raczej estetyczne. Gąbki do makijażu bywają naprawdę różnokolorowe – różowe, białe, kremowe, fioletowe, czarne itd. Wygląd nie powinien być najważniejszy.

Czy warto kupić gąbkę do makijażu?

Jeszcze  kilka lat temu akcesoria kosmetyczne takie jak gąbki do makijażu były wykorzystywane głównie przez profesjonalnych wizażystów. Dzisiaj cieszą się one coraz większą popularnością i sporo kobiet ma je w swoich kosmetyczkach. Aplikacja podkładu na twarz za pomocą dłoni nie jest łatwa. Zużywa się wówczas najczęściej za dużo kosmetyku, a efekt końcowy wcale nie jest zadowalający. Ponadto dłońmi fluid jest ciężki rozprowadzić w miejscach takich jak okolice ust czy skrzydełek nosa. Dlatego też warto sięgnąć po odpowiednią gąbkę. W ten sposób można też uniknąć powstawania mało estetycznych smug i zacieków.

Gąbki są odpowiednie nie tylko do aplikacji podkładu, ale i różu, bronzera czy korektora. Produkty najlepszej jakości nie wchłaniają aplikowanego kosmetyku. Ten więc nie jest zużywany w nadmiarze. Poza tym wykonany w ten sposób makijaż jest naprawdę trwały i efektowny. Utrzymuje się na skórze przez wiele godzin i nie wymaga nieustannego  poprawiania. Co ciekawe, gąbki do makijażu doskonale radzą sobie nawet z gęstymi podkładami. Nie tworzą one na twarzy niezbyt ciekawego efektu maski.

Popularni producenci gąbek do makijażu

Sklepy warte uwagi