Drzwi zewnętrzne do domu to element zamykający znajdujący się w otworze drzwiowym w ościeżnicy. Służy do oddzielenia wnętrza domu od podwórka. Zadaniem drzwi zewnętrznych jest oczywiście zapewnienie izolacji akustycznej, izolacji termicznej, prywatności, ochrony antywłamaniowej czy szczelności. Drzwi zewnętrzne obecnie produkowane są z wielu różnych materiałów m.in. naturalnego drewna, metalu, PCV, poliuretanu czy polistyrenu.

Ranking drzwi zewnętrznych do domu

 1. Drzwi zewnętrzne Tenvis
  drzwi zewnetrzne oknoplast
  Sprawdź aktualną cenę
  Drzwi zewnętrzne Tenvis zostały wykonane z najwyższej jakości aluminium i stali nierdzewnej, co gwarantuje spełnienie oczekiwań związanych z poziomem bezpieczeństwa, jakości i trwałości produktu. Całkowita grubość drzwi wynosi 75 mm, a panel składa się z dwóch blach aluminiowych o grubości 3 mm (blacha zewnętrzna) i 2 mm (blacha wewnętrzna). Przestrzeń między blachami jest wypełniona materiałem o wysokiej izolacyjności termicznej, co przyczynia się do efektywnej ochrony termicznej wnętrza. Drzwi posiadają automatyczny zamek, który działa w standardzie, eliminując konieczność korzystania z klucza. Samo zamknięcie drzwi powoduje zabezpieczenie mieszkania w trzech punktach, co gwarantuje dodatkowe bezpieczeństwo.
 2. Drzwi zewnętrzne do domu Gerda Optima Tt 60 Hanover 6 Ns6

  Drzwi zewnętrzne do domu Gerda Optima Tt 60 Hanover 6 Ns6
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy drzwi zewnętrzne do domu z ramiakiem trójwarstwowym i dwukomponentową uszczelką. Posiadają stalową ościeżnice PERFOTHERM z uszczelką i perforacją. Wyposażone są w zamek górny trzyryglowy klasy 6 GERDA ZW500 oraz zamek główny trzyryglowy klasy 7 GERDA ZW1000. Próg jest aluminiowy lub drewniany. Drzwi mogą posiadać szybę matową, bezbarwną lub mira star. Wykorzystywane są w tym przypadku klamki Blok z wkładkami A-A, srebrne lub platynowe.

 3. Drzwi zewnętrzne Wikęd

  Drzwi-zewnetrzne-Wiked-Termo-Prestige Lux
  Sprawdź aktualną cenę

  Stalowe drzwi zewnętrzne z uszczelką wypełnioną pianką poliuretanową i laminowaną ościeżnicą. Posiadają zamek główny czteroryglowy z wkładką Wilka i zamek dodatkowy, dolny czteroryglowy, a także zamek dodatkowy główny czteroryglowy z wkładko-gałką Wilka. Próg jest aluminiowy, wyposażony w uszczelkę. Klamka to AXA Manitoba. Na uwagę zasługują również wysokiej jakości zawiasy 3D, które są regulowane w trzech płaszczyznach. W skład zestawu wchodzą także ozdobne nasadki na te zawiasy.

 4. Drzwi O.K.Doors Arctica

  Drzwi O.K.Doors Arctica
  Sprawdź aktualną cenę

  Efektowne wizualnie drzwi zewnętrzne idealne do niejednego domu. Wyróżniają się prostą, minimalistyczną formą i dekoracyjnymi przeszkleniami. Prezentują się dzięki temu bardzo nowocześnie. Drzwi wypełnione są spienionym polistyrenem. Pokryte są folią dekoracyjną odporną na działanie promieniowania UV. Dlatego też nie blakną pod wpływem słońca. W skład kompletu poza samymi drzwiami wchodzą także okucia czy ościeżnice. Skrzydło drzwiowe jest montowane na trzech regulowanych zawiasach.

 5. Drzwi zewnętrzne do domu Polskie drzwi Lux

  Drzwi zewnętrzne do domu Polskie drzwi Lux
  Sprawdź aktualną cenę

  Wytrzymałe drzwi stalowe o grubości skrzydła 72 mm z polistyrenem spienionym w środku. Posiadają dwa zamki trzyryglowe i trzy regulowane zawiasy. Zabezpieczone są specjalnymi ryglami antywyważeniowymi. Dodatkowo można zmienić dociąg skrzydła do ościeżnicy przy udziale regulowanego zaczepu zamka. To drzwi wysokiej jakości odporne na różnorodne warunki pogodowe. Skrzydło jest ozdobione aplikacjami z blachy INOX. Próg jest wykonany z wytrzymałej stali, wyposażony w uszczelkę.

 6. Drzwi zewnętrzne Capital Kraina Drzwi

  Drzwi zewnętrzne Capital Kraina Drzwi
  Sprawdź aktualną cenę

  Oryginalne drzwi zewnętrzne wypełnione pianką poliuretanową o doskonałej izolacji termicznej. Posiadają regulowany zaczep zamka górnego, co pozwala na bezproblemową regulację domknięcia skrzydła. Ten model drzwi jest bardzo efektowny wizualnie m.in. za sprawą przeszkleń. Postawić tutaj można na szyby reflex, lustro weneckie bądź jeszcze inne rozwiązania. Do wyboru jest szeroka gama kolorystyczna skrzydeł, a więc można wybrać drzwi odpowiednie do danej elewacji budynku.

Jakie drzwi zewnętrzne kupić?

Drzwi zewnętrzne to bardzo istotny element każdego domu. Od niego w dużej mierze zależy komfort mieszkania w budynku. Jakie drzwi zewnętrzne warto zatem wybrać? Co trzeba wziąć pod uwagę przy ich zakupie?

 • Klasa – w domach i mieszkaniach wykorzystywane są drzwi o klasie 1-4. Muszą one przejść szereg testów i spełniać podstawowe normy europejskie. Klasa 1 to drzwi standardowe, które wytrzymuj a napór włamywaczy wykorzystujących siłę fizyczną. Klasa 2 to drzwi o większej wytrzymałości, które nie ulegają zniszczeniu na skutek używania prostych narzędzi. Klasa 3 to modele antywłamaniowe, ale najlepszą ochronę zapewniają drzwi klasy 4. Trudno je pokonać nawet przy udziale wiertarki czy pilarki.
 • Sposób otwierania – do wyboru są drzwi otwierane na zewnątrz i do wewnątrz. W domach jednorodzinnych wykorzystywane są głównie drzwi otwierane na zewnątrz, co jest wygodniejszym rozwiązaniem. Ponadto wyróżnia się drzwi prawe i lewe. Wbrew pozorom ma to całkiem spore znaczenie. Od tego zależy np. poziom utraty ciepła w okresie zimowym.
 • Materiał – do wyboru są drzwi zewnętrzne wykonywane z różnego rodzaju materiałów. Dużą popularnością wciąż cieszy się drewno, które ma dobre właściwości izolacyjne i akustyczne. Jest jednak podatne na wilgoć i wymaga regularnej konserwacji. Takie drzwi są też dość drogie. Stąd wiele modeli produkowanych jest z płyt MDF lub HDF, które są tańsze i nie wymagają konserwacji. Bywają jednak mniej estetyczne. Ciekawym rozwiązaniem są ponadto drzwi z PVC czy włókna szklanego. Te pierwsze są tanie, wytrzymałe i łatwe do utrzymania w czystości. Dużą popularnością cieszą się również zewnętrzne drzwi metalowe.
 • Rozmiar – większość drzwi zewnętrznych niewiele różni się w tym zakresie. Ich standardowa wysokość to około 200 cm. Najpopularniejsza szerokość to 80 i 90 cm. Można też zdecydować się na drzwi niestandardowe, na ogół wykonywane na zamówienie. Są one jednak odpowiednio droższe.
 • Przeszklenia –  wbrew pozorom przeszklenia wcale nie muszą ułatwiać pracy złodziejom. Szyby są bowiem bardzo wytrzymałe. Nie zawsze przeszklenia pasują jednak do elewacji budynku.

Czy warto kupić antywłamaniowe drzwi zewnętrzne?

Od drzwi zewnętrznych w dużej mierze zależy bezpieczeństwo i komfort mieszkańców domu. Warto więc zainwestować w tym przypadku w wysokiej klasy drzwi antywłamaniowe. To pierwsza i często najważniejsza przeszkoda przed niepożądanymi gośćmi.

Nowoczesne drzwi zewnętrzne to nie tylko dobry izolator akustyczny i termiczny. Ich zadaniem jest także zapewnienie domownikom bezpieczeństwa. Za sprawą wytrzymałych drzwi antywłamaniowych dom może stać się prawdziwym azylem. I to zarówno, gdy w środku są jego mieszkańcy, jak i wówczas, gdy stoi pusty.

Drzwi antywłamaniowe to po prostu drzwi zewnętrzne o dużej odporności na włamanie. Obecnie w Polsce stosuje się tutaj normę europejską, na podstawie której drzwi otrzymują klasę od 1 do 6. Parametry drzwi muszą przy tym być potwierdzone odpowiednimi testami i badaniami. W domach jednorodzinnych najlepiej stosować drzwi antywłamaniowe klasy 4.

Popularni producenci drzwi zewnętrznych do domu