Garaż dla dzieci to zabawka skierowana nie tylko do najmłodszych fanów motoryzacji. Sprawdza się nie tylko w przypadku chłopców, ale i dziewczynek. Zapewniać może doskonałą zabawę na wiele godzin. Maluch może się bawić w tym przypadku samodzielnie, razem z rówieśnikami lub swoimi rodzicami. Rozwija przy tym swoją sprawność manualną, ćwiczy refleks i zdolności motoryczne. Pobudzeniu ulega jego kreatywność i wyobraźnia. Przy okazji jest to szansa na naukę podstawowych zasad ruchu drogowego.

Ranking garaży dla dzieci

Jaki garaż dla dzieci kupić swojemu synkowi lub córeczce? Wbrew pozorom jest to całkiem trafne pytanie, bo zabawki tego typu cieszą się na rynku całkiem sporą popularnością. Za motoryzacyjnymi gadżetami przepadają już nie tylko chłopcy, ale i dziewczynki. Na jaki model warto postawić? Postanowiliśmy przygotować kompleksowy ranking garaży dla dzieci, aby nieco ułatwić odpowiedź na to pytanie.

 1. Garaż dla dzieci Majorette Super City

  Garaż dla dzieci Majorette Super City
  Sprawdź aktualną cenę

  Przeznaczony dla dzieci powyżej trzeciego roku życia garaż, który składa się z siedmiu poziomów i siedmiu pojazdów. Oferuje sumarycznie aż 35 miejsc parkingowych. Zaspokoi wszystkie potrzeby małego fana motoryzacji. W skład zestawu wchodzą zresztą pojazdy wykonane z metalu. Posiadają one plastikowe kółka. Co ciekawe, sam garaż oferuje ciekawe efekty świetlne i dźwiękowe.

 2. Garaż Hot Wheels City Mega T-Rexa

  Garaż Hot Wheels City Mega T-Rexa
  Sprawdź aktualną cenę

  Zabawka dla dzieci, która przypadnie do gustu niejednemu maluchowi. To w zasadzie duży wielopoziomowy zestaw do zabawy, który jest w stanie pomieścić ponad 100 samochodów. Uzupełnia to groźny dinozaur. Zestaw ten łączy się z innymi produktami z serii Hot Wheels, które sprzedawane są oddzielnie. Można też przyłączyć do niego Portal HotWheels, aby odblokować jeszcze więcej możliwości zabawy.

 3. VTech Tut Tut Garaż Z Autkiem

  VTech Tut Tut Garaż Z Autkiem
  Sprawdź aktualną cenę

  Zabawkowy zestaw z garażem w roli głównej. To zabawka elektroniczna przeznaczona dla dzieci w wieku od 1 do 5 lat. Oferuje aż trzy pomocy z interaktywną widną, która rozpoznaje piętra. Kolorowe przyciski pianina wygrywają różne melodie i uczą podstawowych zasad poruszania się po drodze. Ciekawym rozwiązaniem jest także lądowisko helikoptera, które obraca się i pozwala na podnoszenie oraz opuszczanie windy. Zestaw działa na baterie AA.

 4. Garaż dla dzieci Hot Wheels City zestaw Zakręcony Megagaraż

  Garaż dla dzieci Hot Wheels City zestaw Zakręcony Megagaraż
  Sprawdź aktualną cenę

  Wyjątkowej jakości zabawka dla dzieci w postaci wielkiego garażu z czterema poziomami. Zawiera dodatkowo jedno autko, a sumarycznie pomieścić może aż 60 pojazdów. Te sprzedawane są oddzielnie. W centrum zabawki zlokalizowana jest zakręcona winda, która transportuje auta między poszczególnymi poziomami i wpuszcza je na tor. Można ją kontrolować poprzez korbkę.

 5. Garaż Wader Wielki Auto Park 3 auta Myjnia Tor 4 poziomy

  Garaż Wader Wielki Auto Park 3 auta Myjnia Tor 4 poziomy
  Sprawdź aktualną cenę

  Zabawka idealna dla małego miłośnika motoryzacji w formie czteropoziomowego parkingu z drogą i samochodami. Trudno przejść obok niego obojętnie. Na najniższym poziomie garażu znajduje się warsztat samochodowy. Kolejnym ciekawym elementem jest stacja benzynowa z dwoma dystrybutorami. Można też skorzystać z usług myjni samochodowej. Całość wykonana jest z materiałów wysokiej jakości w pełni bezpiecznych dla dzieci. W skład zestawu wchodzą także trzy samochody.

Jaki garaż dla dzieci kupić?

Garaż to świetna zabawka dla małych dzieci. Sprawdza się zarówno w przypadku chłopców, jak i dziewczynek. Pozwala na wielogodzinną zabawę z rówieśnikami i nie tylko. Na jaki garaż dla dzieci się zdecydować? Co ma w tym przypadku kluczowe znaczenie?

 • Jakość wykonania – warto stawiać na zabawki wysokiej jakości, które wykonane są z materiałów bezpiecznych dla dzieci. Powinny być to produkty odporne na uszkodzenia mechaniczne, które przez lata zachowują swój pierwotny kształt i kolor. Zdecydowanie największą popularnością cieszą się garaże dla dzieci wykonane z tworzywa sztucznego, ale można się też spotkać z zabawkami drewnianymi.
 • Design – dzieci przepadają za zabawkami kolorowymi. Niektóre garaże mają nawet specjalne naklejki. Dużą popularnością wśród najmłodszych cieszą się produkty, które nawiązują do ulubionych bajek.
 • Wiek dziecka – to kwestia, która przy zakupie zabawek zawsze powinna być brana pod uwagę. W sklepach znaleźć można garaże dla dzieci w różnym wieku. Pierwsze proste modele przeznaczone są dla maluchów w wieku 12 miesięcy. Jednak zazwyczaj garaże kupuje się dzieciom nieco starszym. W tym przypadku warto postawić na garaż wielopoziomowy, który zapewni wiele godzin doskonałej zabawy.
 • Wymiary – mają one wbrew pozorom całkiem duże znaczenie, podobnie jak to, czy garaż można złożyć. Gdy pokój dziecka jest duży, zabawka może być rozłożona przez cały czas. Jednak w mniejszych pomieszczeniach trzeba ją składać. Dlatego tak ważne jest to, aby była ona prosta do składania i rozkładania. W przeciwnym wypadku może skutecznie zniechęcić do zabawy.

Czy warto kupić garaż dla dzieci?

Chyba nie ma dziecka, które nie lubi bawić się małymi samochodzikami. Im jest ich więcej, tym oczywiście lepiej. Mali fani motoryzacji lubią zarówno autka wyścigowe, jak i pojazdy osobowe czy budowlane. Aby jeszcze uatrakcyjnić zabawę, warto zakupić dziecku dodatkowo specjalny garaż. Są to zresztą zabawki, które cały czas zyskują na popularności.

Dzieci w każdym wieku przepadają za garażami samochodowymi. Są to zabawki, które zapewnić mogą wiele godzin doskonałej zabawy. Konstrukcje tego typu pozwalają na szybkie i bezproblemowe prowadzenie pojazdów między poszczególnymi platformami. Garaże dla dzieci to zresztą świetny pomysł na prezent dla kilkulatka. Sprawdzi się zarówno w przypadku chłopca, jak i dziewczynki.

Nie da się ukryć, że za zabawkami motoryzacyjnymi przepadają przede wszystkim chłopcy. Nie musi być to jednak norma. Zabawka taka jak wielopoziomowy garaż zdecydowanie pomoże w rozwijaniu wyobraźni malucha. Pomoże też w poprawie jego zdolności manualnych. Jest to zabawka z kategorii kreatywnych, która nigdy się nie znudzi. Z dzieckiem warto się bawić razem, spędzając w miły sposób wolny czas. Im dłuższe zjazdy i większa liczba poziomów w garażu, tym oczywiście lepiej.

Garaże dla dzieci to zabawki, które od kilku lat robią prawdziwą furorę. Bawić się nimi można samodzielnie lub w gronie rówieśników. Produkty tego typu poprawiają sprawność ruchową i ćwiczą refleks, pobudzając przy okazji wyobraźnię. Polepszają zdolności intelektualne, a niektóre pozwalają również na przyswojenie podstawowych przepisów drogowych. Nic więc dziwnego, że na ich zakup decyduje się coraz większa liczba rodziców.

Popularni producenci garaży dla dzieci

Sklepy warte uwagi

Podsumowanie rankingu garaży dla dzieci

Garaże dla dzieci to na pewno bardzie ciekawa kategoria zabawek. Chętnie sięgają po nie nie tylko chłopcy, ale i dziewczynki. Motoryzacją interesować może się bowiem każdy. Wybór dziecięcych garaży na rynku jest zaskakująco szeroki. Do wyboru są zarówno modele bardzo proste, jak i rozbudowane np. składające się z kilku poziomów. Oczywiście nie ma garażu bez odpowiednich pojazdów – te często wchodzą już w skład zestawu podstawowego, ale można je również kompletować osobno. Zapraszamy do zapoznania się z naszym rankingiem garaży dla dzieci.