Klocki magnetyczne to fascynująca zabawka, która pobudza kreatywność i rozwija zdolności manualne naszych pociech. Tworzą one niezwykły świat konstrukcji, który łączy się za sprawą magii przyciągania magnetycznego. W zestawach często znajdziesz kolorowe magnetyczne kulki i patyczki, ale także elementy ruchome, które dodają zabawie dodatkowego wymiaru. Jedynym wyzwaniem, które czeka na twoje dziecko, jest nauka, jak poradzić sobie z tym, że elementy o tych samych biegunach magnetycznych odpychają się. Specjalnie dla najmłodszych małych inżynierów, oferowane są większe klocki magnetyczne, które są nie tylko bezpieczne, ale także idealne dla małych rączek. Jeżeli szukasz zabawki, która będzie rozwijała kreatywność twojego dziecka, pobudzała jego ciekawość i jednocześnie była bezpieczna – klocki magnetyczne to doskonały wybór!

Najlepsze klocki magnetyczne – ranking

Na rynku pojawiają się cały czas nowe zabawki dla dzieci. Od pewnego czasu furorę robią klocki magnetyczne. Są to zabawki w formie klocków, ale magnetycznych, a więc odpychających i przyciągających się, w zależności od biegunów. Jakie klocki magnetyczne kupić dla swojego dziecka? Mamy nadzieję, że w odpowiedzi na to pytanie pomoże nasz kompleksowy ranking klocków magnetycznych dla dzieci. Zapraszamy do lektury.

 1. Klocki Magnetyczne Metropolis 110 el. Magna-Tiles
  Klocki Magnetyczne Metropolis 110 el. Magna-Tiles

  Sprawdź aktualną cenę

  Największy zestaw Magna-Tiles dziecko może zbudować największe budowle, pojazdy i maszyny!

  W zestawie znajdują się klasyczne płytki, ale również i inne kształty – drzwi, okna, schody, podstawy do budowania pojazdów, dzięki którym możesz zbudować wymarzone miasto! Zabawa Magna-Tiles rozwija kreatywność, umiejętności językowe, motoryczne i poznawcze. Magna-Tiles to gwarancja wielogodzinnej zabawy! Produkt posiada certyfikaty ASTM, EN71 czy CPSIA. Nie zawiera ftalanów, BPA, PVC czy lateksu. Klocki przeznaczone są dla dzieci powyżej trzeciego roku życia.

 2. Kolorowe Klocki Magnetyczne Kontext Magical Magnet 52 szt.
  Kolorowe Klocki Magnetyczne Kontext Magical Magnet 52 szt.

  Sprawdź aktualną cenę

  Sporych rozmiarów zestaw klocków magnetycznych, który pozwala na wybudowanie domu, placu zabaw czy wesołego miasteczka. Cała zabawa polega na łączeniu ze sobą klocków przy pomocy magnesów. Zabawka tego rodzaju pobudza wyobraźnię i zachęca do nieszablonowego myślenia. Komplet zawiera 52 elementy – 24 kwadraty, 12 trójkątów, 2 sześciokąty i sześć kwadratów do wypełnienia kolorów.

 3. Klocki magnetyczne Classic 32 el. Magna-Tiles®
  Klocki magnetyczne Classic 32 el. Magna-Tiles®

  Sprawdź aktualną cenę

  Rozbudowany zestaw klocków magnetycznych dla dzieci powyżej trzeciego roku życia. Zabawki tego typu pozwalają na tworzenie ciekawych, trójwymiarowych projektów. Klocki łączą się za pomogą magnesów – można je mieszać między zestawami. Wszystko zależy od wyobraźni dziecka. Zestaw zawiera 32 uniwersalne, kolorowe klocki (16 klocków kwadratowych i 16 klocków trójkątnych). Produkt ma odpowiednie certyfikaty potwierdzające jego bezpieczeństwo – EN71, CPSIA i ASTM. Nie zawiera żadnych szkodliwych substancji.

 4. Klocki Magnetyczne Geomag Zestaw Klasyczne 60el. GEO-272
  Klocki Magnetyczne Geomag Zestaw Klasyczne 60el. GEO-272

  Sprawdź aktualną cenę

  Popularne klocki magnetyczne, z których budować można różnego rodzaju konstrukcje. Taka zabawa rozwija wyobraźnię i zachęca dzieci do kreatywnego myślenia. Zestaw zawiera magnetyczne patyczki i metalowe kulki, które można na różne sposoby ze sobą łączyć. W skład kompletu wchodzi aż 60 elementów magnetycznych. To klocki przyjazne dla środowiska naturalnego, bo wykonane z tworzywa sztucznego z recyklingu.

 5. Klocki magnetyczne Geomag Supercolor Panels Recycled 35el. GEO-377
  Klocki magnetyczne Geomag Supercolor Panels Recycled 35el. GEO-377

  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości klocki konstrukcyjne magnetyczne, które pozwalają dzieciom na rozwijanie ich kreatywności. Zestaw zawiera patyczki i kulki metalowe, które można ze sobą różnorodnie łączyć. To zabawa na wiele godzin. Ciekawostką jest fakt, że klocki wykonane są  z tworzywa sztucznego pochodzącego w 100% z recyklingu. To czyni je przyjaznymi dla środowiska naturalnego. Zabawka przeznaczona jest dla dzieci powyżej trzeciego roku życia.

Jakie klocki magnetyczne kupić?

Klocki magnetyczne to zabawka dla dzieci, która z roku na rok zyskuje na popularności. Rozwija kreatywność i uczy logicznego myślenia. Jakie klocki magnetyczne wybrać dla swojego dziecka i czym należy się w tym przypadku kierować?

 • Wiek dziecka – to chyba kwestia najważniejsza. Trzeba wziąć pod uwagę wiek dziecka, bo w przeciwnym wypadku kupić można klocki za małe lub za duże. Powszechnie uważa się, że klocki magnetyczne są odpowiednie już dla dzieci powyżej ósmego miesiąca życia. Oczywiście takie zabawki różnią się od tych przeznaczonych dla kilkulatków. Są duże, pozbawione ostrych elementów. Wynika to z faktu, że małe dzieci zabawki często biorą do buzi, co stwarza ryzyko ich połknięcia i zadławienia się.
 • Liczba elementów w zestawie – im więcej elementów wchodzi w skład zestawu, tym więcej możliwości zabawy ma dziecko. Mały komplet może się dość szybko znudzić, ale często można ze sobą łączyć poszczególne zestawy, tworząc jeden, duży komplet klocków. Zazwyczaj w skład zestawu wchodzi od kilkudziesięciu do stu elementów. Klocki magnetyczne mają różne kształty. Mogą być to kulki, cienkie patyczki, kwadraty, prostokąty czy trójkąty. Czasem zestaw uzupełnia podstawa, na której tworzy się konstrukcję.
 • Materiał wykonania – na ogół jest to tworzywo sztuczne i to dlatego klocki magnetyczne są kolorowe. Niekiedy w plastik wtopione są brokatowe drobinki sprawiające, że konstrukcja ładnie połyskuje. Rzadziej spotkać się można z klockami drewnianymi.
 • Siła magnesów – klocki muszą się mocno przyciągać, aby powstałe konstrukcje były stabilne i trwałe. Z drugiej strony dziecko nie powinno mieć większych problemów z rozłączeniem klocków.
 • Bezpieczeństwo  – oczywiście zabawki magnetyczne muszą być w 100% bezpieczne dla dzieci. Warto stawiać na zabawki, które mają stosowne certyfikaty – CE, EN71 to tylko niektóre z nich.
 • Sposób przechowywania – klocki mogą się łatwo zgubić, zwłaszcza te nieco mniejsze. Niektórzy producenci do zestawu dołączają specjalną walizkę ułatwiającą przechowywanie klocków.

Czy warto kupić klocki magnetyczne?

Rodzice coraz chętniej sięgają po klocki magnetyczne, bo dają one dzieciom szerokie możliwości podczas zabawy. Buduje się z nich konstrukcje płaskie i trójwymiarowe. To zabawki, które rozwijają wyobraźnię i uczą przestrzennego myślenia. Zazwyczaj wchodzące w skład zestawu klocki są kolorowe, co może pomóc w nauce kolorów, a także dodawania i odejmowania. Zdaniem wielu ekspertów klocki magnetyczne mogą pomóc dzieciom w przyswajaniu wiedzy z zakresu geometrii czy fizyki. To zabawki uniwersalne, z których tworzyć można naprawdę różnorodne konstrukcje. Za klockami magnetycznymi przepadają zresztą także osoby dorosłe.

Co ciekawe, niektóre klocki magnetyczne są wykorzystywane nawet w celach terapeutycznych. Ich układanie to świetny sposób na odstresowanie się. Mogą one pomóc w przywróceniu sprawności manualnej osobom po urazach i wypadkach różnego rodzaju. Czasem po klocki magnetyczne chętnie sięgają podczas nauki nastolatkowie.

Popularni producenci klocków magnetycznych

Podsumowanie rankingu klocków magnetycznych

Klocki magnetyczne to zabawki, które na rynku pojawiły się stosunkowo niedawno, ale już zdążyły zdobyć bardzo dużą popularność. Tworzy się z nich różnorodne konstrukcje – płaskie i trójwymiarowe. Ograniczeniem jest w zasadzie tylko wyobraźnia. To świetne zabawki dla dzieci w każdym wieku, ale należy sięgnąć po odpowiedni zestaw. W tym pomoże z pewnością nasz kompleksowy ranking klocków magnetycznych stworzony na podstawie opinii internautów na ten temat.