Guma do włosów to kosmetyk służący do utrwalania fryzury. Zawiera o wiele mniej wody niż żel do stylizacji, a więc zapewnia błyskawiczne układanie i dużą trwałość fryzury. Guma do włosów ma dość sztywną konsystencję, dlatego nie nadaje na włosach tłustego efektu. Wysatrczy niewielka ilość kosmetyku, aby osiągnąć zamierzony efekt stylizacyjny. Guma do włosów doskonale sprawdza się w przypadku włosów krótkich i półdługich. Włosy długie jednak mogą robić się sztywne i zbite.

Ranking gum do włosów

Jaką gumę do włosów kupić? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które chcą zainwestować w wysokiej jakości kosmetyk do stylizacji włosów krótkich czy półdługich. W wyborze powinien pomóc nasz ranking gum do włosów. Zawarliśmy w nim produkty, które cieszą się największym uznaniem internautów. Są to kosmetyki renomowanych marek, które nie niszczą włosów, a przy okazji pozwalają na uzyskanie szybkiego efektu stylizacyjnego.

 1. Guma do włosów American Crew Classic modelująca strong (Fiber) 85 g

  Guma do włosów American Crew Classic modelująca strong (Fiber) 85 g
  Sprawdź aktualną cenę

  Stworzona dla mężczyzn modelująca guma do stylizacji włosów. Produkt nadaje włosom objętości i grubości, a przy okazji lekko je matuje. Idealnie sprawdza się w przypadku krótkich włosów. W celu uzyskania najlepszego efektu niewielką ilość gumy należy rozetrzeć w rękach, a potem równomiernie rozprowadzić po włosach. Kosmetyk warto stosować z innymi produktami z tej samej linii.

 2. Guma Schwarzkopf Osis Thrill do stylizacji 100ml

  Guma Schwarzkopf Osis Thrill do stylizacji 100ml
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości modelująca guma do włosów, która za sprawą obecności włókien pozwala na twórcze modelowanie fryzury. Utrwala pasma i nadaje im połysk. Jest odpowiednia do włosów krótkich i tych o średniej długości. Sprawia, że stają się one naturalne błyszczące. Produkt utrwala fryzurę, ale jednocześnie nie obciąża włosów. Kosmetyk nie jest trudny w użyciu. Wystarczy w niewielkiej ilości nanieść go na ręce, a potem rozetrzeć.

 3. Wella Professionals Eimi Shape Shift Modelująca Guma do Włosów Hold Level 2 150ml

  Wella Professionals Eimi Shape Shift Modelująca Guma do Włosów Hold Level 2 150ml
  Sprawdź aktualną cenę

  Guma do modelowania włosów zapewniająca średnie podtrzymanie fryzury i błyszczące wykończenie. Stworzona została z myślą o profesjonalnej stylizacji włosów. Kosmetyk wykorzystywać można codziennie w przypadku włosów każdego rodzaju. Dzięki niej modelowanie jest o wiele łatwiejsze, a przy tym produkt nie obciąża włosów. Nie pozostawia także na nich tłustej warstwy. Guma jest bezproblemowa w aplikacji. Skutecznie chroni włosy przed szkodliwym działaniem promieniowania ultrafioletowego.

 4. Guma do włosów L’Oreal Play Ball Density Material Wosk Zwiększający Objętość 100Ml

  Guma do włosów L'Oreal Play Ball Density Material Wosk Zwiększający Objętość 100Ml
  Sprawdź aktualną cenę

  Bardzo wydajny kosmetyk do modelowania włosów. Zwiększa objętość i gęstość fryzury. Utrwala ją i uelastycznia, nadając odpowiedni kształt i matowe wykończenie. Produkt ma konsystencję kremowego wosku. To efekt połączenia wosku pszczelego z olejem mineralnym, estrami oraz alkoholami tłuszczowymi. Zawiera również utrwalające niejonowe i kationowe polimery, które odpowiedzialne są za efekt utrwalenia fryzury.

 5. Guma Joanna Professional Extreme Fixation stylizująca megamocna 200g

  Guma Joanna Professional Extreme Fixation stylizująca megamocna 200g
  Sprawdź aktualną cenę

  Bezproblemowa w aplikacji guma do stylizacji włosów. Zawiera polimery stylizujące, prowitaminę B5 i ochronny filtr UV. Za sprawą konsystencji ułatwia modelowanie włosów i utrwalenie fryzury na wiele godzin. Produkt doskonale sprawdza się w profesjonalnych salonach fryzjerskich. W celu uzyskania odpowiedniego efektu wystarczy jego niewielką ilość rozprowadzić na włosach wilgotnych lub suchych.

Jaką gumę do włosów kupić?

Guma do włosów to popularny kosmetyk służący do modelowania i stylizowania włosów, przede wszystkim krótkich i półdługich. Jest prosty w użyciu i bardzo wydajny. Na jaką gumę do włosów warto postawić i co trzeba wziąć pod uwagę przy jej zakupie?

 • Rodzaj włosów – guma najlepiej sprawdza się na włosach krótkich o długości 5-7 cm. W przypadku włosów średnich lub długich może je mocno obciążać i zbijać. Guma na krótkiej fryzurze daje naturalny efekt i jest niewidoczna gołym okiem. Nie jest to jednak kosmetyk odpowiedni dla osób o włosach miękkich, cienkich. Te stają się bowiem na skutek stosowania tego kosmetyku zlepione, oklapnięte. Gum powinny unikać też osoby, których włosy łatwo się przetłuszczają.
 • Jakość – warto stawiać na kosmetyki renomowanych producentów, które nie obciążają i nie sklejają pasm.
 • Konsystencja – powinna być ona nietłusta, ale jednocześnie dość elastyczna. Wówczas bez problemu można wymodelować włosy i utrwalić fryzurę na wiele godzin.
 • Stopień utrwalenia fryzury – największą popularnością cieszą się gumy do włosów mocne i ekstra mocne. Jednak kosmetyk powinien dać łatwo usunąć się z włosów. Najlepsze produkty na rynku zapewniają mocny efekt, ale nie sklejają włosów w skorupę i zapewniają im odpowiednią elastyczność.
 • Sposób aplikacji – większość gum nakłada się na włosy suche, ale są kosmetyki, które aplikować można również na włosy wilgotne. Modelowanie wygląda zawsze w podobny sposób. Gumę nakłada się w niewielkiej ilości na  dłonie, a potem rozgrzewa w palcach i wmasowuje we włosy energicznymi ruchami. W celu przyspieszenia stylizacji można też sięgnąć dodatkowo po suszarkę do włosów.

Czy warto kupić gumę do włosów?

Guma do włosów to kosmetyk, który pozwala na wystylizowanie włosów i utrwalenie fryzury. Musi znaleźć się w kosmetyczce niejednej kobiety i mężczyzny. Ułatwia stworzenie efektu artystycznego nieładu na krótkich włosach. Unosi też kosmyki od nasady.

Guma do włosów, podobnie jak pomada, jest kosmetykiem gęstym o dość kleistej konsystencji. Sprawdza się doskonale w przypadku włosów krótkich i półdługich. Umożliwia uzyskanie wiele ciekawych efektów stylizacyjnych. Stosować go można na włosach różnego rodzaju. Guma do włosów nie jest zbyt trudna w aplikacji. Najlepiej nakładać ją na pasma umyte, suche lub delikatnie wilgotne. Wcześniej niewielką ilość kosmetyku należy rozgrzać w dłoniach. Gumy używa się tak jak pasty do włosów.

Gumy do włosów cieszą się na rynku kosmetycznym dużą popularnością. Pozwalają przede wszystkim na ujarzmienie niesfornych pasm włosów. Są w stanie ułożyć naprawdę perfekcyjną fryzurę. Jednak nie da się ukryć, że najlepsze efekty dają w przypadku włosów krótkich np. męskich. Guma do włosów jest produktem lepkim i raczej gęstym. W celu aplikacji trzeba go wcześniej rozgrzać w dłoniach. Nie należy też przesadzać z jego ilością, aby nie uzyskać efektu sklejonych i tłustych włosów. Jak zawsze, kluczem do sukcesu, jest umiar.

Popularni producenci gum do włosów

 • American Crew
 • Schwarzkopf
 • Wella
 • L’Oreal
 • Joanna

Podsumowanie rankingu gum do włosów

Gumy do włosów są popularnymi kosmetykami służącymi do stylizacji i modelowania fryzur. Mają swoich zwolenników przede wszystkim wśród posiadaczy i posiadaczek włosów krótkich. To w  ich przypadku dają zdecydowanie najlepsze efekty. Dla włosów długich przeznaczone są raczej inne produkty. Gumy do włosów nie są trudne w aplikacji, a dają naprawdę bardzo dobre rezultaty. Świetnie radzą sobie nawet z niesfornymi kosmykami. Ujarzmiają je skutecznie na wiele godzin. W wyborze odpowiedniego kosmetyku pomoże z pewnością nasz ranking gum do włosów. Obejmuje on produkty cieszące się największą popularnością wśród internautów, cenione z uwagi na wysoką skuteczność działania.