Hulajnoga dla dzieci to sprzęt cieszący się coraz większą popularnością. Nic w tym dziwnego. W końcu jazda na hulajnodze stanowi świetny sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Pojazd należy zawsze dobrać odpowiednio do wieku dziecka i jego możliwości. Okazuje się, że na hulajnodze z powodzeniem jeździć mogą już maluchy w wieku dwóch lat. Są to pojazdy o proste budowie, które łatwo dają się  prowadzić. Niezwykle istotną rolę odgrywają w tym przypadku kółka, które muszą być odporne na ścieranie.

Ranking hulajnóg dla dzieci

Jaką hulajnogę dla dzieci kupić? To pytanie często zadają sobie rodzice małych dzieci, którzy chcą im sprawić przyjemność. Jednocześnie często boją się o bezpieczeństwo swoich pociech. Dlatego też przygotowaliśmy ranking hulajnóg dla dzieci. Uwzględniliśmy w nim pojazdy renomowanych producentów, które wyróżniają się wysoką jakością wykonania i są bezpieczne w użytkowaniu.

 1. Hulajnoga dla dzieci Scootandride Highwaykick 2w1

  Hulajnoga dla dzieci Scootandride Highwaykick 2w1
  Sprawdź aktualną cenę

  Innowacyjny pojazd typu 2w1, który pełni rolę jeździka oraz trzykolowej hulajnogi balansowej. Stanowi dobry wybór już dla dzieci powyżej pierwszego roku życia. Dodatkowo produkt rośnie razem z nimi. Wysokość siedziska jest w tym przypadku regulowana. Dlatego z pojazdu skorzysta nawet pięciolatek. Hulajnoga jest doskonale zbalansowana i wyróżnia się dużą stabilnością. Posiada system safety-pad, a więc specjalną, dość szeroką podkładkę umieszczoną w przedniej części podestu. Zapobiega ona przewróceniu się na nierównej powierzchni.

 2. Hulajnoga Milly Mally Balansowa Magic Scooter Świecące Koła

  Hulajnoga Milly Mally Balansowa Magic Scooter Świecące Koła
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości trójkołowa hulajnoga dla dzieci. Pojazd wyróżnia się lekką i solidną konstrukcją. Wykonany jest z PCV, włókna szklanego oraz aluminium. Sterowany jest na zasadzie balansu ciałem. Jego sporym atutem są regulowane pod względem wysokości rączki i świecące przednie koła. Produkt jest odpowiedni dla dzieci powyżej trzeciego roku życia. Maksymalne obciążenie hulajnogi wynosi 50 kg.

 3. Smoby Hulajnoga 2w1 Niebieska

  Smoby Hulajnoga 2w1 Niebieska
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesna hulajnoga z funkcją jeździka utrzymana w kolorze niebieskim. Posiada ciche kółka i solidną ramę z metalu. Wykorzystywana może być przez dziecko przez długie lata. Pojazd pełni jednocześnie dwie funkcje – hulajnogi oraz jeździka. Wyposażony jest w trzy koła antypoślizgowe wykonane z miękkiego PCV. Uchwyty są wygodne, profilowane, a rama wytrzymała. Maksymalne obciążenie to 20 kg.

 4. Hulajnoga dla dzieci Kidwell Balansowa Vento Unicorn

  Hulajnoga dla dzieci Kidwell Balansowa Vento Unicorn
  Sprawdź aktualną cenę

  Efektowna wizualnie hulajnoga balansowa, którą kieruje się podobnie jak deskorolką. To pojazd wykonany z materiałów wysokiej jakości, który nie stanowi dla dziecka żadnego zagrożenia. W koła wbudowane są światła LED, które świecą intensywnie przy większej szybkości. Pojazd wyposażony jest w kierownicę o regulowanej wysokości oraz antypoślizgowy podest. Dodatkowo tylne koło ma zamocowany hamulec nożny. Maksymalne obciążenie hulajnogi to 50 kg. Przeznaczona jest dla dzieci powyżej 3. roku życia.

 5. Hulajnoga Lionelo Luca White orange

  Hulajnoga Lionelo Luca White orange
  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalna hulajnoga dla dzieci, której rama i kierownica są wykonane ze stopu aluminium wysokiej jakości. To materiał jednocześnie lekki i bardzo wytrzymały. Dodatkowo pojazd jest regulowany, a więc rośnie razem z dzieckiem w zakresie od 82 do 98 cm. Wyposażony jest w poliuretanowe koła odporne na ścieranie. Amortyzacja ShockResist zapewnia maluchowi stabilną jazdę niemal na każdym podłożu. Bezpieczeństwo zwiększa ponadto antypoślizgowy podest i tylny hamulec.

Jaką hulajnogę dla dzieci kupić?

Dzieci wręcz uwielbiają aktywną zabawę na świeżym powietrzu. Warto im to urozmaicić, kupując odpowiednie zabawki. Doskonale sprawdzają się tutaj m.in. dziecięce hulajnogi. Na jaki model warto postawić i co trzeba wziąć pod uwagę przy zakupie?

 • Rodzaj – nie wszyscy wiedzą, że wyróżnić można całkiem sporo rodzajów hulajnóg dla dzieci. Hulajnogi klasyczne mają podest połączony na stałe z kierownicą i wyposażone są w dwa kółka. Dziecko rozpędza się, odpychając się jedną stopą od podłoża. Hulajnogi składane, jak sama nazwa wskazuje, można złożyć. To ułatwia ich przechowywanie czy transportowanie. Hulajnogi trójkołowe mają trzy koła. Dziecko kieruje pojazd, balansując na nim i próbując utrzymać równowagę. Poza tym warto jeszcze wspomnieć o bardziej rozbudowanych hulajnogach elektrycznych czy spalinowych.
 • Rozmiar – hulajnoga musi być dopasowana do wzrostu i wagi dziecka. Nie można kupować pojazdu zbyt dużego i zbyt małego. Duże znaczenie ma tutaj dopuszczalne maksymalne obciążenie hulajnogi.
 • Rama – rama może być wykonana z plastiku lub aluminium. Elementy metalowe są bardziej wytrzymałe, ale i cięższe. Są więc odpowiednie dla nieco starszych dzieci.
 • Hamulec – zazwyczaj w hulajnogach jest to hamulec tylny. Dziecko hamuje wówczas poprzez naciśnięcie stopą kółka zlokalizowanego w tylnej części pojazdu. Czasem stosowane są hamulce wzmocnione czy osłonki ochraniające hamulec.
 • Kółka – mogą być kauczukowe lub plastikowe. Czasem spotkać się można z dużymi kołami i małymi oponami na felgach aluminiowych. Generalnie kółka z tworzyw sztucznych są wykorzystywane w tańszych hulajnogach dla dzieci i dość szybko pękają. Z kolei kółka kauczukowe są odporne na ścieranie. Najlepiej sprawdzają się dmuchane opony na felgach.
 • Kierownica – warto sprawdzić kilka kwestii – czy ma regulację wysokości, czy może się obracać o 360 stopni, czy jest składana itd. Najlepsze hulajnogi dla dzieci na rynku mają kierownice, które spełniają wszystkie te warunki.

Czy warto kupić hulajnogę dla dzieci?

Nikogo chyba nie zdziwi fakt, że każde dziecko powinno bawić się regularnie na świeżym powietrzu. Od tego w dużej mierze zależy jego prawidłowy rozwój fizyczny. Ruch poprawia kondycję, uodparnia malucha i polepsza jego samopoczucie. Dzieci aktywnie swój wolny czas wykorzystywać mogą na wiele różnych sposobów. Jednym z nich jest jazda na hulajnodze. Maluchy wręcz to uwielbiają.

Oczywiście niektórzy rodzice obawiają się, że jazda na hulajnodze dla dzieci jest niebezpieczna. Jednak w przypadku sprzętu wysokiej jakości nie ma takiego ryzyka. Dodatkowo warto zainwestować w odpowiednie akcesoria ochronne. Dla dzieci jazda na hulajnodze to ogromna frajda. Dodatkowo pojazd tego typu kupić można za stosunkowo nieduże pieniądze.

Ciekawym rozwiązaniem są pojazdy typu 2w1, które pełnią dwie funkcje jednocześnie. Są jeździkiem i hulajnogą. To świetne rozwiązanie w przypadku najmłodszych dzieci. W tym przypadku pojazd rośnie bowiem razem z nimi. Wykorzystywać go tym samym można z powodzeniem przez wiele lat.

Popularni producenci hulajnóg dla dzieci

Sklepy warte uwagi

Podsumowanie rankingu hulajnóg dla dzieci

Dzieci już od najmłodszych lat powinny spędzać sporo czasu poza domem. Aktywność na świeżym powietrzu jest dla nich niezwykle ważna. Aby im to urozmaicić, warto sięgnąć po różnego rodzaju zabawki i pojazdy. Świetną propozycją są np. hulajnogi dla dzieci. Cieszą się one zresztą z roku na rok coraz większą popularnością. W wyborze odpowiedniego modelu na pewno pomoże nasz ranking hulajnóg dla dzieci. Uwzględniliśmy w nim najciekawsze produkty tego typu na rynku, które wyróżniają się wysoką jakością wykonania.