Kosz do segregacji śmieci przyda się w każdym gospodarstwie domowym. Dzisiaj segregowanie śmieci jest obowiązkiem. Za sprawą odpowiedniego kosza może być to o wiele łatwiejsze. Wtedy trudno się pomylić – odpady zawsze trafiają do właściwego pojemnika. Kosze do segregacji są przystosowane do czasowego przechowywania odpadów organicznych oraz śmieci suchych – wykonanych z tworzyw sztucznych. Większość pojemników dostępnych na rynku ma standardowe wymiary.

Najlepszy kosz do segregacji śmieci – ranking

Na pewno w niejednym domu pada pytanie – jaki kosz do segregacji śmieci kupić. Dzisiaj segregacja odpadów stała się już obowiązkiem i łatwo sobie tę czynność nieco ułatwić. Tak powstał nasz kompleksowy ranking  koszy do segregacji śmieci/odpadów. Zestawienie w duże mierze oparliśmy na opiniach internautów na ten temat. Ze swojej strony serdecznie zachęcamy do lektury i wyboru odpowiedniego kosza na śmieci.

 1. Pojemniki do segregacji śmieci Sortibox 4x35l
  Pojemniki do segregacji śmieci Sortibox 4x35l

  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości pojemniki do segregacji odpadów, które sprawdzą się w każdym gospodarstwie domowym. Pozwalają na gromadzenie metalu, plastiku, szkła czy papieru. W pomieszczeniu nie zajmują zbyt wiele miejsca. Są łatwe w użytkowaniu i nie sprawiają problemów w zakresie utrzymania w czystości. Dają możliwość bieżącego sortowania odpadów. Zestaw cechuje modułowa, nowoczesna konstrukcja. Całość wykonana jest z tworzywa sztucznego.

 2. M.A.T GROUP ZESTAW KOSZY DO SEGREGACJI ŚMIECI 4 X 35 L
  M.A.T GROUP ZESTAW KOSZY DO SEGREGACJI ŚMIECI 4 X 35 L

  Sprawdź aktualną cenę

  Wyjątkowo praktyczny zestaw czterech pojemników służących do segregacji śmieci. Każdy ma pojemność 35 litrów. Pojemniki na odpady mają budowę modułową i można je łatwo układać w stosy. Idealnie nadają się do sortowania codziennych odpadów różnego rodzaju. Taki zestaw na pewno doskonale sprawdzi się w każdym gospodarstwie domowym, w którym dba się o ekologię.

 3. Kosze Do Segregacji Odpadów 4x25L Prosperplast
  Kosze Do Segregacji Odpadów 4x25L Prosperplast

  Sprawdź aktualną cenę

  Wyjątkowy zestaw czterech koszy do segregacji odpadów – każdy ma pojemność 25 litrów. W ten sposób można bez problemu segregować śmieci we własnym domu. Modułowa konstrukcja sprawia, że bez problemu można ustawić jeden pojemnik na drugim. Pojedynczy kosz zmieści się na pewno w szafce pod zlewem. Jednak równie dobrze kosze ustawione jeden na drugim ustawić można w kuchni na podłodze. Całość wykonana jest z tworzywa sztucznego wysokiej jakości.

 4. Kosz Do Segregacji Śmieci Zestaw 4x20L Biały
  Kosz Do Segregacji Śmieci Zestaw 4x20L Biały

  Sprawdź aktualną cenę

  Bardzo praktyczny zestaw koszy do segregacji śmieci – każdy ma pojemność 25 litrów. Pojemniki utrzymane są w białej kolorystyce i pasują do wielu aranżacji. Z ich pomocą można szybko i bezproblemowo segregować odpady. Sortowanie ułatwiają kolorowe naklejki. Cały zestaw wykonany jest z wysokiej klasy tworzywa sztucznego odpornego na uszkodzenia mechaniczne. Klapa zamykająca jest skuteczną barierą dla nieprzyjemnych zapachów.

 5. Kosz Sort Bin 45l do segregacji MIX 3szt podstawa
  Kosz Sort Bin 45l do segregacji MIX 3szt podstawa

  Sprawdź aktualną cenę

  Ciekawe kosze do segregacji odpadów o pojemności 45 litrów. Mają etykietę i pokrywę, która określa rodzaj segregowanych odpadów. Dodatkowo zakupić można metalowy organizer. Wszystkie te elementy można ze sobą łączyć w różnych konfiguracjach. Tego typu zestaw koszy do segregacji odpadów na pewno doskonale sprawdzi się w niejednym gospodarstwie domowym i nie tylko.

Jaki kosz do segregacji odpadów kupić?

Dzisiaj segregowanie odpadów stało się już normą. Jest to powszechny obowiązek. Aby sobie to nieco ułatwić warto zainwestować w odpowiedni kosz do segregacji śmieci. Na jaki produkt się zdecydować? Co trzeba wziąć w tym przypadku pod uwagę?

 • Rodzaj – do wyboru są np. kosze montowane w szafkach. To modele do zabudowy, których popularność z roku na rok rośnie. Są bowiem niewidoczne i nie wpływają na estetykę wnętrza. Sporym zainteresowaniem cieszą się też kosze stojące, które mają jedną obudowę i kilka mniejszych komór w środku. Są to modele modułowe. Ciekawym rozwiązaniem są np. produkty obrotowe – wygodne w użytkowaniu. Inną propozycją są kosze układane pionowo jeden na drugim. Tutaj duże znaczenie ma ich wytrzymałość. Warto poza tym wspomnieć o koszach montowanych na ścianie. Są nieocenione w małych kuchniach.
 • Pojemność i ilość komór – wydaje się, że im większy kosz i im więcej komór posiada, tym lepiej. Nie jest to jednak do końca prawda. Duże kosze zajmują bowiem sporo miejsca i nie sprawdzają się w mniejszych kuchniach. Poza tym niektóre odpady nieprzyjemnie pachną. Im dłużej są w pomieszczeniu, tym gorzej. Zasadniczo kosze do segregacji powinny mieć pięć komór, bo na tyle grup segregowane są obecnie odpady. Jednak sporą popularnością cieszą się modele czterokomorowe. Wtedy na odpady zmieszane przeznaczony jest osobny pojemnik. Każdy powinien sam zastanowić się nad tym, jakie są jego oczekiwania i potrzeby w tym zakresie.
 • System otwierania pokrywy – kosze na śmieci mogą mieć pokrywę lub jej nie mieć. Do wyboru w tej pierwszej grupie są modele ręczne i automatyczne. Popularnym rozwiązaniem jest tzw. pedał nożny. Pozwala on na bezproblemowe otworzenie pokrywy i wyrzucenie śmieci. To opcja wygodna  gdy kosze są ustawione na podłodze. Wtedy segregacja odpadów jest niemal przyjemnością.
 • Materiał wykonania – na pewno jest to kwestia, która ma tutaj spore znaczenie. Nie da się ukryć, że za trwałe i łatwe do utrzymania w czystości uchodzą nie bez powodu kosze wykonane z tworzyw sztucznych. Dobrym rozwiązaniem są produkty, które na pokrywach czy innych elementach mają odpowiednie oznaczenia kolorystyczne. Wtedy od razu widać, jakiego typu śmieci należy wrzucać do danego pojemnika.

Czy warto kupić koszy do segregacji śmieci?

Przez wiele lat odpady wyrzucaliśmy do jednego kosza. Papier, plastik, szkło metal, resztki z obiadu, baterie, elektronika – to wszystko trafiało w jedno miejsce. Od kilku lat mocno się to zmienia. Coraz więcej mówi się o ekologii i dobru środowiska naturalnego. Okazuje się, że odpowiednia segregacja śmieci ma naprawdę bardzo duże znaczenie. Dlatego trzeba zainwestować w kosz do segregacji odpadów.

Dzisiaj segregacja śmieci jest obowiązkowa. Za wrzucanie odpadów do jednego pojemnika grożą wysokie kawy. Wiąże się to np. ze zwiększeniem stawki za odbiór opadów o kilkaset procent. Jednak śmieci segregować warto nie tylko z tego powodu. Oszczędności finansowe nie powinny być jedyną kwestią, którą trzeba mieć w tym przypadku na uwadze. Tylko to pozwala bowiem na wykorzystanie surowców wtórnych do ponownej produkcji.

Segregacja odpadów chroni planetę przed zbyt dużą eksploatacją i pozytywnie wpływa na stan środowiska naturalnego, które nas otacza. Pozwala też na zmniejszenie ilości śmieci na wysypiskach. Trafiają tam tylko te odpady, których ponownie nie można przetworzyć.

Podsumowanie rankingu koszy do segregacji śmieci odpadów

Kosze do segregacji śmieci spotkać można w coraz większej liczbie gospodarstw domowych i jest to dobra informacja. Segregacja odpadów ma ogromne znaczenie z punktu widzenia ekologii. W wyborze odpowiednich produktów pomoże na pewno nasz kompleksowy ranking koszy do segregacji śmieci/odpadów. Zachęcamy do zapoznania się z zestawieniem i dokonywania zakupów  – stacjonarnie i online.