Ziarnista kawa bezkofeinowa to rodzaj kawy, która w procesie produkcji została pozbawiona większości kofeiny. Kofeina to substancja naturalnie obecna w kawie. Działa ona stymulująco na układ nerwowy i powoduje pobudzenie. Proces usuwania kofeiny z ziaren kawy może być przeprowadzany na różne sposoby. Kawa bezkofeinowa jest popularna wśród osób, które chcą uniknąć efektów pobudzenia związanych z kofeiną, ale wciąż cenią sobie smak i aromat kawy.

Najlepsza kawa bezkofeinowa ziarnista – ranking

Jaką kawę bezkofeinową ziarnistą kupić, kiedy kawa z kofeiną jest niewskazana? Wiele osób bardzo lubi smak kawy i najchętniej piłyby ją przez cały dzień. Tak powstał nasz kompleksowy ranking kaw bezkofeinowych ziarnistych. Prezentujemy w nim produkty podbijające serca internautów, którzy nie uznają istnienia kawy rozpuszczalnej. Porównanie cen i właściwości kaw pozwoli dokonać najlepszego wyboru.

 1. Kawa ziarnista bezkofeinowa Lavazza 500g

  Kawa ziarnista bezkofeinowa Lavazza 500G
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości kawa bezkofeinowa dostępna w formie ziaren. Jest to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się kubkiem kawy bez obciążania swojego organizmu kofeiną. Kawa zachowuje przy tym wszystkie swoje oryginalne nuty smakowe. To mieszanka najlepszych ziaren Arabiki i Robusty. Pochodzą one z najwyższej jakości plantacji z różnych zakątków świata. Charakteryzuje się intensywnym, a jednocześnie delikatnym smakiem oraz przyjemnym aromatem.

 2. Kawa Bezkofeinowa Dallmayr Prodomo Ziarnista 500g

  Kawa Bezkofeinowa Dallmayr Prodomo Ziarnista 500g
  Sprawdź aktualną cenę

  Wyjątkowa kawa ziarnista idealna dla osób, które pragną cieszyć się smakiem kawy bez kofeiny. Składają się na nią najwyższej jakości ziarna Robusty i Arabiki z najlepszych plantacji na całym świecie. Starannie wyselekcjonowanie i delikatny proces palenia ziaren pozwala uzyskać kawę o idealnym aromacie. Nadaje się do przygotowywania espresso, cappuccino, latte i innych napojów kawowych.

 3. Kawa Cafe Michel Arabica Etiopia Fair Trade Bio 500g

  Kawa Cafe Micheln Ziarnista Bezkofeinowa Arabica Etiopia Fair Trade Bio 500G
  Sprawdź aktualną cenę

  Wyjątkowy produkt przeznaczony dla miłośników aromatycznej, ale pozbawionej kofeiny kawy. Ziarna zostały starannie wyselekcjonowane z plantacji w Etiopii i poddane delikatnej obróbce, by zachować swój naturalny smak. Idealna dla osób, które chcą cieszyć się filiżanką kawy, ale muszą ograniczyć spożycie kofeiny z różnych powodów. Produkt jest certyfikowany jako Fair Trade Bio, co oznacza, że produkcja kawy odbywała się w sposób przyjazny dla środowiska.

 4. Bezkofeinowa kawa ziarnista Kimbo Decaffeinato 0,5kg

  Kawa Bezkofeinowa Ziarnista Kimbo Decaffeinato 0,5Kg
  Sprawdź aktualną cenę

  Idealna propozycja dla miłośników włoskiej kawy, którzy chcą cieszyć się jej smakiem bez efektów pobudzenia. Kawa ta została poddana procesowi usuwania kofeiny, dzięki czemu zawiera tylko jej znikomą ilość, a jednocześnie zachowuje bogaty aromat typowy dla włoskich kaw. Ta kawa nadaje się do parzenia w ekspresie ciśnieniowym lub innych rodzajach ekspresów do kawy.

 5. Illy Espresso Deca kawa bezkofeinowa ziarnista puszka 250g

  Illy Espresso Deca kawa ziarnista puszka 250g
  Sprawdź aktualną cenę

  Doskonała propozycja dla osób, które chcą delektować się aromatyczną kawą wolną od kofeiny. To produkt wysokiej jakości, wykonany z najlepszych ziaren kawy Arabica, pochodzących z plantacji w Ameryce Środkowej i Południowej. Produkt przechodzi proces dekofeinizacji w sposób naturalny, co oznacza, że nie zawiera szkodliwych substancji chemicznych. Dzięki temu zachowuje swoje wartości odżywcze, a smak pozostaje niezmieniony. Kawa zapakowana jest w poręczną puszkę.

Jaką kawę bezkofeinową wybrać?

Ziarniste kawy bezkofeinowe wbrew pozorom cieszą się na rynku całkiem sporą popularnością. Są osoby, które chętnie po nie sięgają. Czym się kierować przy zakupie kawy bez kofeiny?

 • Smak – istnieją różne rodzaje kaw bezkofeinowych, które różnią się między sobą smakiem i aromatem. Warto spróbować kilku rodzajów i pić kawę świadomie, aby znaleźć swój ulubiony.
 • Metoda przygotowywania – niektóre osoby mają swoje ulubione sposoby parzenia kawy. Warto więc upewnić się, że dany rodzaj kawy bezkofeinowej jest odpowiedni do konkretnej metody przygotowania.
 • Proces dekofeinizacji – są dwa główne sposoby usuwania kofeiny z ziaren kawy – wodny i chemiczny. Proces wodny odbywa się za pomocą wody pod ciśnieniem i wysokiej temperaturze. W tej metodzie kawa moczy się w gorącej wodzie, a następnie poddawana procesowi filtracji, w którym kofeina zostaje usunięta z wody. Nie używa się żadnych substancji chemicznych. Może to być atrakcyjne dla osób, które preferują naturalne metody. Z kolei proces chemiczny to metoda usuwania kofeiny za pomocą chemicznych rozpuszczalników. Służą do tego chlorowodorek etylenu lub dwutlenek węgla. Ziarna są nasączane roztworem chemicznym, który wiąże się z kofeiną i usuwa ją. Następnie ziarna są płukane, aby usunąć resztki roztworu chemicznego. Ta metoda usuwania kofeiny jest szybsza i tańsza niż proces wodny. Niektórzy uważają, że kawa bezkofeinowa uzyskana w procesie wodnym jest mniej aromatyczna i smaczna niż ta poddana procesowi chemicznemu. Inni, że chemia może wpłynąć na smak napoju, czyniąc go gorzkim lub chemicznym.
 • Wielkość opakowania – to już w dużej mierze kwestia indywidualnych upodobań. Większe opakowanie starcza na dłużej i jego zakup jest bardziej opłacalny z ekonomicznego punktu widzenia.

Czy warto kupić kawę bez kofeiny?

Kawa bezkofeinowa jest ciekawą alternatywą dla tradycyjnej kawy zawierającej kofeinę. Brak kofeiny przeważnie nie wpływa na smak napoju. Jest więc doskonałym rozwiązaniem dla miłośników kawy cierpiących na:

 • problemy z ciśnieniem,
 • bezsenność,
 • nadwrażliwość na kofeinę,
 • uczucia niepokoju,
 • drżenie rąk.

Kawa bezkofeinowa może również być dobrym wyborem dla kobiet w ciąży, które chcą lub muszą ograniczyć spożycie kofeiny. Warto pamiętać, że kawa bezkofeinowa wciąż zawiera pewne ilości kofeiny. W porównaniu do zwykłej kawy jest to jednak ilość naprawdę symboliczna. Wybór produktu pozbawionego kofeiny pozwala zaparzyć pyszną kawę o dowolnej porze, bez wpływu na sen lub zdrowie. Zresztą kawy ziarniste bezkofeinowe cieszą się na rynku coraz większą popularnością.

Popularni producenci kaw bezkofeinowych w ziarnach

Podsumowanie rankingu kaw bezkofeinowych ziarnistych

Kawy bezkofeinowe ziarniste, jak sama nazwa wskazuje, są poddane procesowi dekofeinizacji, który nie ma wpływu na smak. Zawierają śladowe ilości kofeiny, a zatem nie powodują pobudzenia organizmu. To propozycja skierowana do tych osób, które nie chcą lub nie mogą pić tradycyjnej kawy. W wyborze konkretnego produktu na pewno nieco pomoże nasz kompleksowy ranking kaw bezkofeinowych ziarnistych. Zestawienie oparliśmy na opiniach internautów na ten temat. Wskazujemy także przy okazji na cechy najważniejsze przy wyborze kawy ziarnistej bezkofeinowej.