Kubek termiczny to popularne naczynie służące do utrzymania odpowiedniej temperatury wlanego do niego napoju. Kubka termicznego nie należy jednak mylić z termosem. Termosy są bowiem dość pojemne. Kubki termiczne zazwyczaj mają pojemność do 500 ml. Tworzą je podwójne ścianki termoizolacyjne, które utrzymują wysokie lub niskie temperatury. Górna część kubka termicznego ma specjalnie zaprojektowany ustnik. Dzięki temu można bez problemu napić się napoju. Termosy mają z kolei nakrętkę.

Najlepszy kubek termiczny – ranking

Jaki kubek termiczny kupić? Takie pytanie pada bardzo często, bo wiele osób nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania właśnie bez tego napoju. Można do niego nalać ciepłą kawę czy zimną wodę przed wyjściem z domu. W wyborze konkretnego modelu na pewno pomoże nasz kompleksowy ranking kubków termicznych. Poniższe zestawienie w dużej mierze oparliśmy na podstawie opinii internautów na ten temat. Zapraszamy do lektury.

 1. Kubek Termiczny Kambukka Olympus 500Ml Grafitowy
  Kubek Termiczny Kambukka Olympus 500Ml Grafitowy
  Sprawdź aktualną cenę

  Efektowny pod względem designu kubek termiczny o pojemności 500 ml. To produkt wyposażony w uniwersalną nakrętkę – naprawdę szczelny. Wykorzystuje opetentowany system Snapclean, który ułatwia utrzymanie go w czystości. Całość wykonana jest z wysokiej klasy stali nierdzewnej izolowanej próżniowo. Napoje pozostają dzięki temu ciepłe aż do 10 godzin, a zimne nawet dwa razy dłużej. Nakrętkę kubka można bez obaw myć w zmywarce.

 2. Kubek termiczny do kawy Stanley NEVERLEAK 470ml zielony
  Kubek termiczny do kawy Stanley NEVERLEAK 470ml zielony

  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości termiczny kubek w kolorze zielonym. Sekretem jego działania jest pokrywka, którą można rozłożyć na części i dokładnie umyć. Za sprawą doskonałej izolacji próżniowej naczynia utrzymuje ciepło do 7 godzin, a zimno do 10 godzin. Do środka można też dodać kostki lodu, aby wydłużyć czas utrzymania w środku chłodnego napoju do 30 godzin. To kubek wykonany ze stali nierdzewnej odpornej na korozję. Naczynie nie jest trudne do utrzymania w czystości. Ma pojemność 470 ml.

 3. Contigo Kubek Termiczny Byron 470Ml Matte Black Czarny
  Contigo Kubek Termiczny Byron 470Ml Matte Black Czarny

  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalny kubek termiczny o pojemności 470 ml. Utrzymany jest w czarnej, matowej kolorystyce. Nowoczesny system zamknięcia SnapSeal obsługiwać można zaledwie jedną ręką. Naczynie tworzą podwójne, stalowe ścianki, które utrzymują ciepło przez 6 godzin, a zimno przez 12 godzin. Antypoślizgowa nakładka poprawia chwyt kubka. Korek można myć w zmywarce. Produkt nie zawiera szkodliwego bisfenolu.

 4. Kubek termiczny Assist 0,5 l Gerlach
  Kubek termiczny Assist 0,5 l Gerlach

  Sprawdź aktualną cenę

  Kubek termiczny, który doskonale sprawdza się podczas różnego rodzaju podróży. Pasuje do standardowego uchwytu samochodowego – mieści się też w każdym bagażu. To model o efektownym designie. Naprawdę świetnie leży w dłoni. Wykorzystuje wygodny i bezpieczny system Press & Drink. Naczynie wykonane jest ze stali nierdzewnej odpornej na uszkodzenia mechaniczne. Produkt się nie nagrzewa, a trzyma ciepło0 do 6 godzin. Ma pojemność 500 ml.

 5. Tefal Kubek Termiczny Travel Mug 0,36l Czarny K3081114
  Tefal Kubek Termiczny Travel Mug 0,36l Czarny K3081114

  Sprawdź aktualną cenę

  Szczelny kubek termiczny o pojemności 360 ml. Wykonany jest ze stali nierdzewnej, silikonu i tworzywa sztucznego. Utrzymuje temperaturę do 4 godzin dla napojów zimnych i do 8 godzin dla napojów chłodnych. To kubek, który bez obaw można wziąć ze sobą w podróż. Sprawdzi się na pewno w aucie, bo dopasowany jest do standardowych uchwytów samochodowych. Włożyć go można do walizki lub plecaka.

Jaki kubek termiczny kupić?

Kubek termiczny towarzyszy wielu osobom na co dzień. To naczynie bardzo przydatne, bo utrzymuje przez wiele godzin temperaturę kawy czy innego napoju. Na jaki kubek termiczny się zdecydować i co warto wziąć w tym przypadku pod uwagę?

 • Pojemność – zdecydowana większość kubków termicznych dostępnych na rynku ma pojemność do 500 ml. Warto zastanowić się nad tym, jakie są nasze oczekiwania i potrzeby. Kubki termiczne są oczywiście znacznie mniejsze od termosów.
 • Materiał – dobre kubki termiczne nie zawieraj BPA. Najlepiej sprawdzają się modele wykonane ze stali nierdzewnej, bo najdłużej trzymają ciepło, a przy okazji są w 100% bezpieczne dla zdrowia.
  Szczelność – w przypadku kubków termicznych jest to podstawa. Kawa lub inny napój nie mogą wylewać się z naczynia. Na szczęście kubki termiczne renomowanych marek są naprawdę szczelne. Często posiadają dodatkową blokadę, która chroni przed ich przypadkowym otwarciem.
 • Utrzymywanie temperatury – dobre kubki termiczne powinny utrzymywać ciepło lub zimno przez wiele godzin. Zazwyczaj naczynia tego typu dłużej utrzymują temperaturę niską niż wysoką. W praktyce dobrym wyborem są kubki termiczne, które pozwalają się napić ciepłej kawy po 5-6 godzinach.
 • Ustnik – to detal dla wielu osób mało istotny, ale ma naprawdę duże znaczenie z punktu widzenia komfortu w czasie picia napoju z kubka. Dobrze sprawdzają się kubki termiczne z wygodnymi ustnikami, bo są najbardziej wygodne w użytkowaniu.
 • Budowa – jeśli kubek termiczny ma być wykorzystywany na co dzień także  w samochodzie, spore znaczenie ma jego średnica. Musi bowiem pasować do uchwytu samochodowego na napoje. Warto też sprawdzić czy dany kubek ma w swojej środkowej części zwężenie. Pozwala ono na pewne trzymanie naczynia. Taki kubek świetnie leży w dłoni i można go trzymać jedną ręką.
 • Utrzymanie w czystości – tutaj sporo zależy od tego, czy dany kubek termiczny nadaje się do mycia w zmywarce. Niestety kubki ze stali nierdzewnej na ogół muszą być myte ręczne. Inaczej jest jednak z ich pokrywkami. Wiele z nich można bez obaw myć w zmywarce.

Czy warto kupić kubek termiczny?

Wysokiej jakości kubek termiczny to świetna alternatywa dla jednorazowych kubków papierowych lub plastikowych. Są one bowiem rozwiązaniem mało ekologicznym. Trudno jest poddać je recyclingowi. Dzisiaj coraz więcej kawiarni zachęca swoich klientów do kupowania kawy na wynos, przychodzą z własnym kubkiem.

Oczywiście na tym wcale nie koniec zastosowań kubków termicznych. Naczynia tego typu świetnie sprawdzają się na co dzień. Można zabierać je ze sobą do pracy, na wycieczki, do samochodu itd. To szansa, aby delektować się smakiem ulubionego napoju w każdych warunkach.

Kubki termiczne nieco przypominają termosy. Sprawiają, że napoje pozostają ciepłe lub zimne jeszcze przez wiele godzin. Kubki termiczne są jednak mniejsze i bardziej poręczne niż termosy. Można z nich bezproblemowo pić kawę, herbatę, lemoniadę itd. Nie są na ogół trudne do utrzymania w czystości. Dodatkowo bywają naprawdę efektowne pod względem wizualnym. To ważne dla osób, dla których wygląd i ogólna prezencja mają duże znaczenie.

Popularni producenci kubków termicznych

Podsumowanie rankingu kubków termicznych

Kubki termiczne podbiły rynek. Dzisiaj takie naczynie w domu ma niemal każdy. Dzięki kubkowi termicznemu można wyjść z domu, popijając gorącą kawę lub herbatę. To naczynie świetnie sprawdzić się może także upalnym latem, gdy wleje się do niego zimną lemoniadę czy sok. W wyborze konkretnego produktu na pewno pomoże nasz kompleksowy ranking kubków termicznych. Prezentujemy w nim najciekawsze modele na rynku i wskazujemy na cechy, które powinny mieć kluczowe znaczenie przy zakupie kubka termicznego.