Wanna z hydromasażem jest nieco zbliżona do standardowej wanny. Cechuje się podobną konstrukcją i działa na zbliżonej zasadzie. Wodę nalewa się do niej przed każdą kąpielą, dlatego nie potrzebuje ona systemu filtrującego. Doskonale sprawdzi się w każdej łazience. Działanie hydromasażu oparte jest na odpowiednim ciśnieniu wody zapewnianym przez pompę wodną. Dysze wodne są zlokalizowane na ogół w bocznych, tylnych i przednich częściach wanny. Sterowanie odbywa się elektronicznie bądź przy pomocy pilota.

Najlepsza wanna z hydromasażem – ranking

Jaką wannę z hydromasażem kupić? Takie pytanie zadaje sobie coraz więcej osób, to tego typu rozwiązania cieszą się na rynku naprawdę sporą popularnością. Tak zresztą powstał nasz kompleksowy ranking wanien z hydromasażem. Podczas jego tworzenia braliśmy pod uwagę opinie internautów na ten temat. Zapraszamy do zapoznania się z zestawieniem i wyboru idealnego dla siebie produktu.

 1. Wanna Roca Vita Prostokątna Smart Water/Air A24T086000 180X90
  Wanna Roca Vita Prostokątna Smart Water/Air A24T086000 180X90
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy prostokątna wanna z hydromasażem. Model ten wyposażony jest w 4 dysze na plecy, 4 dysze boczne oraz 4 dysze na stopy. Ma wymiary 90×180 cm. Intensywność masażu jest w tym przypadku regulowana elektronicznie. Całość wykonana jest z wysokiej klasy akrylu. Atutem wanny jest ciekawe oświetlenie podwodne. Sumarycznie mieści ona 290 litrów wody.

 2. Wanna z hydromasażem Excellent Lila 2.0 150cm WAExLIL2INSPAIR150WHP
  Wanna z hydromasażem Excellent Lila 2.0 150cm WAExLIL2INSPAIR150WHP
  Sprawdź aktualną cenę

  Efektowna wizualnie wanna przyścienna z hydromasażem i systemem masażu powietrznego. Posiada cienkie dysze zamontowane w dnie wanny o średnicy jedynie 18 mm. Są one w czasie kąpieli niemal niewyczuwalne. Ciekawą opcją jest 3-stopniowa regulacja natężenia masażu. Funkcje są sterowne elektronicznie. Służy do tego dotykowy panel sterujący. Warto też zwrócić uwagę na czujnik poziomu wody. Wanna wykonana jest z akrylu sanitarnego wysokiej jakości.

 3. Wanna Roca Hall 150×100 Smart WaterAir Plus prawa A24T408000
  Wanna Roca Hall 150x100 Smart WaterAir Plus prawa A24T408000
  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalna asymetryczna wanna narożna z hydromasażem. Jej wymiary to 100×150 cm. Wyposażona jest w 12 dysz powietrza – 4 boczne, 4 na plecy i 4 na stopy. W całości wykonana jest z wytrzymałego akrylu. Sumarycznie mieści 189 litrów wody i przeznaczona jest na jedną osobę. Wanna sterowana jest za pomocą elektronicznego przycisku. To model przeznaczony do zabudowy.

 4. Wanna z hydromasażem Beliani Nowoczesna owalna wanna wolnostojąca LED z hydromasażem akrylowa biała Mustique
  Wanna z hydromasażem Beliani Nowoczesna owalna wanna wolnostojąca LED z hydromasażem akrylowa biała Mustique
  Sprawdź aktualną cenę
  Nowoczesna wanna z hydromasażem o nietuzinkowym, owalnym kształcie. Dodatkowo jest podświetlana. Tworzy w łazience przestrzeń idealną do relaksu. To model wolnostojący wykonany w całości z białego, wytrzymałego akrylu. Wykończony jest na wysoki połysk. Jego pojemność to 210 litrów. Maksymalne obciążenie wynosi 250 kg. W skład zestawu wchodzą system przelewowy oraz rura odpływowa.
 5. Wanna Kaldewei STUDIO/STUDI STAR 170×90 222948030001
  Wanna Kaldewei STUDIO STUDI STAR 170x90 222948030001
  Sprawdź aktualną cenę

  Bardzo praktyczna wanna z hydromasażem o pojemności 149 litrów. Do wyboru jest model prawy lub lewy. Wanna posiada dość dużą strefę podparcia pleców i zintegrowane podłokietniki. Jest wykonana z wysokiej klasy stali emaliowanej, a jej powierzchnia jest odpowiednio uszlachetniona. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowane w tym przypadku wykończenie antypoślizgowe.

 6. Wanna z hydromasażem Villeroy&Boch 1700×750 Oberon BQ170OBE2V-01
  Wanna z hydromasażem Villeroy&Boch 1700x750 Oberon BQ170OBE2V-01

  Sprawdź aktualną cenę

  Gustowna wanna akrylowa z hydromasażem. Jej pojemność  to 135 litrów, a wymiary 170×75 cm. Producent udziela na nią aż 10 lat gwarancji. Otwór przelewowy zlokalizowany może być w trzech miejscach. W skład zestawu wchodzą elementy potrzebne do jego wykonania. Zestaw uzupełniają także praktyczne nóżki. Wanna wykonana jest z wysokiej klasy materiałów.

Jaką wannę z hydromasażem kupić?

Wanna z hydromasażem pozwala stworzyć w łazience prawdziwą strefę relaksu. Na jaki model warto się zdecydować? Co trzeba zawsze wziąć pod uwagę przy zakupie wanny z hydromasażem?

 • Rodzaj masażu – masaż wodny to właśnie popularny hydromasaż. Dysze są umieszczone wówczas w oparciu i na dnie wanny. To dobre rozwiązanie dla osób z chorobami reumatycznymi czy schorzeniami kręgosłupa. Masaż powietrzny (perełkowy) to dysze umieszczone na dnie wanny. Jest odpowiedni dla osób z bólami mięśniowymi. Masaż wodno-powietrzny stanowi połączenie masażu wodnego z masażem powietrznym.
 • Rodzaj dysz – mogą być one ruchome (kierunkowe i obrotowe) lub nieruchome – kaskada (zlokalizowane na wysokości karku), shiatsu oraz szampańskie (woda wypływa z nich pod kątem 45 stopni).
 • Liczba dysz – najmniej dysz mają na ogół wanny z masażem wodnym, a najwięcej z wodno-powietrznym. Ich liczba waha się od kilku do kilkuset.
 • Materiał wykonania – zazwyczaj jest to akryl, który ma doskonałe właściwości plastyczne i można go dowolnie kształtować. Akrylowa powierzchnia jest dodatkowo miła  i ciepła w dotyku. To materiał wytrzymały i odporny na przebarwienia.
 • Rozmiar – to ważne w małych łazienkach. W dużych pomieszczeniach zdecydować się można na montaż modelu podwójnego.
 • Pojemność – sporo zależy w tym przypadku od rodzaju wybranej wanny. Do wyboru są modele o pojemności od 90 do 400 litrów. Największą popularnością cieszą się jednak te z zakresu 140-180 litrów.
 • Miejsce montażu – wanny przyścienne są prostokątne, montuje się je przy ścianie jednym lub dwoma bokami. Wanny narożne do ścian narożnych przylegają dwoma bokami. Wanny wolnostojące zamontować można w  dowolnym miejscu. Są zazwyczaj stawiane w dużych łazienkach. Wyróżnia się także wanny do zabudowy.
 • Chromoterapia – czasami podczas masażu wykorzystywane jest światło o działaniu leczniczym. Może być ono białe lub kolorowe, często bywa regulowane. Liczba kolorów jest różna.
 • Sterowanie – wyróżnia się sterowanie ręczne, elektroniczne i pneumatyczne.

Czy warto kupić wannę z hydromasażem?

Wanna z hydromasażem ma naprawdę sporo zalet. Potwierdzają to liczni specjaliści. Strumienie wody i powietrza doskonale wpływają na krążenie, wyrównując ciśnienie krwi. Poprawiają funkcjonowanie układu oddechowego i układu pokarmowego. Wspomagają perystaltykę jelit. Przychodzą z pomocą w przypadku wzdęć oraz zaparć. Zmniejszają napięcie mięśniowe, co przydaje się przy uciążliwych zakwasach. Korzysta na tym także układ nerwowy. Hydromasaż pozwala wyciszyć się i zregenerować.

Wanna z hydromasażem to naprawdę bardzo ciekawe rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się w niejednej łazience. Wcale nie jest przeznaczona tylko do dużych pomieszczeń. W sklepach można znaleźć naprawdę kompaktowe modele wanien z hydromasażem. Co więcej, wcale nie jest to rozwiązanie przeznaczone tylko dla osób bardzo bogatych. Dzisiaj na wannę  z hydromasażem pozwolić może sobie każdy.

Popularni producenci wanien z hydromasażem

Podsumowanie rankingu wanien z hydromasażem

Wanna z hydromasażem to świetny sposób na stworzenie prawdziwego domowego SPA. Strumienie wody i powietrza sprzyjają relaksowi i wyciszeniu się po ciężkim dniu pracy. Dodatkowo przychodzą z pomocą przy wielu schorzeniach oraz w przypadku wielu dolegliwości bólowych. Dlatego postanowiliśmy przygotować kompleksowy ranking wanien z  hydromasażem. Zapraszamy do zapoznania się z naszym zestawieniem i zachęcamy do zakupów.