Ładowarka indukcyjna to bezprzewodowe urządzenie działające na zasadzie indukcji elektromagnetycznej. Posiada zwinięty dookoła przewód, który jest cewką nadawczą. Płynie przez niego prąd zmienny i wokół cewki tworzy się pole elektromagnetyczne. Telefon ma z kolei cewkę odbiorczą zlokalizowaną na środku swojej długości. Na skutek pola elektromagnetycznego wytworzonego przez cewkę nadawczą, w cewce odbiorczej indukuje się prąd, co skutkuje ładowaniem baterii smartfona.

Ranking ładowarek indukcyjnych

 1. Ładowarka indukcyjna Apple MagSafe Duo Biały

  Ładowarka indukcyjna Apple MagSafe Duo Biały
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy ładowarka, która jednocześnie pozwala na ładowanie telefonu oraz Apple Watcha. To produkt kompaktowy, który nie zajmuje zbyt wiele miejsca i świetnie sprawdza się w podróży. Skutecznie ładuje także urządzenia innych producentów. Posiada moc na poziomie 15W. Urządzenie utrzymane jest w stonowanej, białej kolorystyce. Nie jest zbyt skomplikowane w obsłudze.

 2. Ładowarka Samsung Wireless Charger Stand Czarny

  Ładowarka Samsung Wireless Charger Stand Czarny
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesna ładowarka bezprzewodowa w kompaktowej formie. Posiada diodę LED, która informuje o aktualnym stanie urządzenia. Funkcja Fast Charge pozwala na bardzo szybkie ładowanie urządzeń różnego rodzaju. Produkt wyróżnia się smukłością, ma zaledwie 11,9 mm wysokości. Stworzony jest bowiem w technologii bezwentylatorowej. Ładowarka bez problemu mieści się nawet w kieszeni. Jest to urządzenie kompatybilne z wieloma urządzeniami mobilnymi z certyfikatem Qi.

 3. Samsung Wireless Charger Pad 1A

  Samsung Wireless Charger Pad 1A
  Sprawdź aktualną cenę

  Profesjonalne cążki do skórek z chirurgicznej stali nierdzewnej. To produkt dla najbardziej wymagających użytkowników, który nie sprawia większych problemów w użytkowaniu. Cążki są odporne na korozję. Można je wiele razy dezynfekować i sterylizować. Są niezwykle ostre i skuteczne w działaniu. Warto je jednak regularnie konserwować zgodnie z zaleceniami producenta. To produkt, który należy po każdym użyciu dezynfekować i sterylizować. Elementy ruchome i tnące trzeba z kolei co jakiś czas naoliwiać.

 4. Ładowarka indukcyjna Xiaomi Mi 20W Qi Czarny

  Ładowarka indukcyjna Xiaomi Mi 20W Qi Czarny
  Sprawdź aktualną cenę

  Elegancka ładowarka bezprzewodowa, która ładuje urządzenia nawet z etui o grubości do 4 mm. Działa także w orientacji poziomej. Współpracuje z trybami 5W, 7,5W, 10 W oraz 20W w telefonach wszystkich producentów. Posiada gumową podstawę zapewniającą jej stabilność. W skład zestawu wchodzi także przewód służący do połączenia z zasilaczem. Ładowarka ta jest bardzo prosta w użyciu.

 5. Ładowarka Baseus Qi 15W Czarny

  Ładowarka Baseus Qi 15W Czarny
  Sprawdź aktualną cenę

  Wydajna ładowarka bezprzewodowa o niezwykle smukłej budowie. Wykorzystuje wysokiej jakości cewkę MP-A2, która znacznie przyspiesza proces ładowania. Urządzenie jest kompatybilne z protokołami szybkiego ładowania. Cechuje się więc dużą uniwersalnością. Ma szczytową moc wyjściową 15W. Oryginalny panek szklany poprawia rozszerzanie ciepła i jednocześnie oferuje chłodniejszy proces ładowania. Urządzenie ładuje telefony w etui o grubości do 8 mm. Dodatkowo korzysta z wbudowanych funkcji bezpieczeństwa.

Jaką ładowarkę indukcyjną kupić?

Ładowarki indukcyjne to urządzenia nowoczesne i bardzo wszechstronne. Pozwalają na szybkie ładowanie smartfonów bez konieczności używania okablowania. Jaki model warto wybrać dla siebie? Czym kierować się przy zakupie ładowarki bezprzewodowej?

 • Materiał – powinien być on solidny i wytrzymały. Warto postawić na model z powierzchnią antypoślizgową. Czasem stosowane są specjalne naklejki, które zapobiegają ślizganiu się telefonu. Dobrze, aby ładowarka była też odporna na zarysowania.
 • Design – to kwestia drugorzędna, ale niekiedy ładowarka bezprzewodowa stanowi istotny element wyposażenia biura czy domu. Wówczas design może mieć większe znaczenie.
 • Kształt – do wyboru są modele z formie prostokątny mat i bardziej okrągłe. Czasem możliwe jest ułożenie smartofnu pod kątem, co pozwala na korzystanie z niego także w czasie ładowania.
 • Rozmiar powierzchni aktywnej – im jest ona większa, tym wygodniejsze jest jej użytkowanie w połączeniu z dużym smartfonem.
 • Natężenie ładowania – to parametr, który wpływa na tempo ładowania baterii. Dobrej jakości ładowarki mają natężenie na poziomie 9V. Czasem dostępna jest też opcja szybkiego ładowania. Im większa wartość, tym oczywiście lepiej, gdyż szybsze ładowanie zwiększa komfort korzystania z telefonu.
 • Miejsce ładowania – ładowarki bezprzewodowe nie są stworzone jedynie do użytkowania w domu czy w biurze, gdzie  podłączyć je można również do gniazdka 230V. Coraz większą popularnością cieszą się urządzenia, które podpinane są do gniazdka zapalniczki samochodowej. Czasem ładowarki indukcyjne są już wbudowane w kokpit auta, co jest rozwiązaniem bardzo wygodnym.
 • Wyposażenie i funkcje dodatkowe – nowoczesne ładowarki indukcyjne posiadają coraz więcej elementów dodatkowych. Najważniejsze z nich to dioda informująca o procesie ładowania, wyświetlacz LED lub LCD informujący o stanie naładowania telefonu czy zegar i budzik. To ostatnie rozwiązanie jak na razie spotykane jest raczej rzadko.

Czy warto kupić ładowarkę indukcyjną?

Ładowarki indukcyjne cieszą się coraz większą popularnością i to z wielu względów. Przede wszystkim są to urządzenia nowoczesne, które pozwalają na jeszcze większą swobodę w użytkowaniu urządzeń mobilnych. Dodatkowo wyróżniają się efektownym designem. Nie wymagają podłączania i odpinania kabla,  co jest rozwiązaniem wygodnym.

Ładowarka indukcyjna wbrew pozorom posiada kabel zasilający, ale połączenie między nią a smartfonem odbywa się w sposób bezprzewodowy. Nowsze modele są na tyle komfortowe, że pozwalają na jednoczesne ładowanie telefonu i korzystanie z niego. Ładowarki indukcyjne nie zajmują zbyt wiele miejsca, a niektóre z nich są tak małe, że mieszczą się nawet w kieszeni  spodni. Ich atutem jest z całą pewnością szybkość ładowania. Wiele modeli obsługuje Fast Charge.

Ładowanie w tym przypadku jest banalnie proste. Na ładowarkę indukcyjną wystarczy położyć swój telefon i gotowe. To świetny wybór podczas pracy w biurze, gdy telefon musi być cały czas pod ręką. Poza tym sporo ładowarek indukcyjnych wykorzystywać można z powodzeniem również w samochodzie.

Popularni producenci ładowarek indukcyjnych

Sklepy warte uwagi