Gra planszowa dla 2 osób to towarzyska gra przeznaczona jedynie dla dwóch graczy. Jest to świetna forma rozgrywki dla pary, dwójki kolegów czy koleżanek, gdy pod ręką nie ma innych osób do gry. Gry planszowe przeznaczone dla dwóch osób są wbrew pozorom bardzo ciekawe i potrafią być naprawdę rozbudowane. Pod tym względem wcale nie ustępują innym tytułom. Zresztą wybór na rynku w tym zakresie jest z roku na rok coraz większy.

Ranking gier planszowych dla 2 osób

 1. Gra planszowa dla 2 osób Mattel Scrabble Original

  Gra planszowa dla 2 osób Mattel Scrabble Original
  Sprawdź aktualną cenę

  Gra planszowa ciesząca się ogromną popularnością na całym świecie. Gracze rywalizują ze sobą w układaniu płytek z literami. Ich zadaniem jest układanie słów o jak najwyższej punktacji. W skład opakowania wchodzi plansza, stojaki, płytki z literami i woreczek na litery. Każda ruda jest inna, bo opcje uzależnione są od losowych liter. Jest to gra, w której liczą się szczęście i umiejętności. Stanowi świetną rozrywkę dla osób w każdym wieku, a jednocześnie pozwala rozwijać słownictwo.

 2. Gra Wsiąść do pociągu: Europa

  Gra Wsiąść do pociągu: Europa
  Sprawdź aktualną cenę

  Popularna gra planszowa, która zabiera graczy w podróż po całej Europie. To produkt dla całej rodziny, który zapewnia rozrywkę na najwyższym poziomie na długie godziny. Na początku gracze otrzymują karty biletów z celami do z realizowania. Mają za zadanie połączyć określone miasta trasą kolejową. Gra wymaga umiejętności taktycznego myślenia. Jej zasady są jednak bardzo proste i można je opanować w zaledwie kilka minut.

 3. Lacerta Azul Edycja Polska

  Lacerta Azul Edycja Polska
  Sprawdź aktualną cenę

  Gra planszowa o prostej, ale wciągającej mechanice. Polega na układaniu kolorowych mozaik – azulejo bardzo popularnych na Półwyspie Iberyjskim. Gracze w tym przypadku wcielają się w artystów, którzy układają efektowne mozaiki na ścianach pałacu królewskiego. W skład zestawu wchodzą 4 plansze do gry, 100 żywicznych płytek, 4 znaczniki punktacji, 9 żetonów warsztatów, żeton gracza rozpoczynającego oraz lniany woreczek.

 4. Gra planszowa dla 2 osób Rebel Tajniacy

  Gra planszowa dla 2 osób Rebel Tajniacy
  Sprawdź aktualną cenę

  Gra planszowa, w której gracze dzielą się na dwie drużyny pod przewodnictwem Szefów Wywiadu. Jest to tytuł imprezowy oparty na skojarzeniach. Kapitanowie drużyn wymyślają skojarzenia dla wylosowanych słów, aby jednocześnie połączyć ich jak najwięcej. Drużyna musi odgadnąć o jakie słowa chodziło. To niezła zabawa umysłowa, która budzi pokłady kreatywności. Hasła są wieloznaczne, podobnie jak skojarzenia. Jest to więc świetna gra na imprezę ze znajomymi.

 5. Gra Egmont Pędzące Żółwie Wyścig Do Sałaty

  Gra Egmont Pędzące Żółwie Wyścig Do Sałaty
  Sprawdź aktualną cenę

  Kultowa już gra planszowa dla osób w różnym wieku. Polega na doprowadzeniu do sałaty swojego żółwia. To tytuł nieprzewidywalny, który zapewnia naprawdę duże emocje. Nikt bowiem nie wie, jakiego koloru żółwia posiada dany przeciwnik. Gra ma dwa warianty – łatwiejszy i trudniejszy. Pierwszy przeznaczony dla dla dzieci, a drugi dla osób dorosłych. Gra uczy koncentracji i strategicznego myślenia. W skład opakowania wchodzą plansza do gry, 52 karty, 5 płytek z żółwiami oraz 5 figurek żółwi.

Jaką grę planszową dla dwóch osób kupić?

Gry planszowe to świetna rozrywka także wówczas gdy graczy jest tylko dwóch. W ten sposób wieczory spędzać może para małżonków czy koledzy lub koleżanki.  Jaką grę planszową wybrać dla dwóch osób? Czym warto się w tym przypadku kierować?

 • Tematyka – aby gra planszowa była dla graczy ciekawa, musi być dopasowana do ich zainteresować. Przy jej wyborze warto więc mieć na uwadze tematykę. Do wyboru są gry historyczne (pozwalają przenieść się w czasie), ekonomiczne, strategiczne, towarzyskie (idealne dla par, ich zasady są proste), fantasy czy przygodowe.
 • Wiek graczy – przy zakupie gry planszowej należy sprawdzić dla osób w  jakim wieku jest ona przeznaczona. To bardzo ważne, gdy pod uwagę brane jest także dziecko. Wówczas zasady gry nie mogą być skomplikowane. Ponadto dla najmłodszych nie są przeznaczone gry z elementami przemocy.
 • Wersja językowa – rzadko, ale zdarzają się w sklepach gry planszowe w obcych wersjach językowych. Wówczas poznanie zasad jest utrudnione.
 • Czas trwania rozgrywki – może być to zarówno kilkanaście, jak i kilkadziesiąt minut. Oczywiście im gra zajmuje więcej czasu, tym  lepiej go można spożytkować. To szansa na oderwanie się od telewizora czy komputera. Z drugiej strony rozgrywki bardzo długie mogą niestety znudzić i zmęczyć. To ważne, gdy gra także dziecko.
 • Jakość wykonania – znaczenie ma materiał wykorzystany do produkcji planszy do gry, pionków, kart itd. Im jest on twardszy, tym większa jest wytrzymałość poszczególnych elementów gry. Wielu producentów laminuje plansze i karty do gry, co zabezpiecza je przed zmoczeniem i pozwala utrzymać je w czystości. Twardy materiał jest odporny na zagięcia i przyjemny w dotyku.
 • Różnorodność – jeśli gra przeznaczona jest dla dwóch osób, musi oferować sporo kart lub wariantów gry. Wówczas nie znudzi się po zaledwie kilku podejściach. Czasem producenci, którzy chcą podtrzymać popularność danego tytułu, wydają do niego dodatki poszerzające zawartość.

Czy warto kupić grę planszową dla dwóch osób?

Gry planszowe po latach zapomnienia zdecydowanie wróciły do łask. To świetna informacja, gdyż jest to rozgrywka ucząca kreatywności i zachęcająca do samodzielnego myślenia. Pozwala na chwilę oderwać się od komputera czy ekranu telewizora. Okazuje się, że w gry planszowe z powodzeniem można grać tylko w dwie osoby. Wiele tytułów nie traci wówczas nic ze swojej grywalności.

Gry planszowe to nie jest wcale nowy wynalazek. Grano je bowiem już w starożytnym Egipcie. Dzisiaj ich popularność ponownie rośnie. Gry te są przeznaczone zarówno dla dzieci, jak i dla osób dorosłych. Jest to ciekawa  forma spędzania wolnego czasu, zwłaszcza w długie jesienne i zimowe wieczory czy latem, gdy pada deszcz. Wówczas na zewnątrz nie ma co robić, a więc  można ten czas spożytkować właśnie na gry planszowe różnego rodzaju. To ciekawa alternatywa dla oglądania telewizji czy grania w gry komputerowe.

Gry planszowe są dobrym wyborem zarówno w przypadku par, jak i koleżanek czy kolegów. To rozrywka naprawdę dla szerokiego grona osób. Wystarczy postawić na tytuł o odpowiedniej tematyce czy o określonym stopniu trudności, aby każdy był zadowolony.

Popularni producenci gier planszowych

Sklepy warte uwagi