Ogrodowy grill gazowy pozwala na przyrządzanie smacznych i zdrowych potraw w ogrodzie, na tarasie czy balkonie. Jest  prosty w obsłudze, gdyż wystarczy podłączyć do niego butlę gazową bądź turystyczną, a następnie przekręcić kurek. W pokrywie wielu grilli gazowych umieszczony jest termometr informujący o temperaturze panującej wewnątrz. Pozwala to na dobranie temperatury odpowiedniej do rodzaju i ilości grillowanych w danym momencie potraw.

Ranking ogrodowych grilli gazowych

 1. Grill gazowy Weber Spirit E-320 Premium 46710333
  Grill gazowy Weber Spirit E-320 Premium 46710333
  Sprawdź aktualną cenę
  Grill gazowy o dużej powierzchni grillowania, umożliwiający przygotowywanie jednocześnie wielu potraw. Posiada boczną kuchenkę do przygotowywania sosów, kaw i herbat, a także 3 palniki tubowe wykonane ze stali nierdzewnej. Szyny Flavorizer Bars skutecznie chronią je przed tłuszczem. Na uwagę zasługują ponadto zlokalizowany w pokrywie termometr, wieszaki na różne akcesoria, blokady kół oraz szafka i osłona na butlę. Grill zasilany jest butlą gazową 11 kg.
 2. Broil King Grill gazowy Royal 320
  Broil King Grill gazowy Royal 320
  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalny ogrodowy grill gazowy z żeliwnym rusztem, który doskonale rozprowadza i utrzymuje ciepło. Posiada trzy aromatyzery Flav-R-Wave, które pokrywają aż 86% przestrzeni znajdującej się pod palnikami. Potrawy zyskują dzięki temu smak i aromat prawdziwego grilla. Dno piekarnika i pokrywa wykonane jest z odlewu z aluminium. Dlatego tak dobrze utrzymują ciepło.  Grill dodatkowo posiada składane półki boczne, co znacznie ułatwia jego przechowywanie oraz wbudowaną elektryczną zapalarkę.
 3. Grill gazowy Landmann Triton 4 Z Palnikiem Bocznym 12961E
  Grill gazowy Landmann Triton 4 Z Palnikiem Bocznym 12961E
  Sprawdź aktualną cenę
  Czerwony grill gazowy z czterema niezależnymi palnikami, bocznym palnikiem i nowoczesnym systemem Power Thermal Spreading PTS zapewniającym równomierną emisję temperatury. Posiada cztery skrętne koła, które zapewniają mu pełną mobilność. Pokrywa doskonale utrzymuje we wnętrzu stałą temperaturę za sprawą dwuściennej budowy. Na jej szczycie znajduje się termometr, który pozwala kontrolować temperaturę grillowanych potraw. Grill posiada dodatkowo automatyczną iskrę i dwuczęściowy, sporych rozmiarów ruszt.
 4. Grill Landmann Triton Pts 2.0 12902
  Grill Landmann Triton Pts 2.0 12902
  Sprawdź aktualną cenę

  Ogrodowy grill gazowy w kolorze bordowym. Wykorzystuję nowoczesną technologię PTS zapewniającą równomierne  rozprowadzanie po całej jego powierzchni ciepła. Pokrywa ma wbudowany termometr i jest łatwa w podnoszeniu. Umożliwia kontrolowanie temperatury grillowania. Grill zbudowany jest z szafki na butlę gazową, komory głównej i dwóch półek bocznych, które można w każdej chwili złożyć. Stanowią one świetne blaty robocze. Urządzenia posiada dwa palniki wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej i wbudowane piezozapalacze.
 5. Grill Activa gazowy Lava Halifax 5,5 + 2,5 kW (11993)
  Grill Activa gazowy Lava Halifax 5,5 + 2,5 kW (11993)
  Sprawdź aktualną cenę
  Nowoczesny grill gazowy wykorzystujący kamienie LAVA. Ich zadaniem jest równomierne rozprowadzanie ciepła. Urządzenie posiada dwudzielny palnik wykonany ze stali szlachetnej i boczny palnik przeznaczony do gotowania. Sam grill wykonany jest z lakierowanej blachy stalowej i umieszczony na mobilnych, mocnych kołach. Na uwagę zasługują ponadto umieszczony w pokrywie wskaźnik temperatury i półka boczna na akcesoria.

Jaki gazowy grill ogrodowy kupić?

Ogrodowe grille gazowe z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością i powoli zastępują grille elektryczne czy grille tradycyjne na drewno lub węgiel. Są bowiem tanie w użytkowaniu, a przy tym pozwalają na szybkie przygotowywanie smacznych potraw. Czym należy się kierować przy ich zakupie?

 • Materiał – obudowa grilla musi być wytrzymała i odporna na wysokie temperatury czy uszkodzenia mechaniczne. Z kolei palniki wykonane muszą być ze stali nierdzewnej. W praktyce najlepiej sprawdzają się ruszta żeliwna lub ze stali nierdzewnej. Pierwsze dłużej trzymają ciepło, a drugie są łatwiejsze do utrzymania w czystości.
 • Liczba palników – grille gazowe posiadają na ogół minimum dwa palniki. W ten sposób na całej powierzchni rusztu potrawy mogą się w równomierny sposób grillować.
 • Aromatyzery –  w przypadku grilli gazowych to one odpowiadają w dużej mierze za smak i zapach potraw. Mają formę pofałdowanych blaszek, które znajdują się między rusztem i palnikami. Im jest ich więcej, tym bardziej wyraźny smak mają dania. Przy okazji aromatyzery chronią palniki przed kwasami i tłuszczami kapiącymi z potraw.
 • Funkcje dodatkowe – nowoczesne grille gazowe posiadają szereg funkcji dodatkowych. Najważniejsze z nich to system PTS odpowiadający za równomierne nagrzewanie się rusztu, system odprowadzania tłuszcz, wbudowany w pokrywę termometr, palnik boczny, szafki boczne, wieszaki na akcesoria czy lampa.
 • Moc – w przypadku zakupu grilli gazowych bardzo duże znaczenie ma moc i osiągane temperatury. W praktyce zakupić można urządzenia o łącznej mocy palników od 7,8 do 10,5 kW. W ten sposób można przygotowywać potrawy bardzo szybko. Podczas rodzinnych spotkać sprawdzi się model o mocy pozwalający na 180-stopniowy zakres temperatur. W ten sposób można na bieżąco kontrolować proces przygotowywania potraw.

Czy warto kupić ogrodowy grill gazowy?

Coraz więcej osób zamiast klasycznych grilli wybiera grille ogrodowe gazowe. To rozwiązanie niewątpliwie ma wiele zalet. Przede wszystkim urządzenia tego rodzaju szybko się rozpalają i nagrzewają, co przekłada się na krótki czas przygotowywania potraw. Jednocześnie wiąże się to z niskimi kosztami eksploatacji.

Wbudowany w pokrywę termometr pozwala na kontrolowanie na bieżąco temperatury panującej wewnątrz komory. W razie potrzeby można ją szybko zmienić na wyższą lub niższą. Co ciekawe, wysoka temperatura obróbki sprawia, że białko na mięsie szybko się ścina, a soki zatrzymywane są w środku. Potrawy są więc kruche i soczyste. Jednocześnie nie zawierają zbyt dużej ilości szkodliwego tłuszczu. Ten zbierany jest w specjalnej misce. Jednocześnie produkty spożywcze nie tracą swoich witamin i minerałów.

Grille gazowe nie dymią. Stanowią więc świetne rozwiązanie także na balkon czy taras np. dla osób, które mieszkają w budownictwie wielorodzinnym. Są też bezpieczne w użytkowaniu, bo nie emitują groźnego płomienia i ognia.

Popularni producenci ogrodowych grilli gazowych

Sklepy z grillami gazowymi warte uwagi