Lokówka automatyczna to nowoczesne urządzenie służące do stylizowania włosów. Pozwala na wykonanie pięknych loków i fal. Doskonale radzi sobie nawet z pasmami włosów zlokalizowanymi z tyłu głowy. To urządzenie bezpieczne w użytkowaniu, gdyż w tym przypadku nie wykorzystuje się ręcznie gorących płytek nawijanych wokół włosów. Cały proces przebiega w sposób automatyczny. Pierwsza lokówka automatyczna z prawdziwego zdarzenia wyprodukowana została w roku 2016.

Ranking lokówek automatycznych

 1. Philips StyleCare Prestige BHB876/00

  Philips StyleCare Prestige BHB876/00
  Sprawdź aktualną cenę

  Automatyczna lokówka wysokiej jakości, która za pomocą tylko jednego przycisku nakręca na rozgrzany wałek włosy i tworzy efektowne loki. Jest przy tym błyskawiczna w działaniu, co sprawia, że stylizacja włosów jest niezwykle szybka. Za sprawą pionowej konstrukcji pasma nawijane są zgodnie z ich naturalnym kierunkiem układania się. Produkt jest przy tym lekkie i kompaktowy. Nie zajmuje wiele miejsca w szufladzie czy szafce.

 2. Philips BHB878/00

  Philips BHB878/00
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesna lokówka automatyczna z technologią MoistureProtect, która samodzielnie dobiera odpowiednią temperaturę urządzenia. W ten sposób zachowywane jest naturalne nawilżenie włosów. Lokówka jest prosta w użyciu – wystarczy nacisnąć jeden przycisk, aby uzyskać efektowną fryzurę. W efekcie stosowania funkcji jonizacji włosy są gładkie, błyszczące i nie elektryzują się. Na uwagę zasługuje także wałek pokryty keratyną. Zapewnia on pielęgnację, ochronę i odbudowę pasm włosów w czasie ich stylizowania. Inteligentny czujnik samoistnie wyłącza lokówkę, gdy jest w niej za dużo włosów bądź są one nieprawidłowo ułożone.

 3. BaByliss Curl Secret C1600E

  BaByliss Curl Secret C1600E
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy automatyczna lokówka odpowiednia do codziennej stylizacji włosów. To efekt zastosowania nowoczesnej technologii AUTO CURL. Dzięki trzem ustawieniom czasu oferuje wykonywanie fal, dużych loków i niewielkich loczków. Rotacyjny system kręcenia nadaje im określony kierunek – naprzemiennie, w lewo lub wprawo. Wąska rączka sprawia, że trzymanie urządzenia jest komfortowe. Obsługiwane jest ono za pomocą funkcjonalnych przycisków i ekranu LCD. Za pomocą lokówki można błyskawicznie stworzyć efektowną fryzurę i to we własnym domu.

 4. Rowenta CF3730F0 Premium Care So Curls

  Rowenta CF3730F0 Premium Care So Curls
  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalna lokówka automatyczna, która w krótkim czasie tworzy efektowne loki i fale. Oferuje trzy warianty ustawień, a więc można ją dopasować do swoich potrzeb i włosów. Urządzenie posiada 3 zakresy temperatury i 4 rodzaje skrętu, co daje łącznie 12 opcji ułożenia fryzury. Do małych loków wykorzystuje się wysoką temperaturę i dłuższy czas nawijania. Do fal lepszy jest krótki czas nawijania i niższa temperatura. Całość można łatwo kontrolować za sprawą zintegrowanego timera. Informuje on o tym, gdy lok jest skończony. Wykorzystana w tym przypadku ceramiczna powłoka turmalinowa sprawia, że włosy są pełne blasku. Po godzinie nieużywania urządzenie samoistnie się wygasza.

Jaką lokówkę automatyczną kupić?

Lokówki automatyczne pojawiły się na rynku stosunkowo niedawno, bo w roku 2016, ale już zdążyły zrobić prawdziwą furorę. Pozwalają na szybkie stworzenie na włosach wyjątkowych loków i fal. Jaką lokówkę automatyczną wybrać jednak dla siebie? Czym warto się w tym przypadku kierować?

 • Moc – im jest ona wyższa, tym urządzenie szybciej się nagrzewa. Wysoka moc oznacza także wysokie koszty eksploatacji. Ma to spore znaczenie, gdy urządzenie użytkowane jest często.
 • Regulacja temperatury – w ten sposób można dopasować parametry urządzenia do swoich potrzeb. W przypadku cienkich pasm stosuje się niższą temperaturę, gdyż mogą się one spalić. Z kolei przy włosach grubych temperatura musi być odpowiednio wysoka, aby te skręciły się.
 • Powłoka – powinna być ona wykonana z tytanu, turmalinu, ceramiki lub innego materiału bezpiecznego dla włosów. W praktyce uważać trzeba na lokówki z powłoką metalową, które mogą przypalić włosy. Nagrzewają się one bowiem bardzo szybko. Wielu ekspertów poleca powłoki ceramiczne, które nagrzewają się w równomierny sposób.
 • Jonizacja – to nie jest wprawdzie funkcja najważniejsza w lokówkach automatycznych, ale pozwala uzyskać lepszy efekt końcowy. Dzięki niej włosy są gładkie i błyszczące. Generalnie razem z ciepłem lokówki automatycznej emitowane są jony dodatnie, które powodują elektryzowanie się włosów. Na skutek jonizacji uwalniane są przy okazji jony ujemne, które neutralizują jony dodatnie.
 • Zmiana kierunku skrętu – włosy wyglądają najbardziej naturalnie, gdy kręcone są raz w prawo, a raz w lewo. Czasami można samodzielnie wybrać kierunek sprzętu. Często to jednak samo urządzenie zmienia go samoczynnie po każdym paśmie, co jest rozwiązaniem bardzo wygodnym.
 • Przewód zasilający – im jest dłuższy, tym łatwiej jest użytkować urządzenie. Idealnie, gdy przewód jest obrotowy. Wówczas nie ma ryzyka, że w czasie stylizacji włosów zostanie on zniszczony.
 • Bezpieczeństwo  – przydatna jest przede wszystkim funkcja automatycznego wyłączania się urządzenia np. w przypadku długotrwałej bezczynności.

Czy warto kupić lokówkę automatyczną?

Lokówki automatyczne są niezwykle nowoczesnymi urządzeniami, które samodzielnie nawijają loki. Niektóre też są w stanie dobrać do rodzaju włosów odpowiednią temperaturę i czas działania. W ten sposób cały proces stylizowania fryzury odbywa się sprawnie, szybko i jest bezpieczny dla włosów i ich kondycji. W przypadku lokówek automatycznych nakręcane pasma mają równą grubość. Tym samym uzyskane fale czy loki są równomierne. Fryzura wygląda jakby była przygotowana w profesjonalnie gabinecie fryzjerskim.

Okazuje się, że korzystnie z automatycznej lokówki, nawet regularne, jest o wiele bardziej bezpieczne niż ma to miejsce w przypadku standardowych lokówek.W tym przypadku ryzyko poparzenia dłoni jest bardzo niskie. Trzeba jedynie stosować się do zaleceń producenta urządzenia. Nie trzeba bać się tego, że lokówka automatyczna wyszarpie włosy lub je przypali.

Mając w domu lokówkę automatyczną można wykonać samodzielnie, szybko i sprawnie efektowne loki i fale. To rozwiązanie o wiele bardziej bezpieczne niż w przypadku sięgnięcia po standardową lokówkę.

Popularni producenci lokówek automatycznych

Sklepy warte uwagi