Łyżworolki to jeden z najbardziej popularnych sprzętów sportowych. Można powiedzieć, że jest to uwspółcześniona wersja bardzo modnych kiedyś wrotek. Rolki składają się z buta, umieszczonej na jego podeszwie szyny z kilkoma kółkami oraz hamulca. Jazda na rolkach daje mnóstwo korzyści, pod warunkiem, że dobierzemy sprzęt odpowiedni do swoich preferencji, doświadczenia, a także rodzaju jazdy, jaką będziemy uprawiać. Liczy się bowiem nie tylko aspekt wizualny, ale przede wszystkim komfort oraz bezpieczeństwo podczas uprawiania tego rodzaju aktywności fizycznej.

Ranking łyżworolek

 1. Łyżworolki Spokey Shiffty Pro

  Łyżworolki Spokey Shiffty Pro
  Sprawdź aktualną cenę

  Sprzęt idealny zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Są to łyżworolki, których unikalną cechą jest specjalna płoza, dająca możliwość korzystania z dwóch układów kółek. W związku z tym można na nich jeździć w sposób klasyczny, ale będą również świetne, jeśli chodzi o szybką i dynamiczną jazdę. Zostały wyposażone w specjalnie wyprofilowaną wkładkę oraz potrójny system zapinania – na rzep, na sznurówki oraz klamry dwusekcyjne. Są to rolki, które zapewnią maksimum bezpieczeństwa oraz pełną przyjemność z jazdy.

 2. Blackwheels Slalom

  Blackwheels Slalom
  Sprawdź aktualną cenę

  Wytrzymałe, niezawodne, maksymalnie komfortowe rolki, które zostały stworzone z myślą o jeździe na każdym poziomie zaawansowania. Będą więc doskonałym sprzętem dla początkujących rolkarzy, jak i dla tych bardziej doświadczonych. Mogą z nich korzystać osoby, które chcą jeździć rekreacyjnie, w sposób fitnessowy czy szybki. Te łyżworolki zostały wyposażone w lekką aluminiową płozę, na której osadzone zostały odporne kółka z łożyskami ABEC-7 Carbon Steel. Te eleganckie i trwałe rolki zapewnią komfort oraz bezpieczeństwo podczas jazdy.

 3. Łyżworolki Spokey Prime Pro

  Łyżworolki Spokey Prime Pro
  Sprawdź aktualną cenę

  Te rolki o eleganckim, czarno-złotym designie to doskonałe rozwiązanie dla kobiet oraz mężczyzn, którzy cenią sobie komfort oraz bezpieczeństwo podczas jazdy. Sprzęt ten daje możliwość osiągania wysokich prędkości, dlatego będzie świetny dla osób lubiących adrenalinę. W tym modelu but został odpowiednio wyprofilowany i wyposażony w anatomiczną wkładkę, dzięki czemu zapewnia doskonała stabilizację stopy. Są to eleganckie, lekkie i bardzo zwrotne łyżworolki, które zapewnią 100% przyjemności z jazdy.

 4. Worker Lumine

  Worker Lumine
  Sprawdź aktualną cenę

  Uniwersalne, nowoczesne rolki, w których zastosowano opatentowany system kontroli rozmiaru. Posiadają stalowe płozy, wzmocnioną ramę z włókna szklanego, wymienny hamulec oraz łożyska węglowe ABEC 5. Sprzęt został również wyposażony w system bezpieczeństwa Safety Ankle, który ma na celu utrzymywanie kostki w bezpiecznej pozycji, co zapobiega przesuwaniu się stopy w bucie i zapewnia komfort użytkowania. Rolki mają również wkładkę Comfort Fit, która wchłaniania pot oraz eliminuje ryzyko powstawania odcisków.

 5. Łyżworolki Nils Extreme Nh10905 4W1

  Łyżworolki Nils Extreme Nh10905 4W1
  Sprawdź aktualną cenę

  Ten model daje 4 możliwości konfiguracji: łyżwy, łyżworolki, wrotki oraz rolko-wrotki. Idealnie sprawdzi się więc u tych osób, które kochają zarówno jazdę na rolkach, jak i łyżwiarstwo. Będzie odpowiedni dla osób początkujących, jak i średniozaawansowanych. Można poruszać się na nich szybko, z zachowaniem idealnych warunków bezpieczeństwa. Te łyżworolki są również uniwersalne ze względu na możliwość 4-stopniowej regulacji rozmiaru buta.

Jakie łyżworolki kupić?

Jeśli postanowiłeś spróbować swoich sił w jeździe na łyżworolkach, najpierw czeka cię dość trudne zadanie – wybór odpowiedniego sprzętu. Aby czuć się komfortowo podczas jazdy, należy kupić takie rolki, które spełnią szereg wymogów. Poniżej przedstawiamy listę rzeczy, na które warto zwrócić uwagę.

 • Rodzaj łyżworolek – na rynku dostępnych jest kilka rodzajów rolek, które różnią się od siebie w zależności od przeznaczenia. Tutaj wyróżniamy rolki rekreacyjne (dla początkujących), fitness (wszechstronne, do jazdy kondycyjnej oraz szybkiej), szybkościowe (dla bardziej doświadczonych rolkarzy, przeznaczone do szybkiej jazdy), agresywne (do wykonywania sztuczek i skoków na rampach), sportowe (dla doświadczonych, profesjonalnych rolkarzy) oraz rolki dla dzieci.
 • Wielkość kółek – ma ona duże znaczenie, ponieważ wpływa na szybkość jazdy. Jest też ważna, ponieważ od niej zależy, czy łatwo będzie nam utrzymać stabilność na rolkach. Będzie też wpływała na szybkość rozpędu. Kółka o średnicy 70-80 mm nadadzą się do powolnej stabilnej jazdy z szybkim rozbiegiem, kółka o średnicy 80-84 mm oznaczają średnio szybkie rolki, zaś te kółka, które mają średnicę większą niż 85 mm oznaczać będą rolki szybkie z trudniejszym rozbiegiem, o wyżej ustawionym środku ciężkości, na których trzeba będzie nauczyć się, jak utrzymać równowagę.
 • Twardość kółek – oznaczana jest literą „A” , która poprzedzona jest cyfrą od 0 do 100. Wartość 0 oznacza najmniejszą twardość kółek, zaś 100 największą. Miękkie kółka dają mniejszą prędkość, w zamian za większą absorbcję wstrząsów. Są też mniej wytrzymałe. Kółka twarde idealnie nadają się do szybkiej jazdy. Są bardziej wytrzymałe i mogą z nich korzystać osoby o większej masie ciała.
 • Długość szyny – do szyny przymocowany jest hamulec oraz kółka. Krótka szyna przeznaczona jest do wolniejszej jazdy, zaś długa do jazdy szybkościowej.
 • Zamocowanie szyny – wyróżniamy różne typy mocowania szyn do łyżworolek. Są modele, zazwyczaj te najtańsze, w których but i szyna to jedna całość. Spotyka się również takie rolki, w których szyna mocowana jest za pomocą nitów lub śrub. Te ostatnie należą do najbardziej korzystnych mocowań.

Czy warto kupić łyżworolki?

Jazda na łyżworolkach niesie za sobą naprawdę wiele korzyści. Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu to idealny sposób na poprawę nie tylko swojego zdrowia i sylwetki, ale również samopoczucia. Jazda na rolkach to doskonały trening siłowo-wytrzymałościowy, który pozwala zrzucić zbędne kilogramy, wzmocnić mięśnie ud oraz pośladków, przyczynia się również do wzmocnienia układu sercowo-naczyniowego oraz konstrukcji ciała. Jazda na łyżworolkach nie obciąża także stawów ani kręgosłupa.

Nie ma znaczenia, czy jesteś początkującym, bardziej doświadczonym, czy profesjonalnym rolkarzem – łyżworolki sprawią, że jeżdżąc na nich poczujesz się świetnie, ponieważ uprawianie tego sportu uwalnia endorfiny i obniża poziom stresu. Krótko mówiąc, jeżdżąc, świetnie się bawisz. Rolki są też idealne jako aktywność dla całej rodziny, z powodzeniem mogą na nich bowiem jeździć zarówno dorośli, jak i dzieci. Kolejną zaletą łyżworolek jest to, że można na nich jeździć praktycznie wszędzie, gdzie mamy twarde podłoże. Wszystko przemawia więc za tym, aby kupić rolki i dzięki nim zacząć poprawiać swoje zdrowie oraz kondycję, a także dobrze się bawić.

Popularni producenci łyżworolek

Sklepy warte uwagi