Mikrofon dla dzieci to zabawka, która pozwala dziecku na śpiewanie karaoke. Przedmiot ten jednocześnie bawi, uczy i pozwala na rozwijanie pasji i zainteresowań naszego malucha. Jest to bardzo istotne, ponieważ talent i zamiłowanie do śpiewania może w przyszłości zaowocować świetlaną karierą. Jeśli nawet tak się nie stanie, to dziecko, a zapewne również i jego rodzice, spędzą przy tej zabawce miło czas. Jak wybrać najlepszy tego typu sprzęt? Ranking mikrofonów dla dzieci z całą pewnością pomoże podczas wybierania.

Ranking mikrofonów dla dzieci

 1. Mikrofon dla dzieci Ekids Zestaw do karaoke z mikrofonem, MP3, Bluetooth + efekty świetlne LOL LL-553

  Mikrofon dla dzieci Ekids Zestaw do karaoke z mikrofonem, MP3, Bluetooth + efekty świetlne LOL LL-553
  Sprawdź aktualną cenę

  Zestaw do karaoke z gwiazdami L.O.L. Surprise to świetna zabawka, dzięki której można odtwarzać muzykę za pomocą połączenia Bluetooth. To bardzo proste, ponieważ wystarczy jedynie sparować urządzenie z zabawką. Mikrofon posiada wbudowaną kartę pomięci, a dzięki niej można zapisywać śpiewane utwory. Natomiast pamięć wewnętrzna urządzenia pozwala na przechowywanie plików MP3. Zestaw zawiera mikrofon bezprzewodowy oraz gniazdo mikrofonowe do podłączenia drugiego mikrofonu. Wymiary zabawki to 21,2 cm x 9,1 cm x 26 cm.

 2. Mikrofon Fisher-Price Mikrofon Malucha Nagrywaj I Śpiewaj

  Mikrofon Fisher-Price Mikrofon Malucha Nagrywaj I Śpiewaj
  Sprawdź aktualną cenę

  Urządzenie marki Fisher-Price nadaje się dla dzieci w wieku od 18 do 36 miesięcy. Jest bardzo atrakcyjne, ponieważ posiada zarówno efekty dźwiękowe, jak i świetlne. Mikrofon ma dwa tryby – pierwszy pozwala na nagrywanie swojego głosu, zaś drugi umożliwia śpiewanie wesołych piosenek edukacyjnych wspólnie ze Szczeniaczkiem. Dzięki temu dziecko uczy się alfabetu, liczenia od 1 do 20, a także kolorów i przeciwieństw. Urządzenie ma możliwość nagrywania dźwięku.

 3. Simba Disco Mikrofon Na Statywie

  Simba Disco Mikrofon Na Statywie
  Sprawdź aktualną cenę

  Disco mikrofon ze statywem Simba jest przeznaczone dla dzieci w wieku od 6 lat. Ten model współpracuje z każdym odtwarzaczem MP3, co daje maluchom możliwość śpiewania swoich ulubionych utworów. Mikrofon posiada regulowany statyw, który swobodnie można dopasować do wzrostu małego artysty. Podstawa statywu urządzenia emituje dyskotekowe światło, co sprawia maluchom jeszcze większą frajdę podczas zabawy. Zestaw jest składany, dzięki czemu można go w łatwy sposób transportować. Waga zabawki to jedynie 0,8 kg.

 4. Mikrofon dla dzieci Simba Różowy Światło Dźwięk

  Mikrofon dla dzieci Simba Różowy Światło Dźwięk
  Sprawdź aktualną cenę

  Różowy mikrofon Światło Dźwięk marki Simba to świetna rzecz dla wszystkich małych miłośników muzyki oraz śpiewu. Nadaje się dla dzieci w wieku od 3 lat. Mikrofon posiada piękne zdobienia w postaci tłoczeń w formie nut i gwiazdek. Urządzenie zostało wyposażone w 2 przyciski uruchamiające 4 piosenki demonstracyjne i 3 podkłady z rytmem. Dodatkową zaletą tego modelu mikrofonu jest funkcja emitowania mieniących się światełek, co tworzy klimatyczny, klubowy nastrój. Wysokość mikrofonu to 20 cm, zaś jego waga to tylko 0,3 kg.

 5. Mikrofon Reig Enchantimals

  Mikrofon Reig Enchantimals
  Sprawdź aktualną cenę

  Urządzenie firmy Reig, jakim jest mikrofon dla dzieci, to znakomity wybór dla małego piosenkarza. Dzięki tej zabawce każdy maluch może poczuć się jak prawdziwa gwiazda. Urządzenie jest kolorowe oraz posiada ozdobną zawieszkę z uroczym liskiem, więc dodatkowo cieszy oko, zapewniając walory estetyczne. Ten model wyposażony jest w trzy przyciski funkcyjne. Mikrofon zapewni twojemu dziecku super zabawę na wiele godzin.

 6. Bontempi Mikrofon Ze Statywem Z Efektami Świetlnymi

  Bontempi Mikrofon Ze Statywem Z Efektami Świetlnymi
  Sprawdź aktualną cenę

  Ten biało-niebiesko-czerwony mikrofon ze statywem oraz efektami świetlnymi nadaje się dla maluchów od 3 roku życia. Wyprodukowany został przez włoską firmę Bontempi, która zapewnia, że zabawka jest gratką dla młodego muzyka. Urządzenie jest zaopatrzone w 5 dźwięków, 5 rytmów oraz 6 melodii. Można je podłączyć do urządzeń zewnętrznych w formacie MP3. Zabawka ma również regulowany statyw, co jest bardzo praktyczne, ponieważ daje możliwość dopasowania go do wzrostu dziecka.

Jaki mikrofon dla dziecka kupić?

Podczas wybierania mikrofonu dla dzieci bardzo istotnym jest to, aby zwrócić uwagę na kilka jego podstawowych parametrów. Odpowiednio dobrana zabawka będzie nie tylko świetną rozrywką dla naszej pociechy, ale również dobrym narzędziem służącym do nauki. Podpowiadamy na jakich aspektach się skupić podczas wybierania takiej zabawki.

 • Bezprzewodowy lub ze statywem – wyróżnia się dwa typy mikrofonów dla dzieci. W sklepach znaleźć można modele bezprzewodowe oraz ze statywem. Te pierwsze są bardzo wygodne podczas użytkowania i można zabrać je ze sobą wszędzie. Dają również dużo większą swobodę ruchów podczas występowania. Dzięki nim pociecha może śpiewać i tańczyć jednocześnie, co zapewnia większą zabawę, a także przy okazji uczy koordynacji ruchów. Minusem modeli bez kabla jest słabsza jakość wydobywanego z nich dźwięku. Mikrofony ze statywem dają za to możliwość podłączenia ich do niewielkiej mocy wzmacniacza. Tego typu modele generują też mocniejszy i donośniejszy dźwięk. Zazwyczaj posiadają panel z przyciskami aktywującymi różne funkcje. Istotną wadą takich modeli jest ograniczenie ruchów dziecka.
 • Głośnik – niektóre mikrofony dostępne na rynku posiadają głośnik. Dzięki niemu występy dziecka można puszczać szerszej grupie osób, podkręcając siłę dźwięku. Tego typu modele to zazwyczaj mikrofony ze statywem. Bezprzewodowe są bowiem małe i nie mają dość miejsca na wbudowanie głośnika. Jeśli jednak maluchowi marzy się mikrofon bezprzewodowy, głośnik można dokupić jako oddzielny element.
 • Nagrywanie dźwięku – model z możliwością nagrywania śpiewanych przez dziecko piosenek pozwoli na późniejsze odtworzenie takiego utworu. Nasza pociecha będzie mogła wtedy posłuchać swojego wykonania i pochwalić się nim przed innymi, co z pewnością sprawi jej ogromną przyjemność. Nagrywanie dźwięku będzie też świetną opcją dla rodziców. Dzięki niej będą mogli zachować piękne wspomnienia z dzieciństwa swojej pociechy. Niektóre z mikrofonów mają też dodatkowe funkcje związane z dźwiękiem, np. zabawny efekt echa.

Czy warto kupić mikrofon dla dziecka?

Wielu rodziców zastanawia się zapewne, czy ulec zachciance dziecka i sprawić mu mikrofon. A jeśli będzie to tylko chwilowe zainteresowanie i po krótkim czasie maluch rzuci zabawkę w kąt? Przed zakupem takiego urządzenia warto przez jakiś czas poobserwować dziecko, aby móc stwierdzić, że faktycznie lubi muzykę i śpiewanie. Jeśli okaże się, że to faktycznie pasja malucha, zakup mikrofonu będzie trafnym wyborem. Rodzice powinni przecież wspierać zainteresowania swoich pociech.

Mikrofon dla dzieci to bardzo ciekawa forma rozrywki, która daje wiele możliwości. Dziecko może bawić się nim w pojedynkę, z powodzeniem może również zorganizować dzięki niemu karaoke dla swoich kolegów oraz koleżanek i bawić się w większej grupie. Będzie to również znakomita forma spędzania wolnego czasu malucha z rodzicami.

Urządzenie, jakim jest mikrofon, oprócz zabawy zapewnia również naukę. Dzieci często śpiewają także angielskie piosenki, co pomaga im od najmłodszych lat oswajać się z tym językiem. W dorosłym życiu szybciej go przyswoją i będą miały lepszą wymowę. Podczas śpiewania dziecko ćwiczy również struny głosowe, pamięć oraz rozwija kreatywność. Warto więc kupić tego typu sprzęt, a jaki model wybrać, podpowiada nasz ranking mikrofonów dla dzieci.

Popularni producenci mikrofonów dla dzieci

Sklepy warte uwagi