Eyeliner w płynie to popularny kosmetyk, który służy do tworzenia na powiekach prostych i płynnych linii o różnych grubościach. Dzięki temu uzyskać można naprawdę różnorodne efekty – delikatne kreski i bardzo wyraziste. Wiele zależy od umiejętności osoby wykonującej makijaż i pożądanego rezultatu. W tym przypadku trzeba jedynie nieco poczekać, aby eyeliner dokładnie wysechł na skórze i się nie rozmazał. To kosmetyk, który spotkać można w niejednej damskiej kosmetyczce.

Ranking eyelinerów w płynie

 1. Eyeliner w płynie Makeup Revolution Super Flick odcień Black 4,5ml

  Eyeliner w płynie Makeup Revolution Super Flick odcień Black 4,5ml
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy precyzyjny eyeliner, który podkreśli świetnie oczy. To produkt stworzony do tworzenia ostrych i bardzo precyzyjnych linii. Posiada elastyczną, nieco spiczastą końcówkę i dlatego pozwala na dokładną aplikację, która nie sprawia większych problemów. Eyeliner jest silnie napigmentowany czernią.

 2. Eyeliner Max Factor Colour X-pert Waterproof 01 deep black 1,8ml

  Eyeliner Max Factor Colour X-pert Waterproof 01 deep black 1,8ml
  Sprawdź aktualną cenę

  Wodoodporny eyeliner, który pozostaje na powiece przez wiele godzin. Wykorzystuje innowacyjną formułę i bardzo szybko schnie, a przy okazji jest odporny na ścieranie. Do wyboru są cztery warianty kolorystyczne, w tym klasyczny, czarny. To produkt uniwersalny, który nie sprawia większych problemów w aplikacji.

 3. Eveline Eyeliner Celebrity

  Eveline Eyeliner Celebrity
  Sprawdź aktualną cenę

  Eyeliner w płynie renomowanego producenta, który gwarantuje uzyskanie intensywnej i dokładnej kreski. Produkt jest bezproblemowy w aplikacji. Pozwala na stworzenie kresek wyrazistych i delikatnych. Idealnie podkreśla linię rzęs i utrzymuje się na skórze nawet przez cały dzień. Kosmetyk sprawdzi się świetnie w niejednej, kobiecej kosmetyczce.

 4. Eyeliner w płynie Essence Liquid Ink 3ml Black

  Eyeliner w płynie Essence Liquid Ink 3ml Black
  Sprawdź aktualną cenę

  Innowacyjny eyeliner w płynie, który zawiera płynny tusz. Posiada specjalną, cienką końcówkę, która w dużej mierze ułatwia aplikację kosmetyku. To produkt wegański, który sprawdzi się w niejednej, damskiej kosmetyczce. Nadaje idealnie czarny kolor o dużej intensywności. Warto mieć go zawsze pod ręką.

 5. Eyeliner Eveline Beauty Line Perfekcyjnie podkreślone oczy 4ml

  Eyeliner Eveline Beauty Line Perfekcyjnie podkreślone oczy 4ml
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy eyeliner w płynie, który podkreśla kształt oczu i wydobywa z nich naturalne piękno. Precyzyjny aplikator pozwala na narysowanie idealnego konturu i to bez efektu rozmazywania się. Kosmetyk utrzymuje się na powiekach nawet przez cały dzień. Jest to produkt przebadany dermatologicznie i okulistycznie. Nie wywołuje żadnych reakcji alergicznych. Eyelinera używać mogą panie noszące na co dzień szkła kontaktowe.

 6. Catrice Eyeliner W Płynie 010 Black

  Catrice Eyeliner W Płynie 010 Black
  Sprawdź aktualną cenę

  Niezwykle prosty w użyciu eyeliner w płynie o intensywnej, czarnej kolorystyce. Bardzo szybko schnie i jest trwały. Pozwala na wykonywanie kresek intensywnych i bardzo delikatnych. Jego atutem jest wyprofilowany pędzelek, który ułatwia proces aplikacji. Taki kosmetyk warto mieć w swojej kosmetyczce i używać go na co dzień lub przy specjalnych okazjach.

Jaki eyeliner w płynie kupić?

Wiele kobiet nie wyobraża sobie codziennego makijażu bez podkreślenia oczu za pomocą eyelinera. Obecnie coraz większą popularność zyskują nie bez powodu eyelinery w płynie. Na jaki kosmetyk zatem warto postawić i czym sugerować się przy jego zakupie?

 • Wodoodporność – eyelinery wodoodporne są idealne dla kobiet aktywnych fizycznie i uprawiających na co dzień sportu. Wówczas nie trzeba bać się o makijaż przy deszczowej pogodzie. Jednak do zmycia takiego eyelinera potrzebny jest często specjalny preparat. Woda czy płyn do demakijażu mogą sobie w tym przypadku nie poradzić.
 • Kolorystyka –  do wyboru są nie tylko eyelinery czarne i brązowe, ale i bardziej kolorowe. Dla pań o brązowych oczach odpowiednie będą kosmetyki w kolorze grafitu, brązu, turkusu lub złota. Oczy zielone podkreśli eyeliner zielony, fioletowy czy brązowy. Do oczu niebieskich pasuje eyeliner różowy, granatowy lub morski. W praktyce barwa eyelinera ma duże znaczenie, podobnie jak kolorystyka cieni do powiek. Najbardziej uniwersalne są produkty czarne, które pasują do każdej oprawy oczu. Nietypowym rozwiązaniem są eyelinery brokatowe, które zamieniają dzienny makijaż w wieczorowy, idealny na imprezy. Nie należy ich stosować jednak na co dzień np. do pracy.
 • Rodzaj – do wyboru są eyelinery w płynie sprzedawane w niewielkich flakonikach z pędzelkiem, bądź w formie pisaka. Bywają matowe lub błyszczące.
 • Konsystencja – dobry eyeliner nie może być zbyt gęsty (wówczas narysowanie perfekcyjnej kreski jest trudne), ani zbyt płynny (w tej sytuacji bardzo długo schnie).
 • Trwałość – dobrej jakości kosmetyki utrzymują się na powiece przez wiele godzin i to niezależnie od temperatury otoczenia, aktualnej pory roku itd. Jeśli eyeliner jest niezbyt trwały, makijaż w ciągu dnia trzeba poprawiać, co bywa uciążliwe. Dodatkowo wpływa to negatywnie na wydajność produktu.Bardzo trwałe są eyelinery wodoodporne.
 • Wydajność – eyelinery w płynie są generalnie bardzo wydajne.

Czy warto kupić eyeliner w płynie?

Eyelinery w płynie pozwalają na wykonanie naprawdę efektownego makijażu. Jednak są też najtrudniejsze w aplikacji, dlatego poleca się ich stosowanie osobom, które mają w tej materii nieco większe doświadczenie. Mają one formę niewielkich flakoników z pędzelkiem bądź pisaków.

Jak wygląda aplikacja eyelinera w płynie? Przede wszystkim trzeba ustabilizować dłonie, aby kreska była dokładna i precyzyjna. Rysować należy od środka powieki, blisko górnej linii rzęs. Kreskę powinno się powoli przeciągać w stronę zewnętrznego kącika oka. Dopiero potem można przystąpić do narysowania kreski od wnętrza powieki do jej środka. Eyelinery w płynie są idealne do wykonywania makijażu arabskiego czy teatralnego. Przy ich pomocy można uzyskać pożądany przez wiele kobiet efekt kociego oka. Mają one wykończenia błyszczące lub matowe.

Coraz więcej kobiet nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez podkreślenia oczu nie tylko tuszem do rzęs, ale i eyelinerem. Dla pań bardziej zaawansowanych doskonałym wyborem są eyelinery w płynie. Pozwalają one na wykonanie idealnie równej i cienkiej kreski na powiece. Do wyboru są w tym przypadku różne warianty kolorystyczne.

Popularni producenci eyelinerów w płynie

Sklepy warte uwagi