Młotowiertarka to ciężkie urządzenie przeznaczone do wiercenia sporych otworów w materiałach o dużej twardości np. w betonie. Przy jego pomocy można też kuć otwory czy bruzdy w stropach oraz ścianach. Młotowiertarka pozwala również na skuwanie starych posadzek i okładzin ściennych. Na ogół jest to sprzęt zasilany sieciowo. Rzadziej są to urządzenia akumulatorowe. Do wyboru są urządzenia z udarem mechanicznym lub udarem elektropneumatycznym.

Ranking młotowiertarek

  1. Młotowiertarka Bosch GBH 5-40 DCE 0611264000

    Bosch GBH 5-40 DCE 0611264000
    Sprawdź aktualną cenę

    Wysokiej klasy młotowiertarka z systemem Vibration Control odpowiadającym za skutecznie tłumienie drgań. Cechuje się bardzo dużą szybkością pracy. Wyposażona jest dodatkowo w wydajny mechanizm udarowy. SDS-max comfort powoduje, że wymiana narzędzi jest szybka, bezproblemowa i bardzo łatwa. Nie wymaga nawet użycia dwóch rąk.

  2. Dewalt D25144Kp

    Dewalt D25144Kp
    Sprawdź aktualną cenę

    Funkcjonalna młotowiertarka z całym osprzętem w zestawie. Pozwala na wiercenie otworów w stali, cegle, murze, drewnie czy ceramice. Wykorzystać ją można także do delikatnego podkuwania. Model ten ma moc 900W. Sprawdza się świetnie przy pracach remontowo-budowlanych różnego rodzaju. Posiada uchwyt SDS-plus.

  3. Bosch SDS-Plus GBH 2-28 0611267500

    Bosch SDS-Plus GBH 2-28 0611267500
    Sprawdź aktualną cenę

    Niezwykle wydajna młotowiertarka z funkcją KickBack Control. Oferuje wysokie tempo wiercenia i dużą wydajność dłutowania. To model bardzo żywotny i ekonomiczny w działaniu. Posiada blokadę obrotów do dłutowania i obrotowy szczotkotrzymacz. Urządzenie wyposażone jest w blokadę włącznika i płynną regulację prędkości obrotowej.

  4. Młotowiertarka Metabo UHEV 2860-2 Quick 1100W SDS+ (600713500)

    Metabo UHEV 2860-2 Quick 1100W SDS+ (600713500)
    Sprawdź aktualną cenę

    Wytrzymała młotowiertarka z możliwością regulacji prędkości obrotowej za pomocą funkcjonalnego pokrętła. Dzięki dwóm biegom skutecznie wierci w stali lub drewnie. Oferuje cztery tryby pracy – wiercenie na dwóch różnych biegach, wiercenie z wykorzystaniem udaru i podkuwanie. Rękojeść urządzenia pokryta jest specjalną okładziną antypoślizgową. Na sprzęt udzielana jest trzyletnia gwarancja producenta.

  5. Makita HR2630

    Makita HR2630
    Sprawdź aktualną cenę

    Trzyfunkcyjna młotowiertarka służąca do wiercenia i podkuwania. Wyposażona jest w prętowy uchwyt boczny i dysponuje mocą na poziomie 800W. Urządzenie wierci z udarem i bez udaru oraz podkuwa. Posiada także funkcję indeksacji dłuta. Tym samym można jego pozycję zmienić na najbardziej dogodną w czasie pracy. Produkt sprzedawany jest w funkcjonalnej walizce transportowej. Posiada nowoczesny udar elektropneumatyczny i mocowanie wierteł SDS+.

  6. Młotowiertarka Graphite 58G862

    Graphite 58G862
    Sprawdź aktualną cenę

    Wysokiej jakości trzyfunkcyjna młotowiertarka o mocy 1500W. Przychodzi z pomocą w czasie prac remontowo-budowlanych. Posiada wydajny udar pneumatyczny i kilka opcji działania – wiercenia z udarem i bez udaru oraz podkuwania. Urządzenie radzi sobie z materiałami takimi jak kamień, cegła i beton. Posiada system amortyzacji rękojeści głównej. Dodatkowo jest ona pokryta specjalnym materiałem antypoślizgowym. W skład zestawu wchodzą dodatkowo rękojeść pomocnicza, dłuto i wiertło dodatkowe, ogranicznik głębokości wiercenia, osłona przeciwpyłowa, walizka i zasobnik ze smarem.

Jaką młotowiertarkę kupić?

Młotowiertarka to urządzenie, które niewątpliwie przyda się w czasie wielu prac rozbiórkowych czy remontowo-budowlanych. Sięgają więc po nie zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Jak jednak wybrać sprzęt odpowiedni dla siebie? Na co zwrócić uwagę przy zakupie młotowiertarki?

  • Moc – od tego parametru zależy to, jak długo dane urządzenie można użytkować bez potrzeby robienia sobie przerw. Im moc jest większa, tym efektywniejsza jest praca. Od mocy zależy również energia i częstotliwość udaru. Generalnie sprzęt o mocy około 1000W sprawdzi się z pewnością w każdym gospodarstwie domowym.
  • Energia pojedynczego udaru – to parametr mierzony w dżulach i wynosić może do 65J. Takie urządzenia są bardzo wydajne. Kruszą nawet materiały niezwykle trwałe. W przypadku większości młotowiertarek siła udaru wynosi jednak 5-10J. Oczywiście razem z energią udaru za efektywność danego sprzętu odpowiada też częstotliwość udaru.
  • Sposób zasilania – zdecydowana większość urządzeń zasilana jest elektrycznie. Są jednak i młotowiertarki akumulatorowe. W ten sposób nie trzeba przejmować się obecnością gniazdka elektrycznego czy ograniczoną długością kabla zasilającego.
  • Uchwyt – w praktyce młotowiertarki mogą mieć dwa rodzaje uchwytów, które umożliwiają szybką i łatwą wymianę osprzętu bez konieczności sięgania po narzędzia. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest system SDS-Plus. W przypadku cięższych prac sprawdza się natomiast SDS-Max. Współpracują z nimi wiertła SDS oraz długa i szpicaki. W celu zastosowania wierteł klasycznych trzeba więc zainwestować w odpowiedni adapter.
  • Funkcje dodatkowe – warto przy zakupie młotowiertarki sprawdzić na możliwość regulowania obrotów. Ciekawym rozwiązaniem są modele z funkcją redukcji drgań. To niezwykle istotne wówczas, gdy z tego urządzenia korzysta  się regularnie i to przez dłuższy czas. Są też młotowiertarki z wskaźnikiem zużycia szczotek czy wskaźnikiem przeciążenia silnika.

Czy warto kupić młotowiertarkę?

Młotowiertarka to urządzenie wykorzystywane do wykonywania otworów w materiałach twardych. Na ogół pozwala także na kucie i dłutowanie. To sprzęt sporych rozmiarów o dość dużej mocy. Znajduje zastosowanie w różnego rodzaju pracach ogólnobudowlanych. Są to roboty związane z wierceniem i kuciem w konstrukcjach betonowych oraz żelbetonowych.

Młotowiertarki są urządzeniami, które szczególnie często wykorzystywane są w szeroko rozumianym budownictwie. Przydać się jednak mogą w niejednym gospodarstwie domowym w przypadku prac remontowych, wyburzeniowych czy wykończeniowych.  Przy ich pomocy można nie tylko wiercić w twardych materiałach, ale i skuwać posadzki czy dłutować. Są to urządzenia, którymi zastąpić można standardowe wiertarki udarowe. Mają ponadto o wiele więcej zastosowań. Najlepsze młotowiertarki dostępne obecnie na rynku korzystają z nowoczesnego udaru elektropneumatycznego. Nie wymagają tym samym tak dużej siły, jak wspomniane już wiertarki udarowe, w których wykorzystywany jest udar mechaniczny.

Popularni producenci młotowiertarek

Sklepy warte uwagi