Orbitrek do domu urządzenie do ćwiczeń znane też pod nazwą rower eliptyczny czy cross trainer. Łączy w sobie działanie rowerka stacjonarnego, bieżni oraz steppera. W czasie jego użytkowania człowiek wykonuje ruchy przypominające jazdę na rowerze i nartach biegowych. Rusza nie tylko nogami, ale i ramionami. Może przy okazji monitorować na bieżąco tętno, spalone kalorie, czas czy prędkość. Przy pomocy orbitreka można zgubić nadprogramowe kilogramy i poprawić swoją kondycję.

Ranking orbitreków do domu

 1. Orbitrek do domu Energetic Body E-NW1000

  Orbitrek do domu Energetic Body E-NW1000
  Sprawdź aktualną cenę

  Orbitrek magnetyczny wysokiej jakości z 12 kg kołem zamachowym. Posiada wielofunkcyjny licznik, który wskazuje np. czas, prędkość, dystans itd. Za sprawą funkcji Hand Puls informuje też o aktualnym pulsie. Oprócz tego komputer ma do zaoferowania funkcje dodatkowe – HRC umożliwiającą sterowanie tętnem i BodyFat mierzącą tkankę tłuszczową. Cały sprzęt waży zaledwie 43 kilogramy i posiada specjalne rolki transportowe, które pozwalają na jego przemieszczanie.

 2. Orbitrek Zipro Hulk Rs

  Orbitrek Zipro Hulk Rs
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesny sprzęt do ćwiczeń, który angażuje do pracy mięśnie całego ciała. Rower eliptyczny posiada napęd na tył i wykorzystuje magnetyczny system oporu. Pracuje cicho i płynnie. Oferuje aż 8 stopni regulacji, co pozwala na dopasowanie stopnia obciążenia do swojego poziomu wytrenowania czy aktualnych potrzeb. Urządzenie wyposażone jest dodatkowo w ekran LCD, który wyświetla parametry treningu – czas, dystans, liczba spalonych kalorii czy aktualna prędkość.

 3. Kettler Crosstrainer Axos Nova

  Kettler Crosstrainer Axos Nova
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy orbitrek z kołami transportowymi w zestawie. Urządzenie z łatwością skonfigurować można bez gniazdka elektrycznego. Ustawić go można w dowolnym miejscu w pomieszczeniu. Posiada osiem poziomów trudności. Po osiągnięciu maksymalnego pulsu na wyświetlaczu pojawia się sygnał optyczny, który stanowi wiadomość ostrzegawczą. Eliptyczny orbitrek jest bardzo efektowny wizualnie. Dodatkowo zakupić do niego można specjalny pas piersiowy do telemetrycznego pomiaru tętna.

 4. Orbitrek do domu Zipro Neon

  Orbitrek do domu Zipro Neon
  Sprawdź aktualną cenę

  Prosty w obsłudze orbitrek magnetyczny, który pozwala na zgubienie nadprogramowych kilogramów i poprawienie ogólnej sprawności fizycznej. Oferuje magnetyczny system oporu, który bazuje na 7 kg kole zamachowym. Cały system pracuje bardzo płynnie, co sprawia, że trening jest przyjemny i rytmiczny. Urządzenie wyróżnia się solidną konstrukcją. Ma antypoślizgową podstawę pod stopami, co przekłada się na większy komfort ćwiczenia.

 5. Orbitrek Zipro Shox

  Orbitrek Zipro Shox
  Sprawdź aktualną cenę

  Efektowny wizualnie orbitrek magnetyczny, który pozwala na poprawienie kondycji fizycznej i spalenie kalorii. Wykorzystuje magnetyczny system oporu, co przekłada się na komfortowy i skuteczny trening. Urządzenie pracuje cicho i niezawodnie. Posiada stabilną konstrukcję i ergonomiczne podstawy pod stopy. W czasie ćwiczeń daje tym samym uczucie pewności. Orbitrek oferuje 8 stopni regulacji oporu. Posiada sporych rozmiarów wyświetlacz LCD i funkcję scan. Waży niewiele, bo około 32 kilogramy.

Jaki orbitrek kupić do domu?

Orbitreki są coraz częściej wykorzystywane nie tylko w klubach fitness i na siłowniach, ale i w domach czy mieszkaniach. Jakie jednak urządzenie wybrać dla siebie? Czym sugerować się przy jego zakupie?

 • Typ zaimplementowanego systemu hamowania – dużą popularnością cieszą się orbitreki magnetyczne. W tym przypadku koło posiada specjalne magnesy, które w czasie treningu generują obciążenie właśnie poprzez pole magnetyczne. Jego intensywność można wyregulować. Takie orbitreki są żywotne i ciche. Prostszym rozwiązaniem są urządzenia mechaniczne, które opór generują poprzez zastosowanie hamulca. Są tanie, ale mniej wytrzymałe. Cechują się też ograniczoną regulacją. Najbardziej zaawansowaną opcją są orbitreki elektromagnetyczne. To jednak urządzenia drogie.
 • Waga koła zamachowego – ma ona naprawdę duże znaczenie, gdyż wpływa na maksymalne obciążenie, które generuje urządzenie. Dla osób początkujących przeznaczone są orbitreki z lekkim kołem do 10 kg. Najbardziej popularne modele mają koło o wadze od 10 do 20 kg. Są jednak i koła znacznie cięższe – przeznaczone dla osób zaawansowanych.
 • Regulacja oporu – orbitrek to urządzenie, które pozwala na komfortowe ćwiczenie, zwłaszcza gdy posiada wyświetlacz i elektroniczny system regulacji. Wówczas pracę sprzętu dostosować można do swoich potrzeb za pomocą jednego przycisku. Tańsze modele regulowane są często mechanicznie za pomocą pokrętła.
 • Waga i nośność – ciężkie urządzenia są mało mobilne. Dlatego przy zakupie orbitreka warto sprawdzić jego wagę. Ciekawym rozwiązaniem są modele składane, które można w razie potrzeby schować. Z wagą użytkownika związana jest natomiast maksymalna nośność sprzętu.
 • Funkcjonalność – nowoczesne orbitreki domowe renomowanych producentów coraz częściej posiadają szereg funkcji dodatkowych, które są dodatkowym atutem. Poza wbudowanymi planami treningowymi oferują m.in. pomiar przebytego dystansu, czasu, pulsu, prędkości, spalonych kalorii itd. Niekiedy wykorzystują łączność Bluetooth, która pozwala na sparowanie orbitreka z urządzeniem mobilnym.

Czy warto kupić orbitrek?

Orbitrek jak najbardziej warto kupić, także do domu czy mieszkania. Jazda na nim jest ciekawą i nieinwazyjną formą aktywności fizycznej. Ruch na orbitreku jest podobny do jazdy na rowerze i biegania. Ćwiczenia wykonywane są w sposób intuicyjny i nie są zbyt skomplikowane. Mając taki sprzęt w domu można ćwiczyć w zasadzie o dowolnej porze dnia i nocy. W tym samym czasie można oglądać ulubiony serial czy słuchać muzyki. Orbitrek daje dobre rezultaty w przypadku osób, które chcą się nieco odchudzić. Kluczem do sukcesu jest tutaj regularność i odpowiednia intensywność ćwiczeń. W praktyce na orbitreku należy ćwiczyć przez około 45 minut 3-4 razy w tygodniu. Orbitrek jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na bardziej intensywną formę aktywności fizycznej np. ze względów zdrowotnych. Większość orbitreków oferuje kilka stopni oporu, a więc  dostosować je można do swoich potrzeb i możliwości. Posiadają też wyświetlacz, na którym śledzić można liczbę spalonych kalorii czy przebyty dystans.

Popularni producenci orbitreków do domu

Sklepy warte uwagi