Pochłaniacz wilgoci do samochodu to produkt, który skutecznie usuwa nadmiar wilgoci w aucie. Potrzebny jest przede wszystkim w okresie jesienno-zimowym, gdy para wodna utrudnia bezpieczną jazdę pojazdem. Zaparowane szyby czy niezbyt przyjemny zapach to oznaki nagromadzenia się w aucie nadmiaru pary wodnej, którą trzeba szybko usunąć w celu ograniczenia rozwoju szkodliwych drobnoustrojów. Dlatego tez pochłaniacze wilgoci do samochodu cieszą się sporą popularnością.

Ranking pochłaniaczy wilgoci do samochodu

Jaki pochłaniacz wilgoci do samochodu kupić? To pytanie z pewnością wraz z nadejściem sezonu jesienno-zimowego zadaje sobie niejeden właściciel auta. Okazuje się bowiem, że problem zaparowanych od środka szyb utrudnia życie wielu kierowcom. W wyborze odpowiedniego produktu na pewno nieco pomoże nasz ranking pochłaniaczy wilgoci do samochodu stworzony na bazie opinii internautów na ten temat.

 1. Pochłaniacz wilgoci do samochodu Wenko

  Pochłaniacz wilgoci do samochodu Wenko
  Sprawdź aktualną cenę

  Bardzo skuteczny pochłaniacz wilgoci do samochodu. Doskonale sprawdza się jesienią i zimą, gdy wewnątrz samochodu na skutek dużych różnic temperatur gromadzi się duża ilość wilgotnego powietrza. Produkt zapobiega zjawisku parowania szyb. Chroni również tapicerkę przed wilgocią czy pleśnią. Pochłania do 850 ml wody. Sprawdzi się tez w garażu lub piwnicy. Może być stosowany wielokrotnie, oczywiście po wcześniejszym wysuszeniu. Pochłaniacz stosować można bez przerwy nawet trzy miesiące.

 2. Pochłaniacz wilgoci Sakosta Osuszacz Do Samochodu

  Pochłaniacz wilgoci Sakosta Osuszacz Do Samochodu
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości pochłaniacz wilgoci do auta, łodzi czy kampera. To produkt wielokrotnego użytku, który doskonale sprawdza się w pojazdach różnego rodzaju. Jest nieoceniony zimą oraz jesienią, gdy wilgotność powietrza jest wysoka. Pochłaniacz jest obszyty miękkim materiałem. Dlatego nie rysuje żadnych powierzchni. Niebieski symbol zmienia kolor na różowy, gdy produkt wchłonie maksymalną ilość wilgoci.

 3. Samochodowy Pochłaniacz Wilgoci

  Samochodowy Pochłaniacz Wilgoci

  Sprawdź aktualną cenę

  Wydajny i niezastąpiony pochłaniacz wilgoci idealny do samochodu. Reaguje wówczas, gdy wilgotność powietrza w kabinie wynosi powyżej 50%. Wchodzący w jego skład diatomit zaczyna pochłaniać wilgoć po dłuższej chwili i z dużą skutecznością. To produkt, który idealnie radzi sobie jesienią czy zimą. Nie zamarza, co także ma ogromne znaczenie. Przez cały okres pracy wchłania do 19 gramów wilgoci. Produkt nie zwiększa swojej objętości i nie stanowi zagrożenia dla środowiska naturalnego.

 4. Pochłaniacz wilgoci do samochodu K&M

  Pochłaniacz wilgoci do samochodu K&M
  Sprawdź aktualną cenę

  Bardzo skuteczny w działaniu pochłaniacz wilgoci do samochodu. Nie jest to produkt zbyt skomplikowany w użytkowaniu. Sprawia, że walka z zaparowanymi szybami staje się o wiele łatwiejsza. Umieszczony nieopodal źródła wilgoci skutecznie zwalcza jej nadmiar nawet przez trzy miesiące. Produkt nie jest szkodliwy dla zwierząt czy ludzi. Nie wydziela zapachów, a przy okazji skutecznie niweluje nieprzyjemny zapach stęchlizny.

 5. Pochłaniacz wilgoci i zapachów Autodry

  Pochłaniacz wilgoci i zapachów Autodry
  Sprawdź aktualną cenę

  Uniwersalny pochłaniacz wilgoci do samochodu. To produkt pochodzenia naturalnego, który zapewnia wysoką absorpcję wilgoci. Działa maksymalnie do trzech miesięcy. Chłonie wilgoć, a przy okazji niweluje niezbyt przyjemne zapachy, także z dymu papierosowego. Skutecznie chroni przed rozwojem pleśni i grzybów. Zapobiega zjawisku parowania szyb. Produkt nie wymaga zasilania. Jest bezproblemowy w użytkowaniu. To pochłaniacz przyjazny dla środowiska naturalnego.

Jaki pochłaniacz wilgoci do samochodu kupić?

Pochłaniacz wilgoci do samochodu to produkt nieoceniony w okresie jesienno-zimowym. Docenia go z pewnością niejeden kierowca. Czym się kierować przy jego wyborze? Jaki pochłaniacz wilgoci do samochodu warto kupić?

 • Rodzaj – wybór pochłaniaczy wilgoci do samochodu jest całkiem spory. W zależności od sposobu pochłaniania wilgoci, pochłaniacze podzielić można na pochłaniacze na tabletki, pochłaniacze z granulatu oraz pochłaniacze elektryczne. Pochłaniacze na tabletki absorbują wilgoć z auta i zamieniają ją w ciecz. Spływa ona do specjalnego zbiornika, który trzeba co jakiś czas opróżniać. Droższym rozwiązaniem są urządzenia elektryczne. Za to stanowią inwestycję na długie lata. Są też bezproblemowe w użytkowaniu. Specjalny wskaźnik informuje, kiedy urządzenie należy naładować. Wówczas trzeba je podpiąć do gniazdka elektrycznego.
 • Czas działania – najtańsze produkty działają zaledwie kilka tygodni. Te droższe wykorzystywać można z powodzeniem wielokrotnie. Po zapełnieniu produkt wystarczy włożyć np. do kuchenki mikrofalowej, aby woda odparowała. Potem jest on ponownie gotowy do pracy.
 • Wypełnienie – od niego  zależy efektywność absorpcji wilgoci. Warto stawiać na produkty z żelem krzemionkowym. Jest to bowiem materiał, który doskonale wchłania wodę i izoluje ją od zewnętrznej części materiału. Takie pochłaniacze są wydajne i suche.
 • Rozmiar – niektóre osoby stawiają na pochłaniacze bardzo małe, które nie zajmują zbyt wiele miejsca. To rozwiązanie wygodne. Są one zresztą lekkie, a więc nie rysują wnętrza samochodu. Jednak to modele większe lepiej chłoną wilgoć, bo mają więcej wypełnienia.

Czy warto kupić pochłaniacz wilgoci do samochodu?

W okresie jesieni i zimy wilgoć jest bardzo poważnym problemem dla wielu kierowców samochodów. Wówczas często w środku samochodu panuje duże zawilgotnienie. To kończy się zaparowanymi szybami. Ponadto wilgoć powoduje problemy z elektroniką czy prowadzi do powstania w pojeździe niezbyt przyjemnego zapachu stęchlizny. Stąd też coraz większą popularnością cieszą się samochodowe pochłaniacze wilgoci.

Pochłaniacz wilgoci do samochodu to produkt, który pozwala rozprawić się z problemem nadmiernej wilgoci w aucie. Brak wilgoci oznacza brak problemu zaparowanych szyb. Oczywiście o pojazd trzeba także zadbać samodzielnie. Podstawa to jego regularne wietrzenie latem czy serwisowanie klimatyzacji. Czasem konieczne jest także pranie tapicerki specjalnymi preparatami.

Jeśli mowa o pochłaniaczach wilgoci do samochodu to bardzo dużą popularnością cały czas cieszą się klasyczne woreczki z granulatem. Do wyboru są produkty jednorazowego lub wielokrotnego użytku. Warto sprawdzić, czy dany pochłaniacz można przymocować w określonym miejscu. Najlepsze modele na rynku mają czytelnik wskaźnik, który informuje, że należy je wymienić na nowe.

Pochłaniacze wilgoci nie są produktami bardzo drogimi, a okazują się być naprawdę przydatne. Wielu kierowców nie wyobraża sobie w okresie jesienno-zimowym jazdy samochodem właśnie bez takiego akcesorium.

Popularni producenci pochłaniaczy wilgoci do samochodu

 • Wenko
 • Sakosta
 • K&M
 • Autodry

Sklepy warte uwagi

Podsumowanie rankingu pochłaniaczy wilgoci do samochodu

Niestety jesienią czy zimą kierowcy samochodów muszą często zmierzyć się z problemem nadmiernej wilgoci w aucie. To kończy się nie tylko zaparowanymi szybami, ale i powstawaniem nieprzyjemnego zapachu stęchlizny. Przełożyć się to może nawet na problemy zdrowotne czy kiepskie samopoczucie w czasie jazy samochodem. Na szczęście są sposoby na walkę z tym uciążliwym zjawiskiem. Rozwiązaniem może być na przykład zakup pochłaniacza wilgoci do samochodu. To produkt niepozorny, który może w tej materii zdziałać cuda, a przy tym wcale nie kosztuje dużo.