Poziomica laserowa to przyrząd służący do bardzo dokładnego wyznaczenia pionu oraz poziomu. Jest ona niezbędna podczas wykonywania różnych prac budowlanych, ponieważ znacznie ułatwia i przyspiesza pracę. Dzięki niej nie trzeba już martwić się o to, czy zaznaczony ręcznie, najczęściej ołówkiem, poziom jest poprawnie wyznaczony, czy też nie. To bardzo poręczne i przydatne urządzenie, posiadające wiele możliwości. Wybór odpowiedniej poziomicy może sprawić jednak nieco problemu, musi być ona bowiem dobrana według indywidualnych potrzeb. Ranking poziomic laserowych pomoże wybrać najlepszy model.

Ranking poziomic laserowych

 1. Poziomica laserowa DeWalt DW088K

  Poziomica laserowa DeWalt DW088K
  Sprawdź aktualną cenę

  Ta profesjonalna poziomica laserowa rzuca dwie wiązki światła o czerwonej barwie – pionową oraz poziomą. Jest wygodna w obsłudze, ponieważ posiada bardzo silne magnesy, umożliwiające montowanie jej przy metalowych konstrukcjach. Ma również uchwyt, który można przybić lub przykręcić i na nim zamocować urządzenie. Potrafi z dużą precyzją wyznaczyć linie, których widoczność osiąga do 10 metrów we wnętrzach (z detektorem do 50 metrów).

 2. Poziomica Stanley CLLi FatMax 77-123

  Poziomica Stanley CLLi FatMax 77-123
  Sprawdź aktualną cenę

  Samopoziomujące urządzenie z magnetycznym tłumikiem drgań, które idealne nada się do prac wykończeniowych. Emituje dwie wiązki czerwonego światła – pionową oraz poziomą. Zasięg roboczy tej poziomicy to 10 metrów (z detektorem potrafi osiągnąć do 25 metrów). Sprzęt posiada blokadę wahadła, wyposażony jest również w magnetyczną podstawę oraz bardzo przydatny wskaźnik braku wypoziomowania. Urządzenie pracuje bardzo sprawnie – czas jego samopoziomowania to mniej niż 3 sekundy.

 3. Bosch GLL 2-10 Professional 0601063L00

  Bosch GLL 2-10 Professional 0601063L00
  Sprawdź aktualną cenę

  Poziomica, która nadaje się do prac wykonywanych wewnątrz pomieszczeń. Z wysoką precyzją wyznaczy linie pionowe oraz poziome, przeniesie wysokość czy odznaczy kąty proste na ścianach. Jest przeznaczona raczej dla osób, które nie potrzebują zaawansowanych funkcji pomiarowych. Urządzenie emituje dwie wiązki w kolorze czerwonym, które są widoczne w odległości do 10 metrów od stanowiska pomiarowego. Posiada również funkcję, która informuje użytkownika o błędnych wskazaniach. Sprzęt cechuje się długą pracą na jednym ładowaniu – wytrzymuje bowiem około 15 godzin ciągłej pracy.

 4. Poziomica laserowa Einhell krzyżowa TC-LL 2 Czerwona 2270105

  Poziomica laserowa Einhell krzyżowa TC-LL 2 Czerwona 2270105
  Sprawdź aktualną cenę

  Sprzęt, który w prosty i szybki sposób pomoże w wyznaczeniu bardzo precyzyjnych linii na ścianach, podłogach, sufitach czy przeróżnych przedmiotach. Posiada funkcję samopoziomowania oraz funkcję ostrzegającą przed dokonaniem złego pomiaru. Poziomica emituje światło laserowe w kolorze czerwonym. Można ją ustawić na statywie, aby móc otrzymywać jeszcze precyzyjniejsze pomiary. Statyw należy jednak dokupić, ponieważ nie jest on częścią opisywanej poziomicy.

 5. Poziomica Neo Tools 75-101

  Poziomica Neo Tools 75-101
  Sprawdź aktualną cenę

  Ten samopoziomujący sprzęt posiada fale o długości od 630 do 670 nm. Można dzięki niemu dokładnie wyznaczyć linie pionowe oraz poziome (również obie jednocześnie), które są widoczne na dystansie około 15 metrów. Urządzenie światłem oraz dźwiękiem sygnalizuje użytkownikowi błędne ustawienia, co jest bardzo przydatną funkcją. Jest wyposażone w ogumowaną obudowę, dzięki której pewnie trzyma się je w dłoni, ma również gwint do przytwierdzenia statywu oraz uchwyt magnetyczny, dzięki któremu można przymocować je do metalowych powierzchni.

Jaką poziomicę laserową kupić?

Wybór odpowiedniej poziomicy laserowej wbrew pozorom nie jest sprawą prostą. O wyborze idealnego urządzenia zadecydować powinno kilka czynników. Warto znać różnice między poszczególnymi modelami i wiedzieć, czego możemy się spodziewać, kupując dany sprzęt. Na co więc zwrócić szczególną uwagę wybierając poziomicę?

 • Poziomica z dalmierzem – to urządzenie potrafi dodatkowo mierzyć całkiem spore odległości. Dzięki niej praca jest zdecydowanie łatwiejsza, ponieważ nie trzeba wykorzystywać kolejnego sprzętu. Jest to bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie idealne dla osób, które cenią sobie szybkość oraz efektywność.
 • Kolor wiązki lasera – barwa światła wytwarzanego przez poziomicę jest kluczowym kryterium wyboru tego urządzenia. Wyróżnia się światło zielone oraz czerwone, a jego dobór jest zależny od rodzaju prac, jakie będą wykonywane przy pomocy poziomicy. Laser czerwony jest najbardziej popularny oraz najtańszy na rynku. Jest idealny do pomieszczeń zamkniętych, do których nie dociera zbyt dużo światła słonecznego. Nie będzie on odpowiedni do prac wykonywanych na zewnątrz, ponieważ w zbyt jaskrawym oświetleniu wiązka czerwona jest niemalże niewidoczna. Laser zielony jest dużo droższy, ponieważ zastosowana w nim technika pozwala na dużo lepsze dostrzeżenie wiązki światła nawet z 30 metrów w bardzo nasłonecznionym miejscu.
 • Czas pracy – kolejny ważny parametr, na który należy zwrócić uwagę podczas wybierania poziomicy. Jeśli urządzenie ma być przeznaczone do wykonywania długich prac, to im dłuższy jego czas działania na akumulatorze, tym lepiej.
 • Poziomica samopoziomująca – bardzo sprawnie i bez problemu określimy nią płaszczyznę. Pokaże ona idealnie równe linie, a w przypadku niektórych modeli, sama, za pomocą sygnału dźwiękowego, powiadomi o rozpoziomowaniu.
 • Poziomica laserowa 360 – inaczej zwana jest laserem płaszczyznowym, a za której pomocą można wyznaczyć jedną, dwie, a nawet trzy linie dookoła niej. Jest to sprzęt używany najczęściej przez profesjonalistów.

Czy warto kupić poziomicę laserową?

Poziomica laserowa jest sprzętem, w który powinien się zaopatrzyć każdy, kto ma zamiar wykonywać jakieś roboty budowlane czy remontowe. To urządzenie sprawdzi się również do drobniejszych czynności w domu, takich jak powieszenie obrazu czy półki na ścianie.

Wbrew pozorom, poziomica nie jest czymś, co przeznaczone jest wyłącznie dla profesjonalistów i pracowników budowlanych. Mniej doświadczona w tego typu czynnościach osoba również świetnie poradzi sobie z obsługą tego urządzenia. Wręcz ułatwi ono pracę, ponieważ sprzęt emitujący wiązkę lasera jest dużo bardziej precyzyjny od tradycyjnej, wodnej poziomicy. Jest to urządzenie, bez którego ciężko wyobrazić sobie wykonywania prac remontowych. To idealna rzecz dla profesjonalistów, jak i dla majsterkowiczów-amatorów.

Dobrze dobrana poziomica znacznie ułatwi pracę, a jeśli pomyślimy o zakupie do niej dodatkowych akcesoriów, uzyskamy stuprocentowe zadowolenie. Do urządzenia możemy dobrać m.in. statyw, baterie czy detektory. Szczególnie ważnym jest statyw, ponieważ dzięki niemu pomiar będzie jeszcze dokładniejszy.

Popularni producenci poziomic laserowych

Sklepy warte uwagi