Electrolux to pochodząca ze Szwecji firma będąca jedną z wiodących marek na rynku sprzętów AGD. Przykłada dużą uwagę do nowoczesnych rozwiązań i troski o środowisko naturalne. Producent w swojej ofercie ma między innymi wysokiej jakości pralki, które cieszą się dużą popularnością w Polsce. Cenione są one głównie za efektywność prania. Do dyspozycji mają kilka różnych programów działania, co pozwala na skuteczne wypranie różnego rodzaju tkanin.

Ranking pralek Electrolux

 1. Pralka Electrolux EW8F148BP

  Pralka Electrolux EW8F148BP
  Sprawdź aktualną cenę

  Niezwykle pojemna pralka z systemem, który samodzielnie dostosowuje czas trwania programu do wielkości załadunku. Posiada funkcję wstępnego mieszania detergentu z wodą, co pozwala na dotarcie płynu do wszystkich włókien. Urządzenie oferuje też cykl prania trwający poniżej godziny, co nie oznacza pogorszenia jakości działania. Innowacyjny system SteamCare umożliwia ograniczenie używania żelazka, gdyż ubrania są mniej pogniecione. Wynika to z zastosowania gorącej pary.

 2. Pralka EW6F448BUP PerfectCare

  Pralka EW6F448BUP PerfectCare
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesna pralka z systemem SensiCare, który dopasowuje ilość wody i energii oraz czas do wielkości ładunku. Za sprawą funkcji SoftPlus płyn zmiękczający wymieszany jest z wodą jeszcze przed wprowadzeniem do bębna i dociera do wszystkich włókien. Ciekawym rozwiązaniem jest program antyalergiczny z parą, która usuwa z ubrań bakterie i alergeny. TimeManager pozwala na dostosowanie długości prania do aktualnych potrzeb. Pralka świetnie sprawdza się w przypadku ubrań wełnianych – posiada certyfikat Woolmark Blue/Green.

 3. Electrolux EW6S306SPX

  Electrolux EW6S306SPX
  Sprawdź aktualną cenę

  Elegancka pralka w czarnym kolorze o ładowności na poziomie 6 kilogramów. Posiada mimo to zaledwie 38 cm szerokości i ładowana jest od frontu. Dzięki systemowi SensiCare ubrania wyglądają jak nowe przez długi czas. Pralka dopasowuje bowiem cykl prania do ciężaru ubrań. Program antyalergiczny z wykorzystaniem pary skutecznie usuwa z odzieży bakterie i alergeny. Sprzęt wyróżniono prestiżową nagrodą iF Design.

 4. Pralka Electrolux EW6T4272P

  Pralka Electrolux EW6T4272P
  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalna pralka ładowana od góry, która świetnie sprawdzi się w niewielkim mieszkaniu. Posiada system ważenia ładunku i na tej podstawie dostosowuje cykl prania. Za sprawą programu zapewniającego rozprowadzanie płynu zmiękczającego, ubrania przez długi czas pozostają świeże. TimeManager pozwala na dostosowanie cyklu prania do swoich potrzeb. Pojemnik na detergent FlexiDose jest przystosowany zarówno do detergentów w formie proszku, jak i płynu. Można go łatwo zdemontować i umyć.

 5. Pralka EW2T5061P

  Pralka EW2T5061P
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości pralka ładowania od góry z systemem FlexCare, który automatycznie dostosowuje czas prania oraz zużycie energii i wody odpowiednio do ładunku. Certyfikat Woolmark to gwarancja najdelikatniejszego prania tkanin wełnianych. Urządzenie posiada funkcję AutoSense, która zapewnia wyjątkową swobodę prania. Na uwagę zasługuje ponadto funkcja opóźnionego włączenia programu. Dzięki temu urządzenie można włączyć o określonej godzinie w ciągu dnia.

Szukasz modeli innych producentów? Sprawdź nasz ranking najlepszych pralek.

Jaką pralkę Electrolux kupić?

Electrolux to marka, która na polskim rynku cieszy się dużą popularnością. W ofercie ma m.in. kilkanaście ciekawych modeli pralek wysokiej jakości. Jak jednak wybrać urządzenie odpowiednie do swoich potrzeb? Czym warto więc w tym przypadku kierować?

 • Wymiary – to podstawa niezależnie od tego czy pralka jest wolnostojąca czy przeznaczona do zabudowy. Pralki bywają większe i mniejsze. Te drugie na ogół ładowane są od góry.
 • Pojemność – znaczenie ma tutaj ilość osób zamieszkujących gospodarstwo domowe i ich nawyki. Pralki Electrolux posiadają jednak system SensiCare, który za pomocą specjalnych czujników dopasowuje do ładunku czas trwania programu oraz ilość zużytej wody czy energii elektrycznej.
 • Głośność pracy – w przypadku pralek Electrolux nie jest to więcej niż 47 dB. Takie urządzenia nie są zbyt uciążliwe w użytkowaniu.
 • Programy – jest ich przynajmniej kilka. Generalnie programów wcale nie musi być bardzo dużo, gdyż w praktyce i tak korzysta się na ogół tylko z kilku z nich. Warto jednak posiadać pralkę, która pozwala na wypranie 2-3 kg prania w ciągu mniej niż godziny. To świetne rozwiązanie w nagłych przypadkach.
 • Funkcje dodatkowe – nowoczesne pralki mają do zaoferowania coraz więcej funkcji dodatkowych. Electrolux w swoich urządzeniach oferuje np. funkcję PlusSteam, która pozwala znacznie zmniejszyć ilość zagnieceń powstających na ubraniach. To efekt zastosowania pod koniec cyklu prania dodatkowej pary wodnej.
 • Certyfikaty – certyfikat Woolmark to gwarancja, że dana pralka spełnia wymogi danej firmy. Można w niej wiec bez obaw prać nawet ubrania wełniane.
 • Zużycie wody – ludzie są coraz bardziej świadomi i ekologicznie i przywiązują coraz większą wagę do zużycia wody. Nowoczesne pralki Electrolux są na szczęście bardzo oszczędne. Dodatkowo za sprawą systemu SensiCare dopasowują ilość wody i nie tylko do ładunku pralki.

Czy warto kupić pralkę marki Electrolux?

Nie da się ukryć, że pralki Electrolux na rynku słyną ze swojej wysokiej efektywności prania. Oferują sporo programów, co pozwala na wybranie odpowiedniego cyklu do danego typu ubrań. W ten sposób różnorodne tkaniny można wyprać bardzo skutecznie. Większość urządzeń tej marki pracuje cicho. Poziom głośności, co oczywiste, zwiększa się jedynie podczas wirowania czy pobierania wody.

Dużą popularnością na rynku cieszą się pralki Electrolux z możliwością redukcji zagnieceń. To dobre rozwiązanie dla osób, które  piorą często. Wówczas nie muszą wszystkich ubrań prasować zaraz po wyschnięciu, co pozwala zaoszczędzić sporo czasu i energii. Przydatną opcją jest ponadto możliwość czasu skrócenia programu. W ten sposób można czas pracy pralki dopasować do swoich aktualnych potrzeb. Z tego rozwiązania korzystają osoby, które muszą szybko wyprać jakiś element garderoby.

Warto też pamiętać o  tym, że w przypadku pralek Electrolux można zawsze wymienić wszystkie części na nowe. W razie awarii, już po okresie gwarancji, sprzęt da się naprawić. Szwedzka firma oferuje części zamienne wysokiej jakości. Naprawa jest o wiele lepszym wyborem niż zakup nowego urządzenia.

Sklepy warte uwagi