Odkurzacz ręczny to niewielkich rozmiarów urządzenie, które pozwala zachować czystość i porządek w domu czy samochodzie. Odkurzacze ręczne od tradycyjnych różnią się funkcjonalnością, a więc i zastosowaniem. Dzięki nim utrzymać można porządek w miejscach trudno dostępnych i różnego rodzaju zakamarkach. Tego typu urządzenia są nieocenione w przypadku posiadaczy samochodów. Są to bowiem sprzęty lekkie i mobilne, które z łatwością można przenosić z miejsca na miejsce.

Ranking odkurzaczy ręcznych

 1. Odkurzacz ręczny Hoover Ultra Vortex MBC500UV 011
  Odkurzacz ręczny Hoover Ultra Vortex MBC500UV 011
  Sprawdź aktualną cenę

  Innowacyjny odkurzacz ręczny, który świetnie radzi sobie z kurzem, roztoczami i alergenami. To produkt idealny dla alergików i nie tylko. Doskonale nadaje się do odkurzania delikatnych mebli – łóżek, kanap czy sof. Oferuje aż trzy tryby głębokiego czyszczenia. Są to tryb próżniowy, tryb trzepania materiału oraz tryb oświetlenia lampą UV. To dzięki nim zabija niemal 100% bakterii i alergenów.
 2. Odkurzacz Philips MiniVac FC6141/01
  Odkurzacz Philips MiniVac FC6141/01
  Sprawdź aktualną cenę
  Efektowny pod względem wizualnym ręczny odkurzacz z dwustopniowym cyklonicznym nadmuchem i aerodynamiczną nasadką. Cechuje się dużą mocą ssaną i wysoką skutecznością działania. To zasługa dwustopniowego systemu filtracji. Model ten idealnie nadaje się do sprzątania w samochodzie. Posiada bowiem zasilacz samochodowy. W skład zestawu wchodzą różnego rodzaju akcesoria.
 3. Odkurzacz ręczny Bosch Move BHN14090
  Odkurzacz ręczny Bosch Move BHN14090
  Sprawdź aktualną cenę
  Wysokiej jakości odkurzacz ręczny z dodatkową ssawką szczelinową idealną do sprzątania mebli i blatów czy odkurzania w samochodzie. Nowoczesny system High Airflow zapewnia długotrwałą skuteczność odkurzania. Doskonałe efekty czyszczenia daje zmywalny filtr. Wykonany jest on z materiału, który bez problemu można umyć pod bieżącą wodą. Całość uzupełnia wygodny w użyciu pojemnik na kurz.
 4. Odkurzacz Electrolux zB5112 Rapido
  Odkurzacz Electrolux zB5112 Rapido
  Sprawdź aktualną cenę
  Poręczny odkurzacz ręczny w kolorze czarnym wyposażony w ergonomiczny uchwyt. Posiada wbudowaną długą dyszę, która pozwala na skuteczne odkurzanie trudno dostępnych miejsc. Urządzenie wyposażone jest w niewielkie kółka, dzięki temu nie trzeba trzymać go w ręce. Jest wydajny i niezwykle wygodny w użyciu. O konieczności jego naładowania informuje każdorazowo niebieski wskaźnik świetlny. Całość prezentuje się nowocześnie.
 5. Odkurzacz ręczny Black & Decker Flexi PD1200AV-XK
  Odkurzacz ręczny Black & Decker Flexi PD1200AV-XK
  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalny odkurzacz samochodowy z długim wężem, co pozwala na skuteczne usunięcie zabrudzeń z trudno dostępnych miejsc. System „silnik w filtrze” pozwolił na skonstruowanie urządzenia o wyjątkowo kompaktowych rozmiarach. System odwirowywania kurzy Cyclonic sprawia, że filtr pozostaje czysty przez długi czas. Pojemnik na kurz jest przezroczysty, co pozwala na kontrolowanie stanu jego napełnienia. W skład kompletu wchodzi torba na odkurzacz i akcesoria.
 6. Odkurzacz Clatronic AKS832
  Odkurzacz Clatronic AKS832
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości odkurzacz ręczny do odkurzania na sucho i mokro. Zasilany jest akumulatorowo i sieciowo. Posiada zmywalny filtr cząstek stałych oraz cztery różne nasadki wchodzące w skład zestawu. Wyposażony jest w akumulator NiMh o mocy 14000 mAh. Czas pracy to w tym przypadku około 20 minut. Za sprawą wbudowanego schowka wiszący kabel nie stanowi żadnego problemu.

Jaki odkurzacz ręczny kupić?

Odkurzacze ręczne są nieocenione podczas sprzątania trudno dostępnych miejsc i zakamarków. Często stosowane są także w samochodach. Jak znaleźć model odpowiedni do swoich potrzeb? Co w tym przypadku należy wziąć pod uwagę?

 • Sposób zasilania – na rynku znaleźć można modele zasilane sieciowo oraz przez gniazdko zapalniczki samochodowej oraz odkurzacze bezprzewodowe z wbudowanym akumulatorem czy działające na baterie. Modele przewodowe mają z oczywistych względów ograniczony zasięg działania. Odkurzacze bezprzewodowe uchodzą za bardziej uniwersalne. Zabrać je ze sobą można niemal wszędzie. Wymagają jednak regularnego ładowania z uwagi na ograniczoną pojemność baterii.
 • Czas pracy na jednym ładowaniu – to parametr, który nie dotyczy oczywiście odkurzaczy sieciowych i zasilanych z gniazdka zapalniczki samochodowej. Im czas pracy jest dłuższy, tym lepiej. Generalnie jednak odkurzacze ręczne nie są przeznaczone do długotrwałej pracy.
 • Moc – to w przypadku odkurzaczy ręcznych jedno z najważniejszych kryteriów. Im moc jest większa, tym urządzenie jest silniejsze. Z drugiej strony większa moc oznacza szybsze wyczerpywanie się akumulatora czy większy pobór energii elektrycznej z gniazdka.
 • Praca na mokro – nowoczesne odkurzacze ręczne pozwalają nie tylko na pracę na sucho, ale i na mokro. Działają bezproblemowo w warunkach wilgoci. Są to modele bardzo uniwersalne.
 • Akcesoria dodatkowe – im więcej jest końcówek dodatkowych, tym lepiej. Standardem są 1-2 końcówki.
 • Wielkość pojemnika na kurz – im jest ona większa, tym dłużej można sprzątać bez konieczności opróżniania urządzenia. Z drugiej strony duży pojemnik oznacza większą masę odkurzacza.
 • Wielkość – odkurzacze ręczne są z założenia niewielkie, ale poszczególne modele różnią się między sobą gabarytami i masą.
 • Filtr HEPA – to element bardzo ważny przede wszystkim dla alergików.

Czy warto kupić odkurzacz ręczny?

Odkurzacz ręczny to urządzenie niewielkich rozmiarów i niepozorne, ale w wielu przypadkach nieocenione. Oczywiście nie jest w stanie zastąpić tradycyjnego odkurzacza, ale przydaje się podczas sprzątania samochodu czy różnego rodzaju zakamarków, których w każdym domu czy mieszkaniu nie brakuje.

Odkurzacze ręczne są często wykorzystywane także w podróży, gdy nie można skorzystać z tradycyjnego urządzenia np. na polu namiotowym. Są one dedykowane do sprzątania trudno dostępnych miejsc i zakamarków. Wykorzystać je można do odkurzania tapicerki samochodowej czy mebli tapicerowanych. Po tego typu urządzenia często sięgają posiadacze zwierzaków – psów i kotów. Modele o dużej mocy ssania pozwalają bowiem na dokładne zebranie sierści z  podłogi czy mebli.

Odkurzacz ręczny pozwala na szybkie uprzątnięcie rozsypanych produktów spożywczych. Takie wypadki zdarzają się w końcu w każdej kuchni. Urządzenie ręczne można błyskawicznie uruchomić i usunąć zabrudzenia. W przypadku tradycyjnego odkurzacza zajęłoby to o wiele więcej czasu i energii.

Popularni producenci odkurzaczy ręcznych

Sklepy z odkurzaczami ręcznymi warte uwagi