Robot kuchenny jest urządzeniem nieocenionym w każdej kuchni. Przychodzi z pomocą przede wszystkim tym osobom, które na co dzień dużo pieką i gotują. Nowoczesne roboty łączą w sobie tak naprawdę kilka różnych funkcjonalności. Potrafią w zasadzie wszystko – kroić w plastry, siekać, miksować, rozdrabniać, ubijać czy ucierać. Dlatego też mają w kuchni robot wielofunkcyjny, można pozbyć się wielu innych urządzeń np. blendera czy sokowirówki bądź maszynki do mięsa.

Ranking robotów kuchennych

Przygotowywanie posiłków może być znacznie łatwiejsze dzięki odpowiednim urządzeniom. Nieoceniony w kuchni jest m.in. robot kuchenny, który miksuje, miesza, szatkuje, mieli czy ubija. Jaki robot kuchenny kupić i co warto wziąć przy tym pod uwagę? Z pomocą z pewnością przyjdzie stworzony przez nas ranking robotów kuchennych. Umieściliśmy w nim urządzenia wysokiej jakości od renomowanych producentów, które cieszą się na rynku największą popularnością. Wyróżniają się wysoką funkcjonalnością i estetycznym designem.

 1. Robot kuchenny Bosch MUM 54251
  Robot kuchenny Bosch MUM 54251
  Sprawdź aktualną cenę
  Nowoczesny robot planetarny z funkcją EasyArm Lift, która zapewnia wysoką wygodę użytkowania. W skład zestawu wchodzi wiele użytecznych końcówek – do zagniatania ciast, do mieszkania ciast, do ubijania itd. Przystawki Cube Center z kolei pozwalają na pokrojenie produktów spożywczych różnego rodzaju w idealne kostki.  Rozdrabniacz do warzyw i owoców pozwala na tarcie i rozdrabnianie składników do misy. Całość uzupełnia niezawodna maszynka do mielenia mięsa, misa ze stali szlachetnej, wyciskarka do cytrusów oraz mikser kielichowy.
 2. Kenwood Chef XL Titanium KVL8460S
  Kenwood Chef XL Titanium KVL8460S
  Sprawdź aktualną cenę
  Funkcjonalny robot kuchenny z silnikiem o mocy 1700W. Posiada pojemną misę ze stali nierdzewnej (6,7 l). Jednocześnie można w niej przygotować niemal 5 kg ciasta czy ubić białka z 16 jaj. Dodatkowo jej wnętrze jest oświetlane, co pozwala na monitorowania procesu przygotowywania dania. W skład zestawu wchodzą ponadto trzy mieszadła ze stali nierdzewnej System Pro, szklany blender Thermoresist, malakser wykonany z Tritanu z sześcioma tarczami, maszynka do mielenia mięsa, wyciskarka co cytrusów oraz dwie osłony przeciw chlapaniu.
 3. Robot KITCHENAID ARTISAN 5KSM125EER
  Robot KITCHENAID ARTISAN 5KSM125EER
  Sprawdź aktualną cenę
  Efektowny wizualnie robot kuchenny z niezawodnym napędem bezpośrednim oraz misą ze stali nierdzewnej o pojemności 4,8 l. W skład zestawu wchodzą m.in. sześcioelementowa rózga do ubijania, hak do zagniatania i mieszania ciast, płaskie mieszadło do wyrabania mas czy dzierża ze stali nierdzewnej, którą można myć w zmywarce. Urządzenie wykorzystuje unikalny ruch planetarny, który pozwala na szybkie i dokładne mieszkanie z napowietrzeniem.
 4. Robot kuchenny Kenwood KVL6320S
  Robot kuchenny Kenwood KVL6320S
  Sprawdź aktualną cenę
  Robot kuchenny z silnikiem o mocy 1400W z pojemną misą ze stali nierdzewnej (6,7 l). Dzięki praktycznej osłonie przeciwko chlapaniu nie trzeba się przy tym martwić o późniejsze sprzątanie kuchni. Urządzenie posiada inteligentny system kontroli prędkości. W skład zestawu wchodzą trzy mieszadła ze stali nierdzewnej SYSTEM PRO, blender THERMO RESIST ze szkła czy wspomniana już osłona przeciw chalapaniu. Urządzenie dodatkowo prezentuje się bardzo efektownie, stanowiąc ozdobę każdej kuchni.
 5. Philips Viva Collection HR7762
  Philips Viva Collection HR7762
  Sprawdź aktualną cenę
  Urządzenie 3w1 o mocy 750W, które składa się z pojemnika, blendera i młynka. Dzięki czterem tarczom ze stali szlachetnej pozwala na szybkie i łatwe przygotowywanie różnego rodzaju potraw. Urządzenie posiada silnik z dwiema prędkościami i ustawieniem pulsacji. Technologia PowerChop zapewnia siekanie na najwyższym poziomie. W skład zestawu wchodzi seria akcesoriów pełniących aż 28 różnych funkcji. Są to m.in. końcówka do wyrabiania ciasta, nóż do krojenia mięsa, tarcze do szatkowania i tarcia, blender, młynek do mielenia itd.  Co więcej, można je myć w zmywarce.

Jaki robot kuchenny kupić?

Robot kuchenny to urządzenie, które zajmuje niewiele miejsca, a przy tym skutecznie zastępuje kilka innych urządzeń. Dzisiaj na jego zakup pozwolić może sobie w zasadzie każdy. Wybór jednak jest spory i niełatwy. Czym zatem należy kierować się przy zakupie robota kuchennego?

 • Moc – od tego parametru zależy ogólny czas pracy. W praktyce, im wyższa jest moc, tym dłużej urządzenie pracuje w czasie jednego uruchomienia zanim silnik ulegnie przegrzaniu. Roboty o niewielkiej mocy pracują do 10 minut. Potem trzeba je wyłączyć. Moc wpływa również na siłę, z jaką dane elementy są rozdrabniane. W przypadku urządzeń średnich jest to zwykle moc 800-1000W. Roboty duże mają moc nawet na poziomie 1500W.
 • Ilość obrotów –  klasyczne modele rozpędzają się średnio do 300 obrotów na minutę. W przypadku niektórych urządzeń spotkać się można z wartością rzędu kilkunastu tysięcy obrotów na minutę. W dobrej klasy robotach prędkość jest regulowana w sposób automatyczny, w zależności od tego, jakie produkty  są poddane obróbce.
 • Materiał – kluczowe znaczenie ma materiał,  z którego wykonana jest misa wchodząca w skład zestawu. Unikać należy tych plastikowych, które są raczej nietrwałe i szybko ulegają zniszczeniu. Lepszym rozwiązaniem są misy aluminiowe lub wykonane ze stali nierdzewnej.
 • Funkcje dodatkowe – roboty kuchenne są urządzeniami, w których spotkać się można obecnie z wieloma funkcjami dodatkowymi. Tryb pulsacyjny na przykład ułatwia kruszenie produktów, a funkcja turbo przełącza urządzenie na najwyższe obroty. Czasem w skład zestawu wchodzą dodatkowo waga, mikser kielichowy czy różnego rodzaju zabezpieczenia. Producenci coraz częściej decydują się na zabezpieczenie przed przypadkowym wyjęciem mieszadeł. Stosuje się też ochronę przed przegrzaniem robota kuchennego czy niezamkniętą pokrywką, Urządzenie nie włącza się, gdy pokrywka  nie jest prawidłowo zamontowana.

Czy warto kupić robota kuchennego?

Osoby, które na co dzień same gotują, wiedzą doskonale jak duże znaczenie w kuchni ma odpowiedni sprzęt AGD. Robot kuchenny dobrej jakości jest w stanie zastąpić kilka urządzeń jednocześnie. Potrafi bowiem ucierać jajka, wyciskać cytrusy, mielić mięso, siekać warzywa, blendować, ubijać ciasto, kroić warzywa i owoce w paski i talarki, mielić kawę itd. Tym samym jest to urządzenie, które może z powodzeniem zastąpić człowieka w przypadku wielu mozolnych czynności.

Dzięki robotowi kuchennemu można w dużej mierze ułatwić sobie życie. Jest to szczególnie istotne dla osób zajętych i zabieganych na co dzień, które nie mają zbyt wiele wolnego czas na samodzielne gotowanie czy pieczenie. Dodatkowo robot, który zastępuje kilka urządzeń, zajmuje relatywnie niewiele miejsca. Poza tym niekiedy może stać się prawdziwą ozdobą kuchni. Niektóre modele są bowiem bardzo efektowne pod względem designu.

Producenci najlepszych robotów kuchennych

W zasadzie każdy producent sprzętu AGD ma w swojej ofercie roboty kuchenne. Dużą popularnością na rynku cieszą się m.in. urządzenia Bosch. To niemiecka firma słynąca z solidności i precyzji. Oferuje roboty kuchenne poręczne i kompaktowe. Urządzenia marki Phillips również należą do najsolidniejszych, a przy tym nie są drogie. Nie sprawiają problemów w zakresie utrzymania w czystości. Inne firmy, które warto tutaj wymienić to Kenwood czy Zelmer.

Sklepy z robotami kuchennymi warte uwagi

Ceny dobrych robotów kuchennych

Wieloczynnościowe roboty kuchenne potrafią oczywiście kosztować sporo, ale przedział cenowy jest tak szeroki, że każdy powinien znaleźć na rynku urządzenie odpowiednie dla siebie. Najtańsze roboty kuchenne zakupić można już za około 200 złotych. Są one odpowiednie do podstawowych funkcji takich jak miksowanie, ścieranie czy krojenie. Są jednak i modele o wiele droższe kosztujące nawet kilka tysięcy złotych. Oferują bardzo dużo funkcji, ale z drugiej strony są one spore rozmiarowo i nieporęczne.

Rodzaje robotów kuchennych

Wyróżnić w tym przypadku można miksery ręczne i stacjonarne, malaksery, blendery ręczne, kielichowe i sportowe, roboty planetarne oraz roboty wielofunkcyjne. W dokonaniu wyboru pomoże z pewnością nasz ranking robotów kuchennych. Przy podejmowaniu decyzji trzeba wziąć pod uwagę swoje możliwości finansowe i potrzeby. Nie zawsze ma sens zakup najdroższego i najbardziej rozbudowanego robota kuchennego. Na co dzień większość osób i tak korzysta tylko z pewnej ograniczonej liczby funkcji.

Podsumowanie rankingu robotów kuchennych

Nie da się ukryć, że robot kuchenny jest urządzeniem nieocenionym w kuchni. Nowoczesne modele potrafią niemal wszystko – mielą mięso, kroją w plastry, miksują, ubijają, siekają, szatkują itd. Są to sprzęt naprawdę wielofunkcyjne, które nie zajmują zbyt wiele miejsca w szafce czy na blacie. To dobry wybór do niewielkich wnętrz, gdzie każdy centymetr jest na wagę złota. Roboty kuchenne to urządzenia zaawansowane technologicznie, które znacznie usprawniają i ułatwiają przygotowywanie posiłków.

Wybór na rynku w tym zakresie jest bardzo duży. Niełatwo więc podjąć ostateczną decyzję zakupową. Z pomocą przyjdzie z pewnością nasz ranking robotów kuchennych. Wzięliśmy w nim pod uwagę wiele istotnych parametrów takich jak moc urządzenia, materiał wykonania, funkcje i akcesoria dodatkowe czy ilość obrotów na minutę. Są to sprzęty cieszące się na rynku ogromną popularnością i cenione przez wiele gospodyń kuchennych.