Narodziny dziecka to z pewnością chwila bardzo wyjątkowa dla jego rodziców. Jednak z tej okazji maluszka obdarować praktyczny i ładnymi prezentami obdarować chcą także inni – dziadkowie, ciocie, wujkowie itd. W sklepach na szczęście znaleźć można całkiem sporo upominków na narodziny dziecka i to na każdą kieszeń. Co zatem można kupić w prezencie dziecku, które dopiero przyszło na świat i jak wspomóc jego rodziców w tych trudnych, chociaż pięknych chwilach?

Ranking prezentów na narodziny dziecka

Prezent na narodziny dziecka wręczany jest na ogół w czasie pierwszych odwiedzin jego rodziców i malucha po powrocie do domu ze szpitala. Nie musi być on drogi – w tym przypadku najważniejsza jest pamięć. Warto natomiast zadbać o praktyczność upominku. Świeżo upieczeni rodzice potrzebują wielu gadżetów i przedmiotów potrzebnych do opieki nad dzieckiem. Najlepszym prezentem będzie właśnie taka rzecz, którą można wykorzystać w praktyce.

 1. Karuzelka do łóżeczka

  Karuzelka do łóżeczka

  To strzał w dziesiątkę, gdyż nie ma chyba dziecka, któremu taka karuzelka nie przypadłaby do gustu. Dzięki temu urządzeniu rodzice mogą chociaż na chwilę oderwać się od maluszka i zająć zjedzeniem posiłku czy wzięciem prysznicu. Do wyboru jest w tym przypadku wiele modeli karuzel. Mogą być to urządzenia proste, które tylko się obracają lub bardziej rozbudowane – grające muzykę czy zmieniające się nocą w projektor. Karuzela przychodzi z pomocą np. w czasie usypiania maluszka.

 2. Mata edukacyjna dla niemowlaka

  Mata edukacyjna dla niemowlaka

  Mata edukacyjna to produkt, który przychodzi z pomocą w rozwoju małego człowieka. Dzieci na ogół za matami wręcz przepadają. Z zaciekawieniem oglądają zawieszki, leżą na niej godzinami, próbują ciągnąć wystające elementy itd. Mata edukacyjna to więc świetny pomysł na prezent z okazji narodzin dziecka. Z pewnością zostanie bowiem wykorzystana przez rodziców. Do wyboru jest w tym przypadku całkiem sporo modeli, a więc każdy może znaleźć odpowiedni dla siebie.

 3. Śliczna skarbonka dla malucha

  Śliczna skarbonka dla malucha

  Ciekawym pomysłem na prezent na narodziny dziecka jest estetycznie wykonana skarbonka, może być ona nawet personalizowana. Dziecko, a raczej jego rodzice mogą w niej zbierać pieniądze na marzenia maluszka itd. Oczywiście nie należy nigdy wręczać skarbonki pustej. Warto do środka wrzucić chociaż niewielką, symboliczną kwotę. To dobry omen na przyszłość dziecka, a przy tym ładny gest. Skarbonki bywają naprawdę efektowne wizualnie i oryginalne. Można je dopasować nawet do płci malucha – bywają różowe i niebieskie.

 4. Książeczka z najpiękniejszymi bajkami

  Książeczka z najpiękniejszymi bajkami

  Książka to zawsze dobry pomysł na prezent, i to nawet w przypadku noworodka. Tutaj sprawdzi się ładnie wydana książeczka z najładniejszymi bajkami czy baśniami od najbardziej znanych autorów. Oczywiście dziecko zapozna się z nią dopiero za kilka lat, ale jest to doskonała pamiątka. Można w środku umieścić specjalną dedykację napisaną od serca. Z takiego prezentu ucieszą się z całą pewnością rodzice, doceniając gest.

 5. Album z personalizowanymi danymi

  Album z personalizowanymi danymi

  Spersonalizowane prezenty zawsze są dobrym rozwiązaniem, także w przypadku nowonarodzonego dziecka. Zdecydować się w tym przypadku można np. na album ze spersonalizowanymi danymi. Będzie to źródło wyjątkowych wspomnień, do których chętnie się wraca. W albumie jest miejsce na zdjęcia i nie tylko. W wielu z nich można tworzyć własne, bezcenne zapiski. Dużą popularnością cieszą się albumy opatrzone imieniem dziecka czy jego datą urodzenia. Oferta na rynku tego typu gadżetów jest całkiem spora, a więc jest zdecydowanie z czego wybierać.

 6. Kocyk lub ręcznik dziecięcy

  Kocyk lub ręcznik dziecięcy

  Kocyków i ręczników nigdy przy małym dziecku nie jest mało. Wprawdzie nie niszczą się one szybko, ale maluszki niestety czasem wymiotują lub zdarza im się ulać. Rodzice ucieszą się więc z pewnością z takiego prezentu. Obecnie bardzo modne są zestawy z minky czy kocyki bambusowe, ale zdecydować się można także na zakup innych produktów. Ciekawym rozwiązaniem będzie także kocyk z wyhaftowanymi inicjałami czy datą urodzenia dziecka. To bowiem pamiątka na lata.

Jaki prezent kupić na narodziny dziecka?

Narodziny dziecka to wielkie wydarzenie w życiu każdych rodziców. Wiążą się one z wieloma wyzwaniami, ale i radościami. Z tej okazji warto świeżo upieczonym rodzicom sprawić jakiś podarunek. Jednak jaki prezent będzie odpowiedni na narodziny dziecka?

Sporo z pewnością zależy od tego, kto będzie właściwie obdarowany. Prezent ma dostać noworodek, a może jego rodzice? Warto też mieć na uwadze stopień zażyłości łączącej osoby kupujące upominek ze świeżo upieczonymi rodzicami. Jeśli są to znajomi, prezent wcale nie musi być drogi. Obecnie popularne są upominki nietuzinkowe, oryginalne. Jednak powinny być także i praktyczne. Czasem dobrym rozwiązaniem jest po prostu zapytanie nowych rodziców – czego potrzebują?

Wielu osobom zakup prezentu na narodziny dziecka spędza sen z powiek. Tymczasem warto pamiętać, że to wydarzenie zmienia cały świat rodziców. Muszą oni posiadać na starcie wyprawkę. Przy zakupie upominku można mieć tona uwadze. Trafiony prezent to zawsze prezent praktyczny. Taki nie zostanie rzucony w kąt i zapomniany. Maluszkowi zakupić więc można kocyk lub ręcznik, których nigdy nie za wiele czy funkcjonalną matę edukacyjną. W tym przypadku zdecydowanie liczy się jakość wykonania i rodzaj zastosowanych materiałów. Bezpieczeństwo dziecka jest w końcu najważniejsze.

Jak najbardziej można też pokusić się o zakup zabawek. Świetnie sprawdza się zawsze karuzelka do łóżeczka. Równie dobrze mogą być to jednak zabawki, przedmioty, które dziecko wykorzysta nieco później, gdy podrośnie. Będą one na niego cierpliwie czekać. Świetnym pomysłem na prezent na narodziny dziecka są ponadto gadżety personalizowane np. albumy czy skarbonki. W tym drugim przypadku do środka warto włożyć parę złotych na dobry początek.

Dla świeżo upieczonych rodziców najważniejsza jest jednak zawsze przede wszystkim pamięć i wsparcie jakie otrzymują od bliskich osób po narodzinach dziecka, nieważne którego. Dobrze jest w tym trudnym czasie wspierać ich dobrym słowem.

Sklepy warte uwagi