Wideorejestrator w lusterku to urządzenie, które dostarcza wyraźny obraz tego, co dzieje się przed lub za pojazdem. Jest nieocenione przede wszystkim w przypadku różnego rodzaju zdarzeń z udziałem auta. Zapisany materiał filmowy może bowiem stać się dowodem na to, jak naprawdę dana sytuacja wyglądała. Wideorejestrator znacznie zwiększa poziom bezpieczeństwa także wówczas, gdy samochód jest pozostawiony na parkingu. Dodatkowo posłużyć może też jako kamera cofania.

Ranking wideorejestratorów w lusterku

Wideorejestrator w lusterku to kolejne urządzenie bardzo przydatne kierowcom. Znacznie ułatwia rozwiązywanie problemów w przypadku stłuczek czy wypadków. Przydaje się też, gdy auto stoi zaparkowane na parkingu. Jaki wideorejestrator w lusterku kupić dla siebie? Pytanie to zadaje sobie wielu właścicieli samochodów. W wyborze na pewno powinien pomóc nasz ranking wideorejestratorów w lusterku, w którym uwzględniliśmy najpopularniejsze urządzenia tego typu na rynku.

 1. Wideorejestrator w lusterku LAMAX S9 Dual

  Wideorejestrator w lusterku LAMAX S9 Dual
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości podwójna kamera samochodowa Full HD oferująca kąty widzenia 130 i 150 stopni. Wyposażona jest w sporych rozmiarów wyświetlacz, GPS oraz czujnik G-sensor. Dwie kamery skutecznie rejestrują obraz przed i za pojazdem. Kamera jest ukryta w lusterku wstecznym, dlatego urządzenia nie trzeba odłączać i chować przed potencjalnymi złodziejami. Sprzęt nie jest trudny w montażu. Obsługuje funkcję sterowania głosem – rozpoznaje aż 12 komend.

 2. Wideorejestrator Navitel MR250

  Wideorejestrator Navitel MR250
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesne lusterko wsteczne pięciocalowe z wideorejestratorem. Skutecznie nagrywa zdarzenia na drodze przed autem i ma dodatkową kamerę cofania. W sytuacji, gdy urządzenie jest podłączone do źródła zasilania, kamera w automatyczny sposób rejestruje obraz po włączeniu silnika. Sprzęt wykrywa ruch i nagrywa, gdy samochód zostanie zaparkowany. Urządzenie wyposażone jest w innowacyjny G-sensor, który na skutek gwałtownego hamowania czy przyspieszania chroni nagrane filmy.

 3. XBLITZ Park View

  XBLITZ Park View
  Sprawdź aktualną cenę

  Prosty w obsłudze wideorejestrator jazdy 3w1. To jednocześnie także lusterko wsteczne i kamera cofania. Urządzenie jest nieocenione w przypadku różnego rodzaju zdarzeń drogowych – kolizji i wypadków. Pozwala bowiem szybko ustalić sprawcę zdarzenia drogowego. Urządzenie działa sprawnie także w nocy. Wyposażone jest w wyświetlacz 4,3 cala oraz posiada wbudowany mikrofon. Działa w kilku wersjach językowych, w tym polskiej.

 4. Wideorejestrator w lusterku Navitel MR150 NV

  Wideorejestrator w lusterku Navitel MR150 NV
  Sprawdź aktualną cenę

  Niezastąpiony wideorejestrator będący w zasadzie inteligentnym lusterkiem nagrywającym w jakości Full HD. Za sprawą sensora night vision i nowoczesnej optyce z czterowarstwowym szkłem obiektywu, nagrywa filmy szczegółowe niezależnie od aktualnego oświetlenia. Urządzenie posiada 4,5 calowy wyświetlacz IPS i wejście na karty microSD. G-sensor w razie gwałtownego hamowania lub przyspieszania skutecznie chroni nagrane już pliki. W przypadku podłączenia do zasilania wideorejestrator zaczyna działać tuż po uruchomieniu silnika. Producent udziela na niego 24-miesięcznej gwarancji.

 5. Wideorejestrator Manta Z Kamerą Cofania Dvr201H

  Wideorejestrator Manta Z Kamerą Cofania Dvr201H
  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalny wideorejestrator z kamerą cofania. To urządzenie całkowicie automatyczne, które nie wymaga obsługi w czasie jazdy samochodem. Włącza się po uruchomieniu silnika. Sensor grawitacyjny sprawia, że sprzęt zostaje zablokowany w razie stłuczki. Nie ma więc ryzyka utraty nagranego filmu. Oprócz tego nagranie może być automatycznie opatrzone stemplem czasu i daty. Sprzęt posiada funkcję wykrywania ruchu, co przydaje się na parkingach.

Jaki wideorejestrator w lusterku kupić?

Wideorejestrator w lusterku jest urządzeniem, po które chętnie sięga wielu kierowców. Pozwala na nagrywanie przestrzeni przed i za samochodem, co w razie kolizji i wypadków jest na wagę złota. Jaki model wybrać dla siebie? Czym kierować się przy zakupie wideorejestratora w lusterku?

 • Rozdzielczość nagrywania – jest bardzo istotna,  bo to od niej zależy jakość nagrywania. Jeśli film jest słabej jakości, to niestety ciężko może być się nim posłużyć np. w trakcie sprawy sądowej. W praktyce minimalna rozdzielczość powinna wynosić w tym przypadku 720p. Jednak im jest ona większa, tym lepiej. Najlepiej stawiać na urządzenia nagrywające w standardzie Full HD. Zakup urządzeń o jakości mniejszej niż HD nie ma sensu.
 • Kąt nagrywania – szeroki kąt nagrywania powoduje, że kamera nagrywa jednocześnie dwa pasy ruchu. Dobrej jakości urządzenia mają kąt widzenia na poziomie co najmniej 120 stopni. Niektóre oferują nawet kąt widzenia 180 stopni. Im więcej stopni, tym oczywiście lepiej.
 • Pamięć wewnętrzna – dobry wideorejestrator w lusterku musi pozwalać na nagrywanie co najmniej kilkunastu ostatnich minut. Warto sprawdzić pojemność pamięci wewnętrznej. W większości przypadków filmy są nadpisywane w pętli. Po zapełnieniu pamięci najstarsze nagrania są nadpisywane przez nowsze. To bywa kłopotliwe, gdy urządzenie używane jest często. Wówczas w razie jakiegoś zdarzenia, trzeba pilnować czasu nagrywania, aby nie stracić filmu.
 • Pamięć zewnętrzna – oczywiście poza pamięcią wewnętrzną istotne jest to, czy urządzenia daje możliwość montażu dodatkowej pamięci zewnętrznej. Zazwyczaj jest to karta pamięci SD. To świetne rozwiązanie, gdy z wideorejestratora korzysta się codziennie. Wówczas można mieć pewność, że nagrania nie zostaną zaraz nadpisane.
 • Czujnik ruchu  – dzięki tej funkcji urządzenie uruchamia się, gdy auto ruszy lub zostanie uderzone np. na parkingu. Poza tym nie trzeba wówczas pamiętać o każdorazowym uruchamianiu wideorejestratora w lusterku.

Czy warto kupić wideorejestratorów w lusterku?

Wideorejstrator w lusterku to niewielka rozmiarowo kamera, która w czasie jazdy samochodem nagrywa to, co aktualnie dzieje się na drodze. Jest to urządzenie cieszące się wśród kierowców coraz większą popularnością i trudno się temu dziwić. Takie nagranie przydać się może w razie kolizji lub wypadku. Wówczas ustalenie, kto zawinił nie jest trudne.

Zdecydowana większość wideorejestratorów to urządzenia bardzo małe, które nie przeszkadzają kierującemu autem. Są zresztą bardzo przydatne. Przede wszystkim nieocenione są w razie wypadku czy kolizji. Niektóre, bardziej rozbudowane modele, tworzą wirtualną mapę trasy, co w samochodach służbowych ma spore znaczenie.

Oczywiście warto postawić na wideorejstrator w lusterku od sprawdzonego producenta, który nagrywa obraz wysokiej jakości i jest wytrzymały. Na szczęście na rynku jest z czego wybierać. W tym przypadku liczy się m.in. wbudowany czujnik ruchu, kąt nagrywania czy wbudowana pamięć wewnętrzna.

Popularni producenci wideorejestratorów w lusterku

Sklepy warte uwagi

Podsumowanie rankingu wideorejestratorów w lusterku

Wideorejestrator w lusterku to urządzenie niepozorne, ale bardzo przydatne. Doceniają je coraz częściej kierowcy – zawodowi i nie tylko. Sprzęt ten jest świetnym rozwiązaniem w przypadku różnego rodzaju zdarzeń drogowych np. wypadków czy kolizji. Dzięki nagraniu można najczęściej z łatwością wskazać sprawcę. Wideorejestratory są kompaktowe i proste w montażu. Nie są też trudne w obsłudze. W wyborze odpowiedniego dla siebie sprzętu na pewno pomoże nasz ranking wideorejestratorów w lusterku.