Materac dla dziecka to bardzo ważny element wyposażenia dziecięcego pokoju. Musi być to zawsze produkt nowy. Okazuje się bowiem, że używany materac może mieć w środku pewne odkształcenia, co będzie odczuwać maluch w czasie snu. Materac wymusza wówczas na nim pewną pozycję snu, co niestety przyczyniać się może do niewłaściwej postawy ciała. Poza tym w starszym materacu znajdować się mogą bakterie różnego rodzaju. Warto więc zainwestować w produkt nowy.

Ranking materacy dla dziecka

Materac dla dziecka to nieodłączny element pokoju malucha i jego łóżeczka. Wielu rodziców zadaje sobie jednak pytanie, jaki materac dla dziecka kupić? Podjęcie decyzji do najłatwiejszych nie należy, bo obecnie wybór w sklepach w tym zakresie jest wręcz ogromny. Dlatego stworzyliśmy ranking materacy dla dziecka. Uwzględniliśmy w nim produkty wysokiej jakości, które cieszą się dużym uznaniem ze strony internautów.

 1. Materac dla dziecka Hevea lateksowy Junior 200×90

  Materac dla dziecka Hevea lateksowy Junior 200x90
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy materac dziecięcy z pianki lateksowej perforowanej trzystrefowej. Posiada wzmocnioną strefę lędźwiową i pokrowiec wewnętrzny. Pokrowiec zewnętrzny jest wykonany z wytrzymałej dzianiny pikowanej. Produkt wykonany został w innowacyjnej technologii Aegis Microbe Shield. Jest dzięki temu prozdrowotny, przyjazny dla środowiska naturalnego i ludzi. Nie jest trudny do utrzymania w czystości. Materac sprawdzi się w przypadku dzieci o wadze do 80 kilogramów bez ograniczeń wiekowych.

 2. Materac Hilding Dobranocka 70×140

  Materac Hilding Dobranocka 70x140
  Sprawdź aktualną cenę

  Materac dziecięcy o średniej twardości, który stanowi wsparcie dla kręgosłupa, a jednocześnie umożliwia wygodny sen. Oparty jest na wysokoelastycznej piance FlexiFoam, która ugina się pod naciskiem poszczególnych odcinków ciała. Tym samym zapewnia odpowiednie ich podparcie. Materac wyposażony jest w wysokiej klasy pokrowiec w kolorze białym. To produkt antyalergiczny i bezpieczny dla małych dzieci. Nie zawiera wybielaczy optycznych. Można go prać w temperaturze do 40 stopni Celsjusza.

 3. Hevea Baby 120×60

  Hevea Baby 120x60
  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalny materac lateksowy o wysokości 8 cm z wewnętrznym pokrowcem bawełnianym. To wybór medyczny klasy I. Pokrowiec zewnętrzny jest pikowany owatą. Produkt jest wykonany w nowoczesnej technologii Aegis Microbe Shield. Dlatego jest antyalergiczny i prozdrowotny. Dzianina HEVEA AEGIS Natural Care jest odporna na wielokrotne pranie i nie posiada zapachu. Pokrowiec można prać bez obaw w temperaturze do 60 stopni Celsjusza.

 4. Materac dla dziecka Fiki Miki Prestige Line Lateks-Pianka-Kokos 120×60

  Materac dla dziecka Fiki Miki Prestige Line Lateks-Pianka-Kokos 120x60
  Sprawdź aktualną cenę

  Lateksowo-piankowo-lateksowy materac dziecięcy z pozytywną opinią Instytutu Matki i Dziecka. Posiada trójwarstwowy pokrowiec wykonany z dzianiny materacowej połączonej z włókniną poliestrową oraz włókniną polipropylenową. Konstrukcja materaca gwarantuje swobodny przepływ powietrza i znacznie poprawia komfort snu. Pokrowiec można łatwo zdjąć i wyprać w temperaturze do 60 stopni Celsjusza. Sam materac składa się z czterech warstw – trójwarstwowego pokrowca, pianki lateksowej, pianki poliuretanowej oraz włókna kokosowego.

 5. Materac Danpol Gryczano-Kokosowy 120×60

  Materac Danpol Gryczano-Kokosowy 120x60
  Sprawdź aktualną cenę

  Gryczano-kokosowy materac dziecięcy posiadający pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka. Strona gryczana stanowi naturalny podkład do spania. Łuska gryczana ma właściwości antyalergiczne i antyodleżynowe. Strona kokosowa z kolei pozwala na swobodną cyrkulację powietrza. Całość uzupełnia pokrowiec w kolorze białym wykonany w 100% z bawełny. Produkt posiada dodatkowo atest PZH, certyfikat Oeko TEX standard 100 i pozytywną opinię Centralnego Instytutu Techniki Medycznej.

Jaki materac dla dziecka kupić?

Materac to nieodłączny element dziecięcego łóżeczka. Jego wybór ma większe znaczenie niż się wielu osobom wydaje. Zatem na jaki model warto w tym przypadku postawić? Co wziąć pod uwagę przy zakupie materaca dla dziecka?

 • Twardość – materac nie powinien być zbyt miękki i zbyt twardy. Źle dobrany powodować może gorsze samopoczucie i bóle pleców czy głowy. Materac musi zapewniać odpowiednie podparcie kręgosłupowi, który dopiero się rozwija. Jeśli jest za twardy, utrudnia przepływ krwi i powoduje drętwienie kończyn. Nierównomierne podparcie może spowodować pewne wady postawy. Z kolei materac zbyt miękki prowadzi do zbyt dużego napięcia mięśniowego. Twardość materaca na szczęście można zmienić poprzez zastosowanie materaca nawierzchniowego.
 • Rozmiar – wymiary materaca trzeba dopasować do łóżeczka dziecięcego. Najmniejsze modele mają wymiary 60×120 lub 70×140 cm. Spore znaczenie ma tutaj tempo rozwoju malucha. Dziecko powinno móc na materacu swobodnie rozprostować nogi. W sklepach nie brakuje na szczęście materacy dziecięcych o zróżnicowanych wymiarach.
 • Wkład – do wyboru jest kilka rodzajów wypełnienia materacy. Dużą popularnością od lat cieszą się materace piankowe, kieszeniowe i hybrydowe. Na starcie na pewno sprawdzi się średnio twardy materac wykonany z pianki wysokoelastycznej lub termoelastycznej. Zapewnia bowiem dobre podparcie ciału, a jednocześnie nie posiada stref twardości. Te w przypadku dzieci w wieku rozwojowym nie są potrzebne.
 • Wiek dziecka – duże znaczenie ma oczywiście wiek dziecka i jego waga. Dla maluszków wybierać warto materace piankowe średnio twarde o wymiarach 60×120 lub 70×140 cm. W przypadku czterolatków również najlepszym wyborem są materace z pianki termoelastycznej lub wysokoelastycznej. Jednak już dla sześciolatków odpowiednie są także materace sprężynowe kieszeniowe. Dziecko w tym wieku potrafi już samodzielnie określić, czy dany materac jest dla niego zbyt twardy lub zbyt miękki.

Czy warto kupić materac dla dziecka?

Materac dla dziecka to bardzo istotny element wyposażenia pokoju dziecięcego. To na nim maluch odpoczywa i śpi. Tymczasem wiele osób zapomina o tym, jak duże znaczenie ma dobrze wybrany materac dziecięcy.

Najważniejsze w tym przypadku jest oczywiście bezpieczeństwo. Warto stawiać na produkty posiadające stosowne atesty np. Instytutu Matki i Dziecka. W ten sposób można mieć pewność, że dany materac spełnia wytyczne pediatrów i do jego produkcji wykorzystane zostały jedynie nietoksyczne tkaniny. Ponadto materac zawsze należy dopasować odpowiednio do posiadanego łóżeczka. Między nim a szczebelkami nie może znajdować się zbyt duża luka.

Warto zakupić materac dla dziecka w sklepie. W tym przypadku produkty używane niestety nie są najlepszym rozwiązaniem. W materacach z wkładem naturalnym z czasem zaczynają się bowiem rozwijać grzyby i bakterie. Poza tym niektóre produkty odkształcają się, przyjmując kształt pierwszego użytkownika. Dlatego nie można ich wykorzystywać ponownie.

Popularni producenci materacy dla dziecka

Sklepy warte uwagi

Podsumowanie rankingu materacy dla dziecka

Materac dla dziecka to podstawowy element wyprawki, o którym nie należy zapominać. W końcu małe dziecko przesypia większość dnia. Należy mu to ułatwić, wybierając odpowiednie łóżeczko i materac właśnie. Wybór na rynku jest ogromny – zakupić można produkty różnej wielkości czy wykonane z różnorodnych materiałów. W podjęciu ostatecznej decyzji na pewno pomoże nasz ranking materacy dla dziecka. Zawarliśmy w nim produkty renomowanych producentów, które cieszą się dużym uznaniem na rynku.