Saturator do wody to urządzenie służące do wytwarzania wody sodowej, czyli wody gazowanej, w domowych warunkach. W ostatnim czasie produkcja tego typu napojów staje się coraz bardziej popularna. Dlaczego tak się dzieje? Otóż jest to idealna alternatywa dla gotowych napojów gazowanych kupowanych w sklepach. Jaki model kupić, aby spełniał on nasze oczekiwania oraz służył przez długi czas? Nasz ranking saturatorów do wody z pewnością pomoże wybrać najbardziej odpowiedni produkt.

Ranking saturatorów do wody

 1. Saturator do wody SodaStream Crystal 2.0 Plus + 3 Karafki

  Saturator do wody SodaStream Crystal 2.0 Plus + 3 Karafki
  Sprawdź aktualną cenę

  Model SodaStream Crystal wodę z kranu w kilka sekund zamienia w wodę gazowaną. Ten niezwykle funkcjonalny i elegancki ekspres do napojów gazowanych jest wyposażony dodatkowo w szklane stylowe karafki. Dzięki nim przyczyniasz się do ratowania środowiska naturalnego, ponieważ ograniczasz zużywanie plastiku. Woda gazowana jest wytwarzana bezpośrednio w butelce, po podpięciu jej do ekspresu. Model ten posiada również regulację poziomu nasycenia CO2. Butelek dołączonych do urządzenia nie można myć w zmywarce.

 2. Saturator SodaStream Ekspres Source

  Saturator SodaStream Ekspres Source
  Sprawdź aktualną cenę

  Ekspres SodaStream Source jest urządzeniem bezprzewodowym. Dzięki niemu w kilka chwil przygotujesz świeżą wodę gazowaną. W zestawie z tym saturatorem znajduje się również litrowa butelka SodaStream Fuse oraz nabój z gazem CO2, dzięki któremu przygotujesz aż 60 litrów wody sodowej. Butelka jest wielorazowego użytku, dlatego też używając jej, przyczyniasz się do zmniejszenia zużycia plastiku i tym samym poprawy stanu środowiska naturalnego. Saturator jest elegancki, wykonany z dobrej jakości materiałów oraz dość lekki.

 3. Aquadream Saturator Syfon Do Gazowania Wody

  Aquadream Saturator Syfon Do Gazowania Wody
  Sprawdź aktualną cenę

  Ten saturator do wody szybko oraz tanim kosztem przygotowuje domowej roboty wodę gazowaną. Model ten jest wyposażony w zawór bezpieczeństwa, regulator poziomu nasycenia wody CO2, a także w butelkę wyposażoną w system FastLock. Dzięki temu montaż jest łatwy oraz szybki. Jeden wkład jest w stanie przygotować aż 80 litrów wody sodowej. Jest on wielorazowego użytku – po zużyciu należy go napełnić gazem CO2. Syfon AquaDream to idealne rozwiązanie dla miłośników napojów gazowanych.

 4. Saturator do wody SodaStream Spirit

  Saturator do wody SodaStream Spirit
  Sprawdź aktualną cenę

  Ten stylowy i bezprzewodowy ekspres do przygotowywania wody gazowanej pozwala cieszyć się zawsze świeżymi napojami zawsze tam gdzie chcesz i kiedy chcesz. Urządzenie ma zestawie litrową butelkę SodaStream Fuse oraz z nabojem wypełnionym gazem CO2. Estetyczny design saturatora SodaStream Spirit to doskonałe dopełnienie stylizacji każdej kuchni. Ten model jest niewielkich gabarytów, nie posiada też kabli, dzięki czemu jest sprzętem bardzo mobilnym i niezwykle wygodnym w użytkowaniu.

 5. Saturator ART Quick soda SA C

  Saturator ART Quick soda SA C
  Sprawdź aktualną cenę

  Syfon do wody marki ART ma pojemność 1 litra. W parę chwil przygotowuje schłodzoną, nasyconą CO2, świeżą i smaczną wodę. Taka woda idealnie nadaje się do sporządzania drinków na bazie alkoholu czy bezalkoholowych napojów orzeźwiających. Butelka wykonana jest z aluminium, jest więc bardzo trwała i odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Urządzenie jest niewielkich rozmiarów (głębokość – 9,5 cm, szerokość – 9,5 cm), dlatego zmieści się w każdej, nawet najmniejszej kuchni. Dzięki temu sprzętowi możemy w warunkach domowych przygotowywać wysokiej jakości wodę gazowaną.

Jaki saturator do wody kupić?

Samodzielne przygotowywanie napojów gazowanych w zaciszu własnego domu stało się naprawdę bardzo popularne. Do tego celu służą saturatory, które są urządzeniami bardzo bezpiecznymi oraz, co najważniejsze, bardzo łatwymi w obsłudze. Na rynku jest dostępnych wiele modeli tego typu sprzętów. Wybór jest więc dość trudny. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, kupując saturator do wody.

 • Materiał wykonania – w sklepach można zauważyć trzy typy saturatorów do wody: wykonane ze szkła, z tworzywa sztucznego oraz takie zrobione ze stali nierdzewnej. Szklane są na pewno przyjazne środowisku naturalnemu, a poza tym estetycznie i elegancko wyglądające. Ich minusem jest spora waga oraz nietrwałość – łatwo jest je bowiem np. potłuc. Urządzenia z tworzywa sztucznego są najbardziej popularne i najczęściej kupowane. Są bardzo łatwe w czyszczeniu, a także dość wytrzymałe. Syfony zrobione ze stali nierdzewnej są najbardziej trwałe i najmniej podatne na uszkodzenia. Łatwo jest utrzymać je również w czystości. Ich zdecydowaną wadą jest jednak duży ciężar.
 • Pojemność – większość modeli, które są dostępne w sprzedaży, mają pojemność 1 litra. Tego typu butelka jest bowiem najbardziej komfortowa w użytkowaniu. Jej rozmiar pozwala też na łatwe przenoszenie.
 • Regulacja poziomu nasycenia wody CO2 – na tę funkcję powinniśmy zwrócić uwagę, gdy kupujemy saturator, który używany będzie np. w lokalu gastronomicznym. Jest to również świetne rozwiązanie dla osób o większych wymaganiach. Tego typu urządzenia są rzadko spotykane w sklepach. Są to modele zdecydowanie droższe oraz bardziej zaawansowane technologicznie.
 • Kwestia ekologiczna – jeśli mamy na uwadze dobro środowiska naturalnego, podczas zakupu saturatora powinniśmy kierować się materiałem, z którego jest wykonany. Z całą pewnością najlepszym w tym przypadku wyborem będzie syfon szklany. Jednak należy pamiętać, że nawet jeśli wybierzemy taki z tworzywa sztucznego, również przyczyniamy się do działania proekologicznego. Produkując napoje gazowane w domu, nie będziemy kupowali tych zamkniętych w plastikowych butelkach.

Czy warto kupić saturator do wody?

Saturator do wody jest bardzo praktycznym rozwiązaniem, jeśli my oraz pozostali członkowie naszej rodziny, jesteśmy miłośnikami napojów gazowanych. To nieskomplikowane, proste w obsłudze i bardzo bezpieczne urządzenie, pozwoli na wyprodukowanie tzw. wody sodowej w zaciszu własnej kuchni. Tego typu napój jest wzbogacony o tlenek węgla, co zdecydowanie poprawia walory smakowe zwykłej wody, nadając jej kwaskowego, orzeźwiającego smaku.

Coraz bardziej popularne w Polsce saturatory są kupowane również ze względu na to, że posiadanie w domu takiego urządzenia jest działaniem na rzecz środowiska naturalnego. Wcześniej wspomniany aspekt ekologiczny wynika z tego, że produkując wodę gazowaną na własną rękę, nie musimy kupować tej, która oferowana jest w plastikowych opakowaniach. Tym samym właśnie przyczyniamy się do ratowania naszej planety. Oprócz tego nie musimy również dźwigać ze sklepu ciężkich butelek wypełnionych wodą. Jaki jest jednak najlepszy syfon? Jak wybrać odpowiedni? Odpowiedzi na wszystkie wątpliwości udziela nasz ranking saturatorów do wody.

Popularni producenci saturatorów do wody

Sklepy warte uwagi