Smartband to po prostu opaska monitorująca aktywność. To inteligentne urządzenie stworzone zostało z myślą o osobach aktywnych i miłośnikach nowinek technologicznych. Po smartbandy chętnie sięgają zawodowi  sportowcy i osoby uprawiające na co dzień sport rekreacyjnie np. bieganie czy jazdę na rowerze. Opaska fitness posiada szereg przydatnych funkcjonalności. Na ręce przypomina silikonową bransoletkę, często nie posiada wyświetlacza i typowej dla zegarka koperty.

Ranking smartbandów

 1. Smartband Samsung Galaxy Fit SM-R370
  Smartband Samsung Galaxy Fit SM-R370
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości, stylowy i lekki smartband. W sprzedaży dostępny jest w dwóch wariantach kolorystycznych – czarnym i srebrnym. To model wodoodporny na zanurzenie na głębokość 50 metrów do 10 minut. Posiada  ekran AMOLED o żywych kolorach. Do wyboru są różnego rodzaju tarze. Wyświetlacz sterowany jest w sposób dotykowy. Opaska na jednym ładowaniu działa nawet tydzień.
 2. Smartband Garmin Vivofit 4 (100184713)
  Smartband Garmin Vivofit 4 (100184713)
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesny smartband z kolorowym wyświetlaczem i baterią, która nie wymaga ładowania. Liczy kroki, spalane kalorie i pokonywany dystans. Monitoruje sen i dostarcza innego rodzaju danych. Sprawdza się w czasie pływania. Co jakiś czas synchronizuje się z serwisem Garmin Connect. Na nim można zapisywać, udostępniać czy planować swoje aktywności. Bateria starcza na ponad rok.
 3. Smartband Huawei Band 4 Pro
  Smartband Huawei Band 4 Pro
  Sprawdź aktualną cenę

  Efektowny wizualnie smartband, który sprawdzi się podczas różnego rodzaju okazji. Posiada wbudowany moduł GPS, dzięki czemu jest w stanie określać dokładną lokalizację. Po zakończonej aktywności wystarczy ją sparować ze smartfonem, aby zapisać trasę i dystans. Urządzenie monitoruje tętno w czasie rzeczywistym. Ewentualne nieprawidłowości sygnalizuje poprzez wibracje.
 4. Smartband Amazfit Bip Lite
  Smartband Amazfit Bip Lite
  Sprawdź aktualną cenę
  Nowoczesny smartband, który na jednym ładowaniu pracuje nawet przez 45 dni. Posiada wysokiej jakości wyświetlacz, który jest doskonale widoczne nawet przy silnym słońcu. Obudowa jest kurzo i wodoodporna. Sprawdzi się więc w każdych warunkach. Urządzenie jest niezwykle lekkie – wazy zaledwie 32 gramy. Pod tym względem na rynku nie ma w zasadzie sobie równych.
 5. Smartband Honor Band 5
  Smartband Honor Band 5
  Sprawdź aktualną cenę

  Inteligentny smartband o wodoodporności 50 m z  kolorowym, dotykowym ekranem. Pozwala na monitorowanie tętna, kondycji, snu i nie tylko. Na uwagę zasługuje przede wszystkim kolorowy ekran AMOLED, który jest widoczny nawet przy silnym świetle. Do opaski dedykowanych jest osiem prefabrykowanych tarcz zegarka, które można swobodnie przełączać. Intelligent Assistant powiadamia o telefonach, smsach czy mailach.
 6. Smartband Xiaomi Mi Band 4
  Smartband Xiaomi Mi Band 4
  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalny smartband z dotykowym ekranem AMOLED o przekątnej 0.95 cala. Daje pełną kontrolę nad różnego rodzaju powiadomieniami. Informuje o pokonanych krokach, dacie czy godzinie. Umożliwia wygodne sterowanie muzyką ze Spotify. Urządzenie wyposażone jest w innowacyjne czujniki monitorujące aktywność. Opaska rozpoznaje 6 treningów m.in. spacer, bieganie, pływanie czy jazdę na rowerze.  Urządzenie jest wodoodporne do 50 m i samodzielnie rozpoznaje styl pływania.

Jaki smartband kupić?

Smartbandy cieszą się coraz większą popularnością. W końcu sporej ilości osób zależy na aktywności fizycznej, którą przy pomocy takiej inteligentnej opaski można łatwo kontrolować. Jak jednak wybrać smartband odpowiedni dla siebie? Co w tym przypadku warto wziąć pod uwagę?

 • Czas pracy na baterii – to bardzo istotny parametr. Najlepsze urządzenia bez ładowania wytrzymują kilkadziesiąt dni. W praktyce sporo zależy jednak od wykorzystywanych na co dzień funkcji czy sposobu użytkowania opaski. Przykładowo korzystanie z modułu GPS znacznie skraca czas pracy smartbanda.
 • Ekran – nowoczesne opaski posiadają ekrany. Tanie urządzenia nie mają niekiedy wyświetlacza, co nie pozwala na odczytywanie danych wprost z nadgarstka. Są to więc urządzenia mało funkcjonalne. Warto postawić na model z wyświetlaczem dotykowym, który jest łatwy w obsłudze i czytelny.
 • Zestaw czujników –  większość smartbandów dostępnych na rynku posiada akcelerometr. Jednak już nie każdy wyposażony jest w moduł GPS pozwalający na pomiar przebytego dystansu i trasy. Rzadziej spotykany jest również czujnik tętna pobierający informacje o pracy serca użytkownika. Warto więc te elementy sprawdzić przed zakupem urządzenia.
 • Wykonanie – od tego zależy wytrzymałość i funkcjonalność urządzenia. Warto postawić na model wysokiej jakości, który jest wodoszczelny i posiada wygodny pasek. Niektóre smartbandy pozwalają na wymianę paska i dopasowanie go do swoich potrzeb.
 • Funkcje dodatkowe – nowoczesne smartbandy coraz częściej posiadają szereg funkcji dodatkowych i zaczynają przypominać nieco smartwatche. Niektóre modele posiadają wbudowane kamerki, głośniki, mikrofony, pamięć na muzykę itd. Inne pozwalają na sterowanie muzyką odtwarzaną ze smartfona. Przed zakupem tego typu funkcjonalności dobrze jest sprawdzić. Im droższe urządzenia, tym więcej na ogół funkcji dodatkowych posiada i są one bardziej dopracowane.

Czy warto kupić smartband?

Na ulicy można spotkać coraz więcej osób ze smartbandami, a więc opaskami fitness na ręce. Nic w tym dziwnego, bo są to urządzenia naprawdę funkcjonalne i przydatne. Przede wszystkim pozwalają na stałe monitorowanie aktywności ich użytkownika. Podstawa w tym przypadku to wbudowany krokomierz czy pulsometr. Większość modeli monitoruje także sen. Funkcje monitorujące są doskonałym rozwiązaniem dla osób aktywnych fizycznie, które na co dzień uprawiają różne dyscypliny sportowe. Jednak smartband może równie dobrze pełnić funkcję mobilizującą, zachęcającą do aktywności, ruchu.

Smartband na ogół sparować można ze smartfonem. Wówczas wibracjami i na wyświetlaczu pojawiają się powiadomienia, gdy na telefon przyjdzie wiadomość mailowa czy SMS. Takie rozwiązanie sprawdza się wtedy gdy, smartfona nie ma pod ręką np. w czasie joggingu czy jazdy na rowerze. Na niektórych urządzeniach na wyświetlaczu można od razu daną wiadomość odczytać. Użytkownik wie czy jest ona istotna, czy można ją zostawić na potem.

Oprócz tego smartbandy pełnią po prostu funkcję nowoczesnych zegarków. Wiele z nich to urządzenia naprawdę efektowne pod względem wizualnym.

Popularni producenci smartbandów

Sklepy z smartbandami warte uwagi