Bindownica grzebieniowa jest urządzeniem służącym do łączenia ze sobą luźnych kartek papieru. Rolę łącznika w tym przypadku pełni plastikowy grzeb, w który wkładane są kartki. Bindownice wykorzystywane są w szkołach, biurach i innych instytucjach, w których wykorzystuje się duże ilości różnego rodzaju dokumentów. Bindownice grzebieniowe pozwalają na zachowanie w dokumentacji odpowiedniego porządku. Są to urządzenia proste w obsłudze i bardzo funkcjonalne.
Ranking bindownic grzebieniowych
- Bindownica grzebieniowa Wallner S-60
Wysokiej jakości bindownica grzebieniowa idealna do biura i nie tylko. Posiada dwie dźwignie do otwierania grzbietów i dziurkowania. Ogranicznik papieru pozwala na jego odpowiednie ułożenie. Urządzenie jest w stanie oprawić dokumenty o objętości do aż 510 kartek formatu A4. Model ten posiada regulator głębokości dziurkowania oraz pojemnik na ścinki. Udzielana jest na niego dwuletnia gwarancja producenta. - Bindownica Opus Bono Plus
Funkcjonalna bindownica grzebieniowa, którą wykorzystać można w biurze, sekretariacie czy punkcie ksero. Pozwala na spięcie w jednym miejscu dużej ilości kartek. Urządzenie wyróżnia się wysoką jakością wykonania. Jest odporne na uszkodzenia mechaniczne i bardzo wytrzymałe. Maksymalny format papieru jaki obsługuje to A4. Produkt posiada regulację marginesu i pozwala na pomiar grubości grzbietu. Udzielana jest na niego dwuletnia gwarancja producenta. - Fellowes Bindownica Star+ 150
Idealna do domu i biura bindownica grzebieniowa, która jednocześnie dziurkuje do 15 kartek formatu A. Jest w stanie oprawić dokumenty o grubości do 150 arkuszy. Maksymalna średnica grzbietu to w tym przypadku 19 mm. Urządzenie wyposażone jest w obustronną dźwignię. Wyróżnia się dużą funkcjonalnością. System dziurkowania pionowego pozwala na niezależne dziurkowanie oraz nakładanie dokumentów na grzbiet. To model ergonomiczny z osobną szufladą przeznaczoną do przechowywania grzbietów. Na produkt udzielana jest dwuletnia gwarancja producenta. - Bindownica Wallner iBind A15
Łatwa w obsłudze bindownica grzebieniowa pozwalająca na jednoczesne przedziurkowanie do 15 arkuszy papieru formatu A4. Sprawdzi się w średnim i dużym biurze. Pozwala na oprawianie dokumentów o objętości do 450 kartek formatu A4. Posiada funkcjonalną miarkę grzbietów na blacie roboczym. Za sprawą podwójnej dźwigni to model prosty w działaniu. Wyposażony jest w wygodny ogranicznik papieru oraz regulator głębokości dziurkowania w zakresie od 2 do 5 mm. Na produkt udzielana jest dwuletnia gwarancja producenta. - Peach Bindownica Grzebieniowa Star Binder Pro Pb200-30
Nowoczesna bindownica grzebieniowa do biura lub domu. Posiada długą dźwignię dziurkowania. To model niewielkich rozmiarów, który nie zajmuje zbyt wiele miejsca. Jego obudowa wykonana jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które łatwo można utrzymać w czystości. Urządzenie wyposażone jest w specjalną szufladę na ścinki z systemem mierzenia grubości dokumentów. Szuflada automatycznie otwiera się w przypadku przepełnienia. Urządzenie pozwala na oprawienie do 120 kartek A4.
Jaką bindownicę kupić?
Bindownice to urządzenia, które pozwalają na połączenie ze sobą różnego rodzaju dokumentacji. Wykorzystywane są nie tylko w punktach ksero czy biurach, ale i domach prywatnych. Jak wybrać odpowiedni model? Na co warto w tym przypadku zwrócić szczególną uwagę?
- Rodzaj grzbietu – najpopularniejsze są zdecydowanie bindownice grzebieniowe. W tym przypadku do spinania kartek wykorzystywany jest plastikowy grzbiet. Pozwala on na spięcie nawet 500 arkuszy papieru. Tego typu grzebienie można łatwo otwierać i ponownie zamykać. Są one stosunkowo niedrogie. Grzbiety drutowe są mniej popularne, chociaż trwałe. W tym przypadku spiąć można na ogół do 150 kartek. Niektóre bindownice oferują jednocześnie bindowanie grzebieniowe i drutowe. Sporą popularnością cieszą się także grzbiety kanałowe i grzbiety klejone. Do wykonywania tych ostatnich wykorzystywane są tzw. termobindownice. Do grzbietów klejonych nie da się już dołożyć czy wyjąć z nich kartki.
- Rozmiar arkuszy papieru – warto zastanowić się do jakiej wielkości dokumentów bindownica będzie wykorzystywana. Podstawą jest zawsze format A4. Niektóre modele są w stanie spinać również i większe formaty np. A3. Z pomocą przychodzą zawsze wszelkiego rodzaju ograniczniki papieru.
- Liczba arkuszy papieru – duże bindownice spinają bez problemu nawet 500 kartek. Na co dzień sprawdzi się jednak równie dobrze model spinający 100 czy 150 kartek. Większe znaczenie ma to, ile urządzenie jest w stanie jednocześnie przedziurawić stron. Im więcej, tym oczywiście lepiej, bo praca będzie szybciej wykonana.
- Sposób działania – zdecydowanie najpopularniejsze są bindownice ręczne. Obsługuje się je za pomocą jednej lub dwóch dźwigni. Czasem trzeba tutaj użyć siły, gdy liczba kartek jest większa. Na rynku są też dostępne bindownice elektryczne.
- Rodzaj okładek – do wyboru są okładki twarde, miękkie, skórzane, z fakturą, transparentne, kolorowe itd. Warto sprawdzić, z którymi dana bindownica współpracuje.
Czy warto kupić bindownicę grzebieniową?
Bindownice to urządzenia, o których mówi się stosunkowo rzadko. Tymczasem są wciąż powszechnie wykorzystywane w wielu punktach ksero, sekretariatach czy biurach różnej wielkości. Niektóre osoby tego typu urządzenia mają nawet w domu lub mieszkaniu.
Bindownica to urządzenie, które pozwala na złączenie ze sobą dużej ilości kartek papieru (nawet do 500) i spięcie ich za pomocą specjalnego grzbietu. Najpopularniejsze na rynku są zdecydowanie bindownice grzebieniowe, gdyż pozwalają one w każdym momencie na dołożenie czy wyjęcie z grzebienia kartek papieru. W ten sposób nie trzeba drukować od nowa całej dokumentacji i jej bindować. Można szybko dokonać korekty, gdy tylko przyjdzie taka potrzeba.
Binduje się dokumenty w biurach czy prace zaliczeniowe na studia. Cały proces nie jest zbyt czasochłonny i skomplikowany. Wbrew pozorom bindownice są urządzeniami bardzo prostymi w obsłudze. Zdecydowana większość z nich to modele ręczne obsługiwane za pomocą tylko jednej lub dwóch dźwigni.