Soczewki kontaktowe miesięczne, jak sama nazwa wskazuje, są przeznaczone do noszenia przez okres 30 dni. Zdejmuje się je codziennie przed snem i zakłada z samego rana. Stanowią doskonałe rozwiązanie dla osób, które na co dzień są aktywne i trenują różnego rodzaju sporty. W przeciwieństwie do klasycznych soczewek jednodniowych, wymienia się je dopiero po miesiącu. W tym przypadku więc na rok wystarcza jedynie 12 par soczewek kontaktowych.

Ranking soczewek kontaktowych miesięcznych

 1. Soczewki kontaktowe CooperVision Biofinity Toric Aquaform
  Soczewki kontaktowe CooperVision Biofinity Toric Aquaform
  Sprawdź aktualną cenę
  Wysokiej jakości soczewki, które  nosić można przez całą dobę przez okres 30dni. Przeznaczone są do korekty astygmatyzmu. Soczewki wykonane są z nowoczesnego materiału Aquaform, które  posiada uwodnienie 48% i cechuje się wysoką przepuszczalnością tlenu. Produkt jest komfortowy w czasie noszenia, pozwala na nawilżenie i dotlenienie oczu. W zasadzie soczewki są niewyczuwalne i to niezależnie od czasu ich użytkowania. Wymienia się je raz na miesiąc.
 2. Soczewki Alcon Air Optix Aqua
  Soczewki Alcon Air Optix Aqua
  Sprawdź aktualną cenę
  Nowoczesne soczewki kontaktowe silikonowo-hydrożelowe z systemem nawilżającym AQUA, który znacznie zwiększa komfort ich noszenia. Wykonane są z materiału minimalizującego tempo odwodnienia. Dodatkowa powłoka zewnętrzna zwiększa przy okazji odporność soczewek na odkładanie się na ich powierzchni osadów białkowych. Mogą być one noszone nawet w czasie snu. Soczewki tego typu zapewniają bowiem oczom nawet 5 razy więcej tlenu niż klasyczne soczewki hydrożelowe.
 3. Soczewki kontaktowe Bausch & Lomb PureVision 2 HD
  Soczewki kontaktowe Bausch & Lomb PureVision 2 HD
  Sprawdź aktualną cenę
  Soczewki kontaktowe idealne dla kierowców oraz osób, które spędzają sporo czasu przy ekranie komputera. Za sprawą optyki wysokiej rozdzielczości High Definition TM w dużej mierze zmniejszają efekt halo oraz zjawisko olśnienia. Cechują się wysokim wskaźnikiem transmisji tlenu. Jednocześnie są bardzo cienkie i komfortowe w czasie codziennego użytkowania. Zapewniają doskonałe widzenie nawet przy kiepskim świetle otoczenia.
 4. Soczewki Cooper Vision Biofinity XR
  Soczewki Cooper Vision Biofinity XR
  Sprawdź aktualną cenę
  Wysokiej klasy miesięczne soczewki kontaktowe silikonowo-hydrożelowe odpowiednie nawet dla osób z dużą wadą wzroku (krótkowidzów i dalekowidzów). Za sprawą technologii Aquaform są miękkie, elastyczne i cechują się tlenoprzepuszczalnością na wysokim poziomie. Przekłada się to na komfort ich użytkowania oraz zdrowie oczu. Soczewki wykonane są z nowoczesnego materiału Comfilcon A i posiadają uwodnienie na poziomie 48%. Zabarwienie jasnoniebieskie pozwala na manipulowanie nimi.
 5. Soczewki kontaktowe EyeLove Exclusive Pro
  Soczewki kontaktowe EyeLove Exclusive Pro
  Sprawdź aktualną cenę
  Silikonowo-hydrożelowe soczewki miesięczne z filtrami UVB i UVA,które chronią oczy przed szkodliwym promieniowaniem. Posiadają asferyczną budowę, która znacznie poprawia jakość widzenia, także po zapadnięciu zmroku czy w trudnych warunkach pogodowych. Cechują się wysoką przepuszczalnością tlenu. Skutecznie wiążą wodę bez konieczności stosowania preparatów nawilżających różnego rodzaju. Soczewki te są ponadto bardzo elastyczne i łatwe do zakładania. Przeznaczone są do noszenia przez okres jednego miesiąca.

Jakie soczewki kontaktowe kupić?

Soczewki kontaktowe stanowią doskonałą alternatywę dla klasycznych okularów korekcyjnych. Wiele osób ma jednak problem z wyborem odpowiednich soczewek miesięcznych. Czym zatem warto się w tym przypadku kierować?

 • Materiał wykonania – soczewki miesięczne wykonane są z materiału hydrożelowego (o niskiej przepuszczalności tlenu, ale wysokim uwodnieniu) bądź silikonowo-hydrożelowego (wysoka przepuszczalność tlenu). Te drugie uważane są za zdecydowanie nowocześniejsze i zdrowsze. Jednak czasem w przypadku alergików czy osób o oczach wrażliwych lepszym wyborem są standardowe soczewki hydrożelowe.
 • Wskaźnik przepuszczalności tlenu – im wyższa przepuszczalność tlenu wyrażana w Dk/t,tym wyższy jest komfort użytkowania soczewek. Najlepsze pod tym względem są soczewki silikonowo-hydrożelowe. Jednak ich wadą jest często słabe uwodnienie i sztywność.
 • Uwodnienie – to parametr określający, jak dużą część szkieł kontaktowych stanowi w danym przypadku woda. W soczewkach hydrożelowych razem z zawartością wody, rośnie także przepuszczalność tlenu. W soczewkach silikonowo-hydrożelowych jest na ogół odwrotnie, a więc im wyższy wskaźnik przepuszczalności tlenu, tym mniejsza jest zawartość wody. Niektóre soczewki posiadają dodatkowo wbudowane wewnątrz materiału składniki nawilżające.
 • Moc sferyczna – to nic innego jak moc optyczna. Co ciekawe, jest ona niekiedy inna niż moc samych okularów. Wynika to z różnicy odległości okularów i soczewek kontaktowych od oka. W praktyce osoby z nadwzrocznością wymagają soczewek o mocy odrobinę wyższej, a krótkowidze o mocy niższej niż w przypadku okularów. Oczywiście parametr ten zawsze powinien określać okulista.
 • Promień krzywizny – kąt wypukłości gałki ocznej określany przez okulistę. Od niego zależy, czy soczewka dobrze przylega do oka.
 • Średnica – parametr uzależniony od wielkości rogówki. Okulista musi go określić, aby soczewka kontaktowa przykrywała rogówkę i nie powodowała żadnych zniekształceń.

Czy warto kupić miesięczne soczewki kontaktowe?

Miesięczne soczewki kontaktowe cieszą się dużą popularnością i trudno się temu dziwić. Przede wszystkim koszty ich noszenia są stosunkowo niskie, a przy tym są one wygodne i komfortowe mimo długiego użytkowania. Sprzedawane są na ogół w opakowaniach po 3 lub 6 sztuk, co rozwiązuje problem ich zakupu na 3 lub 6 miesięcy. Pod tym względem znacznie przewyższają soczewki jednodniowe, które należy wymieniać każdego dnia, co bywa uciążliwe.

Soczewki miesięczne wyróżniają się wysoką jakością wykonania. Na ogół produkowane są z nowoczesnego materiału hydrożelowego bądź silikonowo-hydrożelowego. Przepuszczają nawet 5 razy więcej tlenu do oka niż standardowe soczewki kontaktowe. Przekłada się to na duże bezpieczeństwo ich użytkowania. Soczewki kontaktowe tego rodzaju doskonale sprawdzają się w wielu sytuacjach, gdyż zapewniają pełną swobodę ruchów przez cały czas. Są idealnym rozwiązaniem dla osób aktywnych fizycznie, które na co dzień uprawiają różnego rodzaju sport – jazdę na nartach, bieganie, jazdę na rowerze itd.

Popularni producenci soczewek kontaktowych

Sklepy z soczewkami kontaktowymi warte uwagi