Sygnalizator brań (wędkarski) to urządzenie stosowane przez wędkarzy, które służy do sygnalizowania brań lub innych zdarzeń związanych z połowem ryb. Głównym celem sygnalizatora wędkarskiego jest poinformowanie wędkarza o tym, że zahaczył rybę lub że wystąpiła inna ważna sytuacja na końcówce wędki. Sygnalizatory wędkarskie są szczególnie przydatne podczas nocnego wędkowania lub gdy wędkarz chce się oddalić od wędki na jakiś czas.

Najlepszy sygnalizator brań – ranking

Jaki sygnalizator brań kupić? Nie da się ukryć, że to pytanie zadają sobie przede wszystkim wędkarze. Coraz częściej sprzęt tego typu jest wykorzystywany w czasie łowienia ryb. Przydaje się np. w czasie nocnego wędkowania, ale nie tylko. W wyborze konkretnego modelu na pewno nieco pomoże nasz kompleksowy ranking sygnalizatorów brań. Zachęcamy oczywiście do zapoznania się z tym zestawieniem i dokonywania zakupów.

 1. Sygnalizator wędkarski Prologic K3 Bite Alarm Set 3+1 zielony/żółty/czerwony (62040)
  Sygnalizator wędkarski Prologic K3 Bite Alarm Set 3+1 zielony/żółty/czerwony (62040)
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy kompletny zestaw sygnalizatorów brań – idealny dla wędkarzy, którzy poszukują zaawansowanych funkcji i niezawodności. Ten zestaw zapewnia kompleksową sygnalizację brań podczas wędkowania. W zestawie znajdują się trzy sygnalizatory brań oraz jeden odbiornik. Sygnalizatory posiadają jasne diody LED o różnych kolorach, które umożliwiają łatwe rozróżnienie brań. Diody LED są również regulowane, co pozwala dostosować ich jasność do warunków oświetleniowych wokół miejsca wędkowania.

 2. Elektroniczny sygnalizator brań Neco 92001
  Elektroniczny sygnalizator brań Neco 92001
  Sprawdź aktualną cenę
  Sygnalizator w tej cenie na drugim miejscu może dziwić, bo ciężko pobić wysoką jakość Prologic, ale jeśli weźmiemy pod uwagę cenę względem jakości – produkt Neco wypada genialnie! Profesjonalny zestaw sygnalizatorów brań, który z pewnością posłuży wędkarzowi przez wiele lat. Zawiera cztery różnokolorowe urządzenia oraz centralną jednostkę, które wszystkie korzystają z technologii LED, zapewniając doskonałą widoczność w każdych warunkach. Odróżnia dźwięk w zależności od kierunku płynięcia ryby, co ułatwia identyfikację brania. Wyposażony w funkcje nocnego podświetlania i czujnika zmierzchu. Regulacja czułości, tonu i głośności pozwala dostosować go do indywidualnych potrzeb. Odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne, idealny na każdą wyprawę. Komplet zapakowany jest w praktyczną walizkę z gąbką, która skutecznie chroni przed uszkodzeniami.
 3. Sygnalizatory brań Prologic Custom Smx Mkii 2+1 Czerwony/Zielony (64134)
  Sygnalizatory brań Prologic Custom Smx Mkii 2+1 Czerwony/Zielony (64134)

  Sprawdź aktualną cenę

  Nieco bardziej zaawansowany zestaw sygnalizatorów przeznaczonych dla wędkarzy karpiowych.  Zestaw zawiera dwa sygnalizatory i odbiornik, co umożliwia wędkarzom kontrolowanie aż trzech wędek jednocześnie. Sygnalizatory zostały wykonane z trwałych materiałów i charakteryzują się solidną konstrukcją, która zapewnia długotrwałe użytkowanie.  Każdy sygnalizator posiada wiele funkcji, które ułatwiają wędkarzom monitorowanie i reagowanie na brania ryb.

 4. Zestaw sygnalizatorów brań Anaconda Tiki Taka 3+1
  Zestaw sygnalizatorów brań Anaconda Tiki Taka 3+1

  Sprawdź aktualną cenę

  Zestaw sygnalizatorów Kompletny i profesjonalny system do sygnalizacji brań podczas wędkowania. Jest idealnym rozwiązaniem dla każdego wędkarza, który poszukuje niezawodnego i zaawansowanego sprzętu, który pomoże mu zwiększyć szanse na sukces. Zestaw składa się z trzech sygnalizatorów i jednego odbiornika. Sygnalizatory posiadają atrakcyjny design w nowoczesnym stylu, który nadaje im niepowtarzalny wygląd. Każdy sygnalizator jest wykonany z wysokiej jakości materiałów, co gwarantuje trwałość i odporność na warunki atmosferyczne.

 5. Zestaw sygnalizatorów wędkarskich Fox MK3 Swinger 4-rod Set
  Zestaw sygnalizatorów wędkarskich Fox MK3 Swinger 4-rod Set

  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalny zestaw sygnalizatorów wędkarskich, idealny dla wędkarzy, którzy chcą podnieść swoje doświadczenia w połowie ryb na wyższy poziom. Ten zestaw sygnalizatorów został wyprodukowany przez renomowaną markę Fox, która jest znana z tworzenia wysokiej jakości sprzętu wędkarskiego.  Komplet zawiera cztery sygnalizatory Fox MK3 Swinger, które są niezwykle precyzyjne i reagują na najmniejsze ruchy wędki.

 6. Mivardi zestaw sygnalizatorów Combo Easy 2+1 (rb)
  Mivardi zestaw sygnalizatorów Combo Easy 2+1 (rb)

  Sprawdź aktualną cenę

  Kompletny zestaw wędkarski, który obejmuje trzy elementy: dwie sygnalizatory brań (bite alarm) oraz odbiornik (receiver). Sygnalizatory brań są zamontowane na wędkach i reagują na ruchy i wibracje, sygnalizując w ten sposób pojawienie się ryby. Odbiornik połączony jest bezprzewodowo z sygnalizatorami brań i odbiera sygnały alarmowe, informując wędkarza o akcji.

Jaki sygnalizator brań kupić?

Sygnalizatory brań są na co dzień chętnie wykorzystywane przez zapalonych miłośników wędkowania. To urządzenia coraz bardziej rozbudowane pod względem funkcjonalności. Na jaki sprzęt postawić i czym trzeba się w tym przypadku kierować?

 • Rodzaj – wybór rozgrywa się w zasadzie między sygnalizatorem podwójnym (z dwoma sygnalizatorami i odbiornikiem) a pojedynczym (z jednym sygnalizatorem).  Sygnalizatory podwójne są bardziej wszechstronne, pozwalając na monitorowanie dwóch zestawów wędkarskich naraz, co jest przydatne podczas łowienia na kilku wędziskach. Sygnalizatory pojedyncze są bardziej kompaktowe i zazwyczaj tańsze. Są idealne dla osób, które preferują łowienie na jedno wędzisko naraz.
 • Typ sygnału – wybrać trzeba między dźwiękiem, światłem lub wibracjami jako formą sygnalizacji. Większość sygnalizatorów emituje charakterystyczne dźwięki, które informują o braniu ryby. Niektóre sygnalizatory posiadają diody LED, które migają lub świecą w momencie brania. Są poza tym sygnalizatory z dodatkowo wbudowanymi wibratorami.
 • Czułość – parametr ten określa,  jak łatwo dany sygnalizator zareaguje na ruch wędki lub branie ryby. Wybór zależy od osobistych  preferencji, ale warto wybrać sygnalizator z regulacją czułości, który można dostosować do różnych warunków łowienia.
 • Zasięg sygnału – w przypadku sygnalizatorów podwójnych trzeba sprawdzić zasięg sygnału między sygnalizatorami a odbiornikiem. Warto upewnić się, czy zasięg jest wystarczający, bo zdarzają się sytuacje, gdy wędkarz znajduje się od zestawu dość daleko.
 • Jakość wykonania – warto postawić oczywiście na  wykonany z wytrzymałych materiałów, który jest odporny na trudne warunki atmosferyczne, wodę i uszkodzenia mechaniczne. Liczy się solidne mocowanie i wygodne przyciski.
 • Zasilanie – nie bez znaczenia jest dodatkowo rodzaj zasilania sygnalizatora brań. Urządzenia tego typu mogą być zasilane bateriami, akumulatorami lub być ładowalne. Wybór to w dużej mierze kwestia indywidualnych preferencji w tym zakresie.

Czy warto kupić sygnalizator brań?

Wielu wędkarzy nie wyobraża sobie łowienia ryb bez odpowiedniego sygnalizatora brań. Powodów jest co najmniej kilka.  Taki sprzęt pozwala przede wszystkim  wędkarzowi skupić się na innych czynnościach, nie tracąc czasu na ciągłe przyglądanie się wędce. Dobry sygnalizator informuje o każdym braniu, co zwiększa skuteczność całego połowu. Dodatkowo umożliwia kontrolę kilku wędzisk jednocześnie, co jest szczególnie przydatne podczas łowienia na dużych jeziorach czy rzekach.

Ważne jest to, że sygnalizator daje wędkarzowi pewność, że żadne branie nie umknie jego uwadze, nawet w przypadku oddalenia się od miejsca wędkowania. Urządzenie to pozwala na nocne wędkowanie, gdy zaciemnienie utrudnia obserwację wędki. Warto wspomnieć także o tym, że sygnalizator może być używany w różnych warunkach atmosferycznych. Nie trzeba się martwić o jego uszkodzenie mechaniczne. Jest też odporny na działanie wilgoci. Sprzęt tego rodzaju nie jest przy tym trudny w obsłudze.

Popularni producenci sygnalizatorów brań

Podsumowanie rankingu sygnalizatorów brań

Sygnalizatory brań to urządzenia znane doskonale przede wszystkim wędkarzom. Dla innych osób pozostają natomiast nieco tajemnicze. Tego typu sprzęt, jak sama nazwa wskazuje, informuje o tzw. braniu. Wędkarz dzięki temu może mieć pewność, że nie ominie żadnej ryby, która złapała się na przynętę. Sygnalizatory brań to wbrew pozorom dość szeroka kategoria produktów. Dlatego przygotowaliśmy kompleksowy ranking sygnalizatorów brań. Prezentujemy w nim sprzęt, który zdobył zaufanie wielu wędkarzy.