Tablet do rysowania to bardzo wszechstronne urządzenie, które wykorzystywane jest do rysowania czy projektowania. Podłącza się je do komputera bezprzewodowo lub poprzez  kabel USB. Tablet graficzny pozwala na tworzenie obrazów, map, projektów CAD, schematów, odręcznych notatek itd. Nowoczesne tablety do rysowania mają kolorowe wyświetlacze. Pod tym względem przypominają standardowe tablety, ale w przeciwieństwie do nich pozwalają na rysowanie.

Ranking tabletów do rysowania

Tablety graficzne są idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie przepadają za rysowaniem za pomocą myszki. To też propozycja skierowana do osób, które chcą tworzyć i edytować obrazy cyfrowe różnego rodzaju. Jaki tablet do rysowania kupić dla siebie? Wybór na rynku w tym zakresie jest całkiem spory. Pomocny może okazać się nasz ranking tabletów do rysowania. Umieściliśmy w nim urządzenia, które cieszą się największym uznaniem wśród użytkowników sieci.

 1. Tablet do rysowania Xiaomi Graficzny Wicue Lcd Zielony (10″)

  Tablet do rysowania Xiaomi Graficzny Wicue Lcd Zielony (10
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy tablet graficzny w kolorze zielonym wyposażony w funkcjonalny rysik. Posiada wyświetlacz LCD o przekątnej 10 cali. Produkt jest idealny do rysowania, pisania czy robienia notatek. Sprawdzi się też jako zabawka dla niego starszych dzieci. Pisany tekst na ekranie pojawia się od razu. Atutem tego modelu jest przycisk pozwalający na usunięcie całej zawartości ekranu jednym ruchem ręki.

 2. Tablet Pro Kids do Rysowania LCD B/O

  Tablet Pro Kids do Rysowania LCD B/O
  Sprawdź aktualną cenę

  Przeznaczony przede wszystkim dla dzieci tablet do rysowania i szkicowania z ekranem 8,5 cala. Pokryty jest specjalną warstwa LCD i doskonale odwzorowuje pociągnięcia rysikiem. Za pomocą jednego przycisku ekran można błyskawicznie wyczyścić z całej treści. Z takiej zabawki ucieszy się z pewnością niejeden maluch. To świetne rozwiązanie podczas podróży. W skład zestawu poza tabletem wchodzi także rysik do malowania i pisania. Do wyboru są dwa warianty kolorystyczne – jasnoróżowy i jasnoniebieski.

 3. A Kidea Czarny Tablet Do Rysowania

  A Kidea Czarny Tablet Do Rysowania
  Sprawdź aktualną cenę

  Jednocześnie lekki i wytrzymały tablet do rysowania oraz pisania. Sprawdza się zarówno w domu, jak i w czasie podróży. Za pomocą jednego przycisku można usunąć cały zapis i zabawę rozpocząć od nowa. Atutem sprzętu jest bardzo czuła matryca, która pozwala na rysowanie rysikiem tak samo jak długopisem czy ołówkiem. Grubość linii zależy od siły nacisku. Urządzenie wyposażone jest w blokadę chroniąca przed przypadkowym usunięciem rysika.

 4. Tablet do rysowania Kik Graficzny Znikopis Dla Dzieci Rysunek 12″

  Tablet do rysowania Kik Graficzny Znikopis Dla Dzieci Rysunek 12
  Sprawdź aktualną cenę

  Niewielki rozmiarowo tablet do rysowania z ekranem 4,5 cala. Z powodzeniem zastępuje klasyczny blok rysunkowy bądź notatnik. Korzystać mogą z niego także osoby dorosłe. Urządzenie jest lekkie i bardzo łatwe w obsłudze. Po przyciśnięciu przycisku z koszem ekran zostaje wyczyszczony i pracę można rozpocząć od początku. Sprzęt nie emituje niebezpiecznego dla oczu ludzkich promieniowania. W skład zestawu poza samym tabletem wchodzą rysik i bateria.

 5. Tablet Megashop Graficzny Do Rysowania Znikopis Tablica Ścieralna Lcd + Rysik 8.5″

  Tablet Megashop Graficzny Do Rysowania Znikopis Tablica Ścieralna Lcd + Rysik 8.5
  Sprawdź aktualną cenę

  Estetycznie wykonany tablet do rysowania z ekranem LCD 8,5 cala. Można po nim swobodnie rysować lub pisać za pomocą dołączonego do zestawu rysika. W celu wyczyszczenia ekranu wystarczy nacisnąć jeden przycisk. Urządzenie doskonale nadaje się do tworzenia prostych notatek czy rysunków. To świetna zabawka dla wielu dzieci. Sprzęt posiada wbudowany uchwyt na rysik. Zasilany jest bateryjnie.

Jaki tablet do rysowania kupić?

Tablet do rysowania to świetny pomysł na prezent dla niejednego dziecka. Pozwala na rysowanie czy malowanie bez konieczności kupowania nieskończonych ilości kredek czy bloków rysunkowych. Jaki tablet graficzny wybrać dla dziecka i czym się przy tym kierować?

 • Wielkość – standardowe tablety do rysowania mają formaty od A6 do A4. Pracuje się na nich dość intuicyjnie. Nieco gorsze wrażenia dają pod tym względem tablety bez wyświetlacza, ale to kwestia przyzwyczajenia. Mniejsze tablety są bardziej poręczne i generują mniejsze zużycie energii, działają więc dłużej na baterii.
 • Czułość na nacisk – im lepszy tablet, tym jest ona większa, bardziej zróżnicowana. Najlepsze urządzenia oferują w zasadzie płynne wyczuwanie zmian nacisku rysika.
 • Jakość rysika – powinien być on wytrzymały i prosty w użyciu. Warto sprawdzić, czy ewentualnie zużyty rysik można wymienić na nowy. Duże znaczenie ma to, jak piórko leży w dłoni. Od tego bowiem zależy komfort jego użytkowania. Niektóre piórka wymagają ładowania.
 • Rodzaj – wyróżnić można kilka typów tabletów do rysowania. Urządzenia bezramkowe podłączane są do komputera. Posiadają rysik, ale efekt rysowania widać dopiero na monitorze komputera bądź laptopa – w odpowiednim programie graficznym. Są to tablety najtańsze, które w przypadku dzieci nie sprawdzają się zbyt dobrze. Są bowiem dość skomplikowane w działaniu. Tablety ekranowe są już dla dzieci dobrym wyborem. Czasami podłącza się je do komputera lub monitora. Na tablecie od razu widać efekt rysowania. Ponadto warto wspomnieć o tabletach multifunkcyjnych, które pozwalają nie tylko na rysowanie czy malowanie, ale i przeglądanie internetu, robienie zdjęć itd. Są to urządzenia bardzo uniwersalne. Bywają jednak mniej czułe na dotyk piórka.
 • Bateria – od niej zależy żywotność urządzenia. Standardowo tablety do rysowania wytrzymują od kilku do nawet kilkunastu godzin pracy.
 • Waga – ma spore znaczenie w przypadku małych dzieci, które mogą nie mieć siły na utrzymanie ciężkiego urządzenia.

Czy warto kupić tablet do rysowania?

Tak naprawdę tablety do rysowania zostały zaprojektowane dla profesjonalnych artystów, a więc malarzy, grafików komputerowych czy architektów. Obecnie są to jednak urządzenia ogólnodostępne, po które chętnie sięgają osoby szkicujące czy malujące na co dzień. Zakupić je można bez problemu i to w coraz bardziej atrakcyjnej cenie. Dzisiaj tablet graficzny stał się ciekawą alternatywą dla standardowej myszki, która jest mniej dokładna niż rysik będący elementem takiego tabletu do rysowania.

Tego typu urządzenie pozwala błyskawicznie przelać na ekran różnego rodzaju rysunki, dzieła. To doskonała alternatywa dla kartki papieru, farbek, kredek lub ołówka. Coraz częściej tablety do rysowania kupuje się nawet dzieciom. Dzięki nim mogą one oswoić się z nowoczesną technologią. Dostrzegają to, że urządzenia elektroniczne służą nie tylko do oglądania bajek, przeglądania internetu czy grania w gry komputerowe. Można je bowiem wykorzystywać np. do rysowania i malowania.

Popularni producenci tabletów do rysowania

Sklepy warte uwagi

Podsumowanie rankingu tabletów do rysowania

Tablety do rysowania to niepozorne urządzenia, które cieszą się coraz większą popularnością na rynku. Mowa tutaj nie tylko o profesjonalnych tabletach graficznych dla designerów i architektów, ale i o prostych tabletach do rysowania, które wykorzystywane mogą być także przez dzieci. Jest to świetna alternatywa dla bloku rysunkowego, ołówka i kredek. Dzięki temu dziecko może rysować do woli, nie przejmując się w zasadzie niczym. W wyborze odpowiedniego urządzenia dla malucha pomoże z pewnością nasz ranking tabletów do rysowania.