Zdecydowana większość osób korzysta przynajmniej z jednego urządzenia mobilnego. Jedni nie wyobrażają swojego funkcjonowania bez smartfona, inni bez tableta, a jeszcze inna grupa bez aparatu. Każda z tych rzeczy musi być zasilana. Co się dzieje, gdy wyjeżdżamy i nie mamy pod ręką ładowarki lub po prostu nie mamy możliwości, aby dane urządzenie naładować? Wtedy do akcji wkracza powerbank. Jest to gadżet, który zyskał ostatnio ogromną popularność. Powerbank doczekał się kilku swoich nazw. Nazywany jest często zewnętrzną baterią, przenośną ładowarką, akumulatorem lub po prostu bankiem energii.

Dlaczego wszyscy się nim zachwycają i dlaczego każdy chce go mieć w swoim wyposażeniu? Zapewne dlatego, że naprawdę może uratować komuś „życie”, w momencie gdy rozładuje mu się telefon, tablet czy aparat. Powerbank swoim kształtem i wielkością przypomina smartfona. Dzięki swoim niewielkim wymiarom można go ze sobą wszędzie zabrać i bez problemu zmieścić do kieszeni. W środku powerbanka znajduje się bateria litowo-polimerowa lub litowo-jonowa. Bateria jest taka sama jak w smartfonach. Różnią się natomiast pojemnością, która jest kluczowym parametrem każdego powerbanka. Pojemność zwykle wynosi od 2 000 do 20 000 mAh. Przenośną baterię można więc naładować i zabrać ze sobą, by w razie jakiejkolwiek potrzeby podłączyć do niej tablet, smartfon lub inne urządzenie. Gdy podłączymy powerbanka do określonego urządzenia za pomocą kabla USB z odpowiednią końcówką, powerbank będzie pełnił rolę gniazdka elektrycznego.

Ranking powerbanków

Stworzony przez nas ranking powerbanków, obejmuje urządzenia, które są przez was najczęściej wybierane, cechują się wysoką popularnością, jakością wykonania i oczywiście znakomitymi parametrami. Jeśli nie wiesz jaki model powerbanka kupić, mamy nadzieję, że nasz ranking okaże się odpowiedzią na wszystkie Twoje rozterki.

 1. Powerbank Xiaomi 2C 20000 mAh
  Powerbank Xiaomi 2C 20000 mAh
  Sprawdź aktualną cenę

  Pierwsze miejsce naszego rankingu należy do powerbanka Xiaomi 2C.
  Urządzenie o pojemności 20 000 mAh, skierowane jest do użytkowników, którzy cenią sobie dużą pojemność, przy jednoczesnym zachowaniu niewielkich wymiarów i wagi. Na co warto zwrócić swoją uwagę przy zakupie tego modelu? Również na litowo-polimerowe ogniwa, które cechują się podwyższoną gęstością. Dzięki temu, powerbank Xiaomi 2C znakomicie nadaje się na długie wyjazdy i jest idealnym towarzyszem każdej wyprawy, ponieważ posiada podwójny port USB wspierający szybkie ładowanie. Atrakcyjna cena dodatkowo przemawia za wyborem tego modelu.
 2. Adata P20000D 20000 mAh
  Adata P20000D 20000 mAh
  Sprawdź aktualną cenę
  To flagowy powerbank, który zapewnia 20 000 mAh pojemności. Dzięki niej, można swobodnie się przemieszczać przez kilka dni, nie stresując się i nie martwiąc o rozładowane baterie. Wysokiej jakości powerbank został wyposażony w precyzyjny wyświetlacz cyfrowy, którego zadaniem jest informowanie o poziomie naładowania. Charakterystycznymi cechami tego modelu są dwa porty USB i latarka LED zapewniająca dodatkową użyteczność i bezpieczeństwo. Powerbank Adata wykorzystuje baterie litowo-jonowe, przeznaczone do wielokrotnego ładowania. W opisywanym modelu zastosowano wytrzymałą obudowę, która zagwarantuje nam długą i stabilną pracę.
 3. Powerbank Adata P12500D 12500mAh
  Adata P12500D 12500mAh
  Sprawdź aktualną cenę
  W porównaniu do poprzedników, ten model powerbanku posiada 12 500 mAh pojemności. Mimo tego, urządzenie daje naprawdę spore możliwości mobilności, a także gwarantuje wygodę ładowania ze względu na wyposażenie w dwa porty USB. Obecność precyzyjnego wyświetlacza cyfrowego pozwala na uzyskanie informacji o poziomie naładowania urządzenia. Co możemy jeszcze napisać o powerbanku Adata P12500D? Oczywiście to, że oprócz atrakcyjnej ceny, mamy zagwarantowaną wysoką jakość i trwałość urządzenia. Powerbank oferuje wysoką odporność na różnego rodzaju wstrząsy, uderzenia, ogień i na inne zagrożenia.
 4. Przenośna ładowarka TP-LINK 10400mAh
  Powerbank TP-LINK 10400mAh
  Sprawdź aktualną cenę
  Powerbank TP-LINK posiada baterię o pojemności 10 400 mAh, co przekłada się na możliwość naładowania telefonu wiele razy. Decydując się na zakup tego modelu, decydujemy się na praktyczne i wygodne funkcje urządzenia. Oprócz dwóch portów USB, wyposażenia w wiele systemów zabezpieczeń, chroniących przez zwarciem, zbyt dużym natężeniem i napięciem a także przed przegrzaniem, powerbank posiada również wbudowaną latarkę i diody LED.
 5. Bank energii Samsung P1100 10000 mAh
  Samsung P1100 10000 mAh
  Sprawdź aktualną cenę
  Ostatnie, ale nie najgorsze miejsce naszego rankingu zajmuje powerbank Samsung P1100, o mniejszej pojemności baterii wynoszącej 10 000 mAh. Powerbank został wyposażony w obsługę funkcji Samsung AFC i Quick Charge 2.0, dzięki którym mamy zapewnione naprawdę szybkie ładowanie urządzeń. Prezentowany model, pozwala na ładowanie urządzeń o niskim natężeniu prądu. Dzięki zabezpieczeniom nie musimy się martwić o nadmiernymi poziomami prądu. Warto tutaj wiedzieć, że powerbank jest kompatybilny nie tylko dla urządzeń Samsung.

Jaki powerbank kupić?

Powerbank jest urządzeniem do zadań specjalnych. Oferta powerbanków na rynku jest szeroka i naprawdę zróżnicowana. By wybrać odpowiedni powerbank, który spełni nasze oczekiwania, koniecznie musimy zwrócić swoją uwagę na kilka kluczowych parametrów.

 • pojemność – to jeden z najważniejszych i kluczowych parametrów jakim powinniśmy się kierować przy zakupie powerbanka. Różnorodne modele powerbanków posiadają rozmaitą pojemność. Waha się ona w przedziale od 400 mAh do nawet 40 000 mAh. Rozbieżności są tutaj ogromne. By jednak wybrać idealny model dla siebie, warto się zastanowić nad tym, jakie urządzenia będą podłączane do ładowania do powerbanka. Wtedy określimy potrzebną pojemność, jaką faktycznie będziemy w stanie zużyć. Jeśli będziemy chcieli naładować baterię smartfona lub tabletu więcej niż raz, to warto zdecydować się na zakup powerbanka o większej pojemności.
 • ilość wejść USB – pamiętajmy, że wybierając powerbank z jednym wejściem USB, nie będziemy w stanie naładować więcej niż jednego urządzenia jednocześnie. Trzeba być przezornym i najlepiej decydować się na powerbanki posiadające dwa gniazda USB.
 • maksymalny prąd wyjściowy – to parametr, który decyduje o tempie ładowania różnych urządzeń. Nie pomijajmy tego przy wyborze określonego modelu powerbanka.
 • jakość wykonania i design – najlepszy wybór to powerbanki solidnie wykonane, które nie zarysują się i nie będą aż tak narażone na uszkodzenia.

Inne parametry zwiększające komfort użytkowania:

 • ekran LCD – wyświetlacz LCD to naprawdę wygodny sposób, by zapoznać się z poziomem naładowania powerbanka.
 • lampka LED – dodatek, który może się przydać w wielu sytuacjach. Latarka LED daje całkiem mocne światło i nie zużywa przy tym wiele energii.
 • ładowarka solarna – powerbank też należy od czasu do czasu naładować. Jeśli powerbank jest jednocześnie ładowarką solarną, bez problemu możemy go naładować bez konieczności podłączania go do zasilania.
 • brelok – powerbanki cechują się różnorodnymi gabarytami. Jeśli zdecydujemy się na zakup bardzo małego urządzenia, dobrze aby miał on brelok lub uchwyt, dzięki któremu będziemy mogli przyczepić go np. do kluczy.

Czy warto kupić powerbank?

Smartfony, tablety i inne mobilne urządzenia przy długotrwałym użytkowaniu mogą wymagać doładowania baterii. Chyba każdy zdaje sobie sprawę z tego, że nie zawsze jest możliwość, by skorzystać z klasycznej ładowarki. Wtedy bardzo potrzebny i przydatny okazuje się powerbank.

Czy warto go kupić? Oczywiście, że tak. Dzięki niemu, już zawsze będziemy zabezpieczeni przed ewentualnym rozładowaniem się danego urządzenia. Trzeba przyznać, że są sytuacje, w których nie możemy sobie pozwolić na to by np. nasz telefon był rozładowany. Powerbank można wykorzystać w każdym momencie i w każdym miejscu. Oprócz wcześniej wspomnianego smartfona i tabletu, poowerbankiem możemy także naładować aparaty cyfrowe, kamery, smartwatche oraz nawigacje samochodowe. Zakup powerbanku wymaga od nas wydania kilkudziesięciu złotych. Modele, które charakteryzują się większą pojemnością baterii są odpowiednio droższe. Warto więc zwracać uwagę na dodatkowe funkcje, które mogą nam się przydać, ale nie muszą. Duża różnorodność urządzeń w tej kategorii zdecydowanie utrudnia nam dokonanie odpowiedniego wyboru. W takiej sytuacji, warto zapoznać się z przygotowanym przez nas rankingiem topowych powerbanków, który stanowi znakomity punkt wyjścia do zakupu tego urządzenia.

Popularni producenci powerbanków

Sklepy z powerbankami warte uwagi