Stacjonarny telefon bezprzewodowy jest urządzeniem pozwalającym komunikować się na odległość. Jednocześnie nie posiada jednak kabla, co znacznie zwiększa komfort jego użytkowania w domu czy pracy. Osoba, która prowadzi rozmowę przez taki telefon, nie jest ograniczona kablem. Może więc w tym samym czasie zajmować się innymi rzeczami czy po prostu spacerować. Nowoczesne telefony stacjonarne bezprzewodowe cechują się przy tym naprawdę niezłymi parametrami technicznymi.

Ranking telefonów stacjonarnych bezprzewodowych

 1. Telefon stacjonarny Panasonic KX-TG6812PDB
  Telefon stacjonarny Panasonic KX-TG6812PDB
  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalny stacjonarny telefon bezprzewodowy z funkcją redukcji szumów. Z urządzenia korzystać można również w przypadku awarii zasilania. Baza w razie przerwy w dostawie prądu zasilana jest przez pewien czas energią zmagazynowaną w słuchawce. Ciekawym rozwiązaniem jest inteligentny klawisz NR, który miga w sposób zależny od sytuacji. Pozwala na wyświetlenie listy nieodebranych połączeń, wyłączenie dźwięku alarmu czy odebranie połączenia przychodzącego.
 2. Telefon stacjonarny SIEMENS Gigaset C530
  Telefon stacjonarny SIEMENS Gigaset C530
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesny telefon bezprzewodowy, który pozwala na 14 godzin rozmów bez przerwy. Wyróżnia się nowoczesnym designem, a przy tym jest  łatwy w obsłudze. Umożliwia skonfigurowanie własnego wygaszacza ekranu czy profilu dźwiękowego. Oferuje bardzo dobrą jakość dźwięku HSP również w trybie głośnomówiącym. Klawiatura urządzenia wykonana jest z wysokiej jakości materiałów. W książce telefonicznej tego modelu zapisać można 150 kontaktów – dla każdego aż trzy numery i pełne dane kontaktowe.
 3. Telefon stacjonarny Panasonic KX-TG6811PDB
  Telefon stacjonarny Panasonic KX-TG6811PDB
  Sprawdź aktualną cenę

  Stacjonarny telefon bezprzewodowy z funkcją CLIP, która umożliwia identyfikację numeru połączenia przychodzącego przed odebraniem rozmowy. Posiada wbudowaną książkę telefoniczną na 120 kontaktów. Ciekawym rozwiązaniem jest podświetlana klawiatura ułatwiająca korzystanie z telefonu w ciemności. Tryb głośnomówiący pozwala na przekierowywanie rozmów ze słuchawki prosto na głośnik bazy. Telefon posiada do 6 par dodatkowych słuchawek. Pozwala na 15 godzin rozmowy bez przerwy.
 4. Telefon stacjonarny SIEMENS GIGASET A120 DUO
  Telefon stacjonarny SIEMENS GIGASET A120 DUO
  Sprawdź aktualną cenę

  Stacjonarny telefon bezprzewodowy z dwoma słuchawkami. Cechuje się nowoczesnym designem. Wyposażony jest w wyświetlacz o przekątnej 1,4 cala oraz system CLIP pozwalający na identyfikację numeru przychodzącego. Książka telefoniczna mieśi 50 wpisów, a lista ponownego wybierania 10 ostatnich numerów. Przyciski 2-9 umożliwiają szybkie wybieranie numerów. Do wyboru w przypadku tego telefonu jest 10 dzwonków i 5 poziomów głośności. Osobny dzwonek można ustawić dla budzika.
 5. Telefon stacjonarny Panasonic KX-TG 1611PDH
  Telefon stacjonarny Panasonic KX-TG 1611PDH
  Sprawdź aktualną cenę

  Łatwy w obsłudze bezprzewodowy telefon stacjonarny ze sporych rozmiarów ekranem LCD. Posiada nowoczesną słuchawkę bezodciskową i książkę telefoniczną mieszczącą 50 wpisów. Na uwagę zasługują również wbudowany budzik i zegar , opcja połączenia konferencyjnego czy możliwość montażu na ścianie. Urządzenie oferuje kilka różnych dzwonków do wyboru. Rozmowę przychodzącą można odebrać za pomocą dowolnego klawisza na klawiaturze.

Jaki bezprzewodowy telefon stacjonarny kupić?

Bezprzewodowe telefony stacjonarne wbrew pozorom nadal cieszą się dużą popularnością w firmach czy domach prywatnych. Są to urządzenia o wielu zaletach. Czym jednak w szczególności należy się kierować, przy zakupie takiego telefonu?

 • Rodzaj – do wyboru są modele z jedną lub dwiema słuchawkami. Te drugie są odpowiednie do dużych domów i firm.
 • Typ wyświetlacza – do wyboru są wyświetlacze monochromatyczne i kolorowe. Niekiedy wyświetlacz pełni dodatkowo funkcję ekranu odbierającą transmisję obrazu.
 • Funkcjonalność – poza funkcjami dodatkowymi, a więc odbieranie i wykonywaniem połączeń czy listą kontaktów, telefony stacjonarne bezprzewodowe oferują inne rozwiązania m.in. rozmowy video, przekazywanie połączeń na telefon komórkowy czy połączenia konferencyjne.
 • Maksymalny czas rozmów – to parametr, który decyduje o szybkości rozładowywania się słuchawki w czasie prowadzonej rozmowy telefonicznej.
 • Pojemność książki telefonicznej – to funkcja bardzo przydatna, bo nie trzeba dzięki niej pamiętać wszystkich numerów telefonów czy spisywać ich w notesach. Najnowsze modele posiadają książki telefoniczne mieszczące nawet 200 kontaktów. W menu wielu telefonów jest również możliwość wyboru skróconego wybierania 10 numerów. Do każdego klawisza przyporządkować można jeden, często wybierany numer. Potem wystarczy go wcisnąć, aby połączyć się z daną osobą.
 • Identyfikacja abonenta wywołującego – funkcja CLIP, która polega na wyświetleniu numery osoby dzwoniącej. Nie jest to jednak usługa bezpłatna. Wymaga ponadto aktywowania u operatora. Jest jednak bardzo przydatna. Niektóre telefony pozwalają ponadto na zapamiętywanie ostatnich połączeń przychodzących i wychodzących.
 • Automatyczna sekretarka – to funkcja przydatna dla osób, które często przebywają poza domem. Dzięki temu dzwoniąca osoba może zostawić wiadomość głosową. Maksymalna długość nagrań bywa przy tym uzależniona od wybranego modelu telefonu.

Czy warto kupić bezprzewodowy telefon stacjonarny?

Stacjonarne telefony bezprzewodowe cieszą się od lat niezmiennie dużą popularnością zarówno w firmach, jak i domach prywatnych. Nie zostały więc całkowicie zastąpione przez telefony komórkowe.

Są to urządzenia w dużej mierze mobilne. Ze słuchawką można się bowiem oddalić od bazy na sporą odległość, bez żadnego uszczerbku na jakości prowadzonej rozmowy telefonicznej. W tym samym czasie można zająć się innymi czynnościami lub po prostu spacerować. Użytkownika nie ogranicza bowiem w żadnym stopniu przewód zasilający. Telefony tego rodzaju są wbrew pozorom nowoczesne i intuicyjne w obsłudze. Posiadają nie tylko dużych rozmiarów wyświetlacz, ale i sporo funkcji dodatkowych np. budzik.

Stacjonarny telefon bezprzewodowy to doskonała alternatyw dla klasycznego smartfona. Takie urządzenia są szczególnie polecane osobom starszym, które mają problem z opanowaniem nowoczesnych telefonów komórkowych. W ich pamięci wpisać można co najmniej kilkadziesiąt kontaktów. Dodatkowo najczęściej wybierane numery można często wybierać skrótowo po wciśnięciu określonego klawisza.

Popularni producenci bezprzewodowych telefonów stacjonarnych

Sklepy z telefonami stacjonarnymi warte uwagi