Fotel biurowy to jeden z podstawowych elementów każdego biura czy gabinetu. Jest meblem pozwalającym na przyjęcie komfortowej pozycji siedzącej umożliwiającej wygodną pracę przy biurku. Przy czym nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak duże znaczenie dla zdrowia i samopoczucia ma dobrze wybrany fotel biurowy. Musi być on dopasowany do wzrostu i sylwetki ciała osoby na nim siedzącej. Siedzenie w niewłaściwej pozycji prowadzi bowiem  do wielu groźnych i bolesnych chorób.

Ranking foteli biurowych

 1. Giosedio Fotel Konferencyjny Fbk004R Z Podnóżkiem, Rozkładane Oparcie
  Giosedio Fotel Konferencyjny Czarny Z Czerwoną Nicią Fbk004R Z Podnóżkiem, Rozkładane Oparcie
  Sprawdź aktualną cenę

  Elegancki fotel konferencyjny z chromowaną gwieździstą podstawą wykończoną teleskopową prowadnicą. Posiada gumowe, wciskane kółka i tapicerowane podłokietniki. Wyposażony jest w mechanizm pozwalający na szerokokątne odchylanie oparcia. Ciekawym rozwiązaniem jest ponadto wysuwane podparcie pod nogi i pneumatyczna regulacja wysokości. Fotel ma dodatkowo mechanizm multiblok umożliwiający odchylanie go w całości. Całość wykonana jest ze skóry ekologicznej.
 2. Elgo Fotel Biurowy
  Elgo Fotel Biurowy Czarny
  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalny fotel biurowy z poszyciem ze skóry ekologicznej. Dzięki temu jest łatwy do utrzymania w czystości i bardzo wytrzymały. Posiada zintegrowany, wygodny zagłówek, ergonomiczne podłokietniki, specjalnie wyprofilowane siedzisko, wbudowany podnóżek oraz wytrzymałe kółka z poliuretanu. Jego konstrukcja gwarantuje pełną stabilność. Fotel wyposażony jest w regulację wysokości siedziska i mechanizm pochyłu oparcia. Ciekawym rozwiązaniem jest tryb masażu.
 3. Fotel – Nowy Styl – Enjoy – Ergohuman
  Fotel - Nowy Styl - Enjoy - Ergohuman
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesny fotel biurowy z mechanizmem synchronicznym ENJOY. Posiada pięcioramienną podstawę wykonaną z wysokiej jakości polerowanego aluminium . Wyposażony jest w regulację głębokości siedziska i klasyczny podnośnik pneumatyczny. Ciekawie prezentuje się z uwagi na zagłówek, oparcie i siedzisko, które są siatkowe. Całość utrzymana jest w eleganckiej, czarnej kolorystyce. Kółka są dopasowane idealnie do twardych powierzchni. Maksymalne obciążenie fotela to 110 kg.
 4. Giosedio Gp Racer Gpr041
  Giosedio Gp Racer Czarno-Czerwony Gpr041
  Sprawdź aktualną cenę

  Czarno-czerwony fotel biurowy idealny również dla graczy. Wykonany jest ze skóry ekologicznej w kolorze czarnym i czerwonej siatki membranowej. Posiada specjalne wsparcie dla lędźwi i mechanizm TILT, który pozwala na odchylanie fotela do tyłu (funkcja kołyski). Regulowana jest również wysokość fotela. Na uwagę zasługują ponadto lakierowana, gwieździsta podstawa z maskownicą teleskopową, gumowe, wciaskane kółka czy pneumatyczna regulacja wysokości.
 5. Nowy Styl Fotel Hit
  Nowy Styl Fotel Hit
  Sprawdź aktualną cenę

  Wygodny fotel biurowy z wysokim  oparciem oraz podpórką części lędźwiowej. Posiada tapicerowane siatką i ekoskórą oparcie oraz siedzisko. Całość utrzymana jest w stonowanej, czarnej kolorystyce, która pasuje do większości aranżacji. Podłokietniki wykonane są z tworzywa sztucznego wysokiej jakości. Fotel posiada nowoczesny mechanizm TILT umożliwiający bujanie się i blokowanie danej pozycji mebla. Ciekawie prezentuje się stalowa, chromowana podstawa jezdna.

Jaki fotel biurowy kupić?

Wybór fotela biurowego nie jest wbrew pozorom rzeczą prostą. Nie należy w tym przypadku kierować się jedynie ceną czy wyglądem. Fotel musi być bowiem przede wszystkim wygodny i ergonomiczny. Co więc trzeba wziąć szczególnie pod uwagę podczas jego zakupu?

 • Wysokość – fotel biurowy musi być regulowany w taki sposób, aby siedząca na nim osoba mogła zgiąć nogi w kolanach pod kątem prostym. Krzesła za niskie i zbyt wysokie nie pozwalają na właściwe rozłożenie ciężaru ciała wzdłuż kręgosłupa. Skończyć się to może źle.
 • Podłokietniki – dobrym rozwiązaniem są modele z regulowanymi podłokietniki. Są to elementy, które ręce powinny wspierać przez cały czas, a nie jedynie podczas przerw.
 • Oparcie – powinno być ono profilowane. Dobrze, gdy posiada podparcie lędźwiowe, które można dopasować do wzrostu osoby siedzącej na fotelu. Dobrej klasy mebel musi umożliwiać oparcie się w każdej chwili. W praktyce dobrze sprawdzają się fotele z odchylanym oparciem, które pozwala w czasie przerwy na odciążenie pleców.
 • Siedzisko – musi być miękkie, ale raczej niezbyt głębokie.
 • Wentylacja – fotele, które są tapicerowane tkaninami naturalnymi czy skórą naturalną wentylacji nie potrzebują. Jednak już w przypadku skóry ekologicznej jest ona przydatna. Zwiększa bowiem komfort pracy, a przy okazji trwałość fotela.
 • Materiał – dla użytkownika krzesła spore znaczenie ma materiał, z którego wykonane są siedzisko i oparcie fotela. Do wyboru jest przede wszystkim skóra ekologiczna, skóra naturalna, tkanina bądź tworzywo sztuczne. Skóra i materiały plastikowe są higieniczne i łatwe do utrzymania w czystości. Jednak wymagają odpowiedniej wentylacji.
 • Podnóżek – to element coraz częściej spotykany w nowoczesnych fotelach biurowych. Pozwala wyeliminować ucisk na tylną powierzchnię ud i zmniejsza ryzyko zahamowania krążenia krwi w nogach. Poprawia więc w dużej mierze komfort pracy.

Czy warto kupić fotel biurowy?

Fotel biurowy to tak naprawdę nieodłączny element każdego biura czy gabinetu. Warto przy tym jego wyborowi poświęcić nieco czasu, bo ma to większe znaczenie niż się wielu osobom może wydawać.

Zakup dobrej jakości fotela biurowego to przede wszystkim inwestycja we własne zdrowie. Człowiek każdego dnia w pracy i nie tylko spędza wiele godzin w pozycji siedzącej przed komputerem itd. To dla organizmu zdrowe oczywiście nie jest. Stąd też ogromne znaczenie ma przystosowanie miejsca pracy do swoich potrzeb. Pozwala to na uniknięcie wielu problemów zdrowotnych, w tym uciążliwych bólów kręgosłupa czy problemów z krążeniem.

Dodatkowo praca na ergonomicznym fotelu jest przyjemniejsza i bardziej wydajna niż w przypadku starych, zniszczonych mebli. Człowiek siedząc w komfortowych warunkach, może skupić się na swoich obowiązkach i poświęcić im całą swoją uwagę. Warto przy tym pamiętać, że zakup wysokiej jakości fotela biurowego to tak naprawdę inwestycja na długie lata. Są to bowiem meble wytrzymałe oraz bardzo trwałe, które można łatwo utrzymać w czystości.

Popularni producenci foteli biurowych

Sklepy warte uwagi