Trymer do brody to po prostu strzyżarka przeznaczona dla mężczyzn do golenia wąsów i brody. W przeciwieństwie do standardowej golarki posiada funkcję regulacji długości strzyżenia. Dzięki czemu można kontrolować długość oraz kształt swojego zarostu. Za sprawą trymera można uzyskać pożądany efekt stylizacji. Jest to urządzenie niewielkich rozmiarów o zaskakująco długiej historii. Pierwsze trymery powstały bowiem ponad sto lat temu. Jednak dopiero od kilku lat cieszą się większą popularnością.

Ranking trymerów do brody

 1. Trymer do brody Philips OneBlade Pro QP6520/20
  Trymer do brody Philips OneBlade Pro QP6520/20
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesna golarka hybrydowa 3w1 do brody wykorzystujący technologię OneBlade. Doskonale radzi sobie z każdym rodzajem zarostu. Goli, przycina i modeluję brodę oraz wąsy. Za sprawą nasadki z 14 ustawieniami długości zapewnia wygodne i komfortowe golenie. Sprawdza się zarówno podczas golenia na sucho, jak i na mokro, bez efektu podrażnionej skóry. Posiada nowoczesną, wodoodporną konstrukcje i ostre ostrza.
 2. Trymer BRAUN Multigroomer MGK7020
  Trymer BRAUN Multigroomer MGK7020
  Sprawdź aktualną cenę
  Wielofunkcyjny trymer, który spełnia aż 10 różnych funkcji. Tworzy linie i kontury, goli na gładki, strzyże zarost o różnej długości, pozwala na stylizowanie fryzury czy przycinanie włosów w uszach i nosie. Urządzenie pozwala na strzyżenie zarostu w zakresie od 0,5 do aż 21 mm. Wytrzymały silnik z czujnikiem nie traci mocy nawet przy cięciu włosów grubych i splątanych. Urządzenie jest wodoodporne – używać można go nawet pod prysznicem. Nadaje się do mycia pod bieżącą wodą. Posiada wydajną baterię litowo-jonową.
 3. Trymer do brody BABYLISS E886E
  Trymer do brody BABYLISS E886E
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesny trymer z 48 ustawieniami długości strzyżenia. Pracuje na akumulatorze aż 60 minut w przypadku pełnego naładowania. posiada wysokiej jakości ostrza ze stali nierdzewnej, które nie wymagają oliwienia. Produkt jest wodoodporny i używać go można także pod prysznicem czy myć pod bieżącą wodą. Za sprawą wyświetlacza LED można szybko sprawdzić wybraną długość strzyżenia. W skład zestawu wchodzi również szczoteczka do czyszczenia i stacja ładująca.
 4. Trymer Philips Multigroom series 5000 9w1 MG5720/15
  Trymer Philips Multigroom series 5000 9w1 MG5720/15
  Sprawdź aktualną cenę

  Trymer z 9 nasadkami, który nadaje się do golenia w zasadzie całego ciała. Po jednym naładowaniu działa aż do 80 minut. Jest urządzeniem wodoodpornym, które można myć pod bieżącą wodą czy używać pod prysznicem. Na uwagę zasługuje także technologia DualCut z dwustronnie ostrzonymi elementami tnącymi. W skład zestawu wchodzi również wygodny pokrowiec do przechowywania dołączonych do opakowania nasadek. Trymer wykonany jest ze stali szlachetnej.
 5. Trymer do brody Remington PG6130
  Trymer do brody Remington PG6130
  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalny trymer z tytanowymi, samoostrzącymi się ostrzami. W skład zestaw wchodzi 5 wymiennych nasadek i 4 wymienne końcówki. Urządzenie jest bezprzewodowe. Działa bez przerwy nawet do 40 minut. Końcówki można myć pod bieżącą wodą. Grzebień posiada regulację długości strzyżenia w zakresie od 2 do 20 mm. Na uwagę zasługuje również wbudowany wskaźnik ledowy. Urządzenie jest w pełni naładowane po 16 godzinach.

Jaki trymer do brody kupić?

W zasadzie trymer służy co strzyżenia brody i wąsów, ale przy okazji można przy jego pomocy usunąć zbędne owłosienie np. z nosa czy uszu. Dodatkowo wcale nie trzeba pozbywać się zarostu w całości. Pozwala na uzyskanie zarostu idealnie równej długości. Czym warto kierować się przy jego zakupie?

 • Regulacja długości zarostu – to niezwykle ważny parametr w przypadku trymera. W praktyce wybór długości zarostu odbywa się przy pomocy suwaków, pokręteł bądź wymiennych nasadek. Nowoczesne modele posiadają wyświetlacz. Dzięki temu długość trymera można ustawić z dokładnością co do 0,5 mm. Trymery często mają także blokadę długości. W ten sposób ustawiona długość nie może być przez przypadek zmieniona.
 • Ostrza – odgrywają one bardzo ważną rolę. Dobrym rozwiązaniem są ostrza, których nie trzeba oliwić. Niektóre urządzenia posiadają jednak funkcję samooliwienia, co jest rozwiązaniem bardzo wygodnym. Inne wyposażone są w mechanizm samoostrzący. Ostrza najlepszych trymerów wykonane są ze stali nierdzewnej. Czasami mają dodatkowo powłokę tytanową zwiększającą ich trwałość.
 • Zasilanie – do wyboru w tym przypadku są zasilanie sieciowe, akumulatorowe, sieciowo-akumulatorowe i bateryjne.
 • Wodoodporność – urządzenia z obudową wodoodporną pozwalają na golenie się nawet pod prysznicem. Są to modele zasilane z oczywistych względów akumulatorowo. Takie trymery można umyć bez obaw pod bieżącą wodą.
 • System laserowy – najnowsze urządzenia posiadają laserowy system prowadzący. Dzięki niemu możliwe jest wyznaczenie linii zarostu przed przystąpieniem do jego cięcia.
 • Akcesoria dodatkowe – trymery pełnią w praktyce wiele ról, posiadać więc mogą wiele nasadek. Ciekawym rozwiązaniem jest pojemnik na przycięte włosy czy wyświetlacz ułatwiający obsługę urządzenia.
 • Funkcje dodatkowe – niektóre modele posiadają na końcówce głowicy diodę, która oświetla miejsce golenia. Przydaje się ona w przypadku usuwania włosów z uszu czy nosa. Ciekawym rozwiązaniem jest ponadto wskaźnik naładowania akumulatora.

Czy warto kupić trymer do brody?

Trymer do brody to obowiązkowe akcesorium dla każdego eleganckiego mężczyzny, zwłaszcza posiadacza brody. Dzięki niemu można bowiem bardzo precyzyjnie regulować długość zarostu i tworzyć efektowne stylizacje. Trymer pozwala na cieniowanie gęstości i długości włosów na twarzy. Jego obsługa jest poza tym wbrew pozorom bardzo prosta.

W przeciwieństwie do klasycznych golarek, trymery do brody posiadają regulacją długości włosków. Nie trzeba więc zarostu golić na tzw. zero. Włosy można jedynie lekko przyciąć, zgodnie z własnymi preferencjami. Nie jest to przy tym czasochłonne czy kłopotliwe. Dodatkowo nowoczesne trymery nie podrażniają wrażliwej skóry. Wiele z nich używać można nawet podczas brania prysznicu czy kąpieli.

Coraz więcej trymerów to urządzenia wielofunkcyjne, które pełnią wiele funkcji, nie tylko golarki do brody czy wąsów. Za sprawą wchodzących w skład zestawu różnego rodzaju nakładek, można przy ich pomocy pozbyć się włosów w zasadzie z całego ciała. Najpopularniejsze są przy tym nasadki służące do przycinania włosów w uszach czy nosie.

Popularni producenci trymerów do brody

Sklepy z trymerami warte uwagi