Wiertarka magnetyczna to wiertarka ze stopą magnetyczną, która jest ciekawą alternatywą dla wiertarki klasycznej. Tego typu urządzenia cieszą się coraz większą popularnością wśród profesjonalistów. Pozwalają na wiercenie otworów o naprawdę dużych średnicach. Są często wykorzystywane na budowach. Są mniejsze niż wiertarki stołowe, ale mają podobne możliwości. Stosowane są w przypadku konstrukcji mostowych, instalacyjnych, stalowych czy stoczniowych.

Najlepsza wiertarka magnetyczna – ranking

Jaką wiertarkę magnetyczną kupić? Takie pytanie pada coraz częściej, bo popularność na rynku tego typu urządzeń jest całkiem spora. Są one nieocenione na placach budowy podczas wykonywania bardziej zaawansowanych prac. W wyborze odpowiedniego modelu na pewno pomoże nasz kompleksowy ranking wiertarek magnetycznych. Zestawienie powstało w dużej mierze na podstawie opinii internautów na ten temat. Zapraszamy do lektury.

 1. Wiertarka magnetyczna Milwaukee M18 FMDP-502C 4933451012
  Wiertarka magnetyczna Milwaukee M18 FMDP-502C 4933451012
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy wiertarka magnetyczna z beszczotkowym silnikiem POWERSTATE. To urządzenie oferujące wysoką wydajność wiercenia w stali. Posiada inteligentny system REDLINK PLUS zapewniający zaawansowaną ochronę cyfrową przed ewentualnym przeciążeniem. Akumulator REDLITHIUM zapewnia długi czas pracy. Funkcja AUTOSTOP wykrywa zbyt duże obroty i automatycznie odcina zasilanie wiertła.

 2. Wiertarka DeWalt DWE1622K
  Wiertarka DeWalt DWE1622K
  Sprawdź aktualną cenę
  Wydajna wiertarka dwubiegowa ze stopą magnetyczną. Ma moc 1200W. To urządzenie pozwalające na wykonywanie precyzyjnych wierceń w stali. Posiada lekką, kompaktową konstrukcję i jest bezproblemowa w transporcie. Ma zabezpieczenie przeciwprzeciążeniowe oraz funkcjonalny wskaźnik LED. Ciekawym rozwiązaniem jest uniwersalny uchwyt do frezów z systemem szybkiego ich zwalniania. Można w nim mocować różne rodzaje frezów pierścieniowych.
 3. Wiertarka magnetyczna Makita HB350
  Wiertarka magnetyczna Makita HB350
  Sprawdź aktualną cenę

  Prosta w obsłudze wiertarka magnetyczna renomowanej marki. Doskonale nadaje się do wiercenia w elementach stalowych oraz metalowych. Jest lekka i kompaktowa. Nie sprawia problemów w transporcie. Oferuje szybkie, beznarzędziowe mocowanie typu Weldon. wymiana wiertła odbywa się bez udziału narzędzi. Urządzenie cechuje się sporą siłą przyciągania elektromagnetycznego. Wyposażone jest w system smarowania olejem.

 4. Wiertarka Metallkraft MB 351 F 1100W 3860350
  Wiertarka Metallkraft MB 351 F 1100W 3860350
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesna wiertarka współpracująca z wiertłami rdzeniowymi z uchwytem Weldona. Zapewnia stabilne prowadzenie wiercenia. To urządzenie  uziemione i podwójnie izolowane, które doskonale sprawdza się na placach budowy. Magnes cechuje się sporą przyczepnością. Sprzęt jest doskonale wyważony. Nie jest ciężki i niewygodny. W skład zestawu podstawowego wchodzą także narzędzie sterownicze, mechanizm zabezpieczający, wygodna walizka z tworzywa sztucznego, rękawice i okulary ochronne.

 5. Wiertarka magnetyczna Optimum 3071150
  Wiertarka magnetyczna Optimum 3071150
  Sprawdź aktualną cenę

  Rdzeniowo-magnetyczna wiertarka wysokiej jakości. To sprzęt uziemiony i podwójnie izolowany, który świetnie sprawdzi się na niejednym placu budowy. Wykorzystuje automatyczne smarowanie wewnętrzne. Chłodziwo trafia bezpośrednio do czubka wiertła rdzeniowego. Sprzęt jest niezawodny i bezpieczny w  użytkowaniu. Wyposażony jest w odporną na zużycie stopę magnetyczną. W skład zestawu podstawowego wchodzą dodatkowo pasy bezpieczeństwa, zbiornik chłodziwa oraz szybkozaciskowy uchwyt wiertarski.

Jaką wiertarkę magnetyczną kupić?

Wiertarki magnetyczne to urządzenia bardzo funkcjonalne i precyzyjne w działaniu. Są wykorzystywane na wielu placach budowy. Na jaki sprzęt warto się zdecydować? Co trzeba wziąć pod uwagę przy zakupie wiertarki magnetycznej?

 • Jakość wykonania – tanie wiertarki magnetyczne często niestety wykonane są z mniej wytrzymałych materiałów. Przekłada się to na ich większą awaryjność czy mniejszą niezawodność użytkowania. Dodatkowo materiały słabej jakości mogą szybko się nagrzewać. Takie wiertarki często mają luzy na kominie, co negatywnie przekłada się na precyzję wiercenia. Wysokiej klasy urządzenia są niezawodne i bezpieczne w użytkowaniu.
 • Wielkość – tutaj duże znaczenie ma to, do czego dana wiertarka ma zostać wykorzystana. Mniejsze modele są przeznaczone głównie do wiercenia, Większe uchodzą za bardziej uniwersalne. Oczywiście wiertarki magnetyczne mają też pewne ograniczenia.  Nie sprawdzają się np. w przypadku prac na wysokościach, bo są dość ciężkie.
 • Średnica wiertła – im jest ono cieńsze, tym bardziej precyzyjne otwory można wykonywać daną wiertarką magnetyczną.
 • Moc silnika – im jest większa, tym urządzenie pracuje szybciej i bardziej wydajnie.
 • Akcesoria dodatkowe – coraz częściej wchodzą one w skład zestawu podstawowego. Które z nich są najbardziej warte uwagi? Przystawki do wiercenia w rurach, jak sama nazwa wskazuje, pozwalają na wiercenie w powierzchni rur. Adaptery do uchwytów wiertarskich są przeznaczone do mniejszych urządzeń. Umożliwiają zamontowanie klasycznego uchwytu wiertarskiego do mocowania wierteł krętych. To pozwala na zwiększenie zakresu wykonywanych prac. Ciekawymi rozwiązaniami są poza tym adaptery z uchwytem Quick-in czy oprawki z chwytem Quick Charge. Warto też wspomnieć o zbieraczach wiórów. Wióry są pozostałościami po pracach różnego rodzaju i niestety ciężko jest je zebrać. Problem ten skutecznie rozwiązać może szczotka magnetyczna. Ma ona wbudowany silny magnes zbierający różnej wielkości wióry, także bardzo małe opiłki. Dobrze jest zbierać je na bieżąco.

Czy warto kupić wiertarkę magnetyczną?

Wiertarka magnetyczna to urządzenie, które cieszy się na rynku coraz większą popularnością. Spotkać się z nim można na placach budowy, w warsztatach ślusarskich i nie tylko. Wiertarki tego typu wykorzystywane są też w serwisach samochodowych. W wielu sytuacjach stają się wręcz niezastąpione. Stanowią połączenie wiertarki ręcznej z wiertarką kolumnową. Posiadają elektromagnes o odpowiednio wysokiej sile. To za jego sprawą sprzęt przyczepia się do wierconego materiału.

Wrzeciono znajduje się na ruchomym suwaku sterowanym dźwignią przez operatora. Nie trzeba się więc obawiać o stabilność urządzenia. Przekłada się to na dużą dokładność w czasie wykonywania otworów. Wiertarki magnetyczne są wykorzystywane często w przypadku konstrukcji stalowych. Sprawdzają się wszędzie tam, gdzie trudno jest dotrzeć ciężkim i dużym sprzętem. Są to urządzenia popularne na całym świecie. Są wytrzymałe i niezawodne. Aktualnie stosuje się je na budowach w Azji, Afryce czy Ameryce Południowej. Stawia się na nie także w całej Europie.

Popularni producenci wiertarek magnetycznych

Podsumowanie rankingu wiertarek magnetycznych

Wiertarki magnetyczne to niepozorne urządzenia, które zdobyły szybko dużą popularność na rynku. Wykorzystywane są na wielu placach budowy i nie tylko. Okazują się w wielu sytuacjach niezastąpione. Pojawia się więc pytanie – na jaki model warto się w tym przypadku zdecydować? Z pomocą spieszy nasz kompleksowy ranking wiertarek magnetycznych. Prezentujemy w nim urządzenia tego typu, które cieszą się największą popularnością wśród internautów. Oczywiście zachęcamy do lektury i zakupu idealnego dla siebie urządzenia w postaci wiertarki magnetycznej.