Walizka podróżna to wykorzystywane głównie w trakcie podróży opakowanie na bagaż. Ma na ogół formę prostopadłościanu z lekko zaokrąglonymi krawędziami i składa się z dwóch ruchomych w stosunku do siebie części. Walizki produkowane są z różnego rodzaju materiałów np. tworzyw sztucznych, tkanin czy skóry naturalnej. Często posiadają kółka i wysuwany uchwyt, które pozwalają na ich przesuwanie po podłodze, bez konieczności podnoszenia.

Ranking walizek podróżnych

 1. Walizka Wings 147

  Walizka podróżna Wings 147
  Sprawdź aktualną cenę

  Luksusowa walizka podróżna stworzona z wytrzymałego i odpornego na zarysowania tworzywa sztucznego ABS Plus. Posiada dwupoziomową rączkę teleskopową. Gumowe uchwyty są przyjemne w dotyku, a zamek szyfrowy zapewnia bagażowi bezpieczeństwo. Całość uzupełnia wytrzymały stelaż duraluminiowy i cztery obrotowe kółka kauczukowe. To im walizka zapewnia lekkość i stabilność. Wnętrze mieści dwie funkcjonalne komory. Produkt jest bardzo łatwy do utrzymania w czystości. Umieszczamy w rankingu powyżej Wittchena, ponieważ cena jest atrakcyjniejsza, a jakośc na prawdę solidna.

 2. Walizka WITTCHEN ABS z żebrowaniem
  Walizka WITTCHEN ABS z żebrowaniem
  Sprawdź aktualną cenę
  Wysokiej jakości walizka, idealna do każdego rodzaju podróży. Stworzona z solidnego ABS-u, cechuje się nie tylko trwałością, ale i nowoczesnym, żebrowanym designem. Jej praktyczność podkreślają cztery łożyskowane kółka oraz wysuwany uchwyt, a dodatkowe gumowe rączki ułatwiają przenoszenie bagażu. Dla bezpieczeństwa zawartości zapewnia zamek szyfrowy, uniemożliwiający dostęp osobom trzecim. Wewnątrz, komora główna posiada elastyczne pasy zabezpieczające ubrania oraz dodatkową kieszeń na suwak.
 3. Walizka podróżna kabinowa American Tourister Holiday Heat

  Walizka podróżna kabinowa American Tourister Holiday Heat
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości walizka kabinowa będąca doskonałym bagażem podręcznym w wielu liniach lotniczych. Jest to produkt lekki o sportowej formie, wykonany z miękkich materiałów. Waży zaledwie 2,5 kg. Posiada efektowne wykończenia w postaci kolorowych szwów oraz dopasowanych do nich kolorystycznie suwaków. Pakowanie ułatwiają w tym przypadku siatkowa przegroda czy dwie przednie kiszenie. Zamek szyfrowy zapewnia bagażowi bezpieczeństwo.

 4. Puccini Walizka Na Kółkach Mała Miękka

  Puccini Walizka Na Kółkach Mała Miękka
  Sprawdź aktualną cenę

  Efektowna wizualnie walizka podróżna o dużej funkcjonalności. Wykonana jest z bardzo lekkiego poliestru i wyróżnia się eleganckim designem. Posiada wysuwany wizytownik, który ułatwia jej identyfikację. Produkt można przenosić w ręce za pomocą uchwytów zlokalizowanych z boku i z góry walizki. Dodatkowo wyposażona jest ona w aluminiowy stelaż i cztery skrętne koła. Na uwagę zasługuje również zamek szyfrowy TSA, który zapewnia bagażowi bezpieczeństwo.

 5. Walizka podróżna Kemer 203

  Walizka podróżna Kemer 203
  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalna walizka podróżna wykonana w dużej mierze z wytrzymałego materiału ABS. Posiada cztery łożyskowane kółka wykonane z kauczuku i gumy, które obracają się w zakresie 360 stopni. Walizka jest odporna na opady atmosferyczne i niezbyt trudna do utrzymania w czystości. Wyposażona jest w nowoczesny zamek szyfrowany i dwupoziomową rączkę teleskopową. Trwały stelaż duraluminiowy jest wbudowany w walizkę. Wewnątrz znajdują się pasy mocujące służące do zabezpieczania bagażu.

 6. Walizka Sunbag

  Walizka Sunbag
  Sprawdź aktualną cenę

  Wytrzymała walizka podróżna z tworzywa ABS, wyposażona w dwupoziomową rączkę teleskopową i aluminiowy stelaż. Posiada cztery obracane kółka, które zapewniają walizce stabilność. Wewnątrz znajdują się dwie funkcjonalne komory, które pozwalają spakować się bez problemu także na nieco dłuższy wyjazd wakacyjny. Walizka jest nieprzemakalna i odporna na zarysowania. Nie sprawia większych problemów w zakresie utrzymania w czystości. Posiada zamek szyfrowy z możliwością blokady suwaków.

Jaką walizkę podróżną kupić?

Walizka podróżna to podstawowy element wyposażenia każdej osoby, która często podróżuje, przede wszystkim za pomocą linii lotniczych. Jaką walizkę warto wybrać dla siebie i czym należy sugerować się przy jej zakupie?

 • Materiał – dobra walizka chroni bagaż przed zniszczeniem i jest wytrzymała. Walizki z ABS są odporne na zarysowania, wodoodporne, lekkie i łatwe do utrzymania w czystości. Są też tańsze niż walizki poliwęglanowe. Cechują się dość dużą sztywnością, a więc zabezpieczają zawartość. Walizki poliwęglanowe także sprawdzają się bardzo dobrze. Są lekkie, elastyczne i wytrzymałe zarazem.
 • Waga – im walizka jest lżejsza, tym lepiej. To bowiem przekłada się na komfort jej użytkowania.
 • Kółka – to jeden z najważniejszych elementów każdej walizki podróżnej, zwłaszcza gdy jest ona ciężka. Warto więc zwrócić uwagę na jakość wykonania kółek – czy są one kauczukowe, czy plastikowe. Dobrze, gdy obracają się w zakresie 360 stopni, co znacznie ułatwia manewrowanie walizką. Największą popularnością cieszą się modele z czterema kółkami, które są wygodniejsze w prowadzeniu niż walizki z dwoma kółkami.
 • Zamek – jeśli zamek jest kiepskiej jakości, wnętrze walizki i jej zawartość nie są w należyty sposób chronione. Powinien być on więc solidny i niezawodny. Wiele osób stawia na zamki szyfrowe, zwłaszcza gdy w walizce znajdują się bardziej wartościowe przedmioty.
 • Rączka i uchwyty – przy zakupie walizki warto sprawdzić rączkę oraz uchwyty. Rączka musi przede wszystkim się płynnie wysuwać. Po wysunięciu powinna się automatycznie blokować. Dobrze jest jest na tyle długa, że w czasie prowadzenia walizki, nie trzeba się garbić. Kolejnym istotnym elementem są oczywiście uchwyty służące do przenoszenia walizki w ręce. Najlepiej sprawdzają się  modele z dwoma uchwytami – na krótszym i dłuższym boku. W końcu nigdy nie wiadomo, który w praktyce się może przydać.
 • Wnętrze – wygoda użytkowania danej walizki zależy w dużej mierze od tego, jak zorganizowana jest przestrzeń w jej wnętrzu. Dobrze, gdy walizka podróżna posiada kieszonkę zapinaną na suwak, w której mieszczą się drobne produkty – książki, dokumenty, kosmetyki itd. Z kolei zamykanie dużej walizki ułatwia z pewnością dodatkowy pas i zapinana na suwak dodatkowa komora. Dzięki temu w czasie podróży zawartość walizki nie przemieszcza się samoistnie.
 • Design – to wbrew pozorom element dość istotny. Dzisiaj walizki wcale nie muszą być czarne czy granatowe, a wręcz przeciwnie. Traktowane są one coraz częściej jako ciekawy gadżet, który pozwala wyróżnić się z tłumu czy podkreślić swój styl. Dodatkowo walizki kolorowe mają jeden podstawowy atut – łatwo można odnaleźć je np. na lotnisku w grupie innych walizek. Nowoczesne walizki różnią się jednak nie tylko kolorami, ale i kształtami. Wybór w tym zakresie jest z roku na rok coraz większy.

Czy warto kupić walizkę podróżną?

Walizka podróżna to podstawowe wyposażenie każdej osoby, która sporo podróżuje. To ciekawa alternatywa dla plecaka czy standardowej torby podróżnej. Walizki to produkty różnej wielkości, dlatego każdy powinien znaleźć dla siebie coś odpowiedniego.

Przy zakupie walizki podróżnej nie warto zbytnio oszczędzać, gdyż to może skończyć się źle. Kiepskiej jakości walizka z kołami plastikowymi czy wykonana z mało wytrzymałych materiałów, może się niestety zepsuć w najmniej oczekiwanym momencie. Dlatego warto stawiać na walizki renomowanych producentów, wykonane z wytrzymałych materiałów takich jak ABS czy poliwęglan. Są one wodoszczelne, odporne na zarysowania i niezbyt trudne do utrzymania w czystości.

Obecnie stawia się głównie na walizki na kółkach, które pozwalają na bardzo wygodne podróżowanie. Dodatkowo za sprawą praktycznych uchwytów, walizkę zawsze w razie potrzeby można wziąć w ręce i przenieść np. po schodach. Do wyboru są walizki z dwoma lub czterema kółkami. Dobrze, aby były one kauczukowe, gdyż te są najbardziej skrętne. W przypadku kolorystyki, wybór to kwestia gustu i indywidualnych upodobań. W domu warto mieć walizki różnej wielkości, aby zawsze móc dobrać model odpowiedni do długości wyjazdu.

Popularni producenci walizek podróżnych

Sklepy warte uwagi