Zegar ścienny to element wystroju niejednego wnętrza. Przed laty tego typu produkty cieszyły się ogromną wręcz popularnością. Obecnie powoli wracają do łask. Spotkać je można w wielu domach, biurach i hotelach. Zegary ścienne są nie tylko funkcjonalne, ale i pełnić mogą funkcję dekoracyjną. Nadają wnętrzom naprawdę wyjątkowy charakter. Do wyboru są modele retro lub nowoczesne. To zawsze dodatek wyrazisty i wyjątkowy w swoim rodzaju. W wielu przypadkach sprawdza się wręcz doskonale.

Ranking zegarów ściennych

Jaki zegar ścienny kupić do swojego domu lub mieszkania? Postawić na model nowoczesny, a może lepszym rozwiązaniem jest klasyka? Odpowiedzi na te pytania przynieść powinien nasz ranking zegarów ściennych. Podczas jego tworzenia kierowaliśmy się zdaniem internautów. Prezentujemy w nim ciekawe modele zegarów i wskazujemy cechy kluczowe, na które trzeba zwrócić uwagę przy ich zakupie.

 1. Zegar ścienny Zack Sillar

  Zegar ścienny Zack Sillar
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesny zegar ścienny o prostej, eleganckiej formie. To model kwadratowy, który zdecydowanie wyróżnia się na tle standardowych zegarów okrągłych. Doskonale sprawdzi się nie tylko w salonie czy jadalnie, ale i biurze czy hotelu. Pasuje bowiem do różnorodnych aranżacji. Produkt wykonany jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej oraz wytrzymałego tworzywa sztucznego.

 2. Zegar Emako Ścienny Stones Okrągły 43cm

  Zegar Emako Ścienny Stones Okrągły 43cm
  Sprawdź aktualną cenę

  Niezwykle oryginalny zegar ścienny z efektownymi kamyczkami. To propozycja idealna dla osób, które cenią sobie takie niebanalne rozwiązania. Produkt dobrze sprawdzi się jako element wyposażenia wielu wnętrz. Posiada przejrzyste cyfry, sekundnik i minutnik. Jest utrzymany w stylistyce nowoczesnej, awangardowej. Zegar jest zasilany bateryjnie – baterie zakupić trzeba osobno.

 3. Esperanza 3D Geneva

  Esperanza 3D Geneva
  Sprawdź aktualną cenę

  Nietuzinkowy i jedyny w swoim rodzaju zegar ścienny, który może stać się efektowną dekoracją niejednego wnętrza. Na rozchodzących się od środka promieniach znajdują się różnorodne kryształki. Dlatego ściana sprawia wrażenie pokrytej diamentami niewielkich rozmiarów. Zegar prezentuje się stylowo i elegancko. To dobry wybór do salonu, biura, gabinetu czy hotelu.

 4. Zegar ścienny Atmosphera Z Okrągłą Tarczą Z Cyframi Rzymskimi

  Zegar ścienny Atmosphera Z Okrągłą Tarczą Z Cyframi Rzymskimi
  Sprawdź aktualną cenę

  Utrzymany w klasycznej stylistyce zegar ścienny, który dobrze sprawdzi się jako element niejednej aranżacji. Wykorzystać go można w salonie, biurze, gabinecie czy hotelu. Wyróżnia się na pewno zastosowaniem cyfr rzymskich. Dlatego z powodzeniem użyć go można jako element aranżacji retro i vintage. Jednocześnie zegar wyposażony jest w bardzo precyzyjny mechanizm działania.

 5. Zegar VidaXL ścienny do kuchni w stylu vintage kwiat 30 cm

  Zegar VidaXL ścienny do kuchni w stylu vintage kwiat 30 cm
  Sprawdź aktualną cenę

  Wyjątkowy zegar ścienny w stylu retro, który wykorzystać można z powodzeniem w wielu różnych pomieszczeniach. Stanowi dobry wybór zarówno do salonu, jak i do kuchni czy gabinetu. Atutem omawianego modelu jest wytrzymała rama z MDF. Duża tarcza i sporych rozmiarów cyfry są doskonale widoczne także z nieco większej odległości. Zegar można bez problemu powiesić na ścianie.

Jaki zegar ścienny kupić?

Zegar ścienny to mimo upływu lat wciąż dość popularny element wyposażenia wnętrz. Sprawdza się jako element różnego rodzaju aranżacji. Na jaki model warto się zdecydować w swoim mieszkaniu lub biurze? Co wziąć pod uwagę przy zakupie zegara ściennego?

 • Rodzaj – zegary mechaniczne wykorzystują do poruszania wskazówek mechanizm kół zębatych. W przypadku zegarów kwarcowych odpowiada za to kryształ kwarcu, który drga z określoną częstotliwością pod wpływem prądu. Zegary elektroniczne zliczają z kolei impulsy z generator wzorcowego emitowane z daną częstotliwością. Co ciekawe, zegary analogowe i cyfrowe mogą być sterowane poprzez fale radiowe. Wówczas zmiana czasu na letni lub zimowy odbywa się automatycznie.
 • Design – do wnętrz klasycznych najlepszym rozwiązaniem są zegary klasyczne np. drewniane. Nowoczesne wnętrza to z kolei proste formy i wielofunkcjonalność. Do aranżacji industrialnych najlepiej wybrać jest z kolei zegar minimalistyczny, ale o ciekawej formie. Jeśli zegar ma być klasyczny, a więc wyposażony we wskazówki, warto zastanowić się nad wielkością i wyglądem cyfr. Minimalistyczne modele mają bowiem jedynie kreski. Często zegary posiadają jedynie cztery cyfry – 3, 6, 9 i 12. Są jednak i takie z pełną tarczą.
 • Materiał – największą popularnością cieszą się od zawsze zegary ścienne ze szklanym frontem i metalową lub plastikową ramą. Jednak na tym wybór się nie kończy. Zakupić można również zegary drewniane czy kamienne lub wykonane z tkaniny. Przy wyborze warto mieć na uwadze styl danego wnętrza. Niektóre zegary wymagają konserwacji.
 • Zasilanie – warto na samym początku sprawdzić, ile baterii wymaga dany zegar ścienny i jak dużo energii do działania potrzebuje. Jeśli zegar ciągle się zatrzymuje, jego użytkowanie bywa frustrujące. Można rozważyć w tym przypadku zakup akumulatorów, które można wielokrotnie ładować.
 • Alarmy – wydaje się, że jest to domena budzików. Jednak są w sprzedaży bardziej rozbudowane zegary ścienne z kukułką czy sygnałami dźwiękowymi w formie alarmów. Jest to z pewnością bardzo ciekawa propozycja.
 • Montaż – dobrze jest od razu sprawdzić, jak dany zegar ścienny wiesza się na ścianie. Okazuje się bowiem, że są modele, które mogą w tym przypadku sprawiać spory problem. Najlepszym rozwiązaniem są zegary z haczykiem. Raczej nie sprawdzają się produkty wieszane na obudowie, bo mogą łatwo spaść ze ściany.

Czy warto kupić zegar ścienny?

Zegary ścienne w praktyce rzadko pełnią funkcję tylko praktyczną. Bardzo duże znaczenie odgrywają w tym przypadku ich walory dekoracyjne. Po latach zapomnienia zdecydowanie wracają do łask. Trudno się temu dziwić.

Na jaki model zegara ściennego się zdecydować? Ma być minimalistycznie, a może oryginalnie? Na pewno lepiej jest zrezygnować z zegarów elektronicznych, nie są one najciekawszą propozycją. Nowoczesne zegary często nie mają żadnych cyfr. Są dobrym wyborem do wnętrz modernistycznych, eleganckich. Ciekawym rozwiązaniem są poza tym zegary drewniane. Pasują do aranżacji klasycznych, retro i rustykalnych.

Drewno wykorzystywane jest niekiedy także w loftach, zazwyczaj w połączeniu z metalem. Rzeczywiście zegary ścienne metalowe np. czarne są bardzo efektowne wizualnie. To świetna propozycja dla minimalistów. Jednak czy trzeba się w tym przypadku ograniczać do jednego stylu? Okazuje się, że nie jest to konieczne. Zegar retro całkiem dobrze prezentować się może w pomieszczeniu urządzonym w sposób nowoczesny. Z kolei model złoty pasuje nie tylko do aranżacji glamour, ale i skandynawskich czy nowoczesnych.

Popularni producenci zegarów ściennych

Sklepy warte uwagi

Podsumowanie rankingu zegarów ściennych

Zegary ścienne to ciekawa propozycja do różnego rodzaju wnętrz. Pełnią one nie tylko funkcję praktyczną, ale przede wszystkim dekoracyjną. Wykorzystać je z powodzeniem można w salonach, gabinetach czy biurach. Na jaki model się zdecydować? Na pewno duże znaczenie ma design zegara i jego rodzaj. Największą popularnością niezmiennie cieszą się zegary ścienne analogowe. Widać to doskonale w naszym rankingu zegarów ściennych.