Firma LG jest jednym z wiodących na rynku producentów sprzętu AGD. Pralki tej marki słyną z bardzo wysokiej jakości wykonania i niskiej awaryjności. Oferują wiele ciekawych programów piorących, a więc można je bez problemu dopasować do swoich potrzeb. Najlepsze pralki LG wyposażone są w innowacyjne technologie – chronią one delikatne tkaniny przed zniszczeniem i utratą barw. Trudno się więc dziwić temu, że są one bardzo popularne także wśród polskich użytkowników.

Najlepsza pralka LG – ranking

Jaką pralkę LG kupić? Pytanie to może sprawić spory problem. Okazuje się bowiem, że firma LG ma na swoim koncie wiele ciekawych modeli pralek automatycznych. W wyborze konkretnego na pewno nieco pomoże nasz kompleksowy ranking pralek LG. Poniższe zestawienie w dużej mierze powstało na podstawie opinii internautów na ten temat. Zapraszamy zatem do lektury i dokonywania zakupów, także w licznych sklepach internetowych.

 1. Pralka LG F2WV5S8S2TE
  Pralka LG F2WV5S8S2TE

  Sprawdź aktualną cenę

  Wyjątkowa pralka LG z funkcją Intelligent Care. Zapewnia optymalne ruchy piorące, dbając o tkaniny. Funkcja ta wykrywa ciężar wsadu, a także miękkość materiału. Technologia TurboWash pozwala na wypranie ubrań w ciągu zaledwie 59 minut. Pralka wykorzystuje parę, która usuwa do 99,9% alergenów. To świetna informacja dla wszystkich alergików. Atutem urządzenia są także drzwiczki wytrzymałe wykonane ze szkła hartowanego.

 2. Pralka LG F4WV5N9S2TE
  Pralka LG F4WV5N9S2TE

  Sprawdź aktualną cenę

  Niezwykle nowoczesna pralka automatyczna LG. Wykorzystuje innowacyjną funkcję AI DD, która wykrywa ciężar wsadu oraz miękkość materiału. Na tej podstawie dobiera odpowiednie ruchy piorące. Technologia LG Steam skutecznie usuwa zabrudzenia i alergeny. Drzwiczki pralki wykonane są z wysokiej klasy szkła hartowanego, a zbierak wykonany jest ze stali nierdzewnej. Nie sposób nie wspomnieć o ergonomii pralki. Ma ona sporych rozmiarów wyświetlacz. Jej obsługa jest prawdziwą przyjemnością. Za sprawą technologii SmartThinQ pralkę obsługiwać można zdalnie.

 3. Pralka LG F4WV509S2E
  Pralka LG F4WV509S2E

  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy pralka LG wykorzystująca funkcję AI DD. Analizuje ona wiele danych i na tej podstawie dobiera odpowiednie ruchy piorące. Bierze nie tylko pod uwagę ciężar ubrań, ale i rodzaj materiału. Funkcja TurboWash pozwala na wykonanie prania w ciągu jedynie 59 minut. Technologia LG Steam usuwa niemal 100% alergenów. Pralka jest atrakcyjna wizualnie. Ma drzwiczki ze szkła hartowanego. Nie sprawia problemów w obsłudze.

 4. Pralka LG Vivace V400 Steam+ ThinQ F4WN409S1
  Pralka LG Vivace V400 Steam+ ThinQ F4WN409S1

  Sprawdź aktualną cenę

  Bezproblemowa w obsłudze pralka automatyczna LG z innowacyjną funkcja AI DD. Zbiera ona informacje na temat prania i dobiera na tej podstawie optymalne ruchy piorące. Technologia LG Steam z dużą skutecznością usuwa alergeny, co jest dobrą informacją dla wszystkich alergików. Pralka pozwala na wykonanie prania w zaledwie 59 minut. Ma drzwiczki wykonane z wytrzymałego szkła hartowanego.

 5. Pralka LG F2J3WY5WE
  Pralka LG F2J3WY5WE

  Sprawdź aktualną cenę

  Pojemna pralka automatyczna marki LG. Mieści do 6,5 kg ubrań. Doskonale sprawdzi się w niejednym gospodarstwie domowym. To model, który osiąga w trybie maksymalnego wirowania do 1200 obrotów na minutę. Dlatego pranie bardzo szybko jest suche. Atutem pralki jest elektroniczny programator, który pozwala na jej bezproblemowe sterowanie. Urządzenie ma wbudowany cyfrowy wyświetlacz LCD.

Szukasz modeli innych producentów? Sprawdź nasz ranking najlepszych pralek.

Jaką pralkę LG kupić?

Popularność pralek LG na rynku nie maleje. Mają one bowiem całkiem sporo zalet. Są proste w obsłudze i mało awaryjne, a przy tym bardzo funkcjonalne. Czego chcieć więcej od sprzętu AGD? Na jaki model się zdecydować? Co trzeba wziąć pod uwagę przy zakupie pralki LG?

 • Wielkość – tutaj trzeba mieć na uwadze nie tylko parametry konstrukcyjne, ale i ładowność. Do wyboru są pralki ładowane od góry i standardowe. Każdy powinien podjąć decyzję indywidualnie – mając na względzie liczbę domowników i ilość miejsca na pralkę. Zazwyczaj im pralka jest większa rozmiarowo, tym więcej ubrań mieści. W przypadku czteroosobowej rodziny warto postawić na model o ładowności minimum 5 kg.
 • Funkcjonalność – nowoczesne pralki LG mają tutaj sporo do zaoferowania. Każdy więc powinien znaleźć model odpowiedni do swoich potrzeb. Niektóre pralki mają wbudowanych nawet 20 różnych programów. Najczęściej programy różnicowane są pod względem rodzaju pranej tkaniny. Mogą się też różnić poziomem intensywności prania. Ponadto warto zwrócić uwagę np. na tryb łatwego prasowania czy funkcję AquaStop chroniącą przed ewentualnym wyciekiem itd.
 • Klasa efektywności energetycznej – w przypadku sprzętu AGD ma ogromne znaczenie. Oznaczana jest literami. Warto stawiać na urządzenia energooszczędne, bo te nie będą generować zbyt dużych rachunków za prąd.
 • Głośność – to parametr, na który także warto zwrócić uwagę. Podawany jest w decybelach. Zazwyczaj producenci pralek podają poziom hałasu w czasie standardowego prania i w czasie wirowania. W przypadku najlepszych modeli nie powinno być to więcej niż odpowiednio 55 i 70 dB.
 • Skuteczność prania – tej kwestii w  przypadku pralek pomijać nie wolno. Sprzęt klasy A ma największą wydajność i poradzi sobie nawet z najtrudniejszymi zabrudzeniami.
 • Prędkość wirowania – podawana jest w maksymalnych obrotach na minutę. Minimalna prędkość wirowania to 400 obrotów na minutę, a maksymalna nie przekracza 1800 obrotów na minutę.

Czy warto kupić pralkę LG?

LG to firma z Korei Południowej, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Pralki tej marki są jednak składane także w Polsce. Są to urządzenia bardzo cenione na rynku i to z wielu względów. LG nie spoczywa na laurach i nieustannie szuka nowych rozwiązań technologicznych, które mają ułatwić życie konsumentom.

Pralki LG są zazwyczaj pojemne i ciche – wykorzystują bowiem silniki inwerterowe. LG jest prawdziwym pionierem w dziedzinie elektroniki. W pralkach LG nie brakuje więc wielu ciekawych funkcji. Wspomnieć tutaj należy o TurboWash360. W tym przypadku dysze wtryskują wodę w czterech kierunkach. Pranie jest więc naprawdę czyste i to w ciągu zaledwie kilkudziesięciu minut. Funkcja 6 Motion z kolei imituje ruchy bębna wykonywane w czasie prania ręcznego. Tym samym ubrania nie niszczą się, ale są czyste.

Pralki LG są cenione na rynku. W końcu polscy konsumenci lubią różnego rodzaju nowinki technologiczne, zwłaszcza takie, które mogą ułatwić im życie. Przykładowo sporo sprzętu AGD marki LG obsługiwać można poprzez aplikacje na smartfona czy tablet. To rozwiązanie bardzo wygodne. Do tego dochodzą liczne czujniki dbające o równomierne rozłożenie prania, niewielkie zużycie wody i znaczna energooszczędność. Trudno o lepsze pralki.

Sprawdź pralki marki LG

Podsumowanie rankingu pralek LG

Produkty marki LG są od lat bardzo cenione przez polskich konsumentów. To sprzęt AGD wysokiej klasy. Dotyczy to także pralek tej koreańskiej marki. Są one funkcjonalne, bezproblemowe w obsłudze i naprawdę awaryjne. Czego więcej można oczekiwać od tego typu urządzeń? W wyborze odpowiedniego modelu na pewno nieco pomoże przygotowany przez nas kompleksowy ranking pralek LG. Zestawienie powstało na podstawie opinii internautów na ten temat. Zapraszamy do lektury i zachęcamy do dokonywania zakupów np. przez internet.