Poznaj serum, czyli kosmetyk o skoncentrowanej formule

Serum jest zazwyczaj bogate w aktywne składniki i ma lekko płynną formę. Jest bardzo wydajne i aby cieszyć się efektami, wystarczy nałożyć na twarz dosłownie kilka kropel serum. Nie powinno zawierać sztucznych barwników ani parabenów, a jego zadaniem jest uzupełnianie działania kremu. Silne składniki aktywne o mocnym działaniu to właśnie wyróżnik serum. Precyzyjny aplikator ułatwia jego aplikację, a sam kosmetyk jest zamknięty w małej buteleczce. Powinno się go używać przed nałożeniem kremu, dlatego że aktywne składniki mogą się ulatniać, a krem tworzy na nich warstwę ochronną i zatrzyma serum na twarzy. Można je stosować dwa-trzy razy w tygodniu, a jeśli skóra dobrze reaguje, to nawet codziennie. Dzięki dużej wydajności serum wystarczy na znacznie dłużej niż zwykły krem. Z pewnością wielu Paniom spodoba się taka oszczędna formuła tego kosmetyku.

Serum jako pomoc w profilaktyce przeciwzmarszczkowej

Podobnie jak kremy działające na zmarszczki, tak i serum przeciwzmarszczkowe cieszy się dużą popularnością wśród kobiet. Ze względu na jedwabistą konsystencję jego używanie to czysta przyjemność. Z wiekiem regeneracja komórkowa spowalnia, czego efektem są zmarszczki i opadający owal twarzy z powodu utraty jędrności skóry. Kosmetyki, które modelują kontur twarzy, najlepiej z kwasem hialuronowym, to ważna profilaktyka przeciwzmarszczkowa. Nie da się zatrzymać procesu starzenia, ale można go spowolnić. Jeśli kosmetyk w postaci serum ma dobry skład, efekty można zauważyć już po pierwszym użyciu. Pierwszy z nich to dobrze nawilżona i wygładzona skóra. Po kolejnych dwóch tygodniach skóra staje się gładsza i bardziej jednolita. Natomiast po czterech tygodniach same zmarszczki stają się mniej widoczne.

Jakie są zalety używania serum?

W przypadku serum można spodziewać się większego stężenia składników aktywnych i mniejszego obciążenia skóry. Jest to taki zastrzyk energii dla skóry i powinno się je regularnie stosować. Nie bez znaczenia jest także duża wydajność kosmetyku, co pozwala na stosowanie go dłużej niż krem. Serum przeciwzmarszczkowe to prawdziwe bogactwo składników aktywnych takich jak na przykład kwas hialuronowy. Odmiana wysokocząsteczkowa zostaje na naskórku i chroni go przed utratą wody, z kolei kwas hialuronowy niskocząsteczkowy wnika w głębsze warstwy skóry, wiążę cząsteczki wody i tym samym skutecznie zatrzymuje ją w skórze. Dodatkowo witamina C zawarta w niektórych kosmetykach tego typu dodaje blasku skórze. Serum to ciekawa formuła i silne działanie i należy je stosować jako uzupełnienie kremu, a nie jako jego zamiennik. Każda kobieta, która chce całościowo zadbać o swoją skórę, powinna włączyć odpowiednie rytuały pielęgnacyjne dla swojej cery i stosować serum tuż przed kremem.