Lodówki to tak powszechne i niezbędne w naszym życiu urządzenia, że obecnie trudno wyobrazić sobie świat i codzienne funkcjonowanie bez ich udziału. Oczywiście sprzęty, z których możemy korzystać obecnie, są o wiele bardziej zaawansowane technologicznie niż te, których używano kilkanaście lat temu. Posiadają nie tylko większe wymiary i nowoczesne technologie, ale także różne dodatki mające uprzyjemnić użytkowanie. Jednym z nich jest kostkarka do lodu. Czy lodówki side by side z kostkarką to rzeczywiście praktyczne rozwiązanie, czy zbędny wydatek? Kiedy lepiej zdecydować się na lodówkę side by side bez kostkarki?

Lodówki side by side bez kostkarki – co warto wiedzieć?

Aby lepiej nakreślić temat, warto zacząć od początku, a mianowicie od tego, czym charakteryzuje się lodówka typu side by side i czym różni się od innych modeli. Lodówki side by side bez kostkarki przede wszystkim wyróżniają podwójne drzwi. Niektórzy nazywają je amerykańskimi, ponieważ takie modele są standardem w większości amerykańskich domów. Lodówki side by side bez kostkarki od klasycznych modeli różnią się także ułożeniem komór – chłodziarka i zamrażarka znajdują się obok siebie (w standardowych lodówkach zamrażarka najczęściej znajduje się w dolnej części).
Modele lodówek side by side z kostkarką, jak i bez kostkarki wyróżniają się większymi wymiarami w przeciwieństwie do standardowych modeli. To z kolei bezpośrednio przekłada się na ich pojemność – taki sprzęt jest w stanie pomieścić sporo produktów, dlatego często jest wybierany przez duże rodziny. Duża pojemność i wymiary lodówki wymagają jednak większej przestrzeni lub odpowiedniego zagospodarowania kuchni.

Lodówki side by side z kostkarką – czy warto?

Chłodny napój w upalne dni to jeden z lepszych sposobów na to, by ugasić pragnienie. To właśnie między innymi dlatego lodówka Side by Side z kostkarką to tak chętnie wybierane rozwiązanie przez coraz większą liczbę osób. Nie ulega wątpliwości, że posiadanie gotowych kostek lodu pod ręką jest sporym ułatwieniem, szczególnie w sytuacji, gdy chcemy ugasić swoje pragnienie, a nie mamy schłodzonego napoju. Kostki lodu bardzo dobrze sprawdzają się również w przypadku owocowych smoothie czy pożywnego koktajlu.

Czy w takim razie warto rozważyć zakup lodówki side by side z kostkarką? To z pewnością przydatne rozwiązanie dla tych osób, które często korzystają z lodu do przygotowywania deserów lub napojów. Niektóre modele lodówek posiadają również możliwość wyboru wielkości kostek, co jest ich dodatkową zaletą. Warto mieć jednak świadomość, że takie modele mogą być droższe, więc należy wziąć to pod uwagę.

Lodówki side by side – podsumowanie

Lodówki side by side to urządzenia, których popularność nie słabnie. Oprócz najistotniejszych funkcji, do jakich zalicza się utrzymywanie optymalnej temperatury do chłodzenia i mrożenia produktów czy też zachowywania świeżości, są one wyposażone w różnego rodzaju udogodnienia, jak chociażby kostkarkę do lodu. Wybierając lodówkę side by side z dodatkowymi funkcjami, zawsze warto ocenić, czy to rozwiązanie odpowiada naszym codziennym potrzebom.