Depilatory laserowe to niewielkich rozmiarów urządzenia, które pozwalają na wykonanie depilacji laserowej ciała w warunkach domowych. Do działania wykorzystują one zjawisko fototermolizy. Emitują wiązkę światła, która wnika w skórę i łączy się z melaniną, a więc barwnikiem obecnym w mieszkach włosowych. Pod wpływem ciepła dochodzi do niszczenia cebulek włosowych. Efekty depilowania laserowego są długotrwałe, a same urządzenia są proste w obsłudze. Warto też pamiętać o tym, że są one w 100% bezpieczne dla człowieka.

Ranking depilatorów laserowych

 1. Depilator laserowy PHILIPS LUMEA IPL
  Depilator laserowy PHILIPS LUMEA IPL BRI956/00
  Sprawdź najniższą cenę

  Nowoczesny depilator laserowy, który daje efekt gładkiej skóry trwający aż do 6 miesięcy, a przy tym działa błyskawicznie. Zasilany jest zarówno sieciowo, jak i bezprzewodowo. W skład zestawu wchodzą specjalne nakładki przeznaczone do różnych obszarów ciała np. twarzy czy okolic bikini. Za sprawą czujnika SmartSkin można szybko znaleźć optymalne ustawienie depilatora dla danego odcienia skóry. W razie potrzeby istnieje także możliwość ręcznej zmiany ustawień czujnika.
 2. Depilator Braun Silk Expert IPL BD 5009
  Depilator Braun Silk Expert IPL BD 5009
  Sprawdź najniższą cenę
  Depilator laserowy, który sprawdza się nawet w przypadku jasnej karnacji i jasnego odcienia włosów. Dzięki unikalnej konstrukcji trafia bez problemu nawet w trudno dostępne miejsca bez konieczności używania specjalnych żeli. Czujnik kontaktu ze skórą sprawia, że z powodzeniem urządzenie wykorzystać można do depilacji mniejszych elementów np. górnej wargi. W skład zestawu dodatkowo wchodzi delikatna szczotka do peelingu, która zapobiega efektowi bolesnego wrastania włosków i poprawia ogólną kondycję skóry.
 3. Depilator laserowy Remington IPL 6750
  Depilator laserowy Remington IPL 6750
  Sprawdź najniższą cenę
  Wysokiej jakości depilator laserowy, który doskonałe efekty daje już po trzech użyciach. Za sprawą technologii PROPOULSE trwale usuwa zbędne owłosienie, dając efekt idealnie gładkiej skóry. Pozwala na skuteczne usunięcie owłosienia także z twarzy kobiecej. Używać można go poniżej kości policzkowych. Co więcej, urządzenie stosowane może być również w przypadku mężczyzn do usunięcia włosów z pleców czy klatki piersiowej.
 4. Philips Lumea IPL SC1995/00
  Philips Lumea IPL SC1995
  Sprawdź najniższą cenę
  Depilator laserowy dający efekt gładkiej skóry aż do 8 tygodni. Do działania wykorzystuje nowoczesną technologię intensywnego światła impulsowego IPL, która oprta jest na technologii wykorzystywanej w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Depilator bez obaw wykorzystać można do depilacji obszarów znajdujących się poniżej linii szyi. Do wyboru w tym przypadku jest pięć regulowanych ustawień energii świetlnej. Zapewniają one skuteczne, ale delikatne usunięcie zbędnego owłosienia.
 5. Depilator Babyliss G971PE
  depilator Babyliss G971PE
  Sprawdź najniższą cenę
  Skuteczny depilator laserowy dostosowany aż do pięciu różnych fototypów skóry. Pozwala na szybkie usunięcie zbędnego owłosienia bez konieczności wychodzenia z domu. Jest to urządzenie zasilanie sieciowo, zaskakująco lekkie i wygodne w użyciu. Posiada własną aplikację mobilną na tablet lub smartfona. W skład zestawu podstawowego wchodzi dodatkowo trymetr osobisty. Całość utrzymana jest w estetycznej, różowo-białej kolorystyce.

Jaki depilator laserowy kupić?

Depilacja laserowa wykonywana w warunkach domowych to bardziej komfortowa i znacznie tańsza alternatywa zabiegów depilacji wykonywanych w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Dzięki depilatorom laserowym można się pozbyć zbędnego owłosienia na długi czas, ograniczając konieczność stosowania innych metod depilacji. Czym jednak kierować się podczas wyboru depilatora laserowego?

 • Sposób działania – obecnie największą popularnością cieszą się urządzenia działające sieciowo, ale spotkać się można także z depilatorami laserowymi w wersji akumulatorowej czy akumulatoro-sieciowej.
 • Powierzchnia działania – na ogół jest to powierzchnia kilku centymetrów kwadratowych. W praktyce, im powierzchnia jest większa, tym proces depilacji przebiega szybciej, ale i mniej precyzyjnie w przypadku zagłębień skóry. Nowoczesne depilatory wyposażone są najczęściej w specjalne nakładki do depilacji twarzy czy okolic bikini, które zmniejszają zakres ich działania.
 • Regulacja mocy działania – to funkcja, która okazuje się być naprawdę przydatna zwłaszcza podczas depilowania pachwin, pach, okolic intymnych itd. Każda osoba ma bowiem inny próg odczuwania bólu. Różna jest też karnacja skóry. Dlatego istotne jest dostosowanie mocy działanie urządzenia do osobistych preferencji.
 • Liczba emitowanych impulsów – w praktyce im jest ich więcej, tym dłużej dane urządzenie może być użytkowane.
 • Funkcje dodatkowe – depilatory laserowe często wyposażone są w zabezpieczenia i osłonę na oczy. Ponadto nowoczesne modele mogą mieć dodatkowo funkcję chłodzącą, której rolą jest niwelowanie uczucia bólu czy nieprzyjemnego kłucia w czasie depilacji. W domach, w których żyją małe dzieci przydatne może się okazać również specjalne zabezpieczenie w formie kluczyka czy kodu bezpieczeństwa.
 • Wyświetlacz LCD – w przypadku depilatorów z ekranem LCD można na bieżąco śledzić wszystkie parametry pracy urządzenia.

Czy warto kupić depilator laserowy

Depilacja laserowa wykonywana w warunkach domowych to zdecydowanie jedna z bardziej wygodnych, a zarazem i trwałych metod usuwania niepożądanego owłosienia na ciele. Urządzenia takie jak depilatory laserowe są łatwe w obsłudze, a przy tym bardzo skuteczne. Sam zabieg depilacji laserowej nie jest zbyt bolesny, w porównaniu do klasycznej depilacji depilatorem elektrycznym czy przy użyciu wosku.

Wprawdzie depilacja laserowa wykonywana w domu nie daje efektu pozbycia się włosów na zawsze, ale stanowi skuteczną metodę usunięcia ich na dłuższy czas, co znacznie podnosi komfort codziennego życia. Oznacza także znaczną oszczędność czasu poświęcanego na depilację w domu czy inne zabiegi pielęgnacyjne. Warto pamiętać o tym, że zakup depilatora laserowego to inwestycja na długi czas. Urządzenie można użytkować wielokrotnie, bez utraty jego mocy czy właściwości. Obsługa jest bezproblemowa, a sam proces depilacji przebiega bezboleśnie. Dodatkowo urządzenie wykorzystać można u wielu osób, także i mężczyzn np. do depilacji pleców, ramion czy klatki piersiowej.

Popularni producenci depilatorów laserowych

Sklepy z depilatorami laserowymi warte uwagi