Waga dla niemowląt to urządzenie, które dostosowane jest specjalnie do ważenia malutkich dzieci. Tego typu sprzęt jest dużo bardziej czuły, niż taki, który wykorzystywany jest do pomiaru wagi osoby dorosłej. Gdy mamy w domu niemowlaka, obecność specjalnej wagi jest wręcz niezbędna. Tylko bowiem w taki sposób jesteśmy w stanie ocenić to, ile waży nasz bobas, a więc również to, czy prawidłowo się rozwija. Jaką wagę wybrać i na co zwrócić uwagę podczas jej kupowania? Nasz ranking wag dla niemowląt pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości.

Ranking wag dla niemowląt

 1. Waga dla niemowląt BabyOno Elektroniczna 291

  Waga dla niemowląt BabyOno Elektroniczna 291
  Sprawdź aktualną cenę

  Dzięki tej wadze dla niemowląt z łatwością i dużą precyzją będziesz w stanie kontrolować wagę swojego dziecka. Jest szczególnie polecana właśnie dla dopiero co urodzonych maluszków, a nawet wcześniaków. Waga ma konstrukcję, która pozwala na ważenie mniejszych dzieci (do 20 kg), jak i większych pociech (do 50 kg). Dzięki takiemu rozwiązaniu urządzenie może służyć przez lata. Sprzęt jest niezawodny, dokładny i łatwy w obsłudze. Posiada m.in. automatyczną blokadę wyniku ważenia, pamięć ostatniego pomiaru oraz funkcję tarowania.

 2. Waga Beurer BY 80

  Waga Beurer BY 80
  Sprawdź aktualną cenę

  Ta waga posiada automatyczną oraz ręczną funkcję wstrzymania, która pozwala na zarejestrowanie prawidłowej wagi ciała wiercącego się i niespokojnego dziecka. Urządzenie to zostało wyposażone w duży, czytelny wyświetlacz LCD, w antypoślizgowe i odporne na ścieranie gumowe nóżki, ma również zakrzywioną powierzchnię ważenia, co zapewnia dziecku bezpieczeństwo oraz komfort, a także zapobiega wypadnięciu maluszka z wagi. Sprzęt jest bardzo łatwy w utrzymaniu czystości. Posiada automatyczne wyłączanie.

 3. BabyOno Waga 612 Niebieska

  BabyOno Waga 612 Niebieska
  Sprawdź aktualną cenę

  Ta elektroniczna waga dla niemowląt polecana jest nawet do ważenia najmniejszych dzieci, również wcześniaków. Urządzenie umożliwia pomiar masy ciała bobasa w pozycji leżącej. Maksymalne obciążenie wagi to 20 kg. Szala posiada ergonomiczny kształt – jest duża i wgłębiona, co pozwala na komfortowe i bezpieczne ważenie malucha. Sprzęt ma stabilną konstrukcję, jest intuicyjny podczas obsługiwania, został wyposażony w funkcję tarowania, zapamiętywania ostatniego pomiaru i automatyczną blokadę wyniku ważenia.

 4. Waga dla niemowląt i noworodków Mebby Primi Pesi

  Waga dla niemowląt i noworodków Mebby Primi Pesi
  Sprawdź aktualną cenę

  Firma Mebby stworzyła bardzo wygodną, bezpieczną oraz komfortową w użytkowaniu wagę dla noworodków i niemowląt. Waga posiada funkcję stabilizacji, co pozwala na dokładne zważenie dziecka nawet wtedy, kiedy jest ono w ruchu. Urządzenie wyposażone jest w czytelny wyświetlacz LCD, funkcję tarowania, funkcję auto hold oraz funkcję mechanical hold. Waga zaopatrzona jest w antypoślizgowe, gumowe nóżki, dzięki którym jest bardzo stabilna. Łatwo utrzymać ją również w czystości. Maksymalne obciążenie urządzenia wynosi 20 kg.

 5. Waga Esperanza EBS019

  Waga Esperanza EBS019
  Sprawdź aktualną cenę

  Elektroniczna, nowoczesna waga marki Esperanza, posiada duży, bardzo czytelny wyświetlacz ciekłokrystaliczny, który ułatwia odczytywanie wskazań. Wagę wyposażono w funkcję tarowania oraz funkcję hold. Sprzęt ma ergonomiczny kształt, który zapewnia maluchowi wygodę oraz bezpieczeństwo podczas ważenia. Zakres obciążenia tego urządzenia wynosi od 0,03 do 20 kg. Waga posiada automatyczne oraz ręczne wyłączanie. Dzięki niej będziesz mógł z łatwością kontrolować wagę swojej pociechy.

Jaką wagę dla niemowląt kupić?

O tym, jaką wagę dla niemowląt nabyć, decyduje tak naprawdę szereg różnych parametrów. Musi być ona dokładna, musi również spełniać takie normy, aby była całkowicie bezpieczna dla naszego maluszka i nie stwarzała dla niego żadnego zagrożenia. Na jakie aspekty zwrócić uwagę podczas wybierania wagi? Podpowiadamy.

 • Rodzaj – wśród wag wyróżniamy: mechaniczne (bardzo trwałe, mogą służyć latami, ale mają mniejszą dokładność pomiaru), elektroniczne (najbardziej popularne wśród kupujących, mierzą dokładnie, często posiadają dodatkowe funkcje) oraz cyfrowe (bardzo nowoczesne urządzenia, które nie dość, że zapamiętują wcześniejsze pomiary, to na dodatek potrafią je porównywać i sporządzać statystyki).
 • Dokładność pomiaru – jest to najważniejsza cecha wagi dla niemowlaka. Sprzęt powinien być jak najczulszy i wskazywać jak najbardziej dokładną wagę naszego dzidziusia. Urządzenia dostępne na rynku mają dokładność pomiaru od 50 do 2 gramów. Każdy z tego typu sprzętów posiada również symbol klasy dokładności w skali od I do III. Najprecyzyjniejsze będą wagi typu I (tolerancja od 2 do 10 gramów). Po nich znajdują się modele typu II (dokładność pomiaru od 11 do 30 gramów). Na końcu listy są urządzenia oznaczone symbolem III – te mają najmniejszą czułość.
 • Jakość wykonania – to bardzo ważna kwestia, jeśli chodzi o bezpieczeństwo oraz wygodę naszego dziecka. Waga powinna być stabilna, zaś szalka opływowa i komfortowa dla maluszka.
 • Funkcje dodatkowe – są bardzo istotne, ponieważ podnoszą komfort użytkowania sprzętu. Dobrze, aby waga była wyposażona w funkcję hold, która odpowiada za dokonanie dokładnego pomiaru nawet wtedy, gdy dzidziuś się wierci. Niektóre wagi mają wskaźnik BMI, dzięki któremu dokonują pomiaru wagi, a także wzrostu dziecka, a następnie określają BMI.
 • Funkcja tarowania – ta funkcja polega na ważeniu dziecka, które zawinięte jest np. w kocyk, a następnie zważeniu samego kocyka. Urządzenie samo odejmie wagę okrycia od wagi maluszka, po czym wskaże prawidłowy, dokładny pomiar masy samego ciała.

Czy warto kupić wagę dla niemowląt?

Jeśli właśnie jesteś na etapie szukania odpowiedniej wagi dla swojego malutkiego dziecka, na pewno wiesz, że to niełatwe zadanie. Na rynku jest bowiem dostępnych wiele modeli wag dla niemowląt, dlatego też wybór nie należy do najprostszych. Z pomocą przychodzi jednak ranking wag dla niemowląt, który podpowie, jaki model wybrać i na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupów.

Waga dla niemowlęcia jest niezbędna, ponieważ każdy rodzić powinien śledzić na bieżąco rozwój swojego dziecka. Dzięki posiadaniu wiedzy o wadze maluszka wiemy, czy rozwija się on w prawidłowy sposób. Regularnie ważąc rosnącego niemowlaka jesteśmy w stanie stwierdzić, czy nie dzieje się z nim coś niedobrego. Szybko wychwycimy niepokojący symptom, jakim jest np. chudnięcie dziecka. Będziemy wtedy mogli prędko zareagować, udając się z nim na wizytę lekarską.

Waga dla niemowląt powinna być w każdym domu, w którym znajduje się dzidziuś. Posiadanie tego rodzaju urządzenia sprawi, że nie będziemy musieli co chwila biegać do lekarza, aby sprawdzić, czy z naszym bobasem wszystko jest dobrze. Kontrola masy ciała dziecka odgrywa niesamowicie ważną rolę, dlatego posiadanie wagi jest koniecznością.

Popularni producenci wag dla niemowląt

Sklepy warte uwagi