Deska snowboardowa to element niezbędny do uprawiania snowboardingu. Jest to deska, którą można przymocować do stóp i zjeżdżać na niej na zaśnieżonym stoku. Zdecydowana większość desek snowboardowych wykonana jest z drewna laminowanego włóknem szklanym. Od frontu są one zadarte delikatnie ku górze, dlatego nie zakopują się w miękkim śniegu. Tył desek bywa z kolei zadarty lub całkiem płaski. Deski z zadartym tyłem są wybierane przez osoby, które na stoku wykonują różnego rodzaju ewolucje.

Ranking desek snowboardowych

Jaką deskę snowboardową kupić? To pytanie z pewnością zadaje sobie wiele osób przed rozpoczęciem sezonu zimowego. Jazda na snowboardzie cieszy się w końcu z roku na rok coraz większą popularnością. Jest to świetna forma spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu zimą. W wyborze odpowiedniego produktu powinien pomóc nasz ranking desek snowboardowych. Stworzyliśmy go, bazując opiniach internautów.

 1. Deska snowboardowa Burton Deep Thinker 20/21

  Deska snowboardowa Burton Deep Thinker 20/21
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości deska snowboardowa stworzona przez Danny’ego Davisa. Doskonale sprawdza się w różnych warunkach. Cechuje się dużą wypornością i świetną reaktywnością. Posiada kształt Balanced Freeride Geometry i lekko rozszerzony dziób. Węglowe wzmocnienia 45 stopni Carbon Highlights to kolejny atut produktu. Na uwagę zasługuje również oryginalna grafika, którą pokryta jest deska. Dzięki nim nie sposób przejść obok niej obojętnie.

 2. Deska Nidecker Angel 20/21

  Deska Nidecker Angel 20/21
  Sprawdź aktualną cenę

  Efektowna wizualnie deska snowboardowa stworzona przede wszystkim dla kobiet poszukujących deski łatwej do kontrolowania. Kierunkowy kształt zapewnia jej dużą siłę napędową i ułatwia jazdę na switchu. Produkt wykonany jest z drewna z topoli. Posiada bukowe wzmocnienia, które zapewniają mu trwałość i lekkość. Konstrukcja Classic Sandwich doskonale sprawdziła się przez lata.

 3. Burton Free Thinker 18/19

  Burton Free Thinker 18/19
  Sprawdź aktualną cenę

  Wyjątkowa deska snowboardowa o niepowtarzalnym kształcie. Zapewnia doskonałą kontrolę jazdy i jest bardzo szybka. Nic dziwnego, że wykorzystywana była nawet na igrzyskach olimpijskich. Jest idealna do jazdy freestyle. To produkt autorstwa Danny’ego Davisa. Deska ma profil camber, co sprawia, że cechuje się dużą stabilnością przy sporej prędkości. Sprawdzi się doskonale w przypadku wielu miłośników snowboardu.

 4. Deska snowboardowa Pathron Sensei Blue 19/20

  Deska snowboardowa Pathron Sensei Blue 19/20
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości deska snowboardowa o długości 154 cm. Posiada rdzeń drewniany i wstawki wykonane z dębu tasmańskiego. To produkt przeznaczony dla osób zaawansowanych i średniozaawansowanych w jeździe na snowboardzie. Deska jest w 100% wykonana ręcznie. Zapewnia stabilność jazdy także przy większych prędkościach. Doskonale sprawdza się na każdym stoku.

 5. Deska Raven Style Pink 20/21

  Deska Raven Style Pink 20/21
  Sprawdź aktualną cenę

  Deska snowboardowa o profilu flatrock z dodatkową tkaniną biax na obu tipach. Doskonale sprawdza się na każdym stoku. Jest odpowiednia nie tylko dla osób zaawansowanych, ale i początkujących. Płaska środkowa cześć deski zapewnia doskonałe trzymanie krawędzi. Produkt dobrze zachowuje się również w czasie jazdy poza trasą. Jest zwrotna i jednocześnie stabilna.

Jaką deskę snowboardową kupić?

Coraz więcej osób uprawia różnego rodzaju sporty zimowe np. snowboard. Wymagają one jednak posiadania odpowiedniego sprzętu. Jaką deskę snowboardową warto kupić dla siebie? Na co trzeba przy tym zwrócić szczególną uwagę?

 • Długość – dawniej długość deski dobierano na oko do wzrostu snowboardzisty. Miała ona sięgać brody lub nosa. Dzisiaj uwzględnia się jednak również wagę. Każda deska ma bowiem swoją tolerancję maksymalnego obciążenia. Każdy producent ma własną tabelę. Wartości są różne w zależności od płci czy przeznaczenia deski. Na długość wpływa ponadto preferowany rozstaw nóg.
 • Szerokość – standardowo jest to 24-26 cm. Dobrze jest przymierzyć buty snowboardowe i sprawdzić je z daną deskach. Osoby, które mają długie stopy potrzebować mogą deski w wersji poszerzonej WIDE. Dotyczy to posiadaczy stopy o rozmiarze minimum 46. Są to deski szersze o około 1 cm.
 • Konstrukcja – wybór w tym zakresie jest dość spory i cały czas się poszerza. Sporo zależy tutaj od umiejętności i preferencji osoby, która na desce będzie jeździć. Cztery podstawowe konstrukcje to camber, rocker, flat oraz hybryda. Camber to deski dedykowane osobom doświadczonym. Wymagają one sporej kontroli nad deską. Rocker to deski dla początkujących. Flat nie mają wygięcia i zawsze zapewniają stabilność jazdy. Dodatkowo deski snowboardowe bywają symetryczne i asymetryczne. Dotyczy to nie tylko osi długiej, ale i krótkiej. Klasyczne deski są symetryczne. Określane są mianem twin. Można na nich jeździć w obie strony. Są jednak i deski directional, które pozwalają na jazdę tylko w jedną stronę. Są one odpowiednie do freeride’u oraz jazdy po puchu. Są także deski asymetrycznej wzdłuż jednaj osy. Ich krawędź przednia jest wygięta inaczej niż krawędź tylna.
 • Twardość – im deska jest twardsza, tym bardziej jest wrażliwa na nacisk. Wymaga więc delikatnego manewrowania. Jest tym samym odpowiednia dla osób bardziej zaawansowanych. Zazwyczaj twardość desek snowboardowych określana jest w skali od 1 do 10. 10 to feski najbardziej twarde. Są one przeznaczone dla doświadczonych snowboardzistów, którzy preferują agresywną jazdę. Oczywiście każdy producent skalę twardości definiuje w nieco inny sposób.
 • Rodzaj – osoby początkujące powinny wybierać deski All Mountain i All Mountain/Freestyle o średniej sztywności. Te pierwsze są bardziej uniwersalne i zapewniają szybki postęp. Deski Freestyle mają symetryczną konstrukcję. Ich środek ciężkości znajduje się na środku. Deski Freeride są z kolei odpowiednie do jazdy szybkiej, także poza stokiem.

Czy warto kupić deskę snowboardową?

Jazda na desce snowboardowej z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Rzeczywiście jest to świetny sposób na spędzanie zimą wolnego czasu. Jazda na snowboardzie daje frajdę i dostarcza wielu niezapomnianych wrażeń. Ten sport zimowy uwielbiają osoby w różnym wieku. Wymaga on jednak posiadania odpowiedniego sprzętu. Podstawa to oczywiście dobrej jakości deska snowboardowa.

Wybór desek do snowboardu na rynku jest naprawdę szeroki, z czego nie każdy zdaje sobie sprawę. Znaleźć bez problemu można produkty przeznaczone do różnego stylu jazdy. Deski różnią się między sobą twardością, długością czy konstrukcją. Kluczem do sukcesu jest wybór takiej, która pasować będzie do posiadanych umiejętności i preferowanego stylu jazdy. Warto stawiać na deski snowboardowe renomowanych, uznanych marek, gdyż jest to naprawdę inwestycja na długie lata.

Popularni producenci desek snowboardowych

Sklepy warte uwagi

Podsumowanie rankingu desek snowboardowych

Deski snowboardowe to sprzęt niezbędny do jazdy na snowboardzie. Ten spor zimowy cieszy się z roku na rok coraz większą popularnością trudno się temu dziwić. To świetna rozrywka dla osób w różnym wieku, także dzieci. W wyborze odpowiedniego produktu na pewno nieco pomoże przygotowany przez nas ranking desek snowboardowych. Oparliśmy go na ocenach internautów, uwzględniając tylko deski snowboardowe najwyżej jakości. Są to sprzęty renomowanych marek, które doskonale sprawdzają się w czasie jazdy po różnego rodzaju stokach.