Elektryczna wyciskarka do cytrusów to niewielkie urządzenie pozwalające na produkcję smacznych i zdrowych soków z owoców cytrusowych. Wyciskarki są urządzeniami cichszymi i łatwiejszymi w utrzymaniu w czystości niż stosowane do tej pory sokowirówki. Dodatkowo pozwalają one na zachowanie w wyciskanym soku większej ilości cennych składników odżywczych. Wyciskarka do cytrusów to urządzenie proste w obsłudze i bardzo funkcjonalne, które nie zajmuje dużo miejsca. Sprawdzi się więc w każdej kuchni.

Ranking elektrycznych wyciskarek do cytrusów

 1. Hamilton Beach Wyciskarka do cytrusów 96700
  Hamilton Beach Wyciskarka do cytrusów 96700
  Sprawdź aktualną cenę
  Elektryczna wyciskarka do cytrusów o wysokości 47 cm i szerokości 26 cm. Urządzenie o mocy 250W wyposażone jest w wytrzymałą, metalową obudowę i korpus z odlewu aluminiowego. Doskonale radzi sobie z owocami cytrusowymi różnej wielkości. Posiada wodoodporny włącznik i misę ze stali nierdzewnej. Pozwala na wygodne dozowanie soku do wysokich szklanek i butelek. To maszyna precyzyjna, szybka i niezawodna zarazem.
 2. Hendi Wyciskarka do cytrusów z pokrywą dociskową 221037
  Hendi Wyciskarka do cytrusów z pokrywą dociskową 221037
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości elektryczna wyciskarka do cytrusów o wysokości 40 cm i szerokości 18 cm. Posiada moc na poziomie 350W, wytrzymałą obudowę i sitko wykonane ze stali nierdzewnej. Urządzenie jest odporne na zarysowania i różnego rodzaju uszkodzenia natury mechanicznej. Wyposażone jest w szarą podstawę i ręczny dociskacz. Prędkość obrotowa w tym przypadku to 900 obrotów na minutę. Urządzenie świetnie radzi sobie z różnego rodzaju cytrusami.
 3. Stalgast Wyciskarka Elektryczna Do Cytrusów (480021)
  Stalgast Wyciskarka Elektryczna Do Cytrusów (480021)
  Sprawdź aktualną cenę

  Wytrzymała wyciskarka elektryczna do cytrusów. Świetnie radzi sobie z cytrynami, pomarańczami, grapefruitami czy limonkami. Sprawdzi się zarówno w gospodarstwie domowym, jak i profesjonalnej kuchni. Urządzenie uruchamiane jest za pomocą specjalnej dźwigni dociskacza, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Elementy mające kontakt z żywnością wykonane są ze stali nierdzewnej. Model ten jest prosty w obsłudze i łatwy do utrzymania w czystości. Prędkość obrotowa silnika to 1450 obrotów na minutę.
 4. Hendi Wyciskarka Elektryczna Do Cytrusów 221099
  Hendi Wyciskarka Elektryczna Do Cytrusów 221099
  Sprawdź aktualną cenę
  Prosta w obsłudze, wysokiej jakości elektryczna wyciskarka do cytrusów. Posiada wyjmowany pojemnik na wyciskany sok i funkcjonalną nakładkę stożkową z sitkiem, które wykonane są z wytrzymałej stali nierdzewnej dopuszczonej do kontaktu z żywnością. Urządzenie wyposażone jest dodatkowo specjalną osłonę antyrozpryskową. Prędkość obrotowa silnika to w tym przypadku 980 obrotów na minutę.
 5. Hendi Wyciskarka elektryczna do cytrusów (221204)
  Hendi Wyciskarka elektryczna do cytrusów (221204)
  Sprawdź aktualną cenę
  Żeliwna wyciskarka do cytrusów o prędkości obrotowej na poziomie 1500 obrotów na minutę. Urządzenie doskonale sprawdzi się nie tylko w domu, ale i restauracji czy kawiarni. Posiada żeliwny, wytrzymały korpus i pojemnik na sok wykonany ze stali nierdzewnej. Nakładki i sitka wykonane są z tworzywa ABS, które można myć w zmywarkach. Urządzenie posiada specjalne zabezpieczenie przeciążeniowe. W skład zestawu wchodzą trzy nasadki różnej wielkości do różnego typu owoców. Model ten jest bardzo prosty w obsłudze.

Jaką elektryczną wyciskarkę do cytrusów kupić?

Na rynku jest obecnie dostępnych całkiem sporo urządzeń pozwalających na wyciskanie soku ze świeżych owoców. Niektóre z nich dedykowane są specjalnie do cytrusów – pomarańczy, grapefruitów czy cytryn. Na co zwrócić uwagę przy zakupie tego typu urządzenia?

 • Moc – im jest ona większa, tym szybciej można wycisnąć z owoców sok. Moc wyciskarek waha się od zaledwie 20 do 250W. Te najsłabsze nie radzą sobie z twardszymi owocami.
 • Pojemnik –  każda wyciskarka ma pojemnik na sok. Warto postawić na model z nieco większą pojemnością (minimum 1 l). Dodatkowo zbiornik powinien być wyjmowany, aby można go było łatwo wyczyścić czy przelać sok do szklanki. W przypadku niektórych wyciskarek sok wyciskany jest bezpośrednio do własnego naczynia np. szklanki.
 • Łatwość czyszczenia – to bardzo ważny element w przypadku wyciskarek różnego rodzaju. Wyciskanie soku jest czynnością dość brudzącą, stąd też elementy wyciskarki powinny być łatwe do mycia. Niektóre elementy można niekiedy myć w zmywarce.
 • Stożek –  to jeden z głównych elementów każdej wyciskarki do cytrusów. Od jego średnicy zależy to, z jak dużych owoców można wyciskać w danym przypadku sok. Droższe urządzenia posiadają najczęściej kilka stożków w zestawie, które użytkować można zamiennie.
 • Wydajność – w warunkach domowych wydajność nie ma tak dużego znaczenia, ale już w kawiarniach i restauracjach tak. Wydajność podawana jest najczęściej w litrach na godzinę. Na jej wartość w dużej mierze wpływa moc urządzenia.
 • Funkcje dodatkowe – ciekawym rozwiązaniem są wyciskarki z regulacją gęstości soku. Dzięki temu uzyskać można sok o wybranej przez siebie konsystencji np. z miąższem. Wystarczy w tym celu jedynie zmienić średnicę otworów. Takie urządzenia sprawdzają się w przypadku małych dzieci, gdy klarowność soku ma duże znaczenie. Ponadto niektóre wyciskarki do cytrusów posiadają funkcję, za sprawą której pojemnik przechyla się, umożliwiając napełnienie podstawionej do niego szklanki.

Czy warto kupić elektryczną wyciskarkę do cytrusów?

Elektryczna wyciskarka do cytrusów to urządzenie idealne dla wszystkich miłośników zdrowych, smacznych, świeżo wyciskanych soków z owoców cytrusowych różnego rodzaju. Urządzenia tego typu są  bardzo proste w obsłudze. Wystarczy umyć owoce, ewentualnie przekroić je na pół i przyłożyć do stożka zlokalizowanego u szczytu wyciskarki. Sok spływa do pojemnika znajdującego się niżej. Jest klarowny, pozbawiony pestek czy błon. Te są zatrzymywane na specjalnym sitku.

Sok uzyskiwany dzięki wyciskarce do cytrusów jest o wiele zdrowszy niż ten produkowany przez sokowirówkę. Wynika to z niskich obrotów pracującego silnika. W ten sposób nie wytwarza się ciepło, które niszczy cenne enzymy zawarte w soku owocowym. Dodatkowo wyciskarka skutecznie zapobiega napowietrzaniu się soku. Na jego wierzchu pojawia się charakterystyczna piana. Taki sok przechowywać w lodówce można przez 24 godziny. Elektryczne wyciskarki świetnie radzą sobie z różnymi owocami cytrusowymi.

Popularni producenci elektrycznych wyciskarek do cytrusów

Sklepy z elektrycznymi wyciskarkami warte uwagi