Blender kielichowy to rodzaj robota kuchennego. Składa się z podstawy z silnikiem, dużego kielicha z uchwytem i ostrzami tnącymi oraz pokrywki. Blender kielichowy jest jednym z popularniejszych urządzeń wykorzystywanych w kuchni. Przychodzi z pomocą podczas przygotowywania różnego rodzaju potraw. Pozwala na miksowanie zup czy przygotowywanie różnorodnych koktajli. Jest to urządzenie proste w obsłudze, które łatwo można utrzymać w czystości.

Ranking blenderów kielichowych

 1. Blender kielichowy Philips HR3652/00
  Blender kielichowy Philips HR3652/00
  Sprawdź aktualną cenę
  Wysokoobrotowy blender kielichowy o mocy 1400W. Posiada szklany dzbanek o pojemności dwóch litrów, łatwe w czyszczeniu, zdejmowane ostrza oraz specjalny program do przygotowywania koktajli. Urządzenie nadaje się do mycia w zmywarce. Atutem tego modelu jest regulacja prędkości odpowiednio do obrabianych aktualnie produktów. Na urządzenie udzielana jest dwuletnia gwarancja producenta.
 2. Blender kielichowy Tefal Perfectmix+ BL811D38
  Blender kielichowy Tefal Perfectmix+ BL811D38
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesny blender kielichowy z sześcioma ostrzami ze stali nierdzewnej wykonanymi w technologii Tripl’Ax. Dwa ostrza zapewniają efekt cyklonu przyciągający do nich wszystkie składniki. Dzięki temu potrawy są dokładnie zblendowane. Kielich posiada pojemność całkowitą 2 l. Wykonany jest z wysokiej jakości, transparentnego szkła. Samo urządzenie wyposażone jest w silnik o mocy 1200W. Posiada zabezpieczenie przed przegrzaniem.
 3. Blender kielichowy Russell Hobbs Nutri Boost 23180-56
  Blender kielichowy Russell Hobbs Nutri Boost 23180-56
  Sprawdź aktualną cenę

  Solidny blender kielichowy dla najbardziej wymagających użytkowników. Posiada ostrze go siekania orzechów, mielenia kawy czy ścierania sera. Niektóre jego elementy można myć w zmywarce. Tryb pracy pulsacyjnej pozwala zachować pełną kontrolę nad pracą urządzenia. Atutem urządzenia jest także blokada zapobiegająca jego nieprawidłowemu złożeniu. Dzięki niej nie trzeba obawiać się żadnych wypadków przy pracy.
 4. Blender NutriBullet Red 600 Ekstraktor
  Blender NutriBullet Red 600 Ekstraktor
  Sprawdź aktualną cenę

  Prosty w obsłudze blender kielichowy o mocy 600W idealny dla osób odchudzających się czy prowadzących zdrowy tryb życia. Jest to urządzenie proste do utrzymania w czystości. Do działania wykorzystuje ekstrakcyjne ostrze i opatentowany system cyklonowy. W skład kompletnego zestawu wchodzą baza z silnikiem, wysoki kielich, wspomniane ostrze ekstrakcyjne, instrukcja obsługi oraz książka z podstawowymi przepisami.
 5. Blender kielichowy Eldom Nutri BLN700
  Blender kielichowy Eldom Nutri BLN700
  Sprawdź aktualną cenę
  Wysokiej klasy blender kielichowy pozwalający na szybkie przygotowywanie zup i koktajli. Dołączone do zestawu pojemniki za sprawą dokręcanych uchwytów można szybko zmienić w poręczne kubki. Całość uzupełniają dwie nasadki z ostrzami ze stali nierdzewnej. Jedna służy do miksowania owoców i warzyw, a druga do mielenia np. kawy. Urządzenie posiada silnik o mocy 700W.
 6. Blender kielichowy Camry CR4058
  Blender kielichowy Camry CR4058
  Sprawdź aktualną cenę
  Funkcjonalny blender kielichowy o mocy 1500W, wykonany z wysokiej jakości materiałów bez udziału BPA. Posiada czteroramienne ostrze ze stali szlachetnej, które świetnie radzi sobie nawet z bardzo twardymi produktami. Dzban o pojemności 1,3l wykonany jest z wytrzymałego szkła. Urządzenie oferuje dwa poziomy prędkości i funkcję pulse, która okresowo zwiększa dodatkowo szybkość obrotów ostrza.

Jaki blender kielichowy kupić?

Blender kielichowy to urządzenie, które przyda się w każdym gospodarstwie domowym. Pozwala na przygotowywanie smacznych koktajli, smoothies i nie tylko. Jak wybrać model odpowiedni do swoich potrzeb? Na co zwrócić uwagę?

 • Pojemność kielicha – im jest ona większa, tym więcej produktu można przygotować jednorazowo. To istotne, gdy w domu mieszka większa liczba osób lub przygotowuje się większą ilość danego produktu.
 • Jakość wykonania –  kielichy wykonywane są ze szkła, akrylu lub plastiku. Najbardziej trwałe i wytrzymałe są te ze szkła hartowanego. Jednak to te plastikowe są bardziej odporne na stłuszczenia.
 • Moc – im większa jest moc urządzenia, tym dłużej może ono pracować bez  przerwy. Słabsze blendery mają moc rzędu 100W. Te najbardziej zaawansowane dysponują mocą nawet 1500W.
 • Obroty – ilość obrotów oznacza prędkość, z jaką poruszają się noże urządzenia. Dobrze, gdy blender posiada regulację prędkości obrotów. Nowoczesne modele oferują nawet kilkanaście szybkości pracy do wyboru, które ustawia się za pomocą pokrętła czy przycisku.
 • Sterowanie – najpopularniejsze są modele sterowane manualnie poprzez przyciski czy pokrętła. Rzadziej spotkać się można z blenderami wyposażonymi w wyświetlacz. Warto postawić na model intuicyjny w obsłudze.
 • Wielkość – to istotne, gdy blender docelowo ma znajdować się na stole czy kuchennym blacie. Warto wówczas postawić na model o ergonomicznych, kompaktowych kształtach, który nie będzie zajmować zbyt dużo miejsca. Małe blendery kielichowe są oczywiście mniej pojemne, ale w niewielkiej kuchni powinny się dobrze sprawdzić.
 • Głośność – warto postawić na model cichy, który nie będzie zbyt uciążliwy w użytkowaniu. Poziom hałasu określany jest w decybelach. Im mniejsza jest wartość tego parametru, tym oczywiście  lepiej.

Czy warto kupić blender kielichowy?

Blender kielichowy to z pewnością urządzenie, które przyda się w każdej kuchni. Jego zastosowanie jest naprawdę szerokie. Blender wykorzystać można do zmiksowania zupy na krem czy przygotowania sosu do obiadu. W blenderze da się zmiksować ziemniaki i inne warzywa na smaczne puree czy przygotować owocowe koktajle i smoothie. Niektóre modele pozwalają na miksowanie surowych warzyw, ziół czy orzechów. Są urządzenie umożliwiające również kruszenie lodu. Mowa w tym przypadku o blenderach kielichowych o dużej mocy.

Blendery kielichowe są urządzeniami naprawdę wielozadaniowymi. Pozwalają na miksowanie różnego rodzaju produktów spożywczych w szczelnym pojemniku i oferują różne tryby pracy. Prędkość miksowania można w wielu sytuacjach dopasować do aktualnych potrzeb. Dodatkowo wiele blenderów kielichowych to urządzenia efektowne pod względem wizualnym, które mogą stać się dodatkową ozdobą każdej kuchni.

Blender kielichowy to sprzęt AGD, który trudno jest zastąpić innym urządzeniem. Jest prosty w obsłudze i nietrudny do utrzymania w czystości. Tymczasem jego zastosowanie jest naprawdę szerokie. Nic więc dziwnego w tym, że popularność tego typu urządzeń nie maleje.

Popularni producenci blenderów kielichowych

Sklepy z blenderami kielichowymi warte uwagi