Farba do włosów to produkt przeznaczony do koloryzacji włosów. Pozwala na długotrwałe utrzymanie ładnego, intensywnego koloru na włosach, także siwych. Farby do włosów  w swoim składzie zawierają amoniak i tym różnią się od tzw. kremów koloryzujących, które znacznie szybciej się zmywają. Farby pozwalają na przejście naprawdę spektakularnej metamorfozy. Do wyboru jest w tym przypadku bardzo szeroka gama kolorystyczna. W skład tego produktu wchodzą najczęściej poza amoniakiem również barwniki i utleniacz.

Ranking farb do włosów

 1. L’Oreal Casting Creme Gloss Szampon Koloryzujący

  L'Oreal Casting Creme Gloss Szampon Koloryzujący
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości krem koloryzujący do włosów bez amoniaku w składzie. Zapewnia kolor głęboki, pełen refleksów. Produkt doskonale kryje wszystkie siwe włosy. Utrzymuje się do 28 myć i nie daje efektu odrostów. Dodatkowo zawarte w szamponie składniki wzmacniają strukturę włosów od zewnątrz i od wewnątrz. Stają się one delikatne i miękkie w dotyku.

 2. Farba Montibello Cromatone Recover

  Farba Montibello Cromatone Recover
  Sprawdź aktualną cenę

  Wydajna farba do włosów siwych, która w połączeniu z aktywatorem Oxibel daje doskonałe efekty. Najlepsze rezultaty daje w przypadku włosów białych i siwych (w minimum 70%). Sekret tego produktu tkwi w naturalnych składnikach aktywnych pochodzenia naturalnego. Zastosowano w tym przypadku nowoczesne molekuły barwnikowe oraz podwójny system alkaliczny o niewielkiej ilości amoniaku.

 3. Farba do włosów Schwarzkopf Professional

  Farba do włosów Schwarzkopf Professional
  Sprawdź aktualną cenę

  Skuteczne farby do włosów o intensywnym odcieniu. Kosmetyki te zapewniają trwałą koloryzację i nie niszczą włosów. W ofercie jest szeroka gama różnego rodzaju odcieni. Innowacyjna technologia High Definition zapewnia krycie nawet 100% siwych włosów oraz intensywną kolorystykę. Lipidy i pigmenty wnikają głęboko we włosy i zatrzymują w ich strukturze barwę. W serii tej zastosowano poza tym proteiny oraz wyciąg z moringo olejodajnej.

 4. Biokap Nutricolor Farba Koloryzująca Do Włosów

  Biokap Nutricolor Farba Koloryzująca Do Włosów
  Sprawdź aktualną cenę

  Pielęgnacyjna farba do włosów z rekomendacją Krajowego Konsultanta ds. Dermatologii. To produkt w 90% naturalny, który służy do trwałej koloryzacji. Pokrywa siwe włosy w 100%. Produkowany jest ze starannie wybranych składników roślinnych. Tylko 10% stanowią składniki syntetyczne, których nie da się pozyskać w sposób naturalny. Nie ma wśród nich składników pochodzenia zwierzęcego.

 5. Farba Wella Color Touch

  Farba Wella Color Touch
  Sprawdź aktualną cenę

  Farba do włosów bez amoniaku, która w składzie zawiera naturalny wosk. Dzięki temu nadaje włosom blask i wydobywa z nich intensywny kolor. Produkt pozwala na uzyskanie efektownego odcienia i wyrównanego koloru na całej długości włosów. Pokrycie równomierne siwych włosów jest niemal idealne. Trwałość farby określana jest na od 20 do nawet 24 myć.

 6. Farba do włosów MATRIX SOCOLOR Beauty

  Farba do włosów MATRIX SOCOLOR Beauty
  Sprawdź aktualną cenę

  Farba do trwałej koloryzacji włosów ciesząca się dużym uznaniem wśród fryzjerów. Za sprawą technologii ColorGrip wnika głęboko we włosy, dając efekt intensywnego koloru. Wzmacnia pasma i sprawia, że są one błyszczące. To zasługa kompleksu pielęgnacyjnego Cera-Oil. Intensywność koloru utrzymuje się aż do 20 myć. Produkt posiada przyjemny, owocowo-kwiatowy zapach. Wyróżnia się delikatną konsystencją.

Jaką farbę do włosów kupić?

Wiele kobiet regularnie farbuje włosy. Powodem jest chęć zmiany wizerunku lub zakrycia siwych włosów. Do wyboru jest wiele różnych farb. Po który produkt warto sięgnąć? Jak wybrać odpowiednią farbę do włosów dla siebie?

 • Rodzaj – farby zmywalne nie utrzymują się na włosach długo i nie kryją w 100% siwych włosów, ale są bezpieczniejsze od farb trwałych. Są to farby jednodniowe (zmieniają kolor na jeden dzień np. na imprezę, mają formę kremów, pianek i spray’ów), szampony kilkudniowe (mają formę szamponu, utrzymują się na włosach do kilku myć i są bezpieczne dla włosów) oraz kremy koloryzujące (dają zmianę koloru do 4 tygodni w zależności od częstotliwości mycia włosów). Farby trwałe z kolei pokrywają siwe włosy i odrosty. Dają długotrwałe rezultaty i pozwalają na radykalną zmianę odcienia włosów. Wnikają bowiem w ich strukturę. Szczególnym rodzajem farb trwałych są rozjaśniacze zawierające silne środki utleniające. Coraz popularniejsze są poza tym farby ziołowe (roślinne), które zawierają w większości składniki ziołowe. Nie rozjaśniają one jednak włosów.
 • Skład – farby trwałe składają się z barwników i utrwalacza, na ogół nadtlenku wodoru. Popularnym składnikiem wielu farb jest amoniak, który otwiera zewnętrzną łuskę włosa i pozwala na wniknięcie do środka pigmentów. Uważać należy w szczególności na alergeny i substancje drażniące oraz rakotwórcze.
 • Kolor – przy wyborze koloru farby do włosów, warto kierować się typem posiadanej urody. Trzeba przy tym pamiętać, że kolor na opakowaniu jest tylko wzorem. W praktyce na ogół wychodzi on ciemniejszy niż na zdjęciu. Co ciekawe, nie każda farba sprawdzi się np. w przypadku włosów siwych czy mocnych odrostów. Generalnie wyraziste rysy twarzy lepiej prezentują się w otoczeniu kolorów jaśniejszych. Ciemne je tylko niepotrzebnie podkreślają. W wielu przypadkach, gdy celem jest radykalna zmiana odcienia włosów, zalecana jest wizyta w  salonie fryzjerskim.

Czy warto kupić markową farbę do włosów?

Farbowanie włosów odbywa się nie tylko w salonach fryzjerskich, ale i domach czy mieszkaniach. Kluczem do sukcesu niezależnie od miejsca przeprowadzania zabiegu, jest wybranie profesjonalnych farb do włosów renomowanych producentów. To one zapewniają jednolitą i trwałą koloryzację, a przy tym nie niszczą włosów. Najlepsze produkty odżywiają włosy na całej ich długości. Sprawiają, że pasma są zdrowe, błyszczące i piękne. Efekt farbowania takimi produktami utrzymuje się naprawdę długo.

Warto sięgać po farby do włosów znanych i uznanych marek, gdyż jest to produkt wnikający w strukturę włosów i wpływający mocno na ich kondycję. Jest to szczególnie istotne, gdy włosy są słabe, cienkie i podatne na zniszczenie. Wówczas najlepszym rozwiązaniem są kosmetyki pozbawione amoniaku. Najprostszym zabiegiem jest przy tym przyciemnianie włosów, które z powodzeniem wykonać można samodzielnie. Rozjaśnianie w wielu sytuacjach lepiej zostawić profesjonalistom, którzy znają się na rzeczy.

Popularni producenci farb do włosów

Sklepy warte uwagi